Архив Квітень 21st, 2017

Два гурти із Переяслава-Хмельницького втретє покажуть на «Фольк-music»

Гурт «X-Rays» з ведучою програми Оксаною Пекун

Гурт «X-Rays» з ведучою програми Оксаною Пекун

У кінці березня рок-гурт «X-Rays» із Переяслава-Хмельнцького (Київщина) втретє взяв участь у зйомках музичного проекту «Фольк-music» на Першому національному телеканалі. Колектив представив рок-версію української народної пісні «Піду лісом крізь дерева». Аранжування до неї зробив учасник гурту, викладач музичної школи імені П. Сениці Руслан Накоренок.

– 1 березня ми брали участь у програмі «Молода музика» на радіостанції «Промінь», презентували там нову пісню “Знак”. 9 квітня в ефір вийшла програма «Фольк-мюзік», де наш гурт виступав з піснею «В Чорне море та й Дніпро тече». Це була друга передача за нашою участю. І ось тепер ми втретє побували на зйомках нового сезону цієї програми. У ефір вона вийде восени, – розповів про останні події в житті гурту його лідер Олександр Максименко, 30 років.

На запис програми колектив їздив у такому складі: Олександр Максименко (вокал), Руслан Накоренок (акустична гітара), Ліза Савенко (клавішні), Сергій Юхимчук (бас-гітара), Юрій Ющишин (ударні).

Гурт «X-Rays» дякує за фінансування поїздки Володимиру Макарчуку, директору ТОВ “АВАН ВК”, та за підтримку – міському відділу культури.

***

Гурт "Драбадан" їздив на запис програми з новою солісткою Вікторією Корзун

Гурт “Драбадан” їздив на запис програми з новою солісткою Вікторією Корзун

На запрошення Оксани Пекун на зйомки телепрограми вирушив ще один переяславський гурт – «Драбадан». Для них це теж третя участь у проекті. На запис передачі команда їздила зі своєю новою солісткою – 19-річною Вікторією Корзун, студенткою нашого педуніверситету.

– У кінці листопада за власним бажанням з гурту пішов соліст Женя Левченко, – розповів лідер колективу Андрій Корж (23 роки). – Якийсь період ми не збиралися на репетиції. А в січні до колективу приєдналася Вікторія. Вона швидко освоїла репертуар гурту. Зараз ми працюємо над новою програмою, орієнтуючись на жіночий вокал.

Для «Фольк-мюзік» гурт “Драбадан” підготував сучасну версію української народної пісні “Ой наступала та чорна хмара”.

– Цього разу нам запропонували кілька пісень на вибір, і ми взялися за козацьку пісню, зміст якої перегукується з теперішньою ситуацією в Україні, – зазначив Андрій Корж. – Було приємно, що Оксана Пекун і знімальна група нас пам’ятають ще з перших програм.

Юлія Строчинська

На Переяславщині ознакували низку туристичних об’єктів

Працівники РБК встановлюють туристичні знаки біля історичних об’єктів

Працівники РБК встановлюють туристичні знаки біля історичних об’єктів

11 квітня працівники Переяслав-Хмельницького районного будинку культури встановили інформаційні знаки біля туристичних об’єктів на маршруті «7 чудес Переяславщини». На табличках вказані  назви пам’яток та період їх створення. Напис продубльований англійською мовою.

Нагадаємо, що маршрут «7 чудес Переяславщини» близько 10 років тому розробила тоді ще начальник районного відділу культури Тетяна Палатна. Визначити історично значимі об’єкти району, які будуть привабливими для туристів, їй допомогли музейні працівники. Серед них: давньоруський форт-поселення «Сковорода» XI ст. у селі Вінинці;  курганна група «Три брати» неподалік села Стовп’яги;  система земляних укріплень Змійові вали; цілюща криниця 17 століття неподалік села Вовчків; Воскресінська церква-ротонда, збудована у 1855 році; дерев’яна церква Іоанна Богослова у селі Гайшин, збудована коштом громади у 1869 р.; парк князя Горчакова у селі Ташань, пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця 18 століття.

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин

Загалом було виготовлено десять інформаційних знаків (три для ознакування Змійових валів). Їхній дизайн розробив директор РБК Віктор Янчук, до виготовлення долучилася компанія “Арт-клуб”.

