Архив Квітень 13th, 2017

Ціни на яйця впали нижче собівартості

765897_w_300За останній тиждень в Україні подешевшали яйця. Десяток продають по 9 та 11 грн. Офіційно виробники зазначають, що яйця подешевшали на 1,8 грн. Про це Gazeta.ua розповідає керівник Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Виробники продають яйця нижче собівартості. Раніше усі фабрики працювали винятково на склади, щоб потім везти продукцію на експорт. Але експорт яєць повністю заборонений через пташиний грип. Ринок неадекватно реагує на такі заборони”, – каже Дорошенко.

Виробники змагаються, хто швидше продасть продукцію.

“На внутрішньому ринку ніхто не може купувати яйця по 30 гривень за десяток, тому ціна почала падати. Відбуваються своєрідні змагання між виробниками. Якщо не продати їх за нижчою ціною, то через місяць їх можна буде лише викинути. Така тенденція триватиме до кінця квітня. З травня ціна на яйця знову зросте. Десяток коштуватиме 12-15 гривень”

В «чистий четвер» в Переяславі очільники міста висадили липову алею

02Сьогодні, 13 квітня, за ініціативи міського самоврядування міста Переяслава-Хмельницького (Київська область) пройшли заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, упорядкування території міста, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, примноження зелених насаджень в рамках проведення двомісячника благоустрою.

Повідомляється на сайті міської ради.

Працівники виконавчих органів міської ради наводили лад в зоні відпочинку «Катеринка», що на території мікрорайону Солонці.

Комунальними службами міста були зрізані хворі дерева і біля будинку органів самоврядування, тому очільники міста перший заступник міського голови Григорій Карнаух, секретар ради Петро Бочарін,  заступник міського голови Валентина Губенко, та керуюча справами виконкому міської ради Валентина Гринець сьогодні висадили липову алею – втричі більше молодих деревець ніж зрізаних.

Чому саме липа? Липа – цілюще дерево, у народних піснях її називали ласкаво «Липонька», «Липка». Ложка, чашка, ківш, піднос та інші предмети побуту, без яких не обходилася жодна селянська родина, вирізалися з липи. З легкої липової деревини робили щити, які захищали воїнів від ворожих списів та шабель. На липових дошках писали ікони та вирізали іконостаси, з дощок її робили музичні інструменти.

Біля цього дерева також часто проводилися народні збори, суди. На знак примирення або закінчення війни на вулицях висаджували стрункі ряди цих зелених чудесниць.

Липу використовували і як особливий оберіг. Повсюдно вважалося, що в липу не б’є блискавка, тому її садили біля будинків і не боялися ховатися під нею під час грози.

ВУЖКГ коригує тариф на утримання будинків

УвагаКП «ВУЖКГ» Переяслав-Хмельницької міської ради коригує тариф на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. (більше…)

Кампанія декларування – 2017!

photo_74Переяслав – Хмельницьке відділення Броварської ОДПІ  ГУ ДФС у Київській області  нагадує, що вже розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Декларації подаються за місцем його податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. (більше…)

Наталія Царенок – головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги

Наталія Царенок призначена на посаду внаслідок конкурсу

Наталія Царенок призначена на посаду внаслідок конкурсу

11 квітня на чотирнадцятій сесії районної ради прийнято рішення про призначення Наталії Петрівни Царенок на посаду головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги. Центр є комунальним закладом районної ради, до його складу входять усі медзаклади в селах району і один – у місті. Призначенню передував конкурс, в якому перемогла Наталія Царенок. Районна рада зобов’язала райдержадміністрацію укласти контракт із головним лікарем Центру відповідно до вимог діючого законодавства. (більше…)

Як ви починаєте свій ранок?

