Архив Квітень 14th, 2017

У Помоклях встановили кольорові вказівники села   

Оригінальні знаки встановили на трьох в’їздах до села

Оригінальні знаки встановили на трьох в’їздах до села

13 квітня, у “чистий” четвер, на трьох в’їздах у село Помоклі (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) встановили вказівні знаки. На металевих стійках  розміщені кольорові пластикові таблички з назвою села та гербом. Висота конструкцій – близько 2,70 метра.

Розробкою дизайну вказівників і їх виготовленням займалися колишні жителі Помоклів,  брати Микола і Валентин Більки, які працюють у столичному рекламному агентстві.

Вказівники освятив сільський священик

Вказівники освятив сільський священик

На в’їзді з боку села Виповзки в нас поля, тому на вказівному знаку – небо і хліб колоситься,  від  Соснови росте ліс, тому зобразили хатину і дубову рощу, а на вказівнику від Строкови, де раніше було болото, – озеро й березовий гай, – розповів сільський голова Микола Клименко.  – За матеріали для знаків заплатило підприємство “Євросем”, за фарбу і цемент – ПП “Соснова”. А ми з Дмитром Книшем зварили конструкції. Встановили їх силами сільської ради.

Того ж дня вказівні знаки освятив  настоятель Покровської церкви Іван Поліжак.

Інф. “ВП”

Дорогі земляки! Сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням!

121702779_pashaДорогі земляки! Сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Це свято є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою, віри – над безнадією. Свято Великодня спонукає кожного із нас замислитися над вічними цінностями християнської моралі, бути добрішими, милосерднішими, благороднішими і терплячішими один до одного. (більше…)

Сердечно вітаємо вас зі світлим Христовим Воскресінням!

73657422_17108900x720Сердечно вітаємо вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Великдень – це свято любові та відродження, символ нашого спасіння. Свято Великодня спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю та добротою, зміцнює кожного із нас духовно. Тож давайте спрямуємо наші зусилля на добрі справи, світлі помисли, відродження та уславлення нашого рідного Переяслава-Хмельницького та України. (більше…)

Шановні жителі Переяславщини!

15285_1Шановні жителі Переяславщини! Щиросердно вітаємо вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Величне свято Воскресіння Христового спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно. (більше…)

ПП «Євросем» вітає своїх пайовиків

1367330445_na-sayt-do-vtannyaАдміністрація та трудовий колектив ПП «Євросем» вітають своїх  пайовиків, жителів сіл Ташань, Положаї, Горбані, Чопилки, Мала Каратуль, Воскресінське, Травневе, Помоклі, Пологи-Вергуни, Улянівка та Тарасівка із святом Великодня. (більше…)

Шановні переяславці! Вітаю вас із найсвітлішим весняним святом!

ПАСХАШановні переяславці! Вітаю вас із найсвітлішим весняним святом – Великоднем!

З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі надії й сподівання на добру долю. (більше…)

Шановні трудівники та пайовики ПП «Соєва сфера» та ПАТ «Племзавод «Яненківський»

11Шановні трудівники та пайовики ПП «Соєва сфера» та ПАТ «Племзавод «Яненківський»!

Від усього серця вітаю вас зі святом Воскресіння Христового! (більше…)

Щирі вітання із Великодніми святами жителям Переяславщини!

Xristos-VoskressЩирі вітання із Великодніми святами жителям Переяславщини!

Разом із світлою звісткою про Христове воскресіння нехай благословенні будуть миром, любов’ю, достатком ваші родини. Хай щедрою на добрі врожаї буде земля-годувальниця, а довгоочікувана звістка про мир в Україні заспокоїть душі.

За дорученням аграріїв району, голова Переяслав-Хмельницької організації Аграрної партії України Юрій Павлушко

Шановні пайовики, дорогі селяни!

121702779_pashaШановні пайовики, дорогі селяни!

Прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння! (більше…)

Шановні жителі Переяславщини!

73657422_17108900x720Шановні жителі Переяславщини!

Прийміть сердечні вітання зі Світлим Христовим Воскресінням!

У цей весняний день премудрості та ласки Господньої ми відчуваємо свою причетність до великої таємниці вічного життя, що ми не самотні на цьому світі, бо з нами Господь. Хочеться, щоб усе людство цінувало та відчувало той величний подвиг Спасителя, який Він здійснив для перемоги життя над смертю, тріумфу добра над злом, світла над пітьмою, віри – над безнадією. (більше…)

Діти змагалися разом із батьками

Показові виступи з черлідингу привернули увагу всіх

Показові виступи з черлідингу привернули увагу всіх

8 квітня в спортзалі ЗОШ №2 відбулись змагання серед спортивних родин міста «Тато, мама і Я – спортивна сім’я». Організатором змагань виступив міський відділ з питань фізичної культури, молоді та спорту, спільно з відділом освіти, служби у справах дітей та сім’ї, а також центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. У змаганнях взяли участь 14 родин. Учасники мали пройти 6 різних конкурсів. І не важливо, якою сімейна команда прийшла до фінішу. Головне – всім було весело та цікаво. (більше…)

«Палали священні бандури». У музеї кобзарства відбувся урок-мандрівка для школярів під такою назвою

«Палали священні бандури». У музеї кобзарства відбувся урок-мандрівка для школярів під такою назвою

На уроці-мандрівці вчились робити ляльки-мотанки

У музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» традиційно, вже декілька років поспіль, проводяться різнотематичні уроки-мандрівки, які мають за мету інформувати учнівську аудиторію про кобзарсько-лірницьку традицію в Україні. (більше…)

Коли не треба викликати швидку допомогу?

