Архив Червень 8th, 2017

Скасували державне регулювання цін на продукти

Кабінет міністрів скасував державне регулювання цін на продукти харчування з 1 липня, повідомляє Газета по-українськи.

Рішення має спростити процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку. Це дасть змогу виробникам швидше реагувати на зміни в економіці. Також знизиться адміністративний тиск на бізнес, надмірне втручання держави в економічні процеси та зупиниться розвиток конкуренції. Про це сказано в постанові Кабміну №394 від 7 червня.

Органічні продукти харчуванняПостанова скасовує для виробників продовольчих товарів обов’язкову подачу в Держпродспоживслужбу обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію. Також скасовано порядок формування цін на продовольчі товари, що був затверджений у 2008 році.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину й м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище ніж 15%. А також на граничні рівні рентабельності й торговельні надбавки на дитяче харчування. Граничні розміри плати за послуги, що надаються в торговельних об’єктах, на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище ніж 20%) за надання в оренду торговельних приміщень.

Раніше на жовтень-грудень 2016 року уряд як експеримент скасував норми із встановлення максимальної торговельної надбавки в 15-20% на 17 груп товарів. зокрема, на крупи, м’ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану, масло з метою ухвалення рішення про дію такого регулювання в майбутньому.

Відреставровані лавки повернули у сквер

Олександр Чубай та подружжя Шилів оновили лавки в зоні відпочинку

Олександр Чубай та подружжя Шилів оновили лавки в зоні відпочинку

30 травня в сквері біля Вознесенського собору  встановили дві лавки, які побували на реставрації. Учасники “Джем Толоки” подарували їх місту в 2014 році як спогад про День вуличної музики. Раніше їхні дерев’яні сидіння були оформлені технікою художнього випалювання, і згодом оздоблення вигоріло на сонці.

Олександр Чубай і подружжя Сергій і Світлана Шили, які разом створили художню майстерню, взялися за їхню реставрацію. Ідею оформлення не змінювали: одне сидіння імітує клавіатуру піаніно, на іншому зображена шахова дошка. Проте цього разу малюнок нанесли чорно-білими фарбами, аби він прослужив якнайдовше.

– Наша художня майстерня і далі буде радувати переяславців. Зараз ми оформляємо ще дві лавки для скверу. Відкрию секрет: одна з них буде романтичною. Сподіваюсь, її вподобають закохані пари, – розповів про плани Олександр Чубай (28 років).

Юлія Строчинська

Фото автора

“Серце Переяслава” зробили вільним від алкоголю і тютюну

У сквері тепер є спеціальні місця для паління

У сквері тепер є спеціальні місця для паління

31 травня традиційно відзначається день боротьби з тютюнопалінням. Напередодні активісти ГО “Джем Толока” повісили в сквері біля Вознесенського собору  кований знак, який забороняє вживати тютюн і алкоголь у центрі цієї зони відпочинку. На ньому – закреслені навхрест цигарка і бокал.

Натомість, біля лавок, що подалі від центральної частини скверу, встановили дерев’яні знаки, що позначають місця для куріння. Їх оформив майстер випалювання на дереві – переяславець Олександр Чубай.

Ігор Янчук: "Нелогічно називати цю зону "Серце Переяслава" і дозволяти тут пити та палити"

Ігор Янчук: “Нелогічно називати цю зону “Серце Переяслава” і дозволяти тут пити та палити”

Ми давно хотіли зробити цю зону вільною від тютюну і алкоголю. Бо нелогічно називати її “Серце Переяслава” і дозволяти тут пити та палити. Жодне серце такого не любить, – зазначив голова ГО “Джем Толока” Ігор Янчук (32 роки). – Це невелика зона, обмежена старим фонтаном і арт-лавками. Я нерідко бачу, як тут сидять молоді мами і палять цигарки, п’ють пиво в присутності малечі. Нехай цей знак буде їм нагадуванням, що діти беруть приклад з дорослих. Як каже приказка: “Не виховуйте дітей, вони все одно будуть схожими на вас – виховуйте себе!”.

Окремо ми означили місця для паління. Хоча, за законом, курити і розпивати спиртні напої в громадських місцях заборонено, але розуміємо, що насправді його ніхто не виконує.

Юлія Строчинська

Фото автора

6 українських університетів опинились у рейтингу найкращих

777043_w_300До рейтингу 1000 найкращих вищих навчальних закладів потрапили 6 українських.

Харківський національний університет імені Василя Каразіна посідає 401-ше місце, Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 411-те, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – 501-ше. (більше…)

Скільки разів ви саджали розсаду?

