Архив Квітень 18th, 2017

Благодійники привезли великодні подарунки в дитячий будинок і шпиталь

Візит у дитячий центр "Переяслав"

Візит у дитячий центр “Переяслав”

Для нашої родини вже стало традицією у світлий день Воскресіння Христового провідувати дітей, позбавлених батьківської турботи, та хворих. На Великдень після служби в храмі ми були в діточок в с. Циблі. Доставили м’ясну продукцію ТМ “П’ятачок” від Мостіпана Олександра Олексійовича та освячені паски з крашанками з храму Єфрема (настоятель Дмитро Волошин). Величезна вдячність пану Олександру Прокопенко та його дружині, пані Олі, за фрукти для дітей та за те, що провели цей день разом з нами.

Леся Горобець із вихованкою центру

Леся Горобець із вихованкою центру

Після діточок ми вирушили провідати наших військових, що знаходяться на реабілітації в УДМСЦВВ с. Циблі. Доставили решту м’ясної продукції, а також те, що принесли в храм Ігор з Олегом, паски та крашанки. Лесюня Горобець вітала хлопців грою на бандурі.

Насичений день продовжився візитом до наших військових, що несуть службу у військовій частині в с. Дівчики. До військової частини долучився священник з Свято-Воскресенського Собору о. Іван Будняк. Леся Горобець прикрасила наш візит до діток та військових грою на бандурі та фантастичним співом.

Мар’яна Волошин

У військовій частині в селі Дівички

У військовій частині в селі Дівички

Киянин приїхав купувати телефон за оголошенням, а потрапив у пастку грабіжників

Чоловік потрапив до рук грабіжників

Чоловік потрапив до рук грабіжників

У місті Українка, що на Обухівщині, компанія «підприємливих» молодчиків розмістила оголошення в Інтернеті про продаж гаджета, вартістю 15 тисяч гривень. Після чого, озброївшись пістолетом, заманили покупця у темний під’їзд, де його побили і відібрали гроші.

Встановлено, що оголошення про продаж мобільного телефону 20-річний житель столиці прочитав на одному з сайтів в Інтернеті. Вирушаючи до міста Українка за покупкою дорогого гаджета, киянин взяв з собою тільки частину грошей.

У домовлений час один з компанії зустрів свого потенційного покупця біля багатоквартирного будинку в Українці і завів у темний під’їзд. Там двоє інших накинулись на хлопця. Погрожуючи предметом, схожим на пістолет, били його по голові та вимагали гроші. Коли бідолаха перестав пручатися, вони викрали у нього з кишені 500 гривень і втекли у невідомому напрямку.

Група реагування патрульної поліції Обухівського відділу поліції, яка одразу прибула на повідомлення, доправила потерпілого до лікарні, де йому медики надали невідкладну допомогу.

Під час проведення низки першопочаткових оперативних заходів поліцейські затримали нападників. Ними виявилися жителі села Веремья, що на Обухівщині. Молодчики 20-ти та 24-річного віку, один з яких вже був судимий за нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Вони зізнались у скоєному. Виявляється, нападники сподівались, що покупець приїде за телефоном з усією зазначено сумою в оголошенні.

У зловмисників працівники поліції вилучили стартовий пістолет. А викрадені гроші молодики витратили, розрахувавшись за таксі.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст.187 (Розбій) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна. Молодчикам оголошено про підозру і судом обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт. Досудове слідство триває.

Відділ комунікації
поліції Київської області

Валентина Чорновіл: «Я завжди намагалася бути схожою на брата»

Валентина Чорновіл: «Я дуже рада, що в  Переяславі зібрання творів брата буде повним»

Валентина Чорновіл: «Я дуже рада, що в Переяславі зібрання творів брата буде повним»

Перш ніж описати свою зустріч з Валентиною Чорновіл, автор цієї статті вважає за потрібне повідомити деякі передумови цього.

