Архив Червень 26th, 2017

Столицю України сьогодні, 26 червня, накрила страшна злива

1320_450_1498482338-2738-liven-v-kieveЩоправда, перша хвиля негоди тривала недовго – протягом 10-15 хвилин. Проте користувачі соцмереж пишуть про стіну дощу та зливу, якої давно не бачили.

Незабаром злива в Києві почалася з новою силою.

“Давно такого дощу не пам’ятаю”, – пише на своїй сторінці у Facebook користувач Олег Катков.

1498482341-5954-liven-v-kieveТакож він показав фото наслідків такої зливи: “Через 5 хвилин. Печерськ – тримайтеся, злива йде на вас”.

Володя Нагорний із саксофоном здобув гран-прі на шоу талантів Переяславщини

Цікавим і розмаїтим творчими номерами видався фінальний етап народного арт-шоу «Переяславщина талановита», що відбувся 17 червня в клубі «Міленіум». Оригінальна задумка відділу культури райдержадміністрації як організаторів конкурсу провести його у два тури, де фіналісти отримали додаткове завдання – виступити в дуеті з кимось із знаних людей краю, – виявилася дуже вдалою. Це додало творчому заходу і соціальної значимості, і водночас урізноманітнило концертну програму. Для багатьох учасників саме таке партнерство допомогло розкрити інші грані своїх талантів і навіть здобути найвищі відзнаки фестивалю.

Володимир Нагорний і його саксофон

Володимир Нагорний і його саксофон

У фінал арт-шоу потрапили 16 учасників, причому, так склалося, що лише четверо з них були з міста, решта – це таланти із сіл нашого району. До заключного концерту пройшли представники різних поколінь і різних жанрів. Тріо «Козачата» з Дем’янець упродовж двох турів чудово витримало тематичність репертуару, що виправдовує їхню назву, стиль та характер образу, і, незважаючи на юний вік, виступили дуже добре. Старше покоління, наприклад, тріо «Дем’янчанка», дует Людмили Сидоренко та Галини Заболотної з Виповзок виступали незмінно зі звичною для себе народною піснею. Ліричні і жартівливі твори від цих виконавців прозвучали, як завжди, задушевно, а якісне аранжування та супровід баяністів «освіжили», здавалося б, такі знайомі всім народні мелодії. Разом із цими учасниками виступили музикант Микола Козачук та депутат райради Віктор Григорович. Дует отримав спеціальну грошову премію за вірність українській пісні.
Переяславець Андрій Бендерський вдруге брав участь у цьому конкурсі з власними віршами про рідне місто та бардівською піснею і щоразу дивував публіку. Аплодисменти заслужив як за патріотичність поезії, водночас сповненої іронічними та гумористичними нотками, так і за акторські здібності, які проявив завдяки партнерству з Анною Скляренко, начальником відділу культури РДА.
Неймовірною харизмою і відчуттям слова має володіти декламатор, аби на подібних конкурсах читанням поезії заполонити увагу слухачів, спонукати їх на відверті емоції. І саме таким був виступ юної лецьківчанки Анастасії Асташової, яка читала шевченкову «Катерину». Виступила вона разом із учителем і депутатом районної ради Андрієм Усиком. Настю журі відзначило спеціальним призом за акторський талант.
Ще один читець гумористичних творів школяр із Ташані Валентин Герасименко підтвердив, що з найскладнішим завданням артиста – розсмішити публіку – він справляється чудово. Більше того, в жанрі пародії, зокрема в номері про Вєрку Сердючку, йому не було рівних. Земляка підтримали колеги по сцені, депутати сільської ради, і як то кажуть, публіку довели до смішних сліз. Тож приз глядацьких симпатій та грошову премію Валентин здобув закономірно.

