Архив Травень 14th, 2017

На Київщині розпочато акцію проти продажу сільськогосподарської землі

1493894431_2Сьогодні, 14 травня, в Переяславі-Хмельницькому (Київська область) з самого ранку біля міської автостанції, від якої починається традиційний великий недільний ярмарок, було встановлено намет місцевого осередку Аграрної партії України. Літня жінка-активістка, що була в середині, пояснила, що від сьогодні не лише в Переяславі, а й по всій Київщині та Україні розпочато збір підписів проти можливого прийняття закону про продаж сільськогосподарської землі у країні, на чому, нібито, наполягає МВФ.

Власне, всім охочим пропонвалося підписати петицію “за” чи “проти” продажу землі. Людина, яка погоджувалася зробити вибір повинна була вказати також своє імя та адресу. За словами активістки, подібні збори підписів продовжуватимуться і надалі по неділях, тобто, коли особливо багато жителів міста та району приїжджають базарувати.

“НІБУЛОН” відкриває водне пасажирське сполучення Дніпром і Південним Бугом

Лідер аграрного сектора України компанія “НІБУЛОН” з 13 травня почне виконувати регулярні пасажирські771908_2_w_590 перевезення в Миколаївській і Херсонській області в акваторіях річок Південний Буг та Дніпро. Про це повідомляється на сайті компанії.

За інформацією “НІБУЛОНа”, рейси будуть виконуватися за трьома маршрутами: Вознесенськ – Ковалівка – Нова Одеса – Миколаїв (ранковий маршрут, ввечері у зворотному напрямку), Нова Каховка – Херсон – Гола Пристань – Херсон (ранковий рейс, ввечері у зворотному напрямку), Миколаїв – Кінбурнська коса – Очаків (розклад в розробці). Рейси з Вознесенська планується виконувати з п’ятниці по понеділок, починаючи з 13 травня, в Херсонській області – з 14 травня і до Очакова з червня – щодня. У денний час будуть виконуватися прогулянкові рейси в Миколаєві та Херсоні.

Тривалість подорожі на маршруті Вознесенськ – Миколаїв і Нова Каховка – Гола Пристань складе близько двох годин, Херсон – Нова Каховка – близько години, Херсон – Гола Пристань – близько півгодини.

Вартість квитків починається від 24 грн. за відрізок с. Ковалівка – Нова Одеса. З Вознесенська до Миколаєва можна буде дістатися за 75 грн, з Нової Каховки в Голу Пристань – за 102 грн, з Миколаєва на Кінбурнську косу – за 150 грн. Детальний розклад і ціни розміщені на сайті компанії.

Теплоходи “НІБУЛОН Експрес” також можна буде орендувати за ціною від 110 дол. за годину у гривневому еквіваленті для організації приватних екскурсій.

За словами генерального директора “НІБУЛОНа”, Героя України Олексія Вадатурського, проект пасажирських перевезень по Дніпру і Південному Бугу для компанії є частиною програми корпоративної соціальної відповідальності, тому ціни на квитки розраховані без урахування прибутку. “Інакше водні подорожі по річці були б дорожчими, ніж на автобусі, тому що зараз через алогічне українське законодавство і всупереч здоровому глузду перевезення вантажів водою дорожче, ніж по залізниці”, – зазначив Вадатурський.

У компанії відзначають, що старт регулярних водних пасажирських рейсів став чи не найбільш очікуваною подією для жителів Миколаївської та Херсонської області. Крім власне організації перевезень, компанія також взяла на себе облаштування причальної і берегової інфраструктури.

Наприклад, з особливою відповідальністю в компанії поставилися до організації належного рівня причальної інфраструктури на Кінбурнській косі. “Встановлення спеціального плавучого причалу для швартування суден на підводних крилах дозволить не порушувати екосистему і зберегти біорізноманіття Національного природного парку “Білобережжя Святослава”. Цей плавучий причал є унікальним для України: виготовлений з пінобетону він має 100-відсотковий запас плавучості і непотоплюваності. Причал буде встановлений в зоні стаціонарної рекреації на відстані від берега орієнтовно 150-170 м з метою забезпечення необхідної глибини для безпечного підходу судна (2,5-3,0 м). До плавучого причалу будуть підведені підхідний місток, що складається з металобетонних конструкцій”, – відзначають в “НІБУЛОНі”.

