Архив Липень, 2017

На новій монеті Вознесенський собор Переяслава

2_92Національний банк України з 25 липня 2017 року ввів в обіг дві пам’ятні монети: “Колесо життя” і “85 років Київській області”, повідомляється на сайті НБУ. Остання номіналом 5 грн., масою 9,4 г, діаметром 28 мм. Зроблена з недорогоцінних металів. На аверсі – фрагмент дендропарку Олександрія (Біла Церква), Вознесенський собор в Переяславі-Хмельницькому (Київська область), в якому зараз розміщується діорама “Битва за Дніпро”, літак Ан-225 Мрія, трипільська кераміка і колосся, на реверсі – герб області.

Поїду до Харкова. Перевірю, чи справді хоробрий

Перша сторінка, вівторок, 1 серпня

Перша сторінка, вівторок, 1 серпня

Моя сестра минулі вихідні провела у Харкові, в парку розваг. Різноманітних атракціонів там вистачало: від величезного оглядового колеса до американських гірок. І хоча вона боїться висоти, особливого страху на них не відчувала. А ось коли побувала у кімнаті страху, то отримала емоцій, мабуть, не на кілька днів, а на цілий рік. Горлала, як зізналася, на все місто. (більше…)

Випускники дем’янецької школи зустрілися через 40 років

Однокласники згадали вчителів, ровесників та смішні епізоди шкільного життя

Однокласники згадали вчителів, ровесників та смішні епізоди шкільного життя

Інколи забуваєш, що було вчора, але шкільні роки, напевно, не зітруться з пам’яті ніколи, як і випускний вечір, що відбувся літом 1977 року.

22 липня, через 40 років після закінчення школи, з 32 випускників Дем’янецької середньої школи (Київщина) змогли зібратися лише 18. А в четвертому класі нас було аж 42 учні. Восьмий клас закінчувало вже 36: когось не перевели до наступного класу через погану успішність чи за станом здоров’я, а хтось продовжив навчання в Броварському інтернаті. Після восьмого класу декілька учнів вступили до технікуму та професійно-технічного училища.

На жаль, час забрав від нас не тільки перших вчителів, але й 12 однокласників.

Приїхавши раніше всіх, ми з Сергієм Шелестом з неабияким трепетом у душі обійшли будівлю школи. Згадали, де були шкільні ділянки, на яких вирощували овочі, сад, квітники… Як змінилася шкільна територія! Вийшовши на подвір’я, побачили одну зі своїх однокласниць. Але здалеку не могли впізнати одне одного. Лише підійшовши зовсім близько, розпізнали: це була Тетяна Нетаврована, з якою ми не бачилися з часу закінчення школи. Вона приїхала з Володарського району.

Зібравшись, відвідали кабінети школи, свій клас, навіть пригадали, за якими партами сиділи. Згадували вчителів, ровесників, смішні епізоди, перші розбиті шкільні шибки.

Кожен розповів про свій життєвий шлях, про свою сім’ю, здобутки, що вдалося і чого не вдалося досягти, куди закинула доля після закінчення навчання. Адже географія проживання не обмежується лише нашим районом.

Після відвідування школи ми продовжили зустріч у дем’янецькому розважальному закладі, а наступного дня зібралися в селі на природі, аби зварити юшку. Наступну зустріч запланували через п’ять років, адже з кожним роком нас залишається все менше…

Анатолій Брик

На Київщині відбувся заплив “Дніпро ревучий” (ФОТО)

Учасники запливу готуються до старту

Учасники готуються до запливу

Через дощ заплив «Дніпро ревучий», який анонсувався на суботу, 29 липня, довелося перенести на наступний день. Однак погода знову не сприяла: сильний вітер здіймав на річці метрові хвилі.

Тож організатори, аби убезпечити учасників, вирішили, що треба долати 3-кілометрову дистанцію вздовж берега, хоча й при зустрічному вітрі, а не перепливати з правого берега Дніпра на лівий, як це було минулоріч.  Суть запливу при цьому не змінилася: його маршрут  пролягав над територією затоплених сіл. А як відомо, «Дніпро ревучий» – це не лише спортивний захід, а й культурно-просвітницький, і одне із його завдань — зберегти пам’ять про села, затоплені водами Канівського водосховища.