ОпитуванняПсихологи стверджують, що настрій та емоції, з якими людина починає ранок, впливають і на результативність всього дня. Аби він складався вдало, радять зробити спочатку щось приємне для себе, аби наповнитися відчуттям щастя прийдешнього дня; запровадити позитивні звички – сніданок із сім’єю, дзвінок батькам, подяки колегам тощо; зібратися і виконати необхідне, аби воно не обтяжувало справи надалі. Список правильного ранку можна скласти чималий. А як його починають читачі «Вісника», цікавилися наші журналісти. (більше…)

Отруєне озеро повернулося до життя

Перша сторінка, п'ятниця, 14 квітня

Перша сторінка, п’ятниця, 14 квітня

Нинішньої весни невдовзі після того, як зійшла крига, в селі на Полтавщині, де буваю щоліта, одного чудового дня людей, мов блискавка, облетіла справді радісна звістка. Їхній земляк, добрий господар, а ще й затятий рибалка, спіймав у місцевій мальовничій річці рака! (більше…)

Танцівники клубу “Dancelife” привезли шість медалей з чемпіонату Європи

Клуб "Dancelife" на відкритому чемпіонаті Європи (Олександр Яночок -- другий праворуч)

Українські клуби “Престиж” і “Dancelife” на відкритому чемпіонаті Європи (Олександр Яночок — другий праворуч)

Дев’ять вихованців клубу “Dancelife” із Переяславщини (Київська область) взяли участь у відкритому чемпіонаті Європи зі спортивних бальних танців, який проходив з 31 березня по 4 квітня в польському місті  Новий Тарг. Учасники нашої команди змагалися з кращими танцівниками Польщі, Чехії, Словаччини, Молдови, Білорусі, Німеччини, Болгарії та України. Керівник клубу Олександр Яночок (24 роки) розповів про участь у турнірі.

– На відкритому чемпіонаті Європи виступають усі охочі, а не лише національні збірні команди країн. Але якщо збірну фінансує держава, то всі інші їдуть за свій рахунок, – пояснив Олександр Яночок. – Вихованці нашого клубу щонайменше раз на два тижні беруть участь у змаганнях різного рівня. До закордонних турнірів ми йшли чотири роки. У листопаді минулого року три наші пари побували на конкурсі в Гомелі (Білорусь). І ось тепер ми вдруге змагалися за кордоном.

Виступ Владислава Самойленка і Вікторії Овсієнко

Виступ Владислава Самойленка і Вікторії Овсієнко

Клуб спортивно-бального танцю “Dancelife” утворився в 2011 році. Зараз в ньому займається 85 дітей. Олександр Яночок тренує танцівників у Переяславі-Хмельницькому й селі Велика Каратуль.

На європейському турнірі усі наші танцівники — три пари і троє дівчат із сольною програмою –  здобули медалі.

Пара Владислав Самойленко і Вікторія Овсієнко (вікова група юніори 1 – від 13 до 16 років) перемогла в європейській програмі (включає повільний вальс, танго, віденський вальс, фокстрот, квік-степ). Владислав Ніколаєнко і Анастасія Онищенко (вікова група молодь) були другими в латиноамериканській програмі (включає ча-ча-ча, самба, румба, пасадобль, джайв). Як пояснив тренер, ця пара входить до юніорів, але виступала на категорію вище, що дозволено правилами. Артем Ткаля і Анастасія Остапенко здобули 3 місце в латиноамериканській програмі  (вікова категорія юніори 1).

За словами Олександра Яночка, дві перші танцювальні пари виконали розряд майстрів спорту України і входять  до резерву національної збірної.

Діана Власенко і Вікторія Коваленко здобули золоті нагороди в сольній програмі

Діана Власенко і Марія-Вікторія Коваленко здобули золоті нагороди в сольній програмі

14-річна Марія-Вікторія Коваленко перемогла в європейській програмі, а Діана Власенко (14 років) була кращою в латиноамериканській програмі. Анастасія Кострова (13 років) здобула третє місце в загальній програмі (європейська і латиноамериканська).

Тренер клубу не приховує, що участь у європейському чемпіонаті – дороге задоволення.  Танцівники сплатили по 300 євро за переїзд зі Львова до Польщі й назад, проживання в готелі і дворазове харчування за типом швецького столу. Проїзд до Львова, участь у чемпіонаті (одна номінація коштує 15 євро) – це ще близько тисячі гривень. Двом парам, які є лідерами клубу,  фінансово допомогли депутат районної ради Григорій Порало та керівник ТОВ “Укрпромпостач-95” Сергій Доброскок.