Діана Дяченко (праворуч) отримала за виступ путівку до «Артеку» в Пуща-Водиці

Діана Дяченко (праворуч) отримала за виступ путівку до «Артеку» в Пуща-Водиці

Стильними сучасними постановками відзначилися два танцювальні колективи, з якими працює хореограф Владислава Девко. Наймолодші учасники з колективу «Барви» (с. Стовп’яги) порадували ще раз своїм номером «Вася-Васильок», а «Реверанс» із Великої Каратулі підтвердив свою майстерність варіаціями народного танцю та сучасного контемпу разом зі своєю наставницею. Красива постановка, костюми, виконання – все це оцінило журі високими балами і в підсумку – третє місце: диплом, статуетка талант-шоу та грошова премія.
Практично невідомими прийшли на шоу учасники дівичківського рок-гурту «Молоде покоління»: солістка Сніжана Маринчук та три музиканти-гітаристи. Між тим вони змогли зайняти свою окрему нішу на цій музичній тусовці, їхній легкий рок і кавери українською на відомі хіти Віктора Цоя – це варте уваги. Підтримати їх прийшов один з улюбленців переяславської (і вже не тільки) молоді Олександр Максименко.
Традиційно найбільша конкуренція у вокальному жанрі – тут суперничали п’ять солістів, однаково талановитих і водночас різних за стилем виконання, силою голосу та досвідом виступів на сцені. Наймолодший вокаліст Геннадій Юденко з Єрківець – безсумнівно, талановита дитина, тож попереду в нього досвід і великі перемоги. А запам’ятатися глядачам на цьому шоу йому допомогла бабуся Катерина Кондратенко, сільський голова і теж артистка. Вони показали жартівливу постановку пісні «Насіяла конопель», де було все: і вокал, і гумор, і артистизм і насамкінець овація публіки.
Переяславка Ольга Гаращенко показала, яке розмаїття музичних творів до снаги її голосу: українська пісня в кавер-версії, брутальний рок з репертуару AC/DC і зовсім інша тональність настрою сучасної пісні «Восьмий колір» у дуеті з відомим виконавцем Олександром Онопрієнком.
Діана Дяченко із Цибель попри те, що захворіла, не відмовилася від участі і подивувала глядачів, які знають її як ліричну виконавицю, ще одним музичним уподобанням – альтернативним роком з репертуару бельгійського учасника Євробачення-2015. Любов Онопрієнко, заступник голови РДА, підтримала юне дарування, виконавши дуетом пісню із символічною назвою «Не змарнуй» та вручивши заохочувальний приз – 21-денну путівку до табору «Артек» у Пущі-Водиці.
На цьому спільні виступи з представниками влади не скінчилися. Після того, як Валентин Жуль (с. Студеники) подарував публіці ще один шедевр Миколи Мозгового у своєму виконанні «Минає день», його наступна поява на сцені викликала фурор. Значною мірою завдяки партнеру – Андрію Пряхіну, голові РДА. Пісня «Извозчик» з репертуару Олександра Новікова, образи, постановка, виконання – все було нестандартним і класним настільки, що публіку «реально прокачало», а Валентину принесло другу премію конкурсу.
Цілком справедливо солістка Владислава Горобець із Малої Каратулі здобула першу премію. Дівчинка талановита, має сильний та красивий голос, видно, що багато працює, вдосконалюючи свої вміння. Адже твори з репертуару Ніни Матвієнко замало просто виконати технічно точно, їх треба «прожити» на сцені, що юній виконавиці вдається вже досить добре. А тим більше з такою підтримкою, яку Влада мала від свого партнера по сцені Валерія Мартишка, депутата Бориспільської міськради, волонтера 72-ої бригади, знаного поета-пісняра і виконавця. Його пісню «Небесна стежка» вони виконали на одному подиху, і це був найкращий дует вечора.
Ну а щодо того, хто повезе додому гран-прі, сумнівів не було ні в кого вже після першого виступу 14-річного переяславчанина Володимира Нагорного: талант, саксофон і «Європа» Карлоса Сантани. Ще один вихід у парі з другом-саксофоністом Іваном Михайловим, учасником програми «Україна має талант», і, як каже молодь, – хлопці «порвали» зал, а журі тільки підтвердило уподобання публіки, вручивши Володимиру гран-прі арт-шоу «Переяславщина талановита».
Бажаним гостем програми став авторитетний гурт «Драбадан».