Стартували 15 плавців із Переяслава, Києва, Обухова і Борисполя. Хоча, за словами організаторів, попередньо зареєструвалися 25 осіб. Повну дистанцію здолали тринадцять учасників, серед яких була одна жінка – 34-річна Людмила  Афанасьєва з Обухова.

Організатори наголошували, що результат у цьому запливі – не головне. Та все ж фіксували час, витрачений на проходження дистанції. Першими фінішували киянин Петро Гемба (65 років) та ідейний організатор заходу переяславчанин Микола Богатир (32 роки).  Їхній результат – 1 година і 43 хвилини.

До старту готові!

До старту готові!

Нагадаємо, що в минулорічному запливі “Дніпро ревучий” взяли участь теж 15 плавців. 3-кілометрову дистанцію підкорили 11 з них.

Усіх плавців відзначили подяками і сувенірними медалями. А троє учасників, які представляли ГО “Старий Дніпро”, одержали кубок за найчисельнішу команду.

Під час заходу відбулися змагання з гирьового спорту.

Детальніше про акцію “Дніпро ревучий” у п’ятничному номері газети “Вісник Переяславщини”.

Юлія Строчинська

Фото автора

Заплив "Дніпро ревучий"

Заплив “Дніпро ревучий”

Майстрині творчої спілки "Мистецтво Життя" вишили затоплені села

Майстрині творчої спілки “Мистецтво Життя” вишили затоплені села

Під час урочистої частини виступив Павло Рекун

Під час урочистої частини виступив Павло Рекун

Початок запливу

Плавців супроводжували рятувальники

Першими фінішують Петро Гемба і Микола Богатир

Першими фінішують Петро Гемба і Микола Богатир

Микола Богатир і Петро Гемба

Микола Богатир і Петро Гемба

Валентин і Сергій Лехани з Борисполя

Валентин і Сергій Лехани з Борисполя

Бориспільці пообіцяли приїхати й наступного року

Бориспільці пообіцяли приїхати й наступного року

Олександр Сулима і Тарас Лазенко, представники ГО "Старий Дніпро"

Олександр Сулима і Тарас Лазенко, представники ГО “Старий Дніпро”

Людмила Афанасьєва -- єдина жінка, яка зважилася на заплив

Людмила Афанасьєва — єдина жінка, яка зважилася на заплив

Руслан Потупа фінішував третім у запливі й показав третій результат у змаганні з гирьового спорту

Руслан Потупа фінішував третім у запливі й показав третій результат у змаганні з гирьового спорту

 

15-річна Маша Зінов’єва пече мафіни за особливим рецептом

Маша Зінов’єва напекла смаколиків для родини

Маша Зінов’єва напекла смаколиків для родини

Рік тому жителька Переяслава-Хмельницького (Київщина) Маша Зінов’єва та її троюрідна сестра Саша Олійник із Києва захопилися випіканням мафінів, невеликих кексів із різноманітними начинками. А згодом почали виготовляти новомодну випічку  на замовлення. Ніби нічого особливого, якби не той факт, що ці дівчатка – підлітки. І підзаробити вирішили не за порадою дорослих, а з власної охоти.

– Ми з Сашею не лише сестри, а й найкращі  подруги. І хоча вона живе в Києві, відстань для нас – не перешкода, – зазначає 15-річна Маша Зінов’єва. –   Саме Саша порекомендувала мені рецепт мафінів. Я не дуже сподівалася, що вони вийдуть смачними, бо до того в мене випічка не дуже вдавалася. Але спробувала, і результат приємно здивував. Мені й моїй родині, яка полюбляє солоденьке, кекси дуже сподобалися. Так я захопилася випіканням мафінів. А згодом подумала, що випічкою можна не тільки рідних балувати, а й іншим людям її пропонувати. Щоб захоплення приносило ще й якісь кошти.

