Архив Червень 1st, 2017

“Я люблю Україну”. Під таким гасло пройшов конкурс малюнка на асфальті у Студениках

Марія Ринкун, Яна Барабаш та Вікторія Ушко – найактивніші учасники свята

Марія Ринкун, Яна Барабаш та Вікторія Ушко – найактивніші учасники свята

У четвер, 1 червня, до Дня захисту дітей на території будинку культури Студеників (Переяслав-Хмельницький район) відбувся конкурс дитячого малюнка на асфальті “Я люблю Україну”. Організаторами заходу виступили Віра Житник та Наталія Ушко (директор та працівник Студениківського БК відповідно).

Школярі залюбки малювали символи нашої країни (прапор, герб, тризуб), дитячі долоні на асфальті. А ось Марія Ринкун, Яна Барабаш та Вікторія Ушко намалювали блакитно-жовтий прапор та калину ще й фасаді культурного закладу свого села.

По завершенні свята усі присутні діти отримали по пачці морозива від підприємця Людмили Ліщук.

Інф. “ВП”

Вихованці Ольги Захарець демонстрували свої вміння

Ольга Андріївна і Середа Валерія

Ольга Андріївна і Середа Валерія

30 травня в актовій залі дитячої музичної школи відбувся звітний концерт фортепіанного відділу класу викладача Ольги Захарець. На святі були присутні педагоги, батьки учнів, жителі міста і району.

Відкрила концерт Ольга Захарець, майстерно виконавши ноктюрн №2 Фредеріка Шопена. Викладачка запрошувала учнів до роялю та знайомила глядачів з досягненнями та успіхами своїх вихованців. Діти виходили на сцену впевнено, адже за роки навчання вони вже неодноразово виступали в ролі виконавців, беручи участь у шкільних концертах, і завжди відчували підтримку свого педагога. (більше…)

На Київщині для сільських дошкільнят організували свято на музеї просто неба

2 1650Цікаво та змістовно відзначили Міжнародний день захисту дітей на базарній площі просто неба (Переяславщина). Його організував районний відділ освіти для 80-ти сільських дошкільнят.

Захід розпочався із гімну. Малюків вітали заступник голови РДА Любов Онопрієнко та начальник районного відділу освіти Таміла Дубина. Вони побажали винуватцям торжества щасливого, безхмарного та мирного дитинства.

Учасниками концертної програми виступили учні та дошкільнята із Дівичківського НВО “ЗОШ I-III ст. – ДНЗ”. Веселого та святкового настрою усім присутнім малюкам додавали різноманітні конкурси та забави, які провела музичний керівник дошкільного закладу Дівичок Ірина Самійленко. Неабияк розважали діток Лисичка, роль якої виконала вихованиця ДНЗ Малої Каратулі Слава Свищо, та Вовк (вихователька цього садочку Наталія Горобець).

(більше…)

На Київщині волейбольним турніром вшанували пам’ять Світлани Богачової

20160224_152950Нещодавно у міській ЗОШ № 2 Переяслава-Хмельницького (Київська область) відбувся традиційний турнір з волейболу, присвячений пам’яті колишньої вчительки фізвиховання цієї школи Світлані Богачовій, яка пропрацювала тут 45 років і залишила про себе найкращі спогади. Його учасниками були дві жіночі команди – студентки педуніверситету та збірна міста, яка цього разу представляла другу школу. З її постійним гравцем працівником міського Держказначейства Марією Слюсар (51 рік) спілкувався наш кореспондент.

– Дві команди, а скільки всього було гравців?

– Зустріч була товариська і на майданчик виходило понад два десятки волейболісток. На початку про Богачову були сказані добрі слова, а потім було п’ять партій гри. В кожній рахунок вівся до 25 очок. Команда, яка їх набирала, вигравала. Проти нас грали молоді, добре треновані дівчата, і, власне, ще до початку гри ми розуміли, що їхній потенціал значно більший, їхня буде й перемога. Тому було зроблене виключення і за нас грав викладач фізвиховання цієї школи Віктор Танцюра. І гра показала, що ми були гарними супротивниками для студенток. Хоч університет виграв всі партії, рахунок бував 23:25. Тобто ми дуже старалися і моментами навіть здавалося, що ось-ось перемога буде за нами.