– Ми встановили дев’ять знаків, а останній плануємо розмістити  10 травня до дня урочистого відкриття туристичного об’єкту – групи курганів «Три брати», – розповів Микола Богатир, методист з розвитку туризму РБК. – Це унікальна пам’ятка, яка датується епохою бронзи, їй чотири тисячі років. Цікава вона й тим, що пов’язана з перебуванням Тараса Шевченка на Переяславщині. У 1845 році поет приїжджав до Переяслава за завданням археологічної комісії, аби описати і змалювати пам’ятки старовини. Шевченко обстежив і ці три братські кургани. Він згадував їх у своїх археологічних нотатках. Один із трьох курганів частково зруйнований через сільськогосподарські роботи. Тож аби вберегти пам’ятку, ми хочемо влаштувати на цій території культурно-просвітницький захід.

Воскресінська церква

Воскресінська церква (с. Воскресінське)

Напередодні Великодня представники районної влади, активісти і  небайдужі жителі села Стовп’яги прибрали братські кургани. Як зазначив сільський голова Тимофій Девко, тут згодом встановлять рекламний щит і лавки, аби об’єкт змогли відвідувати туристи.

Активісти висадили  на території курганів саджанці сосни веймутової, подаровані науковцями білоцерківського дендрологічного парку “Олександрія”, та верби. Коли Тарас Шевченко описував кургани, тоді тут росли верби.

Микола Богатир зазначив, що історичні об’єкти, біля яких встановили інформаційні знаки, входять і до інших важливих туристичних маршрутів. Зокрема,  всеукраїнського веломаршруту «Вишиваний шлях».

Юлія Строчинська

Фото надане Миколою Богатирем

“Переяславщина” – “Патріот”. Підтримайте наших!

футболЗавтра, 22 квітня, о 16.00 на переяславському стадіоні ім. В. Лобановського «Переяславщина» у рамках вищої ліги чемпіонату Київщини з футболу зіграє з баришівським «Патріотом», який у двох попередніх турах очок не здобув. Прийдіть і підтримайте нашу команду!

Школярі завітали до шпиталю з концертом

Виступає Даша Хіміч

Виступає Даша Хіміч

Учні Малокаратульської школи вже третій рік, співпрацюючи з волонтером Світланою Розовик, відвідують з концертними програмами воїнів АТО, які проходять лікування та реабілітацію у військовому шпиталі с. Циблі.

Цього разу школярі завітали із концертною програмою «Повернення в дитинство». (більше…)

Університет коронував Анастасію Курилюк

Після нагородження: Анастасія Курилюк (в центрі), Олена Кідріченко (ліворуч), Вікторія Власюк та голова журі Владислав Міранович

Після нагородження: Анастасія Курилюк (в центрі), Олена Кідріченко (ліворуч), Вікторія Власюк та голова журі Владислав Міранович

11 квітня в педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбулося справжнє свято дівочої краси «Королева університету-2017». За титул королеви змагалося 11 найчарівніших, найталановитіших дівчат вишу, представниць шести факультетів. (більше…)

Концерт відбувся – Сергій Льовін врятував ситуацію

Сергій Льовін є автором трьох пісень-гімнів

Сергій Льовін є автором трьох пісень-гімнів

8 квітня в клубі «Міленіум» громадська організація «Духовні скарби України» провела черговий музичний квартирник. На цей раз доля з нами дещо пожартувала – на жаль, захворіла наша очікувана гостя Інна Труфанова. Однак завдяки підтримці дружної бардівської сім’ї киян наш музичний квартирник відбувся. (більше…)

«Пам’яті друзів, яких немає з нами»

"Вісник Переяславщини"

“Вісник Переяславщини”

У суботу в Лецьках відбулися два спортивні турніри. В Лецьківській сільській раді, яка виступила організатором, назвали їх «Пам’яті друзів, яких немає з нами», присвятивши їх одинадцятьом землякам, жителям сіл Лецьки, Вінинці та Пологи-Чобітьки, які були активними спортсменами, пропагандистами здорового способу життя, проте земний шлях яких з різних причин раптово обірвався. (більше…)

Вшанували 100-річчя переяславської «Просвіти»

Виступає Наталія Заїка

Виступає Наталія Заїка

7 квітня в читальній залі міськрайонної бібліотеки відбувся літературно-краєзнавчий ранок з нагоди сторічного ювілею переяславського осередку товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка.