Не викликайте «швидку» без потреби

Не викликайте «швидку» без потреби

Швидка медична допомога – це велике надбання сучасності, адже кожна людина незалежно від її віку, стану, реєстрації, місця проживання чи соціального становища має можливість отримати екстрену допомогу у випадках, коли є серйозна загроза життю чи здоров’ю.

Але кожна людина має усвідомлювати, що швидкість та повнота надання швидкої медичної допомоги у низці випадків залежить не тільки від керівництва служби, диспетчерів, лікарів, бригади, кількості машин чи стану доріг у районі – дуже часто самі пацієнти створюють суттєві перепони на шляху надання екстреної допомоги. Однією з основних проблем у цьому є необґрунтований виклик швидкої. У яких випадках дзвінок за номером 103 є невідкладною мірою, а у якій – засобом перевантаження служби? Розібратися у цьому питанні нам допоможе виконувач обов’язків головного лікаря центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської області Олександр Васильович Курмишов: (більше…)

Госпітальні округи: шокова терапія чи чарівна пігулка?

3-5Наприкінці березня уряд схвалив межі госпітальних округів 11 областей і міста Києва, а також дав згоду на створення в них госпітальних рад, які окреслять п’ятирічний шлях розвитку кожного округу. Чого слід очікувати від цього етапу реформи системи охорони здоров’я звичайним громадянам і навіщо створюються госпітальні  округи – читайте у нашому огляді. (більше…)

Здивував 10-річний Максим Шеляга

"Вісник Переяславщини"

“Вісник Переяславщини”

8 квітня в районному будинку культури за організаційної підтримки Київської обласної організації Народного Руху України відбувся шаховий турнір пам’яті Героя України В’ячеслава Максимовича Чорновола. Був наданий призовий фонд цих змагань у розмірі 1000 грн. Тож змагання для 26 представників Переяславщини та Яготинщини, які виявили бажання проявити свої вміння у веденні баталій на шахових дошках, набуло додаткового стимулу. (більше…)

«День цивільного захисту» провели в школі

JXxEWTprwdoПочатком заходів стала евакуація учнів на подвір’я школи, діти уважно спостерігали за діями рятувальників пригасінні умовної пожежі, це дає змогу поліпшити та удосконалити знання і дії при надзвичайній ситуації як рятувальникам, персоналу, так і дітям. Учні уважно слухали  розповіді пожежників та спробували себе у ролі вогнеборця. Кожен охочий міг попрацювати з обладнанням, сісти за кермо автомобіля та сфотографуватися. Адміністрація школи та рятувальники задоволені проведення таких заходів адже кожен дізнався щось нове про Державну службу з надзвичайних ситуацій.

Після ДТП велосипедист потрапив до лікарні

PM987image002За попередніми даними, 43-річний житель м. Бровари раптово виїхав на дорогу.

Вчора, близько 12 години, до Броварського відділу поліції надійшло повідомлення,  що на вулиці Короленка, сталася дорожньо-транспортна пригода за участю велосипедиста. Травмовано чоловіка. (більше…)

Математиці треба вчитись змалку

Педагоги із задоволенням прикрашали печиво

Педагоги із задоволенням прикрашали печиво

Древні римляни були дуже розумними, математично освіченим народом, та дещо вони забули. А саме про «нуль». Це єдине число, яке не можна записати римськими цифрами. Ось такі та інші цікаві факти можна відшукати у серйозній науці математиці. Діти ще з раннього віку стикаються з математичними поняттями: це і геометричні фігури, що оточують нас навколо, і математичні поняття (великий, маленький, високий, вузький і т. ін..). Про те, як педагоги дошкільних навчальних закладів спільно з батьками повинні здійснювати індивідуальний підхід до формування логіко-математичної компетентності дошкільників, йшлося на засіданні Школи кращого педагогічного досвіду у дошкільному навчальному закладі №7 «Берізка», який проводила керівник цієї Школи вихователь-методист Олена Шкурська напередодні Великодних свят. Своїх вихованців Олена Миколаївна вчить математиці у навколишньому середовищі. Разом з дітьми вони виготовляють кулінарні вироби, закріплюючи математичні поняття. До цієї роботи залучають батьків, які залюбки відгукуються до спільної праці. Однією з дієвих форм індивідуалізації логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку є «Кулінарна математика». Для дитини – це це перші кроки у математику. Для дорослих-виконання свого головного завдання – виховувати творчу компетентну особистість та отримувати насолоду від спілкування з маленькою самостійною людиною. Під час такої діяльності діти опановують такі математичні поняття, як “кількість”, “величина”, “вага”; закріплюють навички порівняння множин, вимірювання (коли наливають одну чашку соку або додають дві столові ложки цукру). Малята вправляються в лічбі (відраховуючи три яйця, п’ять чайних ложок цукру). Засвоюють поняття цілого і частини (коли розрізають пиріг на шматочки або наполовину заповнюють мірну чашку борошном). У малят формується відчуття часу (коли вони випікають пиріг, печиво протягом певного проміжку часу). У процесі приготування страв діти закріплюють знання кольорів, форм (виліплюючи трикутне печиво або ріжучи моркву кружечками). Активізують всі види відчуттів – смак, запах, дотик, зір, слух. Із колегами Олена Шкурська разом з мамою вихованки старшої групи «Ромашка» Тетяною Яриною провели практичну роботу по прикрашанню пряників, які вихователька виготувала за рецептом Тетяни Ярини, а майстерністю прикрашання поділилась сама Тетяна Іванівна. Вона продемонструвала свої вироби з тіста, виготовлені власноруч, які їй допомагала прикрашати донька. Педагоги з задоволенням прикрасили своє печиво, кожен за своїм задумом. Учасники щиро дякували виховательці та мамі вихованки за таку цінну та цікаву роботу. Зі своїми виробами повертались до своїх дошкільних закладів.