Років зо п’ять тому обласна організація Народного Руху профінансувала придбання для нашої районної бібліотеки повного зібрання творів відомого українського політика-патріота В’ячеслава Чорновола (1937-1999). Вісім томів книгозбірні благополучно передав Микола Стаценко, заступник голови міського осередку НРУ. З випуском заключних двох томів зібрання відбулися затримки, тож і до Переяслава вони потрапити не могли. І ось нещодавно в особистій розмові Микола Стаценко домовився про передачу книг з Валентиною Чорновіл, яка була головним та, власне, і єдиним упорядником збірки. Коли я про це дізнався, попрохав Миколу Івановича дозволити мені з’їздити за книгами. Зустрітися із сестрою В’ячеслава Чорновола – це таки подія. (більше…)

Пасхальний сюрприз

Містечкові історії

Містечкові історії

Тетяна із самого раночку пекла та смажила, ділилася із чоловіком планами:

– Вирішила своїм кумасям зробити пасхальний сюрприз, та такий, щоб кілька днів не мали спокою.

– Що це ти надумала? – здивувався чоловік. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 15 квітня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 15 квітня (місто Переяслав, Київська область).

Мінімальна заробітна плата, нарахування відпускних!

 

по чесному платити не всі хочуть

по чесному платити не всі хочуть

У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати у бухгалтерів виникає багато запитань щодо доплат до встановленого рівня. Розглянемо, чи необхідно проводити доплату до розміру мінімальної заробітної плати при розрахунку відпускних.

Заробітна плата – це грошова одиниця,  за яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. ЇЇ розмір за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Отже, якщо працівником виконано місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати ( з 01.01.2017 року – 3200 грн.). Частиною другою ст. 3.1 Закону України « Про оплату праці» визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Такі виплати мають виплачуватись  понад розмір мінімальної заробітної плати, а саме – 3200 грн.(схема)

6

У  разі якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісяця одночасно з виплатою заробітної плати. Розмір заробітної плати працівника може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати у разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці. У такому випадку заробітна плата працівникові виплачується пропорційно до виконаної норми праці. Середня  заробітна плата, що зберігається за працівником упродовж днів щорічної відпустки, обчислюється з урахуванням положень Порядку 100. Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки (п.2 Порядку №100).

Пунктом 7 Порядку №100 визначено, що нарахування виплат за час щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Слід зауважити, що вищезазначеним Порядком не передбачено здійснення доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

Таким чином, якщо  сума середньої заробітної плати, обчислена для оплати часу щорічної відпустки, менша за розмір мінімальної заробітної плати, то доплата до розміру 3200 грн. не провадиться.

 

      Ольга Мусієнко, начальник відділу з питань охорони праці УСЗН Переяслав-Хмельницької міської ради.

Атестація робочих місць за умовами праці – вимога законодавства про охорону праці

i-g-a-2Коли кадровик, бухгалтер або юрист уперше чує фразу «атестація робочих місць за умовами праці», у його уяві виникає купа нудної звітної документації, яку невідомо навіщо потрібно заповнювати. Кому потрібна така атестація?  Давайте подивимось, що ж це насправді : «бюрократизм» правових норм чи об’єктивна виробнича необхідність?

У кожного працівника повинне бути своє робоче місце – це раз.

На робочому місці повинні бути створені умови, необхідні для виконання конкретних службових завдань, – це два. Умови праці на робочому місці повинні бути нешкідливими і безпечними для працівника – це три. І ось про «це раз –два-три» і повинен потурбуватись роботодавець (ст.29 та 153 КЗпП).

Сама специфіка виробництва може бути пов’язана з фактором підвищеної небезпеки, шкідливості і т.д.  У таких випадках роботодавець повинен компенсувати працівникові «шкідливість» роботи, виходячи з норм чинного законодавства, наприклад :

– надати додаткову відпустку (ст. 7 Закону №504);

– установити підвищену оплату праці (ст.100 КЗпП);

– забезпечити видачу спецодягу і засобів індивідуального захисту (ст. 163, 164 КЗпП);

– видати мило, знешкоджуючі засоби а також молоко і лікувально

– профілактиче харчування(ст. 165, 166 КЗпП).