ОпитуванняГарна розсада та ще й вчасно посаджена – гарантія якісного врожаю овочів. Однак, як і в будь-якій іншій справі, в городництві не завжди все буває гладко: то приморозок, то спека, то шкідники попрацюють, і ось висаджене вже пропало. Доводиться робити все спочатку. За скільки разів висадили всю необхідну їм розсаду наші земляки, поцікавилися журналісти «Вісника». (більше…)

Вчергове ми кажемо нашим читачам «спасибі за довіру»

Перша сторінка, п'ятниця, 9 червня

Перша сторінка, п’ятниця, 9 червня

День журналіста ми, «вісниківці», у різні роки відзначаємо по-різному. Колись виїжджали до Дніпра, де варили юшку, смажили шашлики, купалися та грали у футбол і волейбол. Останні кілька років у день свого професійного свята подорожували містами нашої країни. Було, що виїжджали вранці, тож вітання від шанувальників приймали лише телефоном. (більше…)

Переможцями “Сталевого крюка Переяславщини” стало чотири фіналіста

Нещодавно на головній площі Переяслава-Хмельницького (Київська область) відбувся турнір з армреслінгу2325 (боротьба на руках) “Сталевий крюк Переяславщини”. Його учасниками було до трьох десятків осіб, переважно молоді у віці 18-30 років, з міста й району.

Організатор змагань Віктор Сулима, голова міськрайонного осередку армреслінгу, зазначив, що федерація цього виду спорту в Україні існує вже зо два десятка років. У нас її осередок виник порівняно не так давно, і зараз стало можливим приймати участь в офіційних змаганнях різних рівнів.

2334Варто сказати, що учасниками турніру були не лише чоловіки, а й жінки, хоча останніх і було лише троє. Серед них викладача педуніверситету Вікторію Царук (31 рік) можна вважати вже досвідченою спортсменкою. Розповіла, що цим видом спорту займається близько року. І вже має певні здобутки. Так у лютому цього року стала переможницею чемпіонату Київщини, а в березні на чемпіонаті України у Харкові виборола трете призове місце.

Боротьба на руках – вид не складний. Займатися, чи хоча б спробувати, може кожен бажаючий, але для цього треба мати принаймні базову фізичну підготовку і таке інше. Тренування з армреслінгу в НЦК “Зустріч” проводяться щосереди, долучитися може кожен бажаючий.

Поки ми бесідували, до столу, за яким відбувалися змагання підходили і підходили нові учасники. Виявилося, що2339 турнір проводиться аж у 6 номінаціях: у різних вагових категоріях, на ліву та на праву руку тощо. Відповідно і фіналів тут було кілька. Наприклад, в одному з них зустрілися переяславець Артур Костюк (25 років) та Руслан Роздобудько (17 років) з села Харківці. Власне, боротьба проходила дуже швидко, можна сказати, блискавично. Більше часу потребувала підготовка до неї. Спортсмени намагалися якомога сильніше зосередитися, вибрати оптимальне положення рук… Цього разу переміг старший.

А у підсумку змагань в різних номінаціях переможцями стали: Вікторія Царук, Артур Костюк, Миколи Петров та Дмитрук; другими – Наталія Кондратюк, Руслан Роздобудько, Дмитро Сердюк, Віктор Сулима, Сергій Кукоба та Микола Петров; третіми – Яна Міщенко, Микола Близнюк, Сергій та Олександр Кукоби, Юрій Василевський та Віктор Сулима.

Всіх призерів та переможців було нагороджено грамотами та медалями Переяслав-Хмельницької РДА.

Вандали порізали накриття центральної сцени Переяслава-Хмельницького

Бокові частини накриття віддали в ремонт

Бокові частини накриття віддали в ремонт

У ніч на 6 червня невідомі зловмисники порізали бокові стінки накриття сцени, що стоїть на центральній площі Переяслава-Хмельницького (Київщина). Про це повідомила начальник відділу культури і туризму міської ради Вікторія Гуріна. Пошкоджені частини накриття зняли й віддали в ремонт на фабрику “Вертикаль”. Їх обіцяють відновити найближчим часом і повернути на місце.

Інф. “ВП”

Жителькам Переяславщини присвоєно звання “Мати-героїня”

DSC_05986 червня 2017 року голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Пряхін та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда вручили посвідчення та нагрудні знаки матерям-героїням.
За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, нагороджені почесними відзнаками багатодітні матері-героїні Переяслав-Хмельницького району: Щиголь Надія Степанівна (с.Хоцьки), Москальова Людмила Олексіївна ( с.Лецьки), Москальова Світлана Миколаївна (с.Лецьки).
Керівники району подякували матерям-героїням за материнську самовідданість, наполегливість і клопітку працю та любов, які вони вкладають у виховання своїх дітей, не шкодуючи здоров’я, часу та недоспаних ночей. Щиро побажали жінкам і їхнім родинам міцного здоров’я, сімейного щастя, душевного тепла та Божого Благословення.

