Архив Травень, 2017

Колектив редакції «Вісника» щиро вітає Миздренко Єлизавету Прокопівну з 80-річчям

Зображення-5926Колектив редакції «Вісника» щиро вітає Миздренко Єлизавету Прокопівну з 80-річчям

Ми дуже цінуємо Вас, як давнього й відданого друга нашого колективу. Хочемо, щоб іще багато років Ви були з нами, бо Ваші життєлюбність, оптимізм і приязнь допомагають із буднів робити свята.

Здоров’я, щастя, успіхів!

Міська рада та виконком вітають із ювілеєм Миздренко Єлизавету Прокопівну

МиздренкоПереяслав-Хмельницька міська рада та виконавчий комітет вітають із ювілеєм голову громадської організації «Міська рада ветеранів війни та праці» Миздренко Єлизавету Прокопівну!

(більше…)

На Київщині виявлено ухилення від оподаткування на сум понад 45 млн. гривен

8У травні 2017 року за матеріалами працівників оперативного управління ГУ ДФС у Київській області співробітниками Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) в особливо великих розмірах). (більше…)

Міська влада закликає громаду до ощадного використання енергоресурсів

Учасників форуму вітає міський голова

Учасників форуму вітає міський голова

29 травня у розважальному закладі «Старий Вертеп» в рамках «Тижня сталої енергії» відділом економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради був проведений форум «Участь місцевої громади у глобальних процесах енергозбереження».
Завдання, яке поставили перед собою організатори форуму, – залучити жителів міста до діяльності у сфері збереження енергоресурсів та розповісти, де і за якими ставками можна взяти кредити для цього.
Участь у форумі взяли керівники підприємств, директори навчальних закладів, делегати від ОСББ, жителі міста, представники філій банків, які працюють у Переяславі.
Вітаючи учасників форуму, міський голова Тарас Костін зазначив:
– Дуже радий, що такий форум відбувається у Переяславі. Світове товариство уже давно плідно працює щодо використання екологічних відновлювальних джерел енергії: вітру, сонця, води, біопалива. Нам також потрібно прагнути якомога більше використовувати ці невичерпні енергоносії. Тим паче, що у грудні минулого року міською радою була підписана угода Асоціації міст України, відповідної до якої Переяслав взяв на себе амбітні плани до 2030 року на 30 відсотків зменшити викиди у повітря вуглекислого газу. Виконуючи цю програму, міська влада виділила понад 5 мільйонів гривень на утеплення дитячих садочків та шкіл міста. Ми й надалі будемо працювати щодо цього.
В ході форуму доповідачі ділились своїм досвідом впровадження програм з енергозбереження в Переяславі-Хмельницькому. Зокрема, начальник відділу освіти Петро Ярмоленко розповів про енергозберігаючі технології, які застосовувались у процесі утеплення дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів міста; щодо заходів з енергозбереження виступили голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Любов Бровко (ОСББ «Оберіг») та Надія Ієговська (ОСББ «Молодіжний Переяслав»).
Про запровадження енергозберігаючих технологій у селах Харківці та Дем’янці розповіла заступник голови ГО «Дем’янецький центр

Учасники форуму з цікавістю слухали доповідачів

Учасники форуму з цікавістю слухали доповідачів

місцевого розвитку» Наталія Козоріз.
Цікаві презентації послуг, які можуть надати їхні організації, представили директор ТОВ «АЛЬТЕР ЕНЕРДЖІ 1» Максим Воронов та представник «Хенкель Баутехнік» (Україна), керівник проекту «Теплова модернізація, як інвестиція у Ваш будинок» В’ячеслав Євтушенко. Директор фірми «Сіміх» Михайло Сіворко розповів, що на підприємстві розпочали виготовлення еко-щитів із соломи розміром 3 метри на 1,20 і товщиною 40 сантиметрів, з яких можна навіть будувати будинки.
Керівник Переяслав-Хмельницького відділення ПАТ «Приватбанк» Олена Пархоменко та спеціаліст банку Інна Данюк ознайомили присутніх із перевагами кредитування їхньою фінансовою установою за програмою «Теплі кредити». Завідувачка сектору роздрібного бізнесу АТ «Ощадбанк» Наталія Рубан розповіла про програму «Енергозбереження», під яку їх банк також може надати кредит. Начальник управління малого і середнього бізнесу Київської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Андрій Гордієнко ознайомив присутніх з програмою «Еко-енергія». Зокрема він зазначив, що кредити на установку сонячних батарей для отримання електроенергії чи сонячних колекторів для нагріву води у них є одними із найдоступніших для населення.
Володимир Набок

Міські пільговики їздитимуть по талонах і впродовж всього літа

miskrada1Як ми повідомляли раніше, на попередніх сесіях Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) приймалися рішення про надання права на безоплатний проїзд (4 поїздки на місяць) на міських автобусних маршрутах за іменними талонами всім пільговикам Переяслава впродовж весняних місяців. Оскільки бажаючих скористатися такою можливістю виявилося значно менше, ніж очікувалося, 29 травня в ході сесійного засідання було прийнято рішення продовжити цю практику і впродовж всіх літніх місяців.

