Архив Червень 7th, 2017

Світанку, що на Київщині, виповнюється 85 років. Цю подію відзначили на Зелену неділю

2 1747Цьогоріч селу Світанок (Переяслав-Хмельницький р-н.) виповнюється 85 років з дня заснування. Святкування пам’ятної дати відбулося у неділю, 4 червня, у день Святої Трійці. Як це було, бачив кореспондент “Вісника”.

Обідньої пори на сільський стадіон сходяться святково одягнені світанківці та гості села. Тут встановлено спеціальну сцену, лавочки для глядачів, розгорнуто виставку вишитих та різьблених по дереву робіт народних умільців Світанку та організовано всілякі забави для дітей.

Аж ось гучно звучить козацький марш, і козаки на конях заїжджають на стадіон із державним прапором та прапором села Світанок. Вони роблять почесне коло і зникають у парку, а тим часом на святково прибрану сцену виходять троє братів-козаків Капленків – Денис, Данило, Давид. Ці зовсім юні хлопчаки-артисти вітають усіх присутніх зі святом, а 12-річні Таміла Ясінська і Вікторія Бондар на вишитих рушниках виносять запашні короваї і під пісню “Хліб та сіль” вручають їх заступнику голови РДА Любові Онопрієнко та сільському голові Світанку Миколі Липку. Далі у виконанні Гланишівського аматорського колективу “Чорнобривці” (музичний керівник Михайло Бобик) звучить Гімн України.

(більше…)

План ремонтування міських вулиць розширено

У Переяславі-Хмельницькому (Київська область) на сесії, що відбулася наприкінці травня, було внесено зміни доaKklaY6D міської програми благоустрою на цей рік. Начальник відділу капбудівництва та ЖКГ міської ради Олександр Вітківський запропонував внести до плану капремонту вул. Героїв Дніпра в межах будинків № 32-29 (1,5 млн. грн.), Сковороди в межах вул. Покровської та Шевченка (1,25 млн. грн.), Ярослава Потапенка в межах будинків № 31-51, Миколи Саустенка в межах вул. Б. Хмельницького та Можайської, виготовлення проектної документації на капремонт тротуару по вул. Б. Хмельницького в межах будинку № 97-99 та деякі інші.

Зазначив, що міська поліція та цех “Благоустрою” ВУКГ проводили перевірку вулиць і визначили зазначені вище ділянки, як такі, що створюють небезпеку для дорожнього руху, а отже потребують ремонту.

В ході обговорення депутати жваво відреагували на нагальність ремонтування вулиць. Зокрема, було поставлено запитання, чи всі вулиці перевірялися поліцією? Бо у місті, на думку деяких депутатів, є значно більш небезпечні для руху, ніж указані в “приписі”. Ще одне гостре запитання, чи залишилися у переліку на ремонтування вулиці, які вносилися до нього раніше? Наприклад, депутат Михайло Сиворко поцікавився вулицею Маяковського. Щодо саме цієї вулиці Вітківський відповів, що до програми її включено, але на даний час коштів для неї не передбачено. Якщо буде перевиконання дохідної частини міського бюджету, тоді цілком можливо, для неї відкриється реальна перспектива.

Міський голова Тарас Костін, який, хоч перебував у відпустці, був присутнім на сесійному засіданні, пояснив, що спочатку планується ремонтувати головні артерії міста, де і рух транспорту найбільший і які можуть використовуватися учасниками тріатлону (це було якраз за кілька днів до його проведення), а далі “будемо рухатися у ремонтуванні за раніше визначеним планом”, – сказав.

Обговорення було тривалим. У підсумку було прийнято рішення про внесення до плану на ремонтування як більшості нових об’єктів, так і підтверджено необхідність ремонтування тих, що вносилися раніше.

