Архив Червень 30th, 2017

Пожежа біля ЧАЕС: рівень радіації вимірюють щодві хвилини

CHornoby-l-s-ka-zona-768x577У Мінприроди заспокоюють, що через пожежу, що виникла 29 червня  на території Луб’янського лісництва поблизу ЧАЕС, погіршення радіаційного стану не спостерігається. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Завдяки комплексному застосуванню наземних та повітряних сил площу пожежі вдалося зменшити з 25 га до 8 га. У зоні відчуження горять не верхівки дерев, а суха лісова трава. Вона зайнялася від того, що прорубували шлях для прокладання залізничних колій – зайнялися залишки деревини. Вогонь перекинувся на траву.

(більше…)

6 липня в Каневі пройде святкування Івана Купала «На Купала нічка мала»

1498814779_kupЗаходи з проведення народно-обрядового свята Івана Купала «На Купала нічка мала» відбудуться у Каневі 06.07.2017:

Набережна р. Дніпро (в районі танцювального майданчика)

(більше…)

У Києві 2 липня відбудеться Гранд кото-ярмарок

1498815914-5219-v-voskresene-v-kieve-budut-razdavat-kotikov-foto-facebookcom-catfairkyivУсі бажаючі зможуть знайти собі нового пухнастого друга серед безпритульних тварин і забрати його додому.

У неділю, 2 липня, в Києві відбудеться вже третій Гранд кото-ярмарок, де волонтери шукатимуть домівки безпритульним котикам. Як зазначають організатори заходу, всі тварини пройшли медичний огляд та необхідне лікування, більшість із них вакциновані та стерилізовані. Крім того повідомляється, що в рамках співпраці з компанією-виробником мікрочіпів для тварин A-chip всі коти, які знайдуть домівки на Гранд кото-ярмарку, будуть одразу чіповані та внесені до міжнародної бази даних реєстрації тварин Animal-id.info.
«Обрати собі пухнастого друга можна буде прямо у ветеринарній клініці Гранд Вет (вул. Мукачівська, 9) з 11 до 18 години. На Кото-Ярмарку вас чекатимуть смугасті, чорні, білі та різнокольорові кошенята та дорослі котики», – звертають увагу організатори. Кото-ярмарок – це волонтерський Facebook-проект, який допомагає вуличним та домашнім покинутим котам швидше знаходити домівки. Для цього тварин лікують в клініках, стерилізують, вакцинують, роблять їм професійні фотосессії та віддають новим родинам, підписуючи договір про дбайливе ставлення. Нещодавно кото-ярмарки почали проводити в одній із ветеринарніх клінік, де тварини перебувають на стаціонарі.

(більше…)

На святі села в Соснові з’їли одного кабана і двох баранів

2 2391У суботу, 24 червня, передобідньої пори на центральній площі села Соснова (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.), якому цьогоріч виповнюється 395 років, гучно лунала музика. Сюди поспішали соснівчани та їхні гості, щоб відзначити День села, а також зустріч випускників усіх поколінь. Як тут гулялося, бачив наш кореспондент.

Імпровізована сцена прибрана старовинними вишитими рушниками, а асфальт біля неї рясно встелений свіжоскошеною татаркою. На головному місці – державний прапор та герб і прапор Соснови. Поруч зі сценою розгорнуто виставку вишитих робіт сільських майстринь та дві фотовиставки. Трохи далі встановлено чотири столи для реєстрації випускників. Їм усім прикріплюють по сувенірному шкільному дзвіночку із блакитно-жовтою стрічкою, а ювілярам – ще й емблему із тією чи іншою датою після закінчення школи. Випускникам-ювілярам – особлива увага. Ведучі заходу Анна Скляренко (начальник районного відділу культури) та Любов Рубан (методист РБК) запрошують їх пройтися святковою ходою по червоній доріжці під урочистий марш. Поки колишні школярі шикуються на так званому почесному п’єдесталі, ведучі називають усіх директорів та вчителів, які працювали у Соснівській школі протягом останніх 40 років. (більше…)

Міський відділ культури пропагує вести здоровий спосіб життя

Тренажери у Трубайлівці не пустують

Тренажери у Трубайлівці не пустують

Біля клубу, що в мікрорайоні Трубайлівка в місті Переяславі-Хмельницькому, днями встановили спортивний майданчик, де усі охочі зможуть займатись фізичною культурою. Основа для нього була підготовлена заздалегідь, а саме устаткування було змонтовано 22 червня напередодні Дня молоді.
Начальник Переяслав-Хмельницького відділу культури та туризму Вікторія Гуріна, 43 роки розповіла:
– У мікрорайоні Трубайлівка проживає багато молодих родин, тож його по праву можна назвати молодіжним мікрорайоном. Тож коли розробляли програму капітального ремонту клубу та благоустрою навколишньої території у цьому мікрорайоні то вирішили встановити і спортивний майданчик. Депутати міської ради підтримали нашу ініціативу та виділили кошти. Враховуючи те, що кошти були виділені на при кінці минулого року – капітальний ремонт провели в два етапи. Ремонт клубу провели минулого року, а навесні робітники ТОВ. “АВАН ВК” продовжили роботи по благоустрою. Збудували надвірну вбиральню, встановили 11 тренажерів та обладнали пішохідні доріжки.
Радує те, що займатись на тренажерах приходить доволі багато охочих. До деяких навіть шикуються черги.
Хоч фахівці, які встановлювали це обладнання, стверджують, що воно є “антивандальним”, бо виготовлене з міцних сталевих труб та пофарбоване полімерною фарбою, стійкою до атмосферних впливів, найближчим часом хочемо все таки розмістити по периметру камери відео спостереження.
Подібний майданчик хочуть встановити і у мікрорайоні Борисівка, бо переконані, що саме такі безкоштовні спортивні снаряди є чудовою альтернативою спортивним тренажерним залам.
Володимир Набок