Як і раніше, пільговики, які того потребують, талони можуть отримати в міському соцзабезі.

На Київщині двоє міських депутатів складають свої повноваження

miskrada1Депутати Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) Андрій Пироговський та Андрій Конон, які входять до фракції “Наш край”, подали до сесії заяви з проханням про дострокове припинення їхніх депутатських повноважень. 29 травня в ході ІІ пленарного засідання з цими документами його учасників ознайомив секретар ради Петро Бочарін, який проводив сесію.

Своє рішення Андрій Пироговський, який був присутнім на сесії, пояснив тим, що досі, як добросовісний депутат, постійно брав участь у сесійній роботі. Проте має велику зайнятість на виробництві, і це може перешкоджати виконанню його депутатських обов’язків у повній мірі. Андрій Конон у своїй заяві повідомив, що, як військовослужбовець ЗСУ, зараз проходить службу не у переяславському гарнізоні, і не має можливості відвідувати сесії.

Своїм голосуванням депутати підтримали звернення своїх колег, а Петро Бочарін пояснив, що ці заяви та рішення сесії буде направлено до міської виборчої комісії. Там, після відповідної процедури, на місце цих депутатів буде визначено двох інших із списку міського осередку політичної партії “Наш край”.

Збірна Фінляндії назвала склад на матч з Україною

123

Наставник збірної Фінляндії Маркку Канерва викликав у національну команду 22 футболіста

Головний тренер збірної Фінляндії Маркку Канерва визначився зі складом, який протистоятиме збірній України у матчі кваліфікації Кубка світу-2018. (більше…)

Із безперспективних сіл утворилась доволі перспективна громада

Господарі зустріли гостей святковим короваєм

Господарі зустріли гостей святковим короваєм

26 травня представники сільських громад Лецьок, Світанку, Хоцьок, Цибель, Стовп’яг, Гланишева та Студеників разом із заступником голови районної ради Іваном Бугаєнком відвідали Мокрокалигірську об’єднану територіальну громаду, яка уже більше року створена та успішно функціонує у Катеринопільському районі Черкаській області. Організували поїздку фахівці регіонального відділення Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (Пульс) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за програмою «Маршрути успіхів». Супроводжували делегацію із Переяславщини регіональний консультант з питань децентралізації, голова депутатської комісії з питань місцевого самоврядування Київської облради Володимир Удовиченко та регіональний консультант з комунікацій Київщини Тетяна Ревенко.
Перед від’їздом Володимир Петрович зазначив, що цей маршрут організатори вибрали

відремонтована школа

відремонтована школа

невипадково: – Вам буде цікаво подивитися, як працює Мокрокалигірська громада, у яку об’єдналися шість невеликих сіл, які іще за Союзу вважалися «безперспективними».
Катеринопільський район, до якого ми мандрували, розташований на півдні Черкаської області, а Мокрокалигірська громада межує із Кіровоградщиною. Відстань між центром громади та Катеринополем – 20 кілометрів.
Об’єдналися одними з перших в Україні
– Мокра Калигірка колись була райцентром. У нас і нині збереглося підприємство «Сиророб», колись було Мокрокалигірське ПТУ №42, яке в червні минулого року наказом Міністерства освіти і науки України реорганізували у багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, продовжує працювати психоневрологічний інтернат, – почала свою розповідь голова громади Вікторія Пипа, яка зустрічала делегацію

Мальовниче село Мокра Калигіірка

Мальовниче село Мокра Калигіірка

нашого району. – В принципі, наша громада є однією із перших ОТГ (об’єднаних територіальних громад – ред.) в Україні. 4 вересня 2015 року обласна рада ухвалила рішення про утворення Мокрокалигірської громади. У жовтні в громаді відбулись вибори, а перша сесія новоствореної громади провели 12 листопада. На початку нашої роботи було чимало проблем через невирішеність багатьох питань на законодавчому рівні. Через Держказначейство не можна було ні платежів провести, ні грошей отримати. Все вирішувалось на рівні Черкас і навіть Києва. Нині, слава Богу, все прийшло до норми. Зараз у нас дворівневий ступінь управління, напряму, без втручання району, співпрацюємо із областю.
Наша громада станом на 1 січня 2016 року налічує 4 тисячі 300 осіб. Село Мокра Калигірка є її адміністративним центром. До об’єднання у нас було 4 сільські ради і штат у них налічував приблизно 25 осіб. Після утворення ОТГ створили всі необхідні відділи. Є адміністрація, сільський голова, його заступник, старости та виконавчий комітет. Загалом штат громади разом із технічними працівниками нині становить 38 осіб. Це при тому, що у кількох відділах штат до кінця іще недоукомплектований. Працює у громаді

амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Мокра Калигірка

амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Мокра Калигірка

територіальний центр, який має два відділи: соціального обслуговування вдома – це соціальні працівники, які обслуговують престарілих жителів громади, а також відділ у справах сім’ї та дітей – на нього покладені обов’язки контролю за неблагополучними та багатодітними родинами. Виконавчий комітет складається із 15 осіб. Представники розподілені пропорційно до кількості жителів у кожному селі. Також до виконавчого комітету увійшли керівники підприємств, що розміщені на нашій території. Рада об’єднаної громади складається з 22 депутатів, які працюють у п’яти постійних комісіях.
Про доходи та витрати громади
Розповідаючи про бюджет об’єднаної громади, Вікторія Пипа розповіла, що отримали у спадок величезні й холодні будинки культури, чотири дитячі садки, дві школи, які потребували матеріально-технічного оновлення, та бездоріжжя. Жінка зазначила, що аби й далі пасивно чекали кращих часів, села б зовсім занепали:

Вікторія Пипа розповідає про громаду

Вікторія Пипа розповідає про громаду

– Тут роками нічого не робилося, бо на все не вистачало коштів. Нині на місці ми бачимо, звідки брати гроші і куди їх передовсім вкладати. Бюджет зріс втричі. Якщо останніми роками в таких малих селах, як Суха Калигірка, Єлизаветка, фінансів ледве вистачало на утримання дитсадка та апарату сільради (її працівники канцтовари за власні кошти купували), то у Сухій Калигірці уже відремонтували центральну дорогу, зробили капремонт клубу. В Єлизаветці виграли грант ЄС/ПРООН на капремонт фельдшерського пункту із заміною газового котла на піролізний, частину приміщення переробили під дитсадок. Півмільйона гривень спрямували на асфальтування основної дороги, яка сполучає села нашої громади. Якщо поточні ремонти в школах держава вже давно не фінансувала, все робилося коштом батьків, то нині громада забезпечила ремонти з власного бюджету. Минулого року за співфінансування з обласним бюджетом придбали шкільний автобус.
Очільниця громади розповіла, що основні надходження – це сплата за оренду земель. На території об’єднаної громади провадять діяльність кілька великих сільгосппідприємств. Є надходження від близько 200 одноосібників, які самі обробляють свої паї та сплачують відповідні податки, а також від близько десятка фермерських господарств. Окрім того, на розвиток громади залишається 60% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб). У Мокрій Калигірці функціонує ТОВ «Сиророб», психоневрологічний інтернат та аграрний ліцей. Люди, які там працюють, наповнюють бюджет уже об’єднаної громади.
Гроші, які надає держава у вигляді інфраструктурної субвенції, ділять пропорційно до кількості населення, а 15 відсотків залишають на розвиток адміністративного центру громади. За словами Вікторії Пипи, станом на 1 січня 1917 року бюджет громади склав 21 млн 765 тис. 196 гривень. Власні надходження – 11,5 мільйонів та офіційні трансферти – 10 млн 200 тисяч. Видатки бюджету: управління громадою – 3 мільйони 800 тисяч грн, освіта – 11 мільйонів 245 тисяч (тут враховані і заробітні

Делегація відвідала психоневрологічний інтернат

Делегація відвідала психоневрологічний інтернат

плати, які надходять від держави), на охорону здоров’я з бюджету виділено 2 мільйони 800 тисяч.
Про медичне обслуговування
Делегація нашого району з цікавістю оглянула двоповерхове приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини, розташованої в селі Мокра Калигірка. Там, окрім різноманітних кабінетів медичної допомоги та денного стаціонару, цього року відкрито кімнату реабілітації із найрізноманітнішими тренажерами.
Нам також розповіли, що в селі Єлизаветівці за грантові кошти зробили капітальний ремонт ФАПу і встановили піролізний котел. У громаді створили незалежний від району центр надання первинної медико-санітарної допомоги. Головний лікар центру Світлана Люлько розповіла, що оформлена ліцензія на медичну практику. Центру підпорядковані дві амбулаторії та 4 ФАПи.
Для потреб громади придбали нову стоматологічну установку в амбулаторію, є всі необхідні медикаменти і навіть пальне для власної автівки «швидкої допомоги».
Про культуру, благоустрій та адміністративні послуги
У Мокрій Калигірці є пам’ятка садово-паркової архітектури – парк ХVІІІ століття. До об’єднання громади, незважаючи на статус державного на його утримання майже ніколи не виділялось коштів, і він поступово перетворювався у великий чагарник посеред села.