В містечку на Київщині можуть з’явитися єврозупинки з моніторами, безкоштовним Wi-Fi і не тільки

miskrada1У Переяславі-Хмельницькому (Київська область) на ІІ пленарному засіданні 36 сесії, що відбулося 29 травня, було внесено зміни до програми “Електронне відкрите місто”, що діє до 2018 року включно. Як пояснила начальник управління економіки міської ради Наталія Устич, вони передбачають реалізацію мікропроекту по створенню сучасних зупиночних комплексів (автозупинки) вартістю понад 618 тис. грн. на умовах співфінансування в рамках проекту ПРООН та ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Доля міської ради становитиме 20 %, а встановити планується по місту вісім зупинок. Вони будуть оснащені моніторами розміром 32 дюйми, безкоштовним Wi-Fi (зв’язок з Інтернетом), можливістю для підзаряджування мобільних телефонів. В рамках цього ж проекту передбачається встановлення GPS-трекерів (невеликий автомобільний пристрій для визначення місцезнаходження) на комунальний транспорт, міські автобуси. Тобто в ідеалі люди, що перебуватимуть на цих зупинка в очікуванні автобуса, можуть бачити в якій саме частині маршруту в той чи інший момент він рухається.

В ході обговорення деякі учасники засідання пропонували ставити такі зупинки у відділених мікрорайонах, куди автобуси, буває, і не доходять. Та одразу ж виникала і пересторога про те, що все це сучасне устаткування швидко можуть поламати різного роду вандали. На це Наталія Устич відповіла, що устаткування буде не кустарного, а промислового виробництва, антивандальне.

Крім атовців, земельну ділянку отримав і онук загиблого в Афганістані

miskrada1Останнім часом через неодноразове, і кожного разу тривале, обговорення резонансного питання про будівництво в Переяславі-Хмельницькому (Київська область) об’єктів “Югенергопромтранс” у міській раді відбулося кілька сесійних засідань. На них розглядалися й інші важливі для громади питання. Так 25 травня на 36 сесії було продовжено надавання земельних ділянок під житлову забудову учасникам бойових дій (переважно атовцям) та їх рідним. Вже не вперше певною проблемою тут є те, що через обмаль ділянок їх надають лише заявникам з числа жителів міста. З цим не згодні ті учасники бойових дій, які не мають міської прописки. І цього разу ціла група таких прийшла на сесійне засідання. Це були офіцери, що служать у Дівичках.

Перед початком розгляду земельних питань секретар ради Петро Бочарін, який проводив сесію, запропонував депутатам визначатися. Наголосив, що підпише всі рішення, що наберуть необхідну кількість голосів (18). Особливо агітував колег за надання ділянок всім заявникам військовий комісар і депутат Олександр Чорний. В результаті їх було надано ряду переяславців-учасників бойових дій та їх рідним. Так ділянку отримав і Михайло Черненький, онук колишнього жителя міста, який загинув ще на війні в Афганістані. Кілька ділянок було надано і офіцерам з Дівичок, хоча й не всім, хто на них претендував.

Львівській компанії “Мистецтво” дали зелене світло для будівництва житлового будинку на Підварках по Новокиївському шосе в районі ГСЦУ. Її представник у Переяславі Петро Пурденко розповів учасникам сесійного засідання, що компанія після деяких організаційних процедур хотіла б взяти участь у програмах, що дають можливість залучення коштів для будівництва житла для учасників АТО, військовослужбовців тощо.

Будівництву об’єктів “Югенергопромтранс” присвятили спеціальну сесію

      2313    Як уже коротко повідомлялося, 2 червня Тарас Костін, міській голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів позачергову 37 сесію міської ради. Розглядалося питання будівництва промислових обєктів по вул. Героїв Дніпра, 38-а/1 ТОВ “Югенергопромтранс”. Останнім часом воно набуло неабиякого резонансу в місті, двічі піднімалося на останніх сесійних засіданнях.

         Проти цього будівництва в першу чергу гостро виступали мешканці мікрорайону Карань (було зібрано 382 підписи) та інші активісти. Мова йшла про заборону головним чином спорудження ТЕЦ за цією адресою. Згодом в ході обговорення на сесійних засіданнях за пропозицією деяких активістів було  прийнято рішення і про заборону тут будь-якого будівництва. Було створено тимчасову депутаську комісію. Коли вона разом з представниками протестувальників побувала на об’єкті, Володимир Куковальський, керівник ТОВ, пояснив, що ніякої ТЕЦ не будується, а ведеться монтаж котла.

