Архив Червень 4th, 2017

У Переяславі на музеї просто неба відзначають Трійцю

З самого ранку на музеї просто неба гамірно. До нашого міста приїхало чимало екскурсійних автобусів, аби разом із переяславцями відсвяткувати «Зелену неділю». Екскурсійні групи приїхали із Києва та Київщини Черкащини, Чернігівщини, Вінниччини… Свою майстерність приїхали показати близько сотні народних майстрів. Для бажаючих проводились майстер-класи із вишивки, гончарства, ткацтва, виготовленню різноманітних іграшок. Львівська карамельня презентувала справжню карамель, та провели дегустацію своїх виробів.  Більш детально про свято читайте у наступному номері «Вісник Переяславщини»

Изображение 631 Изображение 489 Изображение 492 Изображение 500 Изображение 506 Изображение 522 Изображение 524 Изображение 530 Изображение 535 Изображение 539 Изображение 556 Изображение 574 Изображение 578 Изображение 599 Изображение 602 Изображение 623

В багатьох школах Київщини питна вода не відповідає вимогам

16618302У межах підготовки до оздоровчої кампанії тривають лабораторні та інструментальні дослідження за участю спеціалістів лабораторних центрів МОЗ України, повідомив 3 червня Урядовий портал

До початку оздоровчого сезону у закладах оздоровлення та відпочинку здійснюється лабораторний контроль якості питної води та води відкритих водойм. Проведено 5185 досліджень питної води за бактеріологічними та 4701 – за санітарно-хімічними показниками, з них показник відхилень за бактеріологічними показниками склав – 6,2%, за хімічними показниками – 12%. Також досліджено 215 проб води відкритих водойм за бактеріологічними показниками, з них показник відхилень склав – 3,7%. Відхилення виявлені у 712 закладах оздоровлення та відпочинку.

Наприклад, у Волинській області питна вода не відповідала за хімічними показниками (перевищення вмісту заліза) у позаміському оздоровчому закладі «Чайка» у селищі Світязь Шацького району та в таборі денного перебування дітей на базі ЗОШ №3 міста Рожище. Проводяться повторні дослідження.

У Київській області:

Бориспільський район: сільський водогін ЗОШ с. Вороньків – не відповідає вимогам ДСаНПін за мутністю – 2,82 мг/дм³; вмістом аміаку – 1,74 мг/дм³; заліза – 1,45 мг/дм³);

Переяслав–Хмельницький район: вода за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам – у ЗОШ І-ІІІ смт. Циблі; за санітарно-гігієнічними показниками – у НВО с.Гайшин (по каламутності – 4,0 мг/дм³, вмісту амонію – 0,63 мг/дм³, заліза – 1,0 мг/дм³); НВО с.Гланишів ( по забарвленості – 70°, каламутності – 16,8 мг/дм³, вмісту амонію – 1,9 мг/дм³, заліза – 3,7 мг/дм³); ЗОШ с. Циблі ( за вмістом хлоридів 332,6 мг/дм³); ЗОШ с. Пристроми (за вмістом заліза – 0,3 мг/дм³; ЗОШ с. Дем′янці (по каламутності – 4,1 мг/дм³; аміаку 2,5 мг/дм³, заліза 0,97 мг/дм³; загальній жорсткості 8,0 мг/дм³);

 – Броварський район: невідповідність вимогам за санітарно-хімічними показниками виявлено у 2 пробах води (з свердловини та з мережі) з ДУ «База відпочинку «Любич СБУ».

м. Біла Церква: виявлені відхилення за санітарно-гігієнічними показниками в пробі питної води в ЗОШ № 4 (за органолептичними показниками: забарвленість 59.380, каламутність 7.64мг/дм3, наявність осаду та вмістом заліза 0.48 мг/дм3);

м. Фастів: у ЗОШ, які забезпечуються водою Фастівського міського комунального водогону, відібрано 8 зразків води, з яких 6 не відповідають вимогам за санітарно-хімічними показниками за вмістом заліза (виявлене перевищення вмісту в 1,8 – 5 рази) у ЗОШ І-ІІІст № 2, ЗОШ І-ІІІ ст № 3, ЗОШ І-ІІІст № 4, ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, ЗОШ І-ІІІ ст.№10, НВК ДНЗ-ЗОШ Іст № 11;

 – Ірпінський регіон: не відповідають вимогам 2 проби питної води за бактеріологічними показниками у ДСОЦ «Дружний» ВАТ КЗ “Радар” м. Ірпінь та 19 про за санітарно-хімічними показниками у ДОК «Джерело» КП «Київжитлоспецексплуатація КМДА м. Буча (за вмістом заліза –0,41 мг/дм³, аміаку 0,57мг/дм³); санаторій «Лісний» КМ ДСКМО м. Ірпінь; пришкільних таборах ЗОШ №17, ЗОШ №12 м.Ірпінь, ЗОШ №1, №3 м. Буча, ЗОШ №13 с.м.т. Гостомель, ЗОШ І–ІІІст. №5, ЗОШ БНВК м. Буча, ДЮСШ м.Ірпінь (за вмістом заліза, аміаку, кольоровістю);

Васильківський район: відібрано зразків води на санітарно-хімічні показники – 9, з яких виявлено відхилень у 6 за вмістом заліза у ЗОШ №№1,2,3,4,7 м. Василькова та Гребінківській ЗОШ;

Сквирський район: не відповідають вимогам проби води за бак показниками у ЗОШ І-ІІІ ст.№5 м.Сквира, НВК І-ІІ ст. с.Тхорівка, НВК ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пустоварівка; за сангігпоказниками у ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2 м.Сквира (за жорсткістю);

Володарський район: виявлені відхилення при проведенні лабораторних досліджень питної води за мікробіологічними показниками в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Іванівка та НВК с. Пархомівка; завищений вміст заліза, аміаку, жорсткості, кольоровості, мутності, запаху у НВО с. Логвин, ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Гостра Могила.