Валентина БАТРАК

Громадські роботи дають зайнятість для безробітних і користь для громади

Завдяки громадським роботам упорядковуються території населених пунктів

Завдяки громадським роботам упорядковуються території населених пунктів

Вирішуючи проблеми зайнятості жителів Переяславщини, міськрайонний центр зайнятості постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Щороку в міському бюджеті та бюджеті окремих сільських рад передбачаються кошти на оплату праці безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджується перелік видів громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість для місцевих громад.
Протягом березня-червня 2017 року в організації та проведенні громадських робіт взяли активну участь Соснівська та Горбанівська сільські ради. Сільські голови за участю безробітних провели роботи з благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, територій, прилеглих до пам’ятників культури, здійснили упорядкування меморіалів, братських могил, місць поховання загиблих захисників Вітчизни.
Громадські роботи проводяться і на території міста. Були укладені договори про організацію та проведення громадських робіт, які мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам громади, з виробничим управлінням комунального господарства. Планується залучити до робіт 307 осіб, а загалом на середину червня у громадських роботах вже взяли участь 233 безробітні переяславці. Вони упорядковували центральні клумби міста, пам’ятники, братські могили, здійснювали благоустрій, озеленення та прибирання придорожніх смуг, берегів річок Альта та Трубіж, білили дерева та інше. На оплату праці безробітних використано 20 тис. грн.
Тож користь подвійна: завдяки громадським та іншим роботам тимчасового характеру вдається виконати низку актуальних для територіальних громад робіт; за відсутності постійних місць роботи на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.

Олена Мяло, начальник відділу взаємодії з роботодавцями МРЦЗ

Потурбуйтесь про пенсію вже зараз

Пенсійний-фонд-інформує-150x85З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, що становить 352 грн щомісяця (3200 х 22% х 0,5).
Звертаємо увагу на те, що в разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме – за півмісяця, що в подальшому вплине на визначення права на пенсію за віком та її розмір.
Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, як мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
Пенсійна реформа, яку планується запровадити з 1 жовтня 2017 року, передбачає залежність віку виходу на пенсію від наявного страхового стажу. Особам, в яких на момент призначення пенсії не буде необхідної кількості страхового стажу, доведеться допрацьовувати або придбати необхідну кількість років (але не більше п’яти).

Інф. Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління ПФУ

Вода не терпить нерозважливості

  Купальний сезон розпочався лише нещодавно, а в Україні уже зафіксовано близько тридцяти випадків смертей на воді. У зв’язку з цим Переяслав-Хмельницький районний сектор ДСНС України, щоб не трапилось найгіршого, наголошує на необхідності пам’ятати та дотримуватись правил поведінки на воді:
– не купайтеся в необладнаних, непристосованих для цього місцях;
– ніколи не пірнайте в незнайомому місці, а спочатку обстежте водойму й переконайтесь, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин;
– ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах;
– уникайте води із швидкою течією;
– не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці (периферичні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі, а при охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє зупинку дихання);
– не запливайте далеко, особливо за буї;
– не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу;
– не стрибайте у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;
– не забруднюйте і не засмічуйте водойми та територію пляжів.

Сергій Лисенко, начальник районного сектору ДСНС

Гімназія вшанувала найкращих

Напередодні літніх канікул у гімназії відбулося вшанування юних обдарувань. До святкової зали завітали учні та їхні батьки, вчителі гімназії. Традиційно гімназистів нагороджували за призові місця міських олімпіад, конкурсу-захисту МАН, спортивних змагань, інтелектуальних та творчих конкурсів. Загалом подяками гімназії були нагороджені 245 учнів. Серед нагороджених є рекордсмени: Юлія Казмірук, учениця 8 класу, та Айлар Каратаєва, учениця 1ф0 класу, які стали призерами чотирьох міських олімпіад, за що й отримали особливі призи від директора гімназії Олександра Батрака. Анастасія Бикова, учениця 11 класу, Аліна Арустумян, учениця 9 класу, Валерія Бацман, учениця 11 класу, стали переможцями трьох олімпіад. Серед нагороджених є учні, які отримали грамоти, дипломи та подяки гімназії у різних номінаціях. Урожайним рік став для Юлії Петрової, Ліани Перчук, Марини Суганяк, Вікторії Півень, Евеліни Дименко, Ліани Бездольної, Наталії Степаненко, Віктора Смірнова.
Бурхливими оплесками зал зустрічав шкільну команду «УКРОП», срібного призера міського етапу військово-патріотичної гри «Джура».
Лауреатами конкурсу «Гордість гімназії-2017» стали Анна Гріненко, учениця 9 класу, Наталія Степаненко, учениця 10 класу, Анастасія Гордійчук, учениця 10 класу, Айлар Каратаєва, учениця 10 класу, Яна Ходаківська, учениця 11 класу, Марина Ярощук, учениця 11 класу, Валерія Бацман, учениця 11 класу, Марина Суганяк, учениця 11 класу.
Протягом навчального року класи виборювали звання «Сузір’я року»: ними стали колективи учнів 6-Б (класний керівник Ірина Михайлівна Петрова), 8 (класний керівник Ольга Миколаївна Якименко), 11 (класний керівник Оксана Петрівна Дідик) класів.
Подарунком для всіх присутніх стали виступи юних співаків, музикантів, танцюристів гімназії.