Подруги  вирішили взятися за власну справу. Обов’язки поділили. Маша готує кекси, а Саша  займається оздобленням випічки.

Першу партію мафінів ми приготували на минулорічне свято вуличної музики в Переяславі, – розповідає Саша. – Працювали з шостої вечора до четвертої ранку. Поспали три години, а потім знову випікали до обіду. Виготовили 110 штук. Було важко, втомилися, але отримали величезне задоволення від приготування. На святі мафіни швидко розкупили. А після цього мені почали телефонувати люди і замовляти солодощі. Зараз рідше, бо жарко, а взимку було по кілька замовлень на місяць.

 Мафіни – невеликі кекси з різними начинками

Мафіни – невеликі кекси з різними начинками

Дівчата реалізовували випічку на молодіжних акціях “Джем Толоки”, а востаннє – на фестивалі фарб холі. Маша також готувала мафіни для благодійних ярмарків, які проходили у гімназії, де вона навчається.

За словами дівчинки, рецепт приготування мафінів дуже простий, але всіх секретів вона не відкриває.

Цей рецепт моїй сестрі порекомендувала тітка, яка працює шеф-кухарем у ресторані. У ньому нічого складного немає. Але всього розповісти не можу, бо нам самим його відкрили по секрету, – пояснює. –  Назву тільки продукти, необхідні для мафінів. Це молоко, борошно, яйця, цукор, сіль, сода і олія. Розпушувача не кладемо, бо він шкідливий.

Для мафінів використовуємо різні начинки. Намагаємося щоразу експериментувати. Пекли кекси з рідким шоколадом в середині, потім – з густішим, щоб не розтікався. Пробували випікати їх з різними ягодами, фруктами, родзинками. І поки що  всі наші експерименти вдавалися. А мої найулюбленіші кекси – я їх називаю “мега шоколад”. У тісто додаю шоколад, корицю, ваніль і начинку роблю шоколадною.

Маша каже, що найчастіше мафіни замовляють на дні народження або щоб зробити комусь солоденький сюрприз. Особливо популярні вони серед підлітків і молоді. Коштують від 8 до 15 гривень.

Замовники завжди задоволені. Але був і кумедний випадок.

Мене попросили зробити на мафінах крем синього кольору. Було спекотно, і я попередила, що в таку погоду краще крем взагалі не робити, а барвник може зафарбувати язик. Це якби його в тісто додати, то було б нормально. Але вони мене не послухали. І… два дні ходили з синіми язиками. Хоча сказали, що мафіни були смачні, – усміхається.

Солоденькі вироби Маші полюбляє і її собака.

У нашій родині всі люблять смачненьке. Але найбільше – собака Діна. Вона не проситиме м’яса, але коли чує шурхіт цукерок, прибігає і дивиться такими очима, що відмовити їй неможливо. Кексів для неї теж не шкодуємо. Вона такий же член родини, як і всі, і ми її дуже любимо.

 Юлія Строчинська

Фото автора

У Переяславі презентували карту-вишиванку, яка вже побувала на Говерлі та в Антарктиді

Фотосесія після презентації карти

Фотосесія після презентації карти

26 липня у Переяслав-Хмельницький (Київщина) привезли карту “Вишивана моя Україна”, власноруч створену казначеями з усіх областей нашої країни. Презентували її у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів та музеї просто неба.

– “Вишивана моя Україна” – це всеукраїнська акція, приурочена до 25-ї річниці Незалежності нашої держави, – розповіла Олена Шкіра, начальник Переяслав-Хмельницького управління ДКСУ. – У рамках цієї акції працівники територіальних органів казначейської служби вишили карту України притаманними для кожного регіону орнаментами.

Усе почалося з білого полотна, з нанесеними на нього контурами території України та всіх областей. А потім протягом двох місяців, із серпня по жовтень 2016 року, карта подорожувала від казначейства до казначейства і доповнювалася новими візерунками. Символічно, що перші узори нанесли казначейські майстрині Донецької та Луганської областей.