Наші танцівники подорожували польськими містами Закопане і Краків. Організатори надали представникам з України постійний автобус, який возив їх на змагання і екскурсії.

Олександр Яночок розповів, що з 2014 року він перестав виступати як спортсмен і зараз займається тренерською діяльністю. Він має звання судді національної категорії і може обслуговувати всі турніри в Україні, а на чемпіонатах і кубках Європи та світу судити учасників на рівні ювеналів 2 (до 11 років). У його суддівській практиці вже 112 турнірів.

Юлія Строчинська

Фото надане Олександром Яночком

“Хвороба забрала в мене спорт і навчання. Але подарувала кохання”

Лідія Бурдонос: "Підтримка рідних і кохання роблять дива"

Лідія Бурдонос: “Підтримка рідних і кохання роблять дива”

Жительці Переяслава-Хмельницького (Київщина) Лідії Бурдонос було вісімнадцять, коли лікарі поставили їй діагноз – гострий лімфобластний лейкоз, у народі рак крові. Тоді вона навчалася в Харківському авіаційному інституті, грала за студентську баскетбольну команду й мріяла про професійний спорт.

За півтора року лікування Ліда мужньо пройшла 33 курси хіміотерапії, пережила болісне для кожної дівчини випадіння волосся. І нещодавно вона  прийшла в редакцію “Вісника Переяславщини”, бадьора, усміхнена, аби подякувати всім, хто допомагав їй одужати.

“Одного дня я не змогла стати на ноги”

– У кінці серпня 2015 року, коли я була вдома на канікулах, мені раптово стало погано, ніби серце заболіло. Через якийсь час знову, і мене забрали в лікарню. Я кілька днів пролікувалася і поїхала на навчання в Харків. Але там мені ставало гірше й гірше. Боліло все тіло: то в грудях, то спина, то на ноги віддавало. На ногах з’явилися синці, яким я тоді не надала значення, – Ліда пригадує перші симптоми хвороби.

– Я повернулася додому 6 вересня і почала обстежуватися в київських клініках і лабораторіях. Проходила УЗД, МРТ, здавала різні аналізи. Але всі показники були в нормі. Хоча в мене трималася висока температура, йшла кров з носа. А 17 вересня я прокинулася і не змогла стати на ноги. Мене в лікарню віднесли на руках. Аналізи знову нічого не показували.

Ліду направили  в Інститут гематології, де їй зробили пункцію кісткового мозку з грудини. За результатами поставили діагноз лімфобластний лейкоз. Про свою хворобу дівчина дізналася не одразу.

– Мама мені спочатку не сказала діагноз. Я прочитала в історії хвороби. У мене бабуся живе в селі. Я тільки чула, що в корови буває лейкоз, і тоді молоко пити не можна. Але Інтернет все розказав про хворобу. Перший час я постійно питала: “Мамо, ну чого саме я? Чого нам це випало?” Згодом змирилася і просто почала лікуватися. Кажуть, Бог не дає нам того, що ми не можемо витримати, – з упевненістю каже Ліда.

– Дякую Богу, що мені трапився такий лікар – гематолог Олена Анатоліївна Кисельова. Мене привези в лікарню в тяжкому стані. До нас підійшла одна лікарка й при мені запитала в мами: “У вас є діти?” – “Так, ось син стоїть”. – “Ото бережіть його, тому що донька смертельно хвора”. А Олена Анатоліївна взялася мене лікувати.

Найгірше було, коли випало волосся

Перші чотири місяці Ліда безвиїзно провела в лікарні. З нею весь час була її мама Люба. Хіміотерапія, променева терапія, прийом гормонів – усе це відобразилося на зовнішності.

– Я вісім років займалася спортом, була стрункою. За місяць від гормонів фігура “ушла”, з’явилися  щоки й живіт, хоча я майже нічого не їла. Була схожою на хом’ячка, – зараз Ліда згадує це з усмішкою.