У центрі адміністративних послуг

У центрі адміністративних послуг

Минулого року коштом громади приведено до належного порядку кілька алей та побудовано літню сцену. Нині всі святкові заходи теплої пори проводять під трьохсотлітніми дубами. У планах – продовження благоустрою парку.
У громаді відкрили власний центр з надання адміністративних послуг. Староста й соціальний працівник та староста й землевпорядник наразі працюють у Єлизаветці та Сухій Калигірці, староста, землевпорядник, начальник військово-облікового столу – у Ярошівці. Населення отримує всі послуги на місцях. Тільки по свідоцтва про смерть, одруження та народження їдуть у Мокру Калигірку. Щоб пересуватись між населеними пунктами людям було зручно, проведені ремонти доріг між селами. Також ремонтуються дороги і у самих населених пунктах коштом громади. Так на наступний рік на капітальний ремонт вулиць, вуличного освітлення та водопроводів до бюджету закладено близько трьох мільйонів гривень.
Із гордістю жителі громади показали відремонтовану школу І-ІІІ ступенів у Мокрій Калигірці, будинок культури, регіональний центр професійної освіти, психоневрологічний інтернат.
Володимир Набок

Гройсман поїде перевіряти дороги у всіх областях

12

Володимир Гройсман заявив про плани провести інспекційні поїздки по всіх областях України

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про плани провести інспекційні поїздки по всіх областях України, щоб перевірити якість дорожніх робіт і ефективність використання бюджетних коштів. (більше…)

Фермер подарував юним шахістам годинники

часы-шахмат-14553849Як повідомив тренер секції шахів міської ДЮСШ Василь Гречка (43 роки), нещодавно дуже гарний подарунок шахістам зробив фермер нашого району Григорій Шеляга. Придбав два спеціальні годинники, що використовуються під час гри в шахи. Кожен годинник вартістю 1600 грн., крім того, фермер навіть оплатив їх пересилку.

Станіслав Коноваленко став чемпіоном України у спринті

1381214641_08.1022-24 травня у Чорноморську (колишній Іллічівськ) Одеської області відбувся чемпіонат України з легкоатлетичного чотириборства серед юнаків 2004 р. н. і молодших. Серед 90 його учасників з різних регіонів країни був і вихованець Переяслав-Хмельницької міської ДЮСШ (Київська область) Станіслав Коноваленко.

Його тренер Юрій Семененко (55 років), який їздив з підопічним на ці престижні змагання, розповів, що і першого, і другого дня було по два старти на чудовому місцевому стадіоні. Хоч конкуренція була дуже велика, юний переяславець особливо вдало виступив у спринті, з якого й почалися змагання. У бігу на престижній дистанції 60 м з результатом 7,6 сек. став переможцем. У стрибках у довжину показав восьмий результат, а у метанні м’ячика – дванадцятий.

–  А найскладнішим для нього виявився біг на 600 метрів,  –  сказав тренер.  – І не те, що він був фізично не готовий до нього. Далося в знаки передстартове хвилювання, можливо, деяка втома після попередніх змагань. В якийсь момент Станіслав навіть готовий був відмовитися від останнього виду. Та все ж таки подолав свій страх. Остаточно він розвіявся, коли юний спортсмен не те, що побіг, полетів на дистанції. І виборов друге місце. У підсумку чотирьох видів програми став бронзовим призером.

Також тренер зазначив, що перед поїздкою налаштовувалися лише на перемогу. І приємно, що наш спортсмен став найшвидшим юним бігуном України.

Вже на початку липня в Чорноморську заплановано всеукраїнські легкоатлетичні змагання. На них тренер планує повезти вже 10-15 своїх вихованців з тим, щоб після змагань діти і відпочили на березі моря.

