Архив Травень 19th, 2017

«Грали сім команд. І виграли всі!»

Кубок – у команди «Зміна №2» (у центрі – капітан Олександр Набок)

Кубок – у команди «Зміна №2» (у центрі – капітан Олександр Набок)

Минулої суботи найбільше промислове підприємство Київщини ТОВ «Костал Україна» провело чемпіонат з міні-футболу серед працівників своїх структурних підрозділів. Проходив він на території оздоровчого комплексу «Славутич».

Читачам нашої газети це підприємство відоме тим, що вже впродовж більше ніж 10 років успішно працює в Переяславі, постійно створює нові робочі місця, збільшує випуск продукції, яка стовідсотково реалізується таким відомим автовиробникам як Ford, Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen та іншим. (більше…)

Два рекорди та три золоті медалі привезла зі змагань переяславка Юлія Верезуб

“Золота переяславка” Юля Верезуб

“Золота переяславка” Юля Верезуб

З 14 по 17 травня у Миколаєві відбулись фінальні змагання 24 Всеукраїнської спартакіади серед дітей з обмеженими можливостями “Повір у себе”. Переяславщину в обласній команді представляла 12 річна учениця другої школи Юлія Верезуб. Дівчина взяла участь у трьох легкоатлетичних видах. У бігу вона встановила два рекорди спартакіад. Стометрівку вона подолала за 17 секунд, а шести десяти метрівку за 10,8 секунди. Третю золоту медаль наша землячка виборола в стрибках у довжину з розбігу, її результат 3 метри 45 сантиметрів.
Тренер з інваспорту Володимир Михайловський, 52 роки, розповів про свою вихованку:
– Три золоті медалі – це найкраще досягнення переяславських спортсменів з обмеженими можливостями. За Юлею спостерігав дуже давно й не раз пропонував її батьками долучити дівчину до занять із легкої атлетики. Батьки довго вагались, і лише минулого року вирішили спробувати.
Підводячи підсумки річних тренувань тренер зазначив, що за цей час дівчина вже виграла 4 обласні змагання, а виступ у Миколаєві підтвердив, що Юлю не даремно включили до складу збірної Київщини.
Володимир Набок

“Ох, і гарні ж дівчата у вишиванках!” — казали відвідувачі Пенсійного фонду

IMG_20170518_080903DSC06188-300x169День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції та об’єднати  українців. 18 травня до нього долучилися і працівники Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України (Київська область).
Колектив тут в основному жіночий і різноманітні орнаменти вишиванок, які одягли працівниці, радували не тільки їх самих, а й відвідувачів управління в Переяславі, Яготині та Згурівці.

Володимир Гройсман про пенсійну реформу: До кінця року ми забезпечимо підвищення і осучаснення пенсій військовим пенсіонерам

123Після ухвалення Парламентом урядового проекту закону пенсійної реформи Уряд до кінця року забезпечить підвищення і осучаснення пенсій військовим-пенсіонерам. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “1+1”.

“У нас є особлива група пенсіонерів – військові пенсіонери. Я з ними зустрічався не один раз і вони справедливо сьогодні ставлять питання, що ті, хто пізніше вийшов на пенсію, мають кращу пенсію, ніж ті, хто вийшов раніше, а всі були військовими. Наступний етап – я гарантую, що до кінця року ми це питання вирішимо після прийняття цього закону (проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій”) – це підвищення і осучаснення пенсій військовим пенсіонерам”, – зазначив Володимир Гройсман.

kmu.gov.ua

У музеї відвідувачі вчились вишивати “мережкою”

Екскурсія залами музею

Екскурсія залами музею

18 травня у Всесвітній день вишиванки до музею Трипільської культури завітали учні ЗОШ №7 на просвітницький захід “Вишита сорочка – оберіг української родини”. Завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури» Дмитро Тетеря проводячи для школярів екскурсію залами музею розповів про найдавніші орнаменти, які зображали на глиняних виробах наші пращури і нині можна зустріти у вишитих узорах на полотні.
Молодший науковий співробітник Валентина Білоусько розповіла із чого бере початок всесвітній день вишиванки:
– День вишиванки в Україні відзначають з 2006 року. На сьогодні це народне свято, яке

Ось такий орнамент сорочки

Ось такий орнамент сорочки

відзначається щороку в третій четвер травня. Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» належить студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день, і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала

Майстер-клас. Вишивка "мережкою"

Майстер-клас. Вишивка “мережкою”

долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Сорочка з давніх-давен вважалась оберегом. Щоб вона виконувала роль оберегу, необхідно було виконати відповідні дії, наприклад, нанести вишивку. Саме вишивка мала знищити небезпеку, перетворити сорочку на «броню», щоб не проникла сила зла. Тому орнамент у вишиванці розміщували на найбільш вразливих для людини місцях, де «тіло виходило назовні» – на комірі, грудях, манжетах.
Науковець детально розповіла про орнаментику та семантичне значення узорів на вишитих сорочках. А також розповіла про різноманітну техніку вишивки, та провела майстер клас із вишивки в техніці “мережка”.
Оскільки свято вишиванки співпало з Міжнародним днем музеїв, то учні піснями та віршами привітали музейників.
Володимир Набок

В містечку на Київщині вшанували ювілей Миколи Костомарова

003516 травня виповнилося 200 років з дня народження видатного українського історика, етнографа, прозаїка, поета-романтика, мислителя, громадського діяча, етнопсихолога – Миколи Івановича Костомарова.

Роль Костомарова в розвитку української і російської історіографії величезна. Ним була внесена і наполегливо проводилася у всіх його працях ідея народної історії. Сам Костомаров розумів і здійснював її головним чином у вигляді вивчення духовного життя народу «Щира любов історика до своєї Батьківщини може виявлятися тільки в строгій повазі до правди», — повторював Микола Іванович. Цим принципом він керувався все життя.

З нагоди ювілею в центральній районній бібліотеці Переяслава-Хмельницького (Київська область) відбулось засідання літературної студії “Дитинець”  за участю Олега Князенка, Миколи Товкайла, Маріїї Гончарук та інших літстудійців.

А скільки таке ж коштує в сусідів?

untitled

Дві учасниці поділили перше місце

Чемпіонка Наталя Кондратюк

Чемпіонка Наталя Кондратюк

27 квітня в педуніверситеті відбувся відкритий чемпіонат вишу із пауерліфтингу (жим штанги лежачи). Турнір зібрав 78 учасників. Змагання проходили у трьох вагових категоріях серед юнаків та в абсолютній категорії серед дівчат. (більше…)

В Україні стартувала кампанія з профорієнтації випускників шкіл

kuda-pojti-uchitsja-posle-shkoly-1Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні. (більше…)

«Амер» поїде на обласні змагання

«Амер» стане учасником обласного турніру

«Амер» стане учасником обласного турніру

Нещодавно в Лецьках відбувся кубок з футболу пам’яті воїна-афганця Володимира Мостового. З привітаннями до учасників (змагалися шість команд) звернулися голова Української спілки ветеранів Афганістану, генерал-лейтенант Сергій Червонописький та голова обласної організації ветеранів-афганців Олександр Янківський. (більше…)

Сергій МІЩЕНКО: «Об’єднання сіл із Переяславом в єдину громаду не має перспектив»

Галина Іващенко до народного депутата прийшла з непростими запитаннями

Галина Іващенко до народного депутата прийшла з непростими запитаннями

Народний депутат України Сергій Міщенко (45 років) 12 травня провів особистий прийом громадян у Строкові та Сомковій Долині. З ним у команді працювали помічник депутата Тетяна Дейнега і юрист Ярослав Барков.

Сьогодні це 823-й прийом, починаючи з 2012 року, відколи я депутатом у вашому окрузі, – зауважив гість на початку зустрічі. (більше…)

На Київщині до Дня вишиванки долучалися і діти, і дорослі

918 травня Циблівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) теж долучилася до Всесвітнього дня вишиванки. Учні та вчителі одягнули вишиванки та зробили барвистий флешмоб «Вишивана Україна». В рамках акції відбувся показ вишиванок «Вишиванку мені мама вишивала» та конкурс «Вишиванка моєї родини», де діти представили вишиванки своєї родини: бабусь, прабабусь та прапрабабусь.
Учасниками  заходу були голова Переяслав-Хмельницької198 райдержадміністрації  Андрій Пряхін, керівник апарату райдержадміністрації Валерій Перчук, начальник відділу освіти Таміла Дубина та директор школи Віталій Дідичук.
Того ж дня до Всеукраїнської акції долучилися і працівники Переяслав-хмельницької РДА, повідомляється на сайті цієї установи.
Тут також вшанували День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Провайдери почали закривати доступ до “Вконтакте”

Мобільні оператори Київстар, Vodafone і Інтертелеком вчора заблокували трафік з заборонених російських сайтів.

Провайдери домашнього інтернету поступово відмовляються від “Вконтакте”, “Однокласники”, “Yandex” і “Mail.ru”. (більше…)


Дизайн: Cliplib