Найгірше було, коли після опромінення випало волосся.

– До цього в мене було довге густе волосся. Коли почало сипатися, мій плач  чуло все відділення. Воно то відростало, то знову випадало. Вії і брови теж. Згодом я якось з цим змирилася. У відділенні всі такі.  Зрештою треба в усьому шукати позитив – шампуню не треба, вкладати волосся не треба. Тільки взимку холодно.

Поки ми з мамою були в лікарні, тато працював на роботі та паралельно ходив на підробітки, заробляв для мене гроші. Раніше в нього була звичка – він любив чухати мені голову. Мене це дратувало, а йому дуже подобалося. А коли він приїхав і побачив мене без волосся… Я ніколи не бачила, як тато плаче, – вперше за нашу розмову Ліда заплакала.

Вона більше року носила довгу перуку. Зараз у неї відросло власне волосся, поки що коротеньке, трішки хвилясте, але неодмінно буде довгим.

Кохання, перевірене хворобою

Ліда каже, що хвороба забрала в неї багато: здоров’я, спорт, навчання і друзів.

— За роки, що я займалася спортом, навчалася, у мене з’явилося багато друзів і знайомих. Але за півтора року лікування залишилися найрідніші, справжні! – зазначає Ліда.

Вона забрала документи з ХАІ, перевелася в Переяслав-Хмельницький педуніверситет. Була робототехніком-логістом, а тепер буде вчителем трудового навчання й інформатики.

Але недуга дещо й “подарувала” Ліді – кохання. Яке тепер перевірене труднощами.

– Я познайомилася з Денисом у Переяславі. Тоді в мене з’явилися перші симптоми хвороби, – дівчина згадує історію їхніх стосунків.  – Ми тільки два тижні були знайомі, а він мене по лікарнях возив і на руках носив. Я казала мамі: “Навіть якщо він мене кине, я не буду ображатися”. Бо це дуже важко витримати, це ж не перелом ноги. Але він не злякався. Він перший за мене дізнався діагноз. Сказав: “Нічого, це лікується. Значить, вилікуємо”.

Він був завжди поряд. Приїжджав, дзвонив, у найважчі моменти підбадьорював, і мені ставало легше. Перший раз мене відпустили додому взимку, на моє день народження. Тоді Денис подарував мені песика породи  лабрадор. Я дуже мріяла про такого. Як побачила його, зразу очі загорілися, ще більше захотілося жити, бо одна з моїх мрій збулася.

Ми разом рік і 7 місяців, а вже стільки всього пережили. Денис жартує, що в нас рік йде за три. І його родина мене теж підтримувала. Я їм дуже вдячна, — щиро каже дівчина.

Допомагали навіть незнайомі люди

Для одужання дуже важлива підтримка рідних і позитивний настрой, зауважує Ліда. Але вона б не справилася з недугою без фінансової допомоги, яку їй надавали різні люди. На лікування пішли сотні тисяч гривень.

– Найбільше мене здивувало, що зовсім чужі люди перераховували гроші. Хтось 50 гривень, а хтось й кілька тисяч, – зазначає дівчина. – Мені допомогла наша міська рада і її працівники, голова правління “Молпродукт” та колектив підприємства, учні й колектив ЗОШ №4, Козлівська сільська рада, працівники швейної фабрики, рідня, мої хрещені, друзі й однокласники батьків, сусіди і всі небайдужі люди. Здавалося б, чужа нам людина Наталія Ковалівська знайшла велику суму грошей, підтримувала протягом усього лікування і зараз про мене не забуває.

Я сім років у Переяславі займалася баскетболом – у тренера Алли Вікторівни Бикової.  Не було такого дня, щоб вона не телефонувала. Завжди підтримувала: “Лідуся, ти боєць… Не здавайся… Ти все зможеш”,  – згадуючи слова наставниці, Ліда  знову заплакала. – Усі її учні зібрали для  мене гроші. Вона організувала діток, і вони прийшли до мене додому, з квітами, кульками, іграшками, й привітали з днем народження. Якось ми не могли знайти донорів. І Алла Вікторівна підняла колишніх учнів, які займалися баскетболом. Приїхали чужі хлопці й здали для мене кров.