Давайте разом допоможемо молодій мамі

Гордієнко Надія2_nДорогі земляки, необхідна допомога всіх небайдужих. Молода мама Гордієнко (Соломаха) Надія Вікторівна має страшний діагноз – множинна мієлома (рак тканин кісток та крові). Вона вже проходить хіміотерапію, але на подальше лікування невідкладно необхідна значна сума – 150 тисяч гривень. Дуже потребує нашої з вами допомоги та підтримки. Номер картки Приватбанку 4149 4996 4514 3429, Гордієнко Надія.

“Вже дві доби сміттевози стоять заповнені, і не знаємо куди везти” – Роман Модебадзе

На сесійному засіданні Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), що відбулося 29 травня, про2260 можливість виникнення гострої екологічної ситуації, при тому вже найближчим часом, повідомив керівник “Переяслав-буд” Роман Модебадзе. Як відомо, це те єдине в місті підприємство, що займається вивезенням сміття.

– Ось вже другу добу наш транспорт стоїть заповнений відходами, але не знаємо, куди їх везти, – наголосив. – Підприємство “Єнергія”, що під Києвом, не хоче продовжувати з нами угоду про приймання нашого сміття. Пояснюють, що їм у повній мірі достатньо й київського.

Раніше “Переяслав-буд” інколи знаходив можливість возити міське сміття до інших районів. Та це були переважно разові домовленості. Постійно приймати чужий непотріб ніхто не хоче. Тож керівник підприємства попросив депутатів посприяти в тому, щоб знайти ту чи іншу можливість і відновити поїздки на колишній міський полігон біля села Велика Каратуль. Зауважив, що був там не так давно і побачив, що, хоч місто туди і не пускають, з інших місць сміття на полігон таки возять.

З цього приводу деякі депутати висловлювалися про те, що раз вже “Переяслав-буд” взялося вивозити сміття, то нехай саме шукає і полігони. В іншому разі слід ставити питання про визначення іншого виконавця цієї послуги. Цілком протилежну точку зору висловив міський голова Тарас Костін. Сказав, що проблеми з утилізацією сміття зараз не лише у Львові, а й по всій країні. І не варто відфутболювати підприємство, бо інше на його місці опинилось би у ще гіршій ситуації. Та й не знаходяться особливо бажаючі займатися цією справою. Сказав, що особисто вже багато разів звертався до каратульців, але порозуміння поки що немає.

Інший бік проблеми, на чому також наголосив Модебадзе, це – недостатній рівень оплат за надання послуги. Для прикладу навів роботу на Спаській Леваді. За вивезення сміття платять лише 1800 осіб, хоча проживає їх тут понад 4 тис. А от, скажемо, серед комерційних підприємств лише 20 % уклали угоди на вивезення сміття. Куди дівають його інші? Втихаря викидають у жеківські контейнери біля будинків. Як наслідок, підприємство, за словами його керівника, витрачає щомісяця на паливо, зарплати 15 працівників та інші потреби близько 320 тис. грн. на місяць, а отримує за свою послугу лише близько 300 тис. грн.

В ході обговорення цієї проблеми депутат міської ради Лідія Оверчук нагадала, що з самого початку наполягала на тому, щоб вивезенням відходів у місті займалося не одне, а кілька підприємств. Проте зазначила, що раз вже так сталося, можливо, доведеться земельну ділянку для відходів шукати десь на території міста, але спочатку слід використати всі можливості, щоб вивозити його на інші полігони.

У підсумку інформацію Романа Модебадзе було взято до відома.

«Солонці» вдруге програли через домашніх бокових суддів

В атаці футболісти "Солонців"

В атаці футболісти “Солонців”

Минулої неділі, 28 травня, відбулися поєдинки четвертого туру чемпіонату Переяславщини з футболу у вищій лізі. Центральний матч Гайшин – «Солонці» зібрав чимало глядачів на стадіоні села Гайшин. На перших же хвилинах гри команди обмінялися небезпечними атаками. Спочатку «Солонці» не реалізували вихід віч-на-віч із воротарем господарів, а потім після розіграшу кутового м’яч у кількох сантиметрах пролетів над перекладиною солончан. На 15 хвилині гості відкрили рахунок. За п’ять хвилин арбітр зустрічі Сергій Степаненко зафіксував гру рукою господарів у власному карному майданчику, і Максим Середа з одинадцятиметрової позначки подвоїв рахунок. Проте відразу після розіграшу із центра поля атака гайшинців призвела до взяття воріт гостей – 1:2. За кілька хвилин до кінця тайму черговий вихід сам-на-сам із воротарем господарів, і Сергій Левченко забиває третій м’яч у ворота гайшинців. Зазначу, що на останніх секундах тайму на побачення із воротарем вискочив нападник «Солонців» Максим Середа, але рефері матчу не дав гостям закінчити цю атаку, подавши сигнал на перерву. Це рішення арбітра викликало бурю емоцій у нападника, і суддя, аби угамувати його запал, показав Максиму жовту картку. Правомірність такого рішення викликає сумнів, адже будь-хто із вболівальників неодноразово спостерігав по телевізору в матчах найвищого рівня, що арбітри дають у таких випадках команді завершити атаку.
Другий тайм гості розпочали занадто розслаблено і за кілька хвилин отримали у власні ворота два м’ячі. При рахунку 3:3 за 15 хвилин до завершення гри за спори із боковим суддею Максим Середа отримав другу жовту картку і залишив футбольне поле. Мабуть, відчувши покровительство з боку головного арбітра, лінійний суддя (представник Гайшина) став довільно трактувати футбольні правила. При черговій атаці гайшинців спочатку підняв прапорець, фіксуючи положення поза грою, та коли нападник Гайшина забив