– Довго тривало це протистояння?

тр 013– Перед початком змагань під керівництвом тренера з університету Віктора Погребного ми провели дуже інтенсивну розминку. Власне, побачили, яким повинно бути тренування. Самі ж змагання тривали близько двох годин. Могли б закінчитися і раніше, але ж ми чинили сильний спротив і партії затягувалися. Ну, звісно, дівчатка-студентки не так, а ми, люди старшого віку, під кінець дещо потомилися. Добре, що обійшлося без травм, бо в цьому виді спорту вони інколи трапляються.

– Хто входить до вашої жіночої команди, скільки вас?

– Захоплені волейболом люди. Наш день для тренувань у спортзалі другої школи – середа, з 6-ї до 8-ї вечора. Тренуємося впродовж всього року. Ну, хіба що влітку робимо перерву. Ми ж всі дорослі люди і потрібно приділяти більше часу різним домашнім справам. Дуже вдячні директору цієї школи Валентині Одинець за спортзал та вчителю фізвиховання Юрія Деркачу. Він наш тренер.

Оскільки у волейбол грають 6Х6, стараємося аби щоразу було не менше 12 чоловік. А тренується більшість вже і по 8, і по 10 років. У нашому товаристві є дві вчительки другої школи, не пропускає тренувань директор Виповзьської школи Неля Дерев’янко, завідуюча міського психінтернату Оксана Колодій, є дві дівчини-студентки та інші. Одна жінка ходить навіть з онуком. Йому 13 років, підростає на наших очах.

Ще років 9-10 тому Василь Онопрієнко, керівник міського спортклубу “Ветеран”, проводив до 8 Березня змагання з волейболу в ПТУ. От з того часу, можна сказати завдяки йому, ми й згуртувалися. Тепер щороку беремо участь у турнірах і до 8 Березня, і пам’яті Богачової, з пляжного волейболу.

– Нові члени приєднуються до вашого товариства?

– І приєднуються, і, на жаль, вибувають. Ось не так давно вже перестала ходити на тренування Тетяна Кохно, вчителька четвертої школи. Хоч вона ще не так давно на пенсії, та через деякі травми їй важко займатися цим спортом, а приходити, щоб грати як-небудь вона не може. Бо ця гра доволі азартна. Буває, так захоплюємося, що і на другій день ще не в повній мірі відновлюються сили. Коли якісь вправи робиш вдома сам, то раз-два і ніби вже стомився. Інша справа – колективна гра, про втому тут забуваєш. Та ще ж можна й покрикувати, що потрібно готуватися до турніру і не час розхолоджуватися.

Ми раді, коли до нас приходять нові любителі жіночого волейболу. Запрошуємо їх.

– А як в родинах? Не виникає того, що саме в цей час жінкам потрібно бути вдома, щось робити?

– В родинах знають, що по середах дві години мами вдома немає. Якщо є якась робота, вона виконується з ранку чи в інший час, щоб вечір був вільний. На мені, до речі, роль, скажемо так, координатора. Перед середою обдзвонюю наших і нагадую про тренування. Буває, відповідають: “Ой, я забула” чи “Сьогодні прийти не виходить”, тоді доводиться якось спонукати їх, бо гра у нас колективна і якщо не приходить 12, вже не набираємо дві команди і нам важко.

Добрим стимулом ходити на тренування є оці турніри, що проводяться. Ми не просто граємо для свого задоволення, здоров’я, тонусу, а ще й готуємося до них. І, наприклад, коли цього року були змагання до 8 Березня, серед п’яти команд-учасниць вибороли 4 місце. Непогано у нас виходить “тягатися” на майданчику зі шкільними командами.

– Оце захоплення обмежується лише волейболом чи полюбляєте і якісь інші види спорту?