Було влаштовано велику книжкову виставку, на якій учасники зібрання побачили чимало цікавих раритетних видань та матеріалів доби Української Народної Республіки (1917-1920 рр.), а також публікації, в яких висвітлюється робота місцевої «Просвіти» в 1917-му – році її заснування. (більше…)

«Бродвей» подарував чергову прем’єру

Сцена із вистави

Сцена із вистави

Шостого квітня студентський театр «Бродвей» подарував своїм шанувальникам нову комедійну п’єсу на одну дію «Бодька – бос всіх павуків». Автором комедії є сучасна письменниця Оксана Демиденко. Молоді митці кожного разу намагаються вразити публіку чимось незвичним, креативним. Чергова вистава не стала винятком. Активна життєва позиція героїв, інтригуючий сюжет – ось що привабило глядачів у виставі. Успіх їй забезпечила і майстерна гра ще зовсім юних, але надзвичайно талановитих акторів – Каріни Вавілової, Артема Гром’яка, Олександра Запорізького, Анни Шекоян, Петра Баглея, Алли Ромаскевич, Наталії Сотник, Володимира Колодія, Влада Кукушкіна. (більше…)

Петро Качкалда: «Злагодженій роботі на пленарних засіданнях передує детальне обговорення питань у постійних комісіях»

Перед засіданням ансамбль «Благосвіт» заспівав «Отче наш»

Перед засіданням ансамбль «Благосвіт» заспівав «Отче наш»

Одинадцятого квітня відбулася чергова чотирнадцята сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова районної ради Петро Качкалда. В роботі пленарного засідання взяли участь 28 депутатів із 34 обраних, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, його заступники, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, громадські активісти. (більше…)

На Київщині з електропопори врятували домашнього єнота

Єнот

Єнот

Мешканка Борисполя Юлія Ткаченко ще 10 квітня попросила у городян допомоги у соцмережі – зник її чотирилапий улюбленець єнот Гєлік. Впродовж десяти днів тваринка розгулювала містом. 20 квітня до оперативно-диспетчерської служби Бориспільського району зателефонувала місцева жителька, яка попросила допомоги, щоб зняти невідому тваринку, яка залізла на саму верхівку електроопори по вулиці Котляревського.  Коли один з рятувальників піднявся на стовп, виявилось, що невідома тваринка і є єнотом, який міцно сидів на самісінькому верху поруч з електрод ротами. Спільними зусиллями Гєліка вдалося врятувати та повернути власниці.

Повідомила ДСНС Київщини 20 квітня.

На Київщині є казковий замок

19430Якщо їхати в Київ по Житомирській трасі, то праворуч, в 700 метрах від дороги, видно казковий замок. Ми кілька разів його бачили, а потім вирішили під’їхати і подивитися, що це таке.

Виявилося це в’їзні ворота на найбільшу в Україні кіностудію Victoria Film Studios (Pro-TV). Всередину потрапити не можна, але сам замок пофотографувати можна.

Як дістатися: Замок знаходиться в 20 кілометрах від Окружної дороги по Житомирській трасі. Можна доїхати будь-якою маршруткою, яка йде в бік Коростишева або Житомира, в основному вони відходять від метро Житомирська. Виходити треба біля села Гурівщина, там є надземний пішохідний перехід, щоб поїхати назад.

Де по місту відключатимуть світло

lana(1)За інформацією Переяслав-Хмельницького районного підрозділу ПАТ «Київобленерго» у зв’язку із капітальним ремонтом ЗТП 310 у Переяславі буде відсутня електрика з 9-00 до 17-00 10.05.2017 р. по вул. Шевченка, Мала Підвальна.
У зв’язку із капітальним ремонтом ЗТП 277 буде відсутня електрика з 9-00 до 17-00 12.05.2017 р. по вул. Східна, Віктора Авраменка, пров. Суворова, Новокиївське шосе

7-9 травня Фестиваль з повітроплавання «Кубок Переяслава-Хмельницького-2017»

1-1-300x224 (1)Традиційний «Кубок Переяслава-Хмельницького» з повітроплавання проходить на початку травня, починаючи з 2009 року. Особливістю заходу є щорічна повітроплавна акція «Поле пам’яті» 8 травня 2017 року, повідомляється на сайті міської ради Переяслава-Хмельницького (Київська область). 