Небезпечний момент біля воріт гостей

Небезпечний момент біля воріт гостей

гол, відразу його опустив. Футболісти «Солонців» звертали увагу головного арбітра зустрічі на незрозумілі дії гайшинського бокового судді. Проте Сергій Степаненко не захотів поцікавитись, чому суддя «запалював» прапорець. На мою думку, він навіть не бачив, що той його піднімав, бо знаходився майже в центрі поля спиною до бокового судді. На останніх хвилинах гри футболісти «Солонців» майже всією командою побігли відіграватись і пропустили швидку контратаку господарів. Фінальний свисток зафіксував перемогу Гайшина 5:3. По закінченню матчу головний спонсор «Солонців» Володимир Левченко пожалівся, що за чотири тури дві грубі помилки бокових арбітрів господарів призвели до двох поразок його команди:
– У хлопців руки опускаються від такого суддівства. Матчі має обслуговувати або бригада незалежних суддів, або представники інших команд, які беруть участь у чемпіонаті. Із практикою бокових суддів від представників команд, що грають, потрібно відмовлятися.
У не менш впертій боротьбі проходив матч у Переяславі. Тут «Костал» приймав команду із Вовчкова. Гра завершилась перемогою господарів 2:1. По закінченню матчу чимало глядачів висловлювали претензію нинішньому керівництву районної федерації футболу. Матч за домовленістю між командами було перенесено з 15 години на 17, але про це, окрім футболістів, ніхто не знав. Чимало людей прийшло на стадіон о 15 годині, і лише за півгодини до матчу вони дізнались від гравців «Костала», що гра перенесена. Про перенос матчу потрібно повідомляти хоч би на сайті федерації за кілька днів до гри, а також в день гри команда, яка приймає, має вивісити повідомлення уже на самому стадіоні. Минулого року також були подібні непорозуміння, проте, схоже, ніяких висновків так і не зроблено.
Решта матчів четвертого туру закінчилась так: Дем’янці – Велика Каратуль 7:2, «Гранд» (Студеники) – «Темп» (Переяславське) 0:4 (це перший виграш темпівців у своєму четвертому гостьовому матчі).
У першій лізі матчі 4 туру проходили в суботу. Пологи-Яненки вдома поступились Мазінкам 1:7, Мала Каратуль програла єрківецькій «Ниві» 2:4, полого-чобітянський «Амер» також вдома зазнав поразки від циблівчан – 2:3. Дівичківський «Дніпро» вдома переміг Пологи-Вергуни – 8:1; Матч Лецьки – «Фенікс» (Помоклі) перенесено.
У наступному турі у вищій лізі центральний матч відбудеться в Дем’янцях, де місцева команда прийматиме «Костал».
Володимир Набок

«Переяславщина» увійшла до вісімки команд, які продовжують боротьбу

В атаці "Переяславщина"

В атаці “Переяславщина”

У суботу, 27 травня, в рамках кубку області з футболу команда «Переяславщина» приймала «Любомир» із Ставища. На відміну від останніх матчів тренер «Переяславщини» зробив перестановки, перевівши гравця Максима Середу із захисту в напад, і, як виявилось, такий крок був правильний. З перших хвилин господарі розпочали атаки на ворота суперників і уже на третій хвилині створили небезпечний момент. А на 15 хвилині нападник «Переяславщини» Євген Левченко мав скористатися із помилки захисників та воротаря гостей, проте не влучив у порожні ворота з кута воротарського майданчика. Відразу ж спрацювало правило «Не забиваєш ти, заб’ють тобі». Перша атака гостей на ворота «Переяславщини» – помилка захисників, і Олексій Шульга, вийшовши на побачення із