У компанії також висловили подяку представникам органів влади, які сприяли втіленню в життя цього проекту. Зокрема, слова подяки були направлені голові Херсонської обласної державної адміністрації Андрію Гордєєву, голові міста Вознесенськ Віталію Лукову.

Нагадаємо, що про наміри відродити водні пасажирські перевезення компанія “НІБУЛОН” оголосила в кінці минулого року. Восени “НІБУЛОНівський” флот поповнився пасажирськими суднами на підводних крилах (“ракета”) під українським прапором з назвою “НІБУЛОН Експрес”, а фахівці компанії почали вивчення і аналіз можливостей організації регулярних пасажирських водних перевезень в Україні. У результаті було обрано найбільш затребувані серед жителів регіону маршрути.

Для яких країн Україна була фаворитом на Євробаченні

772130_w_300 (1)На Євробаченні O.Torvald зайняли 24 місце в фіналі. Вони виступали з піснею Time.

Результати фіналу визначалися глядацьким голосуванням і голосуванням національних журі країн-учасниць конкурсу 50/50.

За Україну проголосували національні журі:

Азербайджану – 7 балів

Ізраїлю – 4 бали

Болгарії – 1 бал

За результатами загального голосування глядачів Україна отримала 24 бали. В сумі група О.Torvald отримала 36 балів і зайняла 24 місце в фіналі конкурсу

Сьогодні на базарі: після заморозків знову повно розсади

1399527795Сьогодні, 14 травня, в Переяславі-Хмельницькому (Київська область) зранку після вчорашнього затяжного дощу холодно і похмуро. Враження, що дощ все ще висить у повітрі, але його немає. Традиційний недільний базар на вул. Шкільній виглядає дещо мляво. Мясний павільйон десь на третину порожній. Одна з продавщиць, що торгує тут постійно, висловила думку, що люди все більше зубожіють і все менше мають можливість купувати мясо.

Також багато місць пустувало і в тій частині ринку, де торгують одягом, взуттям та іншими промтоварами.

Через нерест вже не перший тиждень дуже мало продається свіжої риби. Хоча бажаючі дещо могли купити. Скажемо, невеликих карасів розкуповували по 30 грн. за кг. А от на пташиному ринку був і великій вибір, і немало зацікавлених покупців. Ціни дуже різнилися залежно від виду, породи, віку домашньої птиці. Наприклад, півторитижневе каченятко коштувало 28 грн., курча породи червоний бройлер, якому лише 3-4 дні, — 17 грн. Із живності, правда, трохи в іншому місці якась баба продавала двох білих двомісячних кізок по 300 грн. за кожну. Багато хто цікавився, то, можливо, хтось і прицінився.

Проте саме цього разу, очевидно, багатьох цікавила розсада. Після заморозку, що вдарив і не лише на Переяславщині минулого тижня, майже вся розсада помідорів, капусти, перцю тощо, яку господарі висадили раніше, загинула. Потрібно пересаджувати. Ті, хто займається продажем розсади, зреагували на цю потребу дуже чуттєво. Її цього разу на базарі було просто море.

— А чи не підняли ціни на розсаду через те, що вона майже в усіх загинула і може бути ажіотаж? — запитав в однієї жінки, біля якої стояло особливо багато ящиків з нею.

— Та хіба ж у нас совісті немає, щоб накручувати ціни і заробляти на такому, — відповіла вона. — Ціни залишилися, якими були і раніше від 10 до 20 грн. за пучок. Середня ціна на пучок розсади помідорів — 15 грн.

Також декому, мабуть, доведеться пересаджувати і картоплю. Порівняно з пропозиціями розсади посадкової картоплі було менше, але люди купували і її (20-25 грн. за відро).

А ось якими були ціни на деякі інші продукти харчування (у грн.):

свинина (1 кг) — 90-100

сало (1 кг) — 65

куриця домашня (1 кг) — 65

курячі яйця (1 дес.): фабричні — від 8, домашні — від 18

молоко (3 л) — 35

вершки (1 л) — 60

сметана (1 л) — 50

олія на розлив (1 л) — 27, пахуча — 36

картопля (відро) — 35-45

картопля (1 кг) молода — 35

редиска (1 кг) — 15-22

капуста (1 кг): молода — 15, стара — 10

морква (1 кг) — 5-10

помідори (1 кг) — 40-55

кріп, цибуля зелена, петрушка (пучок) — 5

пшениця (відро) — 35

овес, кукурудза (відро) — 30


Дизайн: Cliplib