Архив Травень 6th, 2017

В містечку на Київщині відкрилася виставка художників Миколаївщини

DSCN6462Сьогодні, 6 травня, після 16 год. в НЦК “Зустріч” Переяслава-Хмельницького (Київська область) відкрилася виставка художників з Миколаївщини, які входять до творчого обєднання “Айванабугу”. Представлено понад три десятки картин, в основному написаних маслом, але є серед них і акварельні роботи. Їх тематика різноманітна — природа, натюрморти, міські пейзажі і таке інше. Як зазначив на відкритті експозиції директор міської художньої школи Степан Куций, в багатьох виставлених роботах відчувається подих півдня. І це дуже важливо, коли твори мистецтва того чи іншого регіону відрізняються DSCN6457своєю самобутністю.

На відкриття завітало кілька десятків переяславців, переважно молодь. Серед перших відвідувачів експозиції було помітно немало місцевої, як кажуть, богеми. Вони могли не лише оцінити представлені картини, а й поспілкуватися між собою, в тому числі й на фуршеті, який було накрито в сусідньому з виставковим залі.

DSCN6465Валентина Губенко, заступник міського голови, яка разом з начальником міського відділу культури Вікторією Гуріною брали участь у відкритті, зазначила, в цьому році виставка немісцевих художників перша, яка відкрилася в нашому місті. А загалом рік має бути насиченим на різні творчі події, адже проходить він під знаком 1110 річниці Переяслава.

Микола Плехов, один з авторів картин, про тривалість цієї виставкиDSCN6469 сказав, що вона точно не визначена, можливо, продовжуватиметься два тижні, а, можливо, й місяць.

DSCN6475Більш детально про відкриття експозиції, вартість представлених полотен — в публікаціях “Вісника”.

На Київщині тривають виплати травневих пенсій

Пенсійне-посвідчення-150x85Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснює фінансування виплати пенсій поточного місяця по місту Переяславу-Хмельницькому, Переяслав-Хмельницькому, Яготинському, Згурівському районах і станом на 05.05.2017 року профінансовано 28,2 % пенсій від місячної потреби. У грошовому еквіваленті це становить 17 368,2 тис. грн. Банківські установи забезпечені коштами по 9 травня. Поштові відділення забезпечені коштами по 10 травня повністю, 11 травня  частково.

4 травня в Будинку освіти відбулася зустріч у клубі «Пам’ять серця», яка була  приурочена до Дня Пам’яті  й Зображення_1736-300x199 Примирення та  72 – ї річниці з дня Перемоги, повідомляється на сайті міської ради.

 З букетами бузку та тюльпанів збиралися  на особливе свято у їхньому житті колишні примусові працівники (остарбайтери), малолітні в’язні, народжені в неволі, діти війни. У кожного були свої думки, свої спомини, свій біль. Але всі були дуже щасливі, що знову збираються разом у ці незабутні й пам’ятні дні.

Від імені волонтерів старшого покоління волонтерів клубу виступила Світлана Куцан. Від імені студентів –волонтерів Льоня Шелест. Свої вітання адресував учасникам клубу волонтер з Берліну Маартен Форндамм.

Свій пісенний дарунок учасникам святкової зустрічі підготували юні артисти ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Зустріч у клубі «Пам’ять серця» відбулася у рамках реалізації проекту «Служба медико – соціальної допомоги, організація зустрічей та дозвілля жертв націонал – соціалізму у Переяславі – Хмельницькому із залученням їхніх  родичів та волонтерської  молоді». Проект фінансується Німецьким федеральним фондом  «Память, відповідальність і майбутнє».

По завершенні заходу, діти війни поклали квіти до братської могили та до пам`ятника воїнам-афганцям.

На Київщині в обласних урочистостях до Дня Перемоги взяли участь і ветерани Переяславщини

В Національному музеї-заповіднику „Битва за Київ у 1943 році” пройшли урочисті заходи Київської області до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, повідомила КОДА 5 квітня.

IMG_8791Голова Київської ОДА Олександр Горган наголосив, що державна влада має зробити все, аби той героїчний спадок, який український народ отримав від своїх батьків, не применшив своєї виховної сили для наступних поколінь.

Зі словами вдячності до присутніх звернувся Олександр Савченко,  перший заступник голови Київської облдержадміністрації: «Перебуваючи разом з вами, я відчуваю гордість за вас як за кращих представників українського народу. Наше завдання – забезпечити вам гідне життя, аби ви побачили Україну могутньою державою».

Микола Томашов, голова Київської обласної організації ветеранів України також подякував сивочолим переможцям за мужність, героїзм  і за те, що змогли відбудувати нашу країну за неповних 10 років.

Після офіційної частини  ветеранів запросили до польової кухні. Учасниками урочистостей були і делегація ветеранів Переяславщини.


Дизайн: Cliplib