На захисті власних воріт

На захисті власних воріт

воротарем, відкрив рахунок. Після пропущеного голу переяславці не знітились і продовжили планомірні атаки на ворота ставищан. На 40 хвилині матчу Владислав Петровський, пройшовши лівим краєм атаки, зробив простріл у карний майданчик гостей. Удар Євгена Левченка воротар гостей відбив, але першим на добивання встиг Андрій Самойленко – 1:1.
У другому таймі ставищанці організували кілька небезпечних атак, і уже воротарю господарів довелось попрацювати в рамці воріт. За п’ять хвилин до завершення другого тайму господарі провели атаку, яка завершилась ударом Ярослава Варцева під

Радість переможців

Радість переможців

перекладину. Воротар гостей зумів перевести м’яча на кутовий, проте нічого не зміг вдіяти після подачі кутового та удару головою Максима Середи – 2:1. Гості, розігравши м’яч із центра поля, відразу ж організували результативну атаку на ворота переяславців: Кирило Іващенко зрівнює рахунок – 2:2. В основний час він не змінився.
Для визначення чвертьфіналіста, згідно з регламентом, команди мали виконати серію 11-метрових ударів. Воротар переяславців зіграв значно надійніше свого опонента відбивши два м’ячі, тоді, як воротар гостей зумів парирувати лише один. Рахунок за пенальті 6:5, і «Переяславщина» у кубку області крокує далі.
Тепер переяславці побачать свою команду в домашній грі 17 червня, адже наступний тур чемпіонату вона пропускає, а потім зіграє на виїзді з одним із лідерів – «Джуніорсом».
Володимир Набок

Пристрасті навколо ТЕЦ: активісти готуються ставити блокпости

223929 травня секретар Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) Петро Бочарін провів ІІ пленарне засідання 36 сесії. На ній був присутнім міський голова Тарас Костін, хоча участі у голосуванні не брав, оскільки перебуває у відпустці. Як і на І пленарному, на початку засідання в сесійній залі було багато мешканців мікрорайонів Карань, Шанхай та інших активістів міста, які знову прийшли з питання припинення будівництва ТЕЦ по вул. Героїв Дніпра, 38-а/1.

В попередньому номері “ВП” ми повідомляли, що рішення про припинення будівництва не лише ТЕЦ, а й будь-яких інших об’єктів за цією адресою було прийнято на 1 пленарному 25 травня. Цього разу звернення від протестувальників зачитала Олена Гичко. В ньому наголошувалося, що спорудження ТЕЦ може створити екологічну загрозу не лише місту, а й району. Вимагалося: по-перше, щоб на сесії було створено тимчасову депутатську комісію по вивченню та перевірці документів, що призвели до спорудження ТЕЦ; щоб для прозорості до неї були залучені громадськість та ЗМІ; щоб її роботу було проведено в триденний термін. По-друге, у зверненні йшлося про необхідність вже в найближчі дні скликання позачергової сесії із запрошенням керівника “Югенергопромтаранс” Володимира Куковальського; звіту комісії, міського голови, його першого заступника, секретаря ради про проведену особисту роботу по забороні будівництва ТЕЦ відповідно до прийнятих на сесіях рішень та звернень громадян; в разі незадовільної роботи – висловлення недовіри.

Також зазначила, що паралельно з цим зверненням активістами вивчаються можливості поставити блокпости, щоб заблокувати повністю всю господарську діяльність підприємства аж поки воно не припинить спорудження ТЕЦ.

– Обурення людей дуже велике. Якщо воно прийме не контрольований характер, не знаю, які наслідки можуть бути, – сказала Олена Гичко.

В ході обговорення було створено депутатську комісію, а позачергову сесію заплановано на 2 червня на 10 год. Сьогодні, 30 травня, в першій половині дня на підприємстві “Югенергопромтранс” відбулася зустріч його керівництва з членами депутатської комісії та представниками громадськості (загалом близько півтори десятка осіб).

Поліція просить бути уважнішими до найменших учасників дорожнього руху

im0994agesШановні водії! Нещодавно у школах розпочалися літні шкільні канікули. Звертаємося до вас з проханням бути уважними та обережними за кермом, не забувати, що на вулицях побільшало дітей, а також відповідально ставитися до перевезення маленьких пасажирів у транспортному засобі. Не забувайте про те, що дитина, перебуваючи в автомобілі, потребує додаткового захисту. (більше…)

Двадцять дві роботи майстрів-петриківців показують на виставці

Школярі охоче оволодівали азами петриківського розпису

Школярі охоче оволодівали азами петриківського розпису

Неповторний петриківський розпис – чудовий привід для гордості українців, адже в 2013 році унікальне мистецтво внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий статус. (більше…)