Тамара Сапунова, методист міського методичного кабінету

 

У Києві встановили білборди з ліквідованими бойовиками

765916_1_w_590У Києві встановили білборди з ліквідованими бойовиками “Сомалі” Михайлом Толстих (Гіві) і Арсеном Павловим (Моторола).

Про це повідомляє в Facebook “Типовий Київ”.

Інформація на рекламному носії нібито від Альфа-банку.

Над фото написані слова з пісні групи ДДТ: “Це все, що залишиться після мене”. Нижче – “депозити в Альфа-банку”.

Користувачі соцмережі обурені такою рекламою. Дехто припускає, що це провокація в зв’язку з блокуванням банків Росії.

Факти ICTV отримали коментар від Альфа-Банку, який запевняє, що до бордів не має ніякого відношення: (більше…)

Поліція Київщини просить допомоги в розшуку 13-річної дівчинки

Зникла дівчина

Зникла дівчина

Увага! Допоможіть розшукати! При загадкових обставинах зникла 13-річна дівчинка

Броварським відділом поліції Київщини розшукується неповнолітня Кукса Анастасія Олександрівна, 05.09.2003 року народження, жителька с. Літочки, Броварського району. Останній раз дівчину бачили біля метро Лісова у столиці.

Сьогодні, о 9 годині 13 квітня 2017 року дівчина сіла в маршрутний автобус в центрі с. Літочки, Броварського району, щоб доїхати до школи в с. Літки. Зі слів водія, вона вийшла в місті Київ, на станції метро Лісовій.

Прикмети Анастасії: зріст 165-170 см, русяве волосся до плечей, очі карі. На зап’ясті лівої руки 5 порізів від леза.

Дівчинка була одягнена у темно-сині джинси, футболка темно-зеленого кольору, бірюзова весняна куртка з капюшоном, взуття – мокасини синього кольору з білими квітами. Шкільний коричневий рюкзак на дві шлейки, зі штучної шкіри.

На пошуки зниклої Анастасії орієнтований весь особовий склад поліції Київської області та столиці, громадськість.

Наразі спеціалісти кіберполіції перевіряють участь дівчини на причетність у Інтернет-спільнотах, які пропагують смерть.

Усім, кому відоме місцезнаходження зниклої дівчинки, чи десь бачили цю дитину, одразу телефонуйте до поліції на номер 102, або на лінію «Служби розшуку дітей» за номером 116 000!

Відділ комунікації
поліції Київської області

На Київщині за нирку пропонували 10-15 тис. доларів, але платили менше

11 квітня прокуратура Київської області спільно зі співробітниками ГУБКОЗ СБУ та ГУНП України в Київськійsby області знешкодила злочинне угрупування «чорних трансплантологів» у складі чотирьох осіб, які через всесвітню мережу «Інтернет» шукали людей для трансплантації нирок.

Повідомила прокуратура Київщини 12 квітня.

До організованої злочинної групи входили громадяни Турецької Республіки та України. Зловмисники спеціально обирали жертв, які перебували у скрутному матеріальному становищі, та за грошову винагороду у розмірі від 10 до 15 тисяч доларів США схиляли людину продати їм свій внутрішній орган. При цьому, потерпілих зловмисники не попереджали про високий ризик для здоровя, повязаний із видаленням нирки.

Після згоди потерпілих продати свій внутрішній орган, їх вивозили до Турецької Республіки та Республіки Філіппіни для проведення незаконних операцій з трансплантації нирок. Навіть продавши свою нирку, потерпілі не отримували обіцяних грошей, зловмисники зменшували «гонорар» на декілька тисяч доларів США.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України затримано 4 осіб, причетних до вказаного злочину.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна. Перевіряється причетність інших осіб до вчиненого кримінального правопорушення.

Триває досудове розслідування, хід якого перебуває на контролі прокуратури Київської області.