         На позачерговій сесії активістів теж було не мало, вистачало і депутатів для її роботи, проте зала не була переповненою. На відміну від попередніх засідань в ній ще було достатньо вільних місць. І без перерви засідання тривало більше чотирьох годин. Активісти наполягали і на тому, щоб до порядку денного було включено питання про відставку посадовців, якщо виявиться, що вони винні у тому, що будівництво ведеться. Як і на попередніх сесіях, в ході голосування це питання було відхилено.

        Про хронологію різних рішень на багатьох сесіях, починаючи з 2015 року, коли тема будівництва на земельній ділянці за вказаною адресою лише виникла, результати громадських слухань, направлення рішень до різних вищих  державних органів розповів міський голова. На закінчення зазначив, що не має ні права, ні можливості якось фізично перешкодити спорудженню об’єктів. Рішення в цій справі повинен прийняти суд. Начальник юридичного відділу Наталія Медведенко доповнила, що матеріали готуються до суду і будуть передані туди найближчим часом.

         Секретар ради Петро Бочарін зі свого боку сказав, що у справі будівництва об’єктів по вул. Героїв Дніпра, 38-а/1 за увесь час було підготовлено 27 різних документів. “Не можна зараз сказати, що саме там споруджується”, – зазначив. А на невдоволенний гул залу та репліки: “Ви ж секретар ради і повинні знати”, відповів, що не експерт. А різні голослівні заяви будь-кого потім легко можуть бути оскаржені у суді. Також сказав, що сьогодні дозвіл на вже розпочате будівництво може скасувати Державна будівельна інспекція. Відповідне клопотання міської ради до неї було направлено раніше, а не так давно він та перший заступник міського голови Григорій Карнаух побували в цій інспекції. Там сказали: “Чекайте, рішення на скасування буде”. Проте поки що його немає.

        Депутатська комісія, яка вивчала як в минулому виникли підстави (скасовані у подальшому) для будівництва ТЕЦ та теперішню ситуацію на об’єкті, працювала напружено. Але на початок засідання цієї сесії, за словами її представника Максима Іващенка, ще не було узгодженості між усіма її членами про висновки комісії. Між тим про її роботу розповіла депутат Жанна Федорук. Зазначила, що комісія опрацювала величезну кількість матеріалів, два дні працювали  до другої ночі, залучили навіть аудіозаписи попередніх сесій, щоб демонструвати їх, а не робити власних трактувань того, що відбувалося. Також було зазначено, що робота комісії триватиме і далі, бо три дні виявилося замало.

       Її виступ супроводжувався і запитаннями, і обговореннями, що виникали час від часу. Треба сказати, що якість аудіозапису була така, що не все там можна було розібрати, а дискусії нерідко набували характеру дещо мудрованих, ніби в суді, коли опоненти, посилаючись на ті чи інші моменти в різних документах, звинувачували один одного: “Ви не об’єктивні, суперечите самому собі” і таке інше.

       На закінчення Жанна Федорук сказала, що комісія в документах, з якими працювала, “побачила і помилки регламенту, і закону про місцеве самоврядування. І для більш професійної оцінки всі члени комісії прийняли рішення передати напрацьовані матеріали до поліції, СБУ, прокуратури”.

       В ході сесійного засідання не раз слово брали і громадські активісти. Переважна більшість була проти спорудження об’єктів на Героїв Дніпра. Так Дмитро Дрига повідомив, що напередодні сесії разом з Миколою Швиденком, Світланою Шевченко,  Оленою Гичко їздили до Сміли на Черкащину, де працює ТЕЦ “Югенергопромтранс”. За його словами, побачили там негативну картину: сажа осідає на дерева, а люди нібито намагаються виїхати з мікрорайону.

       На це Володимир Куковальський відповів, що вже закуплене обладнання для поліпшення там становища. Він виступав одним з останніх, коли вже було повідомлено рішення депутатської комісії про звернення до правоохоронних органів. Зазначив, що краще було б взагалі дочекатися висновків суду у справі будівництва об’єктів та правомірності його заборони, а вже потім проводити подібне обговорення. Також підтвердив сказане раніше, що зараз у Переяславі будує не ТЕЦ, в монтує котел для деревообробного підприємства, а ще, що поряд, на тій же земельній ділянці будуть виробництва кондитерських виробів та твердих сирів. Щодо екологічності майбутньої котельні, запевнив, що вже наступної осені всі переконаються, що вона буде чистішою, ніж інші міські котельні.