У «Битві гуртожитків» студенти демонстрували таланти

Команда з гуртожитку №1 виступила яскравіше

Команда з гуртожитку №1 виступила яскравіше

Протягом місяця студенти двох гуртожитків університету танцювали, співали, писали гуморески, готували костюми і проводили репетиції щовечора. Все це для того, щоб отримати перемогу в конкурсі талантів «Битва гуртожитків», який відбувся 16 травня в актовій залі університету. (більше…)

На всі питання щодо призначення пенсій дадуть відповідь

УвагаЗ метою покращення якості надання послуг органами Пенсійного фонду України шляхом наближення їх безпосередньо до отримувача 25 травня в приміщенні Циблівської сільської ради розпочав роботу пункт обслуговування громадян Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області. Відкрив пункт начальник управління Василь Шмигановський. (більше…)

Нардеп поставив на місце європейського таксиста з “колорадською” стрічкою

1

У Празі народний депутат Володимир Ар’єв змусив таксиста зняти георгіївську стрічку з дзеркала

Народний депутат Володимир Ар’єв змусив таксиста у столиці Чехії зняти георгіївську стрічку з дзеркала заднього виду.

Про це розповів у своєму Facebook. (більше…)

«Тільки незначна частина медпрепаратів, які належать до категорії «доступні ліки», є безоплатною»

Сергій Моспан: «До програми «Доступні ліки» конче потрібно залучити й інші аптеки міста»

Сергій Моспан: «До програми «Доступні ліки» конче потрібно залучити й інші аптеки міста»

Як відомо, з 1 квітня ц.р. в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Відповідно до неї, хворі на гіпертонію, бронхіальну астму та цукровий діабет II типу можуть за наявності відповідного рецепту отримати безкоштовно або з частковою доплатою необхідні для лікування медичні препарати (про це детально повідомляв «Вісник» у №33 від 12 травня). Сьогодні ж про деякі нюанси відпуску ліків за програмою «Доступні ліки» розповідає Сергій Моспан, 57 років, менеджер із закупок та продажів ФОП «Смаль Ж.Г.» (аптека «Оптика», що розташована в торговому центрі «Софія» і є єдиною в нашому місті, де можна отримати ліки в рамках вищезгаданої програми). (більше…)

Історико-етнографічний заповідник має носити ім’я свого засновника

sikorskii1

Михайло Сікорський

Ми, люди старшого покоління, пишаємося, що найрейтинговіший у світі американський телеканал CNN вніс наше місто до топ-11 туристичних місць в Україні, де варто побувати.

Це велика честь і велика відповідальність. Розуміємо, що така висока оцінка дана завдяки неоціненному спадку, залишеному нам творцями більш ніж тисячолітньої історії України і нашого міста зокрема. Спадку, який майже протягом півстоліття, дбайливо збирав з колективом колег-музейників Михайло Іванович Сікорський. Завдяки цим зусиллям наше місто стало містом музеїв. Він залишив і напрацювання, як перетворити його в справжнє місто туризму. (більше…)

Більше 100 тисяч євро намагалися незаконно ввезти в Україну

49041Працівники Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» запобігли черговій спробі ввезення на митну територію України значної партії валюти з порушенням митних правил.

100240 євро та 2629 гривень намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил громадянин Нідерландів, який прилетів на територію України з Амстердама і для проходження митного контролю скористався спрощеною системою – «зелений коридор», де, зокрема,  передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті). (більше…)

Поліцейські провели профілактичну акцію

13816_oМинулого тижня Вишгородський відділ поліції за підтримки міської ради у форматі гри для маленьких жителів міста організував та провів урок безпеки.

Попереду у школярів канікули, а тому вже стало доброю традицією   проведення напередодні дитячого літнього відпочинку Днів безпеки руху. (більше…)

18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Вкрадене дитинство 1944

Плакат-25-см

У Порошенка відреагували на випади Путіна про княгиню Анну Ярославну

123

Заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків прокоментував заяву Володимира Путіна у Франції про те, що Анна Ярославна – “русская”

Своїм висловлюванням про “русскую” княгиню Анну Ярославну президент РФ Володимир Путін намагався ввести французів в оману.

Про це написав заступник глави АП Дмитро Шимків у своєму Facebook. (більше…)

В 10 містах США закликали до імпічменту Трампу

12

Дональд Трамп, президент США

Влада 10 міст США закликають Конгрес почати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.

Поки останнім містом, який виступив за недовіру Трампу, став американський місто Бруклайн (штат Массачусетс, під Бостоном). (більше…)