До вишивання долучилася і переяславка Наталія Кукса (37 років), головний спеціаліст сектору інформаційних технологій та захисту інформації Переяслав-Хмельницького управління ДКСУ. Вона була єдиною представницею від Київщини. Жінка вишила два різні орнаменти в нижній частині Київської області. На цю справу в неї було лише півтора дня (!), аби вчасно передати полотно іншим колегам-вишивальницям.

Готова карта-вишиванка знову вирушила в мандрівку. У різних областях України її презентували працівникам казначейської служби, органів місцевої влади, закладів культури та освіти, школярам, студентам, воякам та іншим громадянам.

Побувала вона і в незвичних місцях. Зокрема, 14 жовтня 2016 року, на День захисника Вітчизни, карту підняли на найвищу вершину України – Говерлу. Це зробили учасники бойових дій у зоні АТО, які працюють в органах казначейства, та голова ДКСУ Тетяна Слюз. У квітні цього року вишиване полотно супроводжувало українську експедицію до української антарктичної станції “Академік Вернадський”. Також піднялася на найвищу точку Європи – гору Монблан.

І ось нарешті полотно дісталося Переяслава. Із величезним інтересом вишиту карту розглядали вихованці й працівники відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Переяслав-Хмельницького центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів. До цієї події вони одяглися у вишиванки. Після презентації переяславські казначеї пригостили малечу морозивом і фруктами.

Юлія Строчинська

Фото автора

“Солонці” знову поступились команді із Гайшина

Захисник Гайшина зіграв надійно

Захисник Гайшина зіграв надійно

У неділю, 30 липня, завершився черговий тур першості Переяславщини з футболу серед команд вищої ліги. Чи не найцікавіша по драматизму та напруженню відбулась гра у Переяславі, де місцева команда “Солонці” приймала “Гайшин”. Солончани, які посідають другу сходинку в турнірній таблиці, вийшли на гру зосереджені. Гравці хотіли доказати вболівальникам, що поразка у першому колі від гайшинців це прикрий збіг обставин.
Уже на 8 хвилині матчу захисник переяславської команди Ігор Музика мав відкривати рахунок, проте, із лінії воротарського майданчику влучив прямо у воротаря. На 16 хвилині гри після чудово розіграної комбінації сам на сам із воротарем вивели півзахисника “Солонців” Владислава Рубана, який не схибив. Після забитого голу господарі не припиняли атаки на ворота гайшинців. І на 18 хвилині, за гру рукою гостей у власному карному майданчику арбітр зустрічі призначає одинадцяти метровий штрафний удар. Капітан солончан Максим Середа пробив сильно, але і не точно, пославши м’яч над перекладиною воріт. Ближче до кінця тайму запал господарів потроху став згасати. Гайшинці вирівняли гру і провели кілька атак на ворота, які захищав Олексій Роздобудько. Спочатку голкіпера виручила перекладина. Згодом уже сам воротар мусив у падінні забирати м’яча в правому нижньому куту. А на 35 хвилині гри рукою у власному карному майданчику зіграли господарі. Удар із одинадцятиметрової позначки Євгена Левченка, і рахунок

Хто встигне першим?

Хто встигне першим?

зустрічі зрівнявся 1:1. Наприкінці першого тайму гравці із Гайшина порушили правила неподалік центральної лінії. Євген Роздобудько вирішив пробити по воротам. Воротар не зумів піймати м’яча і господарі повели в рахунку 2:1. Другий тайм розпочався із масованих атак гостей. “Солонці” витримали натиск, і самі спробували провести кілька атак. Приблизно після 70 хвилини гравці почали грати жорстко один проти одного, тож лікарю, який чергував на матчі довелось доволі часто вибігати на поле, аби надати медичну допомогу гравцям. Хтось із вболівальників навіть пожартував, що у другому таймі лікарка пробігла більшу дистанцію, ніж футболісти.
На 81 хвилині воротар господарів проґавив удар з далека і рахунок зустрічі зрівнявся 2:2. Солончани побігли забивати гол у відповідь, оголили тