Архив Червень 6th, 2017

Лідер змінився, але на офіційному сайті федерації про це не дізнаєшся

футбП’ятий тур районного чемпіонату з футболу став дуже сенсаційним. У трьох матчах вищої ліги 4 червня було забито всього три м’ячі. Така низька результативність рідко трапляється навіть у професійному футболі, що вже говорити про любительський. (більше…)

Казка про білого бичка

Містечкові історії

Містечкові історії

«Василю! Васильку!» – хтось гукав його, а він все біг, не озираючись, через якісь хащі. Навкруги було темно, кущі смикали за рукави й колоші штанів. «Та, Василю, чи ти не чуєш?» Жіночий крик, розпачливий, наче аж крізь сльози, нарешті розбудив його. В хаті було ще темно, він встав із дивана, відсунув штору, побачив, що надворі розвидняється. А хто ж це так ґвалтується? Хто розбудив його в таку рань? (більше…)

Збігнєв Бжезінський: «Будь-хто, хто захоче зазіхнути на свободу України, буде знати: він дуже серйозно ризикує»

0_main26 травня на 90-му році пішов із життя один із ідеологів Білого дому, дипломат Збіґнєв Бжезінський. Був відомим у світі політологом та соціологом. Пік його кар’єри припав на період іранської кризи, захоплення посольства США в Тегерані та введення радянських військ у Афганістан. Бжезінський все життя був ворогом СРСР. Америку вважав супердержавою. Він – один із сірих кардиналів світової політики свого часу. Отримання Києвом незалежності від Москви Збігнєв Бжезінський вважав третьою за значенням подією в світі у ХХ столітті після двох світових воєн. Україну називав одним із п’яти ключових геополітичних центрів на планеті (разом із Туреччиною, Південною Кореєю, Іраном та Азербайджаном). Адже саме від нашої держави залежить, чи відродиться Росія як імперія. Пропонуємо вам висловлюваня політика. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 3 червня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 3 червня (місто Переяслав, Київська область).

Переяславці шукають своїх предків в держархівах 20-30-х років минулого століття

imagesВідомості про далеких предків переяславці шукають у фондах Державного архіву Київської області

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на допис Міли Набук у Facebook.

“До уваги жителів Переяславщини, хто цікавиться своїм родоводом, можете переглянути, які документи зберігаються у фондах Державного архіву Київської області, зокрема книги реєстрації народження, смерті і шлюбів у 1920-30х рр. ХХ ст.”, – зазначається в повідомленні.

Школярі з Денис спостерігали за муренами та та дізнавалися, як зароджується торнадо

   31 травня, напередодні Міжнародного Дня захисту дітей, школярі  1-9 класів села Дениси разом з керівниками Валентиною Корнієнко та Ольгою  Петриченко  відвідали дивовижний музей науки і техніки «Експерементаніум» та  океанаріум «Морська казка» у м. Києві.

Завдяки інтерактивним експонатам діти відчули себе справжніми дослідниками, споспостерігали  явища оточуючого нас світу: як побудувати міст без єдиного цвяха, як зароджується торнадо та створюється блискавка…  Вирішували  головоломки, проводили досліди, перевіряли себе на кмітливість у різноманітних лабіринтах, опинялися у мильній бульбашці і це ще не все!

У океанаріумі діти змогли поринути у підводний світ та побачити безліч цікавих та незвичайних мешканців морів та океанів.

Учні та батьки щиро дякують організаторам екскурсії, Денисівській сільській раді( сільський голова Ганна Йосипенко), спонсорам –ТОВ «МАІС»(керівник Антон Артеменко).

                                                                                                  Ольга Литус

Міжнародний день захисту дітей в «Золотому ключику»

  1 червня в ДНЗ в№8 «Золоти ключик» вже традиційно відбувається святкування Міжнародного дня захисту дітей. Ранок для юних вихованців садочка починається дуже цікаво, адже їх зустрічають клоуни і всі, без виключення, і діти, і батьки були задіяні в найрізноманітніших конкурсах, що принесли море позитиву.

Святкування для дітей продовжилося і після сніданку. Де діти здійснили подорож на чарівному потязі і побували на станціях: «Розминка», «Квітуча галявина», «Лісова», «Казкова». На яких діти демонстрували як вміють співати, танцювати та розповідати вірші. З упевненістю можна сказати, що батьки відчували гордість за чудові виступи своїх дітей. Також на свято завітали казкові гості вовк, лисиця та Червона шапочка, які проводили різні конкурси, де діти змагалися у спритності, винахідливості та знанні казок.

Після завершення свята діти отримали солодкі подарунки, за які хотілося б висловити подяку завідуючій Роман Марії Харитонівні.

 

Батьківський комітет  ДНЗ №8

Журналісти це дуже потрібні суспільству люди…

indexСьогодні 6 червня професійне свято працівників масової інформації в Україні.
Трохи історії. Свято встановлено 25 травня 1994 року президентом України Леонідом Кравчуком на підтримку ініціативи делегатів Всеукраїнського з’їзду редакторів газет та журналів.
За дату святкування визначено 6 червня — день прийняття в 1992 року Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.
На сьогоднішній день важко уявити наш світ без засобів масової інформації, без новин на телебаченні, радіо, в паперових виданнях; газетах, журналах, а особливо в мережі інтернет. Без сумніву журналісти мають великий вплив на формування суспільної думки, не даремно їх називають четвертою владою.

(більше…)

До дня журналіста: 7 українських репортерів та публіцистів, яких знають у світі

Журналісти

Журналісти

Журналістика – цікава і важка професія. Вона вимагає фундаментальних знань, швидкої реакції та неабиякої впевненості. У День журналіста редакція сайту “24” хоче розповісти вам історії українських професіоналів, працю яких визнають і цінують у світі.

Зазначимо, День журналіста в Україні святкують 6 червня. Відповідний Указ ще в 1994 році підписав перший Президент України Леонід Кравчук. Дата є символічною, адже 6 червня 1992 року Спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів.

7 українських журналістів, яких знають у світі:

Катерина Осадча

Катерина Осадча
Відомі журналісти України: Катерина Осадча

Почнемо з прикраси української журналістики Катерини Осадчої. Журналістика буває різною, і гламурна журналістика теж має мати місце. У світі Катя засвітилася в дуже юному віці. Щоправда, як модель. З 13 до 18 років працювала в модельному бізнесі переважно у Західній Європі: Франція, Німеччина, Англія. Однак, була в житті дівчини й екзотика, наприклад Токіо.

Після завершення кар’єри моделі та під час першої вагітності Катя вирішила займатися далі телевізійною журналістикою. Вона ретельно вивчала українську мову, дикцію, ставила голос. Заочно закінчила історичний факультет. Почала вона з посади позаштатного кореспондента на Першому національному. Ну а далі було “Світське життя”. Катерина неймовірно лаконічно вписалася у роль. Її фірмовим стилем стали відверті питання та екстравагантні капелюшки.

Її капелюшок у вигляді ворони, що сидить на гілці, був відзначений британською газетою The Daily Telegraph як один з найбільш екстравагантних на королівських кінних скачках “Royal Ascot”.

Юрій Винничук

День журналіста: чим відомий Юрій Винничук
Твори Винничука перекладені багатьма мовами світу

Хочемо відзначити також головного редактора газети “Post-Поступ” та харизматичного письменника Юрія Винничука.

Розпочав свою кар’єру у Львові Винничук вантажником. Потім він займався художнім оформленням, був режисером в театрі “Не журись!” та писав сценарії. З 1991 року розпочинається його історія як журналіста. Він був редактором відділу містики та сенсацій газети “Post-Поступ”. Далі очолив редакцію газети “Гульвіса”. Потім був редактором відділу у “Поступі”. І з 2006 року – головний редактор відновленої “Post-Поступ”.

Його художні твори перекладалися в Англії, Аргентині, Білорусі, Канаді, Німеччині, Польщі, Сербії, США, Франції, Хорватії, Чехії. Винничук – власник численних відзнак та нагород.

Мустафа Найєм

До Дня журналіста: Найєм – один найвідоміших українських журналістів
Мустафа Найєм зібрав Майдан 21 листопада 2013 року

Зараз нардеп та громадський діяч, а в минулому впливовий український журналіст Мустафа-Масі Найєм теж відомий у світі.

Найєм – один із засновників і колишній головний редактор “Громадського телебачення”. До того – працівник газети “Коммерсантъ Украина”, дописувач легендарної “Української правди” (тут же він публікував авторські розслідування), активіст журналістського руху “Стоп цензурі!”. Був редактором-спецкореспондентом програми “Свобода Савіка Шустера”.

Як ведучий передачі “Сьогодні. Про головне” на телеканалі ТВі на закінчення діалогу з кожним депутатом-гостем студії ставив своє традиційне запитання про голосування чужими картками в обхід Конституції України:

Чи Ви можете мені пообіцяти, що ніколи не голосуватимете чужою карткою і не будете її передавати для голосування іншим депутатам?

А його заклик у соцмережах 21 листопада 2013 року вважають початком Євромайдану.

Сергій Лещенко

Журналіст Сергій Лещенко
Сергій Лещенко – один з найвідоміших українських журналістів сучасності

Ще один нардеп та колега Мустафи Найєма Сергій Лещенко також потрапляє у наш список. Відомий як заступник головного редактора “Української правди”. А також автор книг-розслідувань “Американська сага Павла Лазаренка” (2013) і “Межигірський синдром” (2014). З 2015 року Лещенко ділиться секретами журналістської майстерності зі студентами Школи журналістики УКУ (одного з найпрестижніших закладів для журналістів в Україні). Займався розслідувальною журналістикою.

Кар’єра журналіста для Лещенка розпочалася у 2000, з випробувального терміну в програмі “Репортер” на “Новому” (його керівником був Андрій Шевченко). Але вже цього ж року він подався в “Українську правду”, хоча й поєднував спочатку це з роботою на “Новому каналі”. Визнання він здобув завдяки розслідуванням, частину з яких робив на пару з Мустафою Найємом. Лещенко власник багатьох нагород та лауреат величезної кількості конкурсів.