Загалом заплановано провести лабораторні та інструментальні дослідження у понад 6,6 тис. закладів оздоровлення та відпочинку. Серед них 479 закладів оздоровлення (позаміських – 381, санаторного типу – 53, дитячих центрів – 16) та понад 6,2 тис. закладів відпочинку (з денним перебуванням – 5988, наметових містечок – 38, табори праці та відпочинку – 218).

У разі виявлення невідповідностей нормам лабораторних та інструментальних досліджень, спеціалісти лабораторних центрів МОЗ України надали 910 рекомендацій власникам закладів оздоровлення та відпочинку, щоб ті змогли забезпечити належні умови для оздоровлення та відпочинку дітей.

Державний контроль, зокрема, за додержанням законодавства з питань науки, мови, реклами, освіти, культури, охорони здоров’я, материнства та дитинства, сім’ї, молоді та неповнолітніх, соціального захисту населення, фізичної культури і спорту, на відповідних територіях здійснюють місцеві державні адміністрації.

Функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог санітарного законодавства виконує Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На Переяславщині на “Зелену” встановлюють віхи

Сьогодні, 4 червня, свято Святої Тройці, П’ятдесятниця, Зелена неділя по-народному. І вже за доброю традицією, по-особливому яскраво, колоритно та в дусі найкращих звичаїв нашого народу відзначається в Переяслав-Хмельницькому (Київська область), повідомляється на сайті міської ради. У давнину наші пращури пов’язували трійчасті свята з буйністю й живосиллям природи, у яку свято вірували. Уся сукупність обрядодійств цього найпоетичнішого свята – завивання вінків, Клечальна субота,  Зелена Неділя, Русалії, поминання предків – так чи інакше суголосна з природою, яка для наших предків була найвищим духовним самоочищенням.

А розпочалися святкування в мікрорайоні Лагері у Клечальну суботу – молодь мікрорайону, за ініціативи Миколи Ясько та Дмитра Кабушко, встановили біля магазину “Трубіж” 15-тиметрову віху. Цей обряд, як вважає більшість етнографів, характерний тільки для Переяславщини та деяких районів Чернігівщини.

Зображення-2932-200x300Як у давнину, так і тепер молоді люди в суботу звозили на визначене місце зелені гілки з клену, верби, липи та інших дерев та накошену траву, притягують лату для віхи. Молоді жінки та діти принесли із собою квіти, м’яту, любисток. Обов’язок жінок та дівчаток прикрасити віху, а встановлюють її хлопці, чоловіки. Місце для танців і співів навколо віхи, що розташовувалося колом з великим діаметром.

Розбирають віху зазвичай через три дні, оскільки в народі побутує думка,  якщо цього не зробити, то можлива смерть когось із тих, хто її ставив, або на поселення чекає тривала посуха. Також на Переяславщині вважається, що цими днями обов’язково піде дощ та й саму віху ставляють, щоб його викликати.

Так, усі разом, заквітчали та встановили це прадавнє втілення світового дерева, символ божественної енергії і сонця, з надією на добрий врожай, на тепло в наших серцях, на щасливе життя та мир в наших домівках!

Сьогодні — Трійця, Пятидесятниця

TrijtsyaУ неділю, 4 червня, відзначається одне з головних християнських свят – День Святої Трійці. Свято відзначається на 50 день після Великодня, тому воно також називається П’ятидесятницею. Свою першу назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм вознесінням на небеса.

Як оповідає книга Дії святих Апостолів, після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв тоді було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з Божою Матір’ю, іншими учнями Христовими та іншими віруючими перебували в одному будинку в Єрусалимі. Тоді їм була явлена видимим чином Третя Особа Святої Трійці: шумом з неба, вітром, вогняними язиками полум’я.

У євангельській традиції сходження Святого Духу описується як полум’я, язики якого оточили кожного з апостолів, після чого вони знайшли “дар мов” – стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Саме тому День Святої Трійці іменується також днем народження Християнської Церкви.

У цей день віруючі прикрашають оселю свіжими паростками берези, любистком, лепехою, м’ятою, чебрецем, полином. Тому Трійцю в народі називають “зеленим” святом. Також до Трійці прийнято проводити обряди очищення – від прибирання в будинку до очищення від грішних думок. Понеділок, що наступив після Свята Святої Трійці, присвячений Третій Іпостасі Пресвятої Трійці – Святому Духу, і називається Духів День.


Дизайн: Cliplib