         Більшість присутніх у залі з самого початку реагували на його виступ негативно. Тож деякі депутати сприйняли це як заангажованість. Так Василь Гайдак зазначив, що сам голосував за проведення цієї сесії, бо сподівався, що буде об’єктивний розгляд справи, теперішньої ситуації. Та, на жаль, не побачив цього. Як і на попередніх сесіях, знову проговорили пів дня.

        Слід сказати, що проходила сесія дуже емоційно. У багатьох виступах, репліках різні події, рішення, тепершній стан і перспективи трактувалися по-різному. Висловлювалося немало підозр та звинувачень. Під кінець засідання перепалка настільки загострилася, що разом говорили вже всі. І деякі депутати почали залишати це засідання. Все ж за пропозицією депутатської комісії на голосування було поставлено питання про передачу висновків її роботи до правоохоронних органів. Цю пропозицію було підтримано голосуванням.

На житлові субсидії можуть виділити 10 млрд грн

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко допускає виділення додатково 10 млрд грн на субсидії

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко допускає виділення додатково 10 млрд грн на субсидії

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко допускає додаткове виділення 10 млрд грн на житлові субсидії за внесення змін до держбюджету на 2017 рік. (більше…)

У Києві на честь “безвізу” відбудеться концерт

bezvizovyy-rezhim-e1493194253525Прес-служба Київської міськради повідомила про перекриття вулиць в центрі Києва в зв’язку з проведенням заходів з відзначення введення безвізового режиму між Україною та країнами ЄС.

«На час проведення суспільно-мистецької акції і концерту «Безвіз» буде заборонено рух всіх видів транспортних засобів, маршрут яких проходить через місця проведення заходу», – йдеться в повідомленні.

За інформацією Київради, рух буде заборонено на Європейській площі з 22:00 9 червня по 23:00 13 червня, на ділянці Хрещатика від Європейської площі до вулиці Богдана Хмельницького з 8:00 до 23:30 10 червня.

Сьогодні, 7 червня, у столиці очікуються грози та шквали

indexКИЇВ. 7 червня. УНН. У найближчу годину й до кінця доби в Києві очікуються грози, подекуди шквали 15-20 м/с. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

“У найближчу годину з утриманням до кінця доби 7 червня в столиці очікуються грози, подекуди шквали 15-20 м/с.”, – йдеться в повідомленні.

Завтра, 8 червня, синоптики прогнозують хмарну погоду, короткочасний дощ, грозу, вітер південно-східний, 5-10 м/с, вдень грози та шквали 15-20 м/с, температуру вночі 16-18°, вдень 22-24°.

Українці самі обиратимуть час виходу на пенсію

1233

Кожен сам обиратиме час виходу на пенсію

Розмір пенсій визначатиметься відповідно до суми сплачених внесків у Пенсійний фонд. Кошти фонду належать винятково учасникам пенсійної програми. Вони самі зможуть вибирати умови виходу на пенсію. (більше…)

“Переяславский уезд”. Матеріали Полтавського обласного Державного архіву

2017.05.05 про Переяславський уєзд 1908р

Літо в селі Єрковці розпочалася цікаво, насичено, радісно

DSCN34871 червня  для всіх дітей села було організовано свято з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей. З самого ранку на території сільського Будинку культури звучала весела музика , закликаючи на дійство. В програмі були ігри для дітей, аквагрим, завзяті аніматори , танцювальний флешмоб, майстер-клас з плетіння риболовної сітки. Приємним сюрпризом для всіх учасників свята було частування  морозивом. Атмосфера щасливого дитинства  панувала на святі,  надихаючи нас, дорослих, ще більше  робити все для того, аби  бачити радісні посмішки дітей. (більше…)

Чим більше ви даруєте щастя іншим, тим більше щастя отримуєте самі

Зображення-5926Вічне і в деякій мірі риторичне питання – «для чого ми народжуємося, в чому сенс нашого життя» – інколи зринає в нашій свідомості. Автор статті «Стрибок в крижану воду» Володимир Довгань переділився своїм довготривалим дослідженням цього питання. Опитавши велику кількість відомих і невідомих особистостей він зробив висновок- простий і банальний, але вічний та істинний. (більше…)

Літня спартакіада розпочинається

спарта