Лідія Бурдонос пройшла курс інтенсивного лікування. Ще півтора року вона прийматиме ліки. А раз на три місяці робитеме пункцію. Вона вірить, що в її житті все буде добре.

Юлія Строчинська

Фото автора

У скільки цього року обійдеться великодній кошик?

Ольга Середня пече і продає паски в "Ням-ням"

Ольга Середня пече і продає паски в “Ням-ням”

Великдень – уже через два дні. В оселях прибрано, на подвір’ях чисто, і саме час подбати про великодній кошик. А в нього ми маємо покласти саме ті продукти, які були заборонені до вживання у Великий піст: паску, яйця, сир-масло, сало-ковбаску. Що стосується фруктів і овочів, то для їх освячення існують інші свята.

Загалом у кожного продукту з пасхального набору є стародавнє символічне значення. Паска – символ воскресіння і небесного царства, крашанки – нове життя і відродження, сало та ковбаса – щасливе сімейне життя, сир і масло –сите життя, удача в справах. А ще церква дозволяє освячувати сіль, як зв’язок Бога з народом, достаток і сенс життя, та хрін, який має укріпити нас в боротьбі з гріхами. Також обов’язково у великодньому кошику має бути свічка, яка символізує Христа, який став “світлом для світу”. Все це освячується для того, щоб люди відчули не тільки духовну, але і фізичну радість свята.

Ціни на пасхальну їжу (більше…)

У реанімації – троє пацієнтів, серед них є дитина

Швидка допомога

Швидка допомога

Як повідомила заступник головного лікаря Перяеслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 190 хворих. У пологовому відділенні – семеро жінок і троє немовлят. У реанімації – троє пацієнтів. Дівчинка із міста, якій 2 роки і 7 місяців, потрапила туди із бронхіальною астмою, 60-річна жінка із Великої Каратулі – із пневмонією та загостренням цукрового діабету. Продовжують рятувати там життя 61-річному киянину, у якого хронічне порушення мозкового кровообігу.

Протягом останніх трьох днів на невідкладну допомогу надходило близько 10 викликів щодоби.

Записала Олена МАТВІЄНКО

На Київщині на жінку стрибнув собака. Вона впала і знепритомніла

indexПротягом останніх трьох днів на службу “103” надійшов 61 екстрений, 1 невідкладний і 4 безпідставні виклики, повідомляє головний лікар Переяслав-Хмельницької філії екстреної медичної допомоги Мирослав Демків. До переяславців медики виїжджали 47 разів, до жителів сіл району – 19.

У середу, 12 квітня, ввечері бригаді медиків повідомили, що біля восьмого під’їзду міської багатоповерхівки на Грушевського, 49, непритомно лежить чоловік. Коли ж ті прибули на місце події, то побачили п’яного переяславця. Він, ледь тримаючись на ногах, попросив лікарів допомогти йому піднятися східцями до своєї квартири.

(більше…)

Поліцейські виявили більше 200 порушників ПДР та зареєстрували 20 викликів на автопригоди

8010_dps_512 квітня, працівники поліції столичного регіону, які виконують функції із забезпечення безпеки дорожнього руху, виявили та притягнули до адміністративної відповідальності 201 громадянина, серед них семеро пішоходів – порушників. (більше…)

На Київщині поліція затримала викрадачів могильних огорож

мог

Крадій

У Білоцерківському та Києво-Святошинському районах поліцейські затримали чоловіків, які підозрюються в крадіжках огород з могил. Повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Київській області.

Працівники сектору кримінальної поліції встановили та затримали 44-річного чоловіка, який упродовж останніх двох місяців вчинив низку крадіжок з могил, розташованих на кладовищі «Сухий Яр» в місті Біла Церква. Підозрюваним виявися раніше судимий 44-річний місцевий житель. Правопорушник зізнався правоохоронцям в скоєнні злочину. Наразі чоловікові оголошено підозру в 10 епізодах злочинної діяльності.