– Ми підтримуємо ті спортивні заходи, що проводить Василь Онорпієнко для ветеранів спорту міста й району. Взимку ходимо на лижні перегони. Правда, і цього, і минулого року на змаганнях з лиж із жінок ми були лише з Ольгою Іващенко, всі інші – чоловіки. А от, коли в першу неділю жовтня проводяться щорічні легкоатлетичні змагання на міському стадіоні серед ветеранів спорту, то до них вже долучається майже все наше волейбольне товариство – бігаємо, стрибаємо. Так що Василь Григорович для нас у спорті, як батько. До речі, ось нещодавно запрошував на обласні змагання з волейболу, що мають відбутися у Ташані, де він працює вчителем фізкультури.

Запальний танець вчителів підірвав соцмережі (ВІДЕО)

775588_w_300На останньому дзвонику у загальноосвітній школі №1 міста Переяслав-Хмельницького Київської області педагогічний колектив станцював перед випускниками.

Про це повідомив у Facebook колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. (більше…)

Українську легкоатлетку дискваліфікували на 8 років

123

Наталя Лупу попадалася на допінгу вже кілька разів

Українська легкоатлетка Наталія Лупу повторно здала позитивну допінг-пробу. (більше…)

Літо розпочали весело

Ура канікули

Ура канікули

Сьогодні, 1 червня, в день захисту дітей центральна площа міста та парки віддані в розпорядження найменших жителів Переяславщини. З 10 години ранку на площі вишикувалась дітвора, яка уже відпочиває у пришкільних таборах. Для того, аби початок літа їм запам’ятався міська рада разом зі відділами освіти, дітей та молоді, фізкультури та спорту організували величезна свято. В ході якого на площі по черзі з’являлись рятувальники, які гасили справжнє багаття, а потім розповіли правила пожежної безпеки, та, що не потрібно робити на прогулянках в лісі, на березі водойми. Медики невідкладної допомоги продемонстрували своє вміння приводячи до тями “хворих” артистів будинку дитячої творчості, які розігрували різні цікаві сценки. А потім лікарі розповіли, що потрібно робити надаючи першу медичну допомогу при тепловому ударі. Аби “вгамувати пристрасті”, які спалахнули між казковими героями “феєю магії”, “піратією” та “мімолью” терміново на площу викликали поліцію. Поліцейські не лише всіх “втихомирили”, а і розповіли правила поведінки на дорозі. Великий

Фея магії

Фея магії

захват у присутніх викликав виступ спортсменів клубу самозахисту “Альянс”.
Діти не лише стояли та споглядали за діями казкових героїв, а і самі бігали, танцювали, скандували відгадки. Чимало із присутніх, які відвідували різноманітні гуртки при школах, будинку працівників освіти, будинку дитячої та юнацької творчості та клубу юних моряків виготовили “Ангелів Миру”. Цих ангелів працівники “Нової пошти” прямо на площі запакували у величезні коробки завантажили у автомобіль і повезли до прифронтового міста Маріуполь у подарунок дітям. По завершенні дійства на площі всі гуртом перейшли до міського парку де на учасників свята очікували самі різноманітні конкурси та та жартівливі випробовування.
Володимир Набок

Мімоль

Мімоль

завзято скандували відгадки

завзято скандували відгадки

Ура !!! Літо!!!

Ура !!! Літо!!!

Площа нагадувала мурашник

Площа нагадувала мурашник

Піратія запалила вогнище

Піратія запалила вогнище

Гасити приїхала пожежна команда

Гасити приїхала пожежна команда

Гасити приїхала пожежна команда

Гасити приїхала пожежна команда

Надати допомогу викликали швидку

Надати допомогу викликали швидку

Тиск, пульс, пацієнт скоріше живий...