У Переяславі-Хмельницькому з відділення пошти викрали комп’ютер

У ніч на 31 травня зловмисники, пошкодивши вікно, проникли до Переяслав-Хмельницького центрального відділення пошти на вулиці Б. Хмельницького, 49, і поцупили звідти комп’ютер.

2 липня надійшло повідомлення, що в селі Велика Каратуль зловмисники злили близько 80 літрів трансорматорного масла.

3 липня надійшло повідомлення про те, що злодії проникли до будинку і сараю на вулиці Грушевського в місті й викрали три велосипеди, газонокосилку, перфоратор, дрель та електролобзик.

У переяславця вилучили наркотики

30 травня на вулиці Літописній неподалік кафе “Стара Гребля” працівники поліції зупинили переяславця А. П., 1970 р.н., у якого вилучили паперовий згорток з подрібленою речовиною рослинного походження, схожою на коноплі.

За усіма справами відкриті кримінальні провадження.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

На Київщині діти страждають від ангін та бронхітів

indexЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 189 хворих. У пологовому відділенні – вісім жінок і троє немовлят, у реанімаційному – два пацієнти. Півторарічна дівчинка із міста потрапила туди із стенозуючим ларингітом (гострий запальний процес в гортані), а 50-річний переяславець – із алкогольною інтоксикацією. Він був у комі.

(більше…)

На Київщині вішалося двоє. Чоловіка врятували, жінку – ні

indexЯк повідомив заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької філії ЕМД Микола Шацький, за останні сім діб на екстрену допомогу надійшло 169 викликів. З них – три невідкладні і стільки ж безпідставних. До жителів міста медики виїжджали 115 разів, у села району – 54.

У суботу, 3 червня, бригада екстреної допомоги виїхала на порятунок 28-річного жителя Дівичок, який намагався повіситися. Чоловіка було доставлено до реанімаційного відділення. А ось переяславку, 1956 р.н., врятувати від суїциду медикам не вдалося. Вона повісилася 6 червня (у Зелену неділю) і померла ще до приїзду карети швидкої.

(більше…)

Київська облрада підтримала три переяславські проекти на вісімнадцять мільйонів

2310В Київській обласній раді було розглянуто і підтримано три будівельних проекти, реалізація яких на умовах співфінансування планується у Переяславі-Хмельницькому (Київська область), повідомив нещодавно міський голова Тарас Костін.

Раніше міською радою було подано до області проекти капітальних ремонтів вул. Грушевського, Борисівське поле з тротуарами та спорудження артезіанської свердловини в мікрорайоні Підварки. Їх загальна вартість близько 18 млн. грн. Для міського бюджету сума занадто велика. Проте на умовах співфінансування доля міста становитиме лише приблизно 4 млн. грн., решта витрат буде за рахунок обласного бюджету.

За словами міського голови, вже на наступну сесію міської ради буде винесено питання про затвердження співфінансування, після цього можна буде приступити до тендерних процедур і таке інше. На його думку, якщо спрацювати оперативно, деякі проекти можна буде завершити вже цього року.

До Державного бюджету надійшло більше 3 млрд грн від платників податків з Київщини

ГрошіДо Державного бюджету за  січень-травень 2017 року зібрано 3,1 млрд. гривень. Ця сума на 29,8% більша за надходження минулого року. Додатково до державної скарбниці надійшло 711,5 млн. грн.

У розрізі основних платежів забезпечено надходження до державного бюджету: (більше…)

Рятувальники перевірили безпечність пляжів

Зображення 35887 червня за ініціюванням Переяслав-Хмельницької міської ради Переяслав-Хмельницьким РС ГУ ДСНС України у Київській області був проведений рейд на водних об’єктах. Рятувальники спільно з представниками міської ради перевіряли безпечність пляжів та об’єктів які знаходяться на прилеглій території. Громадянам наголосили що безпека при відпочинку на воді має бути на першому місці, щоб уникнути загрози життю та здоров’ю.

Органи місцевої влади та рятувальники задоволені проведеним рейдо, адже відпочивальники добре сприйняли інформацію та пообіцяли дотримуватися правил безпеки.

Огляд новин ТРК “Альта” за 7 червня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 7 червня (місто Переяслав, Київська область).


Дизайн: Cliplib