Інф. прес-служби гімназії

Ми зустрілися через сорок років

events-12559-20170204-zustrichvypusknykiv-a3-rgb-600-12626-kb24 червня в приміщенні Циблівської загальноосвітньої школи відбулася зустріч випускників 1977 року.
На зустріч прийшли 25 однокласників і класний керівник Василь Сидорович Петрашенко. Ми розповідали про те, як склалися наші долі після школи, про свої родини, дітей і внуків. Свято тривало дванадцять годин. За розповідями і спогадами ми не помітили, як пролетів цей час.
За теплу,щиру зустріч ми вдячні організаторам – Тані Кузьменко(Дяченко), Вірі Деркач (Марченко), Любі Коник (Частоколян), Миші Пагеру та Віті Хоменку.
Будьте всі здорові та щасливі. До нових зустрічей!

За дорученням однокласників Віра Гринько (Куделя)

Газета, як свіжий хліб, має бути в читача без запізнення

   Про те, що я працюю у «Віснику», в Студениках, де мешкаю, знають, мабуть, усі. Днями йшов погостювати до бабусі, яка живе в цьому ж селі на вулиці Кравченка. Мене зупинили бабці-пенсіонерки:
– Ех, не можемо ми вчасно почитати вашу газету. Поштарка раз на тиждень тільки приходить. Усю купу газет принесе в один день. А що нам ті вівторкові новини у п’ятницю читать? Виходить, просто гроші на вітер викидаємо, передплачуючи пресу. От якби ти написав в газеті про це, то, може б, воно якось наладилося…
Були такі проблеми свого часу і на моїй вулиці. Тому й припинив передплачувати улюблений журнал, тепер лише купую його в переяславських кіосках. Але ж у бабусь далеко не завжди є така можливість. Відомо, що інколи невчасно приносять газети і в інших селах району. Про це нам повідомляють передплатники.
Ми в редакції кожного разу намагаємося випустити якомога цікавішу, з актуальними новинами газету. І дуже шкодуємо, якщо наші читачі її отримують із запізненням.

Віталій Усик

Потрапив до реанімації із “білою гарячкою”

indexЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ (Київщина) Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 190 хворих. У пологовому відділенні знаходиться 14 жінок і шестеро немовлят. У реанімаційному відділенні – четверо хворих. Дві жінки похилого віку із сіл нашого району потрапили туди із гострим порушенням мозкового кровообігу, а 54-річний житель Цибель – із алкогольним делірієм (по-народному – “біла гарячка”). Стан 73-річної жінки із Соснови, яка тривалий час лікувалася в реанімації із кишково-шлунковою кровотечею, покращився. Її перевели до хірургічного відділення.

(більше…)

На Київщині захмелілий чоловік скерував свій легковик у дерево

швидкаЗа останні чотири дні на службу екстреної допомоги надійшло 87 екстрених, 2 невідкладні і 6 безпідставних викликів, повідомляє заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції ЕМД Володимир Чирка. До переяславців медики виїжджали 64 рази, у села району – 31.

У суботу, 24 червня, о 3.40 із траси Бориспіль – Дніпро (поблизу Цибель) легковик злетів у кювет. У результаті ДТП водій (33-річний житель Борисполя) зазнав закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку та переломів обох стегон. Його було доставлено до травматологічного відділення нашої лікарні.

(більше…)

Чоловік стріляв по сусідах-фермерах

780214_w_300  У селищі Стара Оржиця, що у сусідньому з Переяслав-Хмельницьким (Київська область) Згурівському районі чоловік стріляв з мисливської рушниці по сусідах-фермерах. В результаті двоє місцевих жителів з вогнепальними пораненнями були госпіталізовані. Про це повідомляє прес-служба поліції.

Лікарі діагностували одному постраждалому поранення правої нижньої кінцівки, іншому – поранення плеча та шиї.

“Непорозуміння між фермерами сталося, коли орендатори, які приїхали працювати на сусіднє поле, загородили проїзд одному з фермерів та його сину, які на той час вже вели сільськогосподарські роботи. Виникла сварка і син фермера взяв в автомобілі гладкодульну рушницю “МР-27Н” і вистрілив декілька раз у гору. Його батько теж дістав свою мисливську зброю “МЦ 2001″, калібру 20 мм, але здійснив два прицільних постріли у бік робочих”, – йдеться у тексті. 54-річного стрілка було затримано.

На місці події поліція вилучила дві мисливські зброї та дозвільні документи на них.