А у місті Вишневе поліцейські Києво-Святошинського відділу поліції спільно з представниками громадського формування «Дельта» затримали 29-річного місцевого жителя, який також спеціалізувався на крадіжках металевої огорожі з могил.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст.297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України.

Наразі поліцейські перевіряють підозрюваних на причетність до вчинення інших правопорушень. Досудове розслідування триває.

Розклад руху автобусів по місту на Великдень

raQDyGtk16  квітня 2017 року:

Маршрут № 2 «Комуна – Школа №4» – згідно графіка вихідного дня. (більше…)

У Переяславі-Хмельницькому розчистили багаторічні чагарники

На прибирання вийшли працівники комунальних служб

На прибирання вийшли працівники комунальних служб

У вівторок, 11 квітня, працівники Переяслав-Хмельницького ВУЖКГ та цеху “Благоустрій” КП ВУКГ прибирали багаторічні чагарники й стихійне сміттєзвалище в мікрорайоні Спаська Левада (ділянка навпроти фірмового магазину ТОВ «Переяслав-Молпродукт»). До толоки долучилися волонтери церков “Оселя Благодаті” й “Царство Божої любові”, депутати міської ради Владислав Юденко і Андрій Пироговський.

Загалом, починаючи з 8-ї ранку, тут трудилися близько 70 людей.

Як розповідають місцеві мешканці, ще на початку 1990-х років на цій території планували зводити багатоквартирний будинок. Палі забили, а будувати так і не почали. Ділянка заросла чагарниками, люди почали зносити сюди різний непотріб.

Учасники прибирання вирізали на території всі дерева й чагарники, а потім зібрали сміття. Як зазначив керівник ВУЖКГ Олександр Слюсар, для роботи задіяли 10 бензопилок, два трактори і вантажівку. Загалом вивезли 16 причепів гілок, які перероблять на тріски та пілети, та понад 30 мішків непотребу.

Фото з соціальної мережі "Вконтакте"

Фото з соціальної мережі “Вконтакте”

Представники церков були одягнені в білі накидки з написами “Чисте серце – чисте місто”. Саме під таким гаслом євангельські християни об’єднуються і проводять акції з прибирання в усіх регіонах України, розповів пастор церкви “Оселя Благодаті” Андрій Ліходєєв (38 років). Це один із проектів, який реалізовують представники церков з нагоди 500-річчя початку Реформації – масштабного церковного, духовно-суспільного руху, що змінив людей та хід історії.

У соціальних мережах активно обговорюють, що тепер буде на розчищеній території. Дехто з користувачів переймається, що побудують автостоянку. Судячи з коментарів, мешканці мікрорайону хочуть бачити тут доглянуту паркову зону.

– Це прибирання відбулося в рамках двомісячника благоустрою, – прокоментував Олександр Слюсар. – Наше завдання – облагородити територію. А що тут буде далі, вирішувати владі й громаді.

Юлія Строчинська

Після ДТП дворічна дитина опинились у лікарні

246605_oДва легкових автомобілі зіткнулись у м. Боярка, Києво – Святошинського району.  Внаслідок автопригоди травми отримала дворічна дівчинка.

За попередніми даними, 11 квітня, о 17 годині, 29-річний водій  автомобіля «Шевроле», виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не надав перевагу в русі автомобілю «Дайхатсу Теріос», та допустив з ним зіткнення. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 12 квітня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 12 квітня (місто Переяслав, Київська область).

Припинено чергове підпільне виробництво лікеро-горілчаної продукції

1491981383802Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Київській області спільно з працівниками прокуратури Київської області припинено діяльність підпільного виробництва з незаконного виготовлення лікеро-горілчаної продукції.

В ході розслідування кримінального провадження за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків встановлено, що в м. Біла Церква та м. Сквира, Київської області здійснювалася незаконна діяльність по виготовленню фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з недоброякісної сировини. Готова продукція розливалась в пластикові ємкості, які в подальшому реалізовувалась на території Київської області. (більше…)