– організувати обов’язкові медогляди ( ст. 169 КЗпП).

–  « шкідливість » робочого місця забороняє роботодавцеві залучати

на таку роботу жінок ( ст. 174 КЗпП) і неповнолітніх (ст. 190 КзпП).

Крім того працівник може отримати пенсію за віком на пільгових умовах, якщо доведе, що певний період часу пропрацював у небезпечних і шкідливих умовах (ст.13  Закону № 1788).

Отже, мета проведення атестації – оформити правові підстави надання  на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій  для працівників із шкідливими і небезпечними умовами праці.

Шановні роботодавці! Не проведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорону праці, зокрема Постанови Кабінету

Міністрів України від 01.08. 1992 року № 442.  «Про порядок проведення атестації  робочих місць  за умовами праці»

Основні нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації на підприємстві –  Постанова № 442 та Рекомендації №41.

 

                                       Ольга Мусієнко, начальник відділу з питань охорони праці УСЗН Переяслав-Хмельницької міської ради

На Київщині атовець обізвав лікарів нецензурними словами

швидкаПротягом останніх трьох днів на службу “103” надійшло 96 екстрених, 4 невідкладні і 5 безпідставних викликів, повідомляє головний лікар Переяслав-Хмельницької філії екстреної медичної допомоги Мирослав Демків. До переяславців медики виїжджали 78 разів, до жителів сіл району – 27.

У неділю, 16 квітня, а саме на Великдень, бригада екстреної допомоги доставила до реанімації дитину до року життя, яка випадково випила самогону. Хлопчику надали медичну допомогу і батьки забрали його додому.

(більше…)

Вперше у Києві відбудеться фестиваль безпілотних літальних апаратів

1451780441_dron5_0Перший фестиваль безпілотних літальних апаратів відбудеться у Києві 29 квітня. Він почнеться о 10 годині ранку на столичному стадіоні “Старт, що на вулиці Шолуденка, 26-28 / 4.

Про це повідомляється на сторінці заходу в соціальній мережі Facebook.

Там  будуть представлені як вітчизняні виробники, так і власники-любителі безпілотних літальних апаратів.

“У програмі фестивалю всі бажаючі зможуть ознайомитися з технічними можливостями і оснащенням БЛА, а так само стануть очевидцями показових польотів і змагань. Переможці будуть нагороджені призами, також відбудеться розіграш призу серед глядачів”, – йдеться в повідомленні.

Тут же діятиме виставка, демонструватимуть фігури вищого пілотажу та фрістайл.

Вхід для бажаючих безкоштовний, але для учасників, власників дронів, необхідна попередня реєстрація.

Як писав інформаційний портал “Знай.ua”, інженери запропонували використовувати дрони у якості центрів стільникового зв’язку в надзвичайних ситуаціях.

На Київщині нацгвардійця ножем штирхнули у живіт, а його собаку зарізали

b91410d5-67ca-49f7-a7fd-78b55e213dfeУ місті Ірпінь, що на Київщині, бійця Нацгвардії серйозно поранено. Чоловік отримав велику кількість ножових поранень у ділянку живота.

Про це розповіли журналісти ТСН.

Постраждалому 25 років. Опівночі чоловік вигулював собаку. Поруч гучно відпочивала компанія, якій гвардієць зробив зауваження. Після цього один із компанії підрізав собаку та його господаря.
За словами поліцейських, чоловік проживає із дружиною та дитиною. У результаті сутечки пошкоджені внутрішні органи.

Поліцмени виявили винних. Це місцеві жителі, двоє з яких свідки, а третьому (підозрюваному) загрожує до 8 років ув’язнення.

(більше…)