Георгій та Мирослава Гонгадзе

Георгій Гонгадзе – гордість української журналістики
Георгій Гонгадзе – гордість української журналістики

Культова постать української журналістики – Георгій Гонгадзе. Громадський діяч, український опозиційний журналіст грузинського походження, відомий своїми критичними антивладними виступами. Герой України. Та жертва злочинної влади…

Саме Гонгадзе заснував та був першим редактором “Української правди”. Його жахливе вбивство викликало резонанс не лише в Україні, але й за її межами.

Журналістська кар’єра Гонгадзе гідна захоплення. Після служби в Афганістані поринає у суспільно-політичну роботу; очолює інформаційний відділ Народного фронту Грузії. Брав участь у громадянській війні в Грузії, як журналіст працював в Абхазії та Осетії. Був головним режисером творчого об’єднання “Центр Європи”, співпрацював з газетою “Пост-Поступ”. Зняв кілька документальних фільмів.

Згодом переїхав зі Львова до Києва разом з другою дружиною Мирославою. Працював на кількох телеканалах. А також брав участь у виборчій кампанії Наталії Вітренко (на пост президента) і Володимира Ваховського (на пост мера Вінниці).

У 2000 з’явилася “Українська правда”. На той час Інтернет ще не був популярним видом медіа. Але після касетного скандалу відвідування ресурсу зросло з 3 тисяч до 80. Критика оточення Кучми коштувала Георгію життя… Справа про викрадення та жахливе вбивство журналіста тягнеться досі.

Мирослава Гонгадзе продовжує справу чоловіка
Вдова Гонгадзе Мирослава продовжила журналістську кар’єру у США

Вдова Гонгадзе Мирослава – також журналіст та телеведуча. Після вбивства чоловіка їй та донці надали політичний притулок у США. Тут Мирослава продовжила журналістську кар’єру. Вона також знаний журналіст.

За освітою Мирослава юрист, та розпочала кар’єру телеведучої ще в Києві. Переїхавши до Штатів, вона працювала редактором у видавництві у США. А з 2004 року – продюсер Української редакції Всесвітньої служби “Голосу Америки” (Вашингтон, США) і ведуча телевізійної інформаційної програми “Час-Time”, яка транслюється в Україні на частотах “5 каналу”. Займається громадською діяльністю, має нагороди за журналістську діяльність.

Павло Шеремет

Журналіст Павло Шеремет був убитий в Києві 2016 року
Журналіст Павло Шеремет був убитий в Києві 2016 року

І ще одне світило української журналістики Павло Шеремет заплатив за правду своїм життям… Його машину підірвали в липні минулого року. Таке зухвале вбивство шокувало не лише українців, але й світ.

Шеремет – інтернаціональний журналіст. Народився в Мінську, працював також в Україні та Росії, відомий гострими публікаціями. Кар’єру журналіста розпочав з авторської аналітичної програми “Проспект” на Білоруському телебаченні. За неї був удостоєний премії як найкращий тележурналіст Білорусі.

Далі працював на російський телеканал ОРТ. За це мав проблеми з білоруською владою і навіть був засуджений. На межі 1999 і 2000 він вів власну передачу на ОРТ, але цю роботу потім сам визнав ганебною. З 2000 займався виробництвом фільмів і програм у жанрі журналістського розслідування. У 2005 році Шеремет виступив ініціатором створення інформаційно-аналітичного інтернет-сайту “Білоруський партизан”. Згодом його позбавили білоруського громадянства.

А далі була робота в Україні. Він вів блог в “Українській правді”. Потім з його ініціативи створили сайт “Історична правда”. Працював ведучим програми “Прав? Да!” на Громадському телебаченні Росії. Після цього почав співпрацю з виданням “Українська правда”, надалі став її виконавчим директором. У червні 2015 року запустив авторський проект “Діалоги” на 24 Каналі.

Також він був автором багатьох документальних фільмів, книг. Шеремет удостоєний низки професійних нагород і премій.

(більше…)

В Броварах на ходу загорелась маршрутка с пассажирами

822035Пожар в машине начался около семи часов вечера рядом с остановкой общественного транспорта, расположенной на улице Киевской. Автобус сгорел полностью, а водителя скорая помощь увезла в больницу.

К счастью никто из пассажиров не пострадал. Как сообщил журналистам представитель Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, причиной пожара стало короткое замыкание в проводке автобуса.

Вместе с тем водитель получил ожоги 1-2 степени когда пытался погасить огонь.

 

У Києві невідомий з ножем напав на чоловіка

39_mainУ Києві в ніч на 6 червня невідомий напав з ножем на чоловіка і завдав йому серйозні тілесні ушкодження.

Про це повідомляє «Київ Оперативний» у Facebook.

Зазначається, що потерпілого терміново госпіталізували.

«Друг, який на момент нападу перебував поруч, у шоковому стані та нічого сказати не може. Будь ласка, якщо ви стали очевидцем цієї події, зателефонуйте на «102», – йдеться в повідомленні.