Архив Квітень 16th, 2017

“Переяславщина” — “Межигіря” — 0:0

rv_gfYG4xYYЯк повідомив 15 квітня сайт “Київщина футбольна”, цього ж дня відбувся ІІІ тур чемпіонату Київської області з футболу серед команд вищої ліги. Команда “Переяславщина” (Переяслав-Хмельницький) зустрілася із командою “Межигіря” (Нові Петрівці). Гра закінчилася з нульовим рахунком — 0:0.

Після цього туру провідні футболісти Переяславщини на 11 місці турнірної таблиці серед 15 команд-учасниць турніру.

 

На Переяславщині вшанували загиблих захисників напередодні свята

-- 85213 квітня голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації (Київська область) Андрій Пряхін та заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Любов Онопрієнко, зустрілися з сім`ями загиблих воїнів АТО та відвідали могили Героїв Олега Доги (с.Гребля) та Станіслава Зінчика (с.Гайшин).
14 квітня перший заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Бобровнік зустрівся з сім’ями Володимира Корнєва (с.Дівички) та Володимира Ринкуна (с. Студеники).
Андрій Пряхін висловив слова вдячності родичам загиблих Героїв за неоцінений подвиг заради нашої України, наголосив, що пам’ять про них завжди житиме у серцях переяславців.
Усі сім’ї загиблих воїнів АТО отримали Великодні подарунки від Київської облдержадміністрації та Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації.

На Київщині напередодні Пасхальних свят не забули по соціально малозахищених

13 квітня Переяслав-Хмельницький центр соціальних служб для сім’ї, дітей таDSCN1235 молоді (Київська область) вже традиційно привітав вразливі категорії сімей району зі святом Воскресіння Господнього.
Цьогоріч працівники центру розвезли паски в родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають дітей-інвалідів з особливо тяжкими діагнозами та в прийомні сім’ї.

Основна мета таких заходів – подарувати промінь сонця дітям, які не мають справжніх родин, позбавлені батьківської любові та не відчувають турботи і підтримки сім’ї. Стати добрішими, милосерднішими, зробити життя дітей більш світлим та комфортним у силах кожного. Тому працівники Переяслав-Хмельницького РЦСССДМ постійно опікуються маленькими мешканцями району.

Виплати квітневих пенсій на Київщині

Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду УкраїниПенсійне-посвідчення-300x200 Київської області здійснює фінансування виплати пенсій поточного місяця по місту Переяславу-Хмельницькому, Переяслав-Хмельницькому, Яготинському, Згурівському районах і станом на 14.04.2017 року профінансовано 60,7 % пенсій від місячної потреби. У грошовому еквіваленті це становить 36 431,6 тис. грн. Банківські установи забезпечені коштами по 17 квітня. Поштові відділення забезпечені коштами по 18 квітня повністю.

Біля Єфремівської церкви теж було багатолюдно

Зображення_00-4564Сьогодні, 16 квітня, — свято Вознесіння Христового. В Переяславі-Хмельницькому (Київської області) всі храми були відкриті. Кожен охочий міг поставити свічку,  прийти до культової споруди.

Багатолюдно було і біля Єфремівської церкви, що на території райрілакарні. Правив священик Дмитро Волошин.

Пасхальної ночі переяславці несли по домівках єрусалимський благодатний вогонь

DSCN6376DSCN6385Сьогодні, 16 квітня, велике християнське свято — Світле Христове Воскресіння. Пасхальної ночі на Переяславщині (Київська область) хто родинами, хто компаніями друзів, а хто самостійно, як і завжди, йшли до православних храмів. Менше на всенощні Богослужіння, а от на обряд освячення пасок, крашанок та інших святкових наїдків — так просто потоками.

Щоправда, в місті після четвертої ранку інтенсивність руху ще не можна було назвати дуже великою. Тому, наприклад, і в Успенському кафедральному соборі о цій порі не було ні сутолоки, ні черг, щоб поставити свічку (вартість від 2 грн.). Помітно пожвавився рух на вулицях ближче до пятої ранку.

DSCN6382Раніше ми повідомляли на цьому ж сайті про те, де і коли можна освятити паски. Таких місць поступово стає все більше. Скажемо, сьогодні їх по всьому місту аж 12, а освячувати починали в різних місцях з 2.30 до 7 год. ранку. Так що всі бажаючі могли долучитися до обряду за будь-яких обставин.

Напередодні був сильний північний вітер і було побоювання, що він може створити певні незручності, а то йDSCN6383 взагалі нагнати дощ. Проте погода була гарна: і особливо не холодно, і тихо. Із-за хмарок на небі навіть визирав місяць, як то кажуть, Божа благодать. До того ж зараз вже майже всі свічки із відкритим вогнем, що ставляться в корзинках з пасками, позамінювали прозорими лампадками, які вітер не задуває.

Священик, який освячував паски біля Успенського храму, і його супровід, крім традиційних привітань “Христос Воскрес!”, на які люди відповідали “Воістину воскрес!”, запрошували всіх заходити до храму і брати благодатний вогонь.

DSCN6375Як відомо, вчора увесь світ спостерігав за Божим чудом сходження благодатного вогню в храмі Гроба Господнього в Єрусалимі. Після того, як це сталося в другій половині дня, цей вогонь розійшовся по всьому світу, зокрема, було доставлено і в Україну. Як сказали в Успенському храмі, сюди його привезли з Борисполя сьогодні невдовзі після 12 год. ночі. На окремому столику горіла свічка, запалена від цього вогню. Всі бажаючі могли від неї запалювати та ставити у храмі свої свічки, або ж в закритихDSCN6380 лампадках розносити його по домівках.