Тиск, пульс, пацієнт скоріше живий…

Поліціянтки розповіли, як поводити себе на дорозі

Поліціянтки розповіли, як поводити себе на дорозі

Виступ "Альнсу"

Виступ “Альнсу”

    Виступ "Альнсу"

Виступ “Альнсу”

    Виступ "Альнсу"

Виступ “Альнсу”

З Мікі Маусом до парку розваг

З Мікі Маусом до парку розваг

Тут малювали

Тут малювали

І не лише на папері

І не лише на папері

Грали

Грали

Стрибали

Стрибали

кульку катали

кульку катали

Влучно кидали

Влучно кидали

Та на конях катали

Та на конях катали

Що ви запланували на літо?

ОпитуванняЧи багато ви знаєте людей, які б не любили літо? Це особлива пора: для школярів – канікули, відпочинок біля водойм, забави до самого вечора, для молоді – час романтики та нічних посиденьок, для дорослих – період відпустки, приведення до ладу господарства та інших справ.

Що ж саме наші земляки збираються робити цього літа, дізнавалися журналісти «Вісника». (більше…)

Технічний прогрес приходить до кожного з нас

Перша сторінка, п'ятниця, 2 червня

Перша сторінка, п’ятниця, 2 червня

Все-таки в цікаві роки ми живемо. Технічний прогрес неймовірно швидко приходить до кожного з нас. Згадайте перші пейджери, мобільні телефони, якими вони були. Пам’ятаю, як на одній із нарад зв’язківці запевняли, що не за горами той час, коли в будинок чи квартиру по телефонному кабелю буде підведено телебачення. Здавалось тоді, що це фантастика. Відпаде потреба в установці ефірних антен. Кілька тижнів тому вдома вийшов із ладу телевізор. Проте домашні навіть не звернули на це уваги. В кожного члена родини власний ноутбук, а там інтернет-телебачення на 80 каналів. А сталось би це років 20 тому… Та з мене б не «злізли», аж доки б телик не став працювати!

Володимир Набок

На Київщині до реанімації потрапив молодик через передозування наркотиків

indexЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 218 хворих. У пологовому відділенні – четверо жінок і двоє немовлят. У реанімаційному відділенні – троє пацієнтів. 47-річна жінка із міста потрапила туди із харчовою токсикоінфекцією, 66-річний переяславець – із серцевою недостатністю, а молодик із міста – через передозування наркотиків. За словами його рідних, цей чоловік не є наркоманом, а наркотичну сировину, ймовірно, йому підсипали. До лікарні пацієнта доставили 31 травня ввечері у вкрай тяжкому стані та з пригніченим диханням. Його три рази відкачували, вводячи антидот, що використовують при отруєнні наркотиками. Наразі стан його здоров’я поліпшується.

Протягом останніх трьох днів на невідкладну допомогу надходило близько 12 викликів щодоби.

Записала Олена МАТВІЄНКО

На Київщині чоловік втратив свідомість на автовокзалі

швидкаЗа останні три доби на екстрену службу допомоги надійшло 69 викликів, повідомив заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької філії ЕМД Микола Шацький. З них – три невідкладні і стільки ж безпідставних. До переяславців медики виїжджали 49 разів, у села району – 20.

У середу, 31 травня, бригада екстреної допомоги виїхала на виклик до молодого чоловіка, який на автовокзалі втратив свідомість. Він був у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Записала Олена МАТВІЄНКО

Як запланувати й народити здорову дитину

7de0b12e4ee1c8f407a4ca5976833260Із 10 по 15 травня в Україні проводився тиждень планування сім’ї. Протягом усього періоду проводились зустрічі з майбутніми мамами, бесіди лікарів у навчальних закладах, «круглі столи» і т.п. заходи. Сьогодні на питання, які звучали найчастіше, відповідає лікар-гінеколог ЦРЛ Алла Мрачковська (40 років). (більше…)

Щиро вітаємо Вас з Днем захисту дітей!

1496085033_1495178814_-_1_257e11Любі діти! Шановні дорослі!

Щиро вітаємо Вас з Днем захисту дітей.