Організатори:
Виконавчий комітет Переяслав-Хмельницької міської ради
Федерація повітроплавання України
Федерація повітроплавання України – Київська область
Повітроплавна Компанія СПАРТ-АЕРО

Місце та дата проведення: м. Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) 7-9 травня 2017 року
Кількість учасників: до 10-ти екіпажів повітроплавних
Польоти: плануються загальні старти повітряних куль вранці і ввечері

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА
7 травня (неділя) до 12.00 – заїзд та реєстрація учасників 17.00-18.00 – відкриття «Кубка» (головна площа міста)
18.00 – старт аеростатів з центральної площі (за умови сприятливого напрямку вітру)

8 травня (понеділок) 02.00 – 02.30 – передпольотний організаційний брифінг
06.00 – 09.00 – «Поле Пам’яті», присвячений Дню пам’яті та примирення з покладанням квітів загиблим на Букринському плацдармі
18.00 – 20.00 – вечірній політ над містом

9 травня (вівторок) резервний політ
02.00 – 02.30 – брифінг
06.00 – 09.00 – «Поле Пам’яті», присвячений Дню пам’яті та примирення з покладанням квітів загиблим на Букринському плацдармі
06.00 – 09.00 – ранковий політ над містом
16.30 – 18.00 – закриття Кубка Переяслава» на головній площі міста
18-00 – 20-00 – вечірній політ над містом

ПОВІТРОПЛАВНА АКЦІЯ «ПОЛЕ ПАМ’ЯТІ»
Букринський плацдарм – місце однієї з найбільш кривавих битв другої світової війни. В пам’ять про мільйони людей, які віддали свої життя заради відновлення миру, в честь Дня пам’яті і примирення і Дня Перемоги, згадуючи про численні жертви війни, проводиться повітроплавний переліт через р. Дніпро в районі Букринського плацдарму.

Завдання акції «Поле Пам’яті»
Переліт теплових аеростатів через р. Дніпро в районі м. Переяслава-Хмельницького (лівий берег), с. Луковиця Канівського району Черкаської області (правий берег). Під час перельоту з гондол теплових аеростатів на води Дніпра покладають квіти. У перельоті візьмуть участь до 10 аеростатів.

Учасники Акції:
– до 10 екіпажів теплових аеростатів
– представники преси
– представники громадськості
– представники органів влади

ОПИС АКЦІЇ “ПОЛЕ ПАМ’ЯТІ”
8-9 травня 2017 року
02.00 – Передпольотний організаційний брифінг
Мета: визначення стартової площадки, залежно від напрямку вітру, для здійснення перельоту через р. Дніпро.
03.45 – Виїзд екіпажів на місце старту аеростатів.
06.00 – Загальний старт теплових аеростатів (Переяслав-Хмельницький р-н Київської обл. або Канівський р-н Черкаської обл. в залежності від напрямку вітру)

Переліт через р. Дніпро. Покладання квітів на води Дніпра в пам’ять про загиблих у Другій світовій війні.

Записатися на політ на повітряній кулі можна за телефонами:
(050) 415-41-14
(096) 024-32-47
(093) 611-40-96
(044) 463-74-46
(044) 463-74-48

Або через: spartaero@gmail.com

А також через наші сторінки в соціальних мережах.

Вартість ознайомлювальних польотів на повітряній кулі:

Індивідуальні польоти:
2 особи+пілот 6 000 грн
3 особи+пілот 7 000 грн.
4 особи+пілот 8 000 грн.
Політ у складі групи: 1 особа 2 000 грн.
Участь у польоті: «Пам’яті» 1 особа 3 000 грн.

Ми, як організатори повітроплавного заходи, залишаємо за собою право вносити зміни в програму заходу у відповідності з погодними та іншими умовами виконання польотів.

Повітроплавна Компанія СПАРТ-АЕРО