Цей день нагадує нам, дорослим, про необхідність поваги прав наших маленьких співвітчизників. (більше…)

До Міжнародного дня захисту дітей

1june-kids-ukrДіти – наша радість, наше продовження, наше життя. Заради їх щастя ми долаємо всі труднощі і перешкоди, в них – надія на щасливе майбутнє України.

Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук – це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе аби життя дітей було щасливим і безхмарним, всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість – святий обов’язок кожного з нас. (більше…)

Прем’єр-міністр заявив про можливе штучне стримування об’єднання громад на Київщині

АМУ активно сприяє громадам

АМУ активно сприяє громадам

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Віце-прем’єр-міністру – Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадію Зубку вирішити питання щодо можливого штучного стримування об’єднання територіальних громад на Київщині. Про це він заявив під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді.

«Я знаю, що у Києві є проблеми з децентралізацією, об’єднанням. Я доручу зібрати представників Київщини і обговорити це питання, прийняти системне рішення. Ніхто не має права, жоден чиновник, зупиняти процес децентралізації, бо він довів свою ефективність», – підкреслив глава уряду.

Під час семінару-наради для регіональних консультантів АМУ та представників ЗМІ «Три роки децентралізації: підсумки, успіхи та перспективи об’єднання громад»  22 травня Геннадій Зубко пообіцяв провести таку нараду. У свою чергу Асоціація міст України попередньо зверталася до нього з такою пропозицією та до голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана щодо інтенсифікації процесу об’єднання територіальних громад на Київщині.

«Асоціація міст України неодноразово наголошувала, що процес формування спроможних громад на Київщині має багато перешкод. Київська область як столичний регіон має свою специфіку, і саме це певною мірою стримує  об’єднання територіальних громад», – зазначив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

За його словами, виходячи з того, що це є пристоличний регіон, сформовано більше 40 проектів перспективного плану формування територій громад, але вони не можуть знайти компроміс щодо конфігурації об’єднання. Значною мірою стримує цей процес перспективний план формування територій громад Київської області, який не охоплює територію всієї області та потребує актуалізації.

«Проблема полягає в тому, що об’єднання відбувається навколо міст обласного значення і передбачає можливу зміну меж районів. І в цій ситуації лише обласна влада може пришвидшити цей процес», – підкреслив Олександр Слобожан.

На сьогодні в Україні утворено 413 об’єднаних територіальних громад, з яких найбільша кількість у Тернопільській області – 36, найменша у Київській області – 2.

За матеріалами сайту Асоціації міст України

 

 

Огляд новин ТРК “Альта” за 31 травня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 31 травня (місто Переяслав, Київська область).

Київський “Міст закоханих” має двійника у Європі

Міст

Міст

З творінням мостових справ Євгена Патона пов’язана головна легенда київських парків. Молодь вірить, що якщо на містку, що з’єднує верхні тераси Міського та Хрещатого парків, повісити замочки з іменами парочки, то любов буде тривати, поки замочки висітимуть. Закріпити результат допоможе ще один ритуал. По мосту Любові потрібно просто пройтися, тримаючись за руки, і ви станете нерозлучними.

До речі, історики з’ясували примітну деталь: коли в 1910 році Євген Патон встановлював своє дітище, подібна споруда вже булу – в 1866 році воно простяглося над ущелиною Пеллата в Баварії, в околицях замку Нойшванштейн, над вируючим водоспадом. (більше…)

У Києві пішохід стрибнув прямо під колеса легковика і загинув

18767501_831709390328289_5051083119008123433_nВ ніч на 1 червня пішохід-порушник загинув під колесами машини в Києві.

Про це повідомляє “ДТП.Kiev.ua”.

Аварія сталася на вулиці Олени Теліги. За попередніми даними, чоловік перелазив через відбійник, щоб перебігти дорогу в недозволеному місці. Коли проїжджав таксі Peugeot, порушник зістрибнув на проїжджу частину.

Він отримав смертельну травму при зіткненні з лобовим склом. Коли приїхали медики, вони вже не могли нічого зробити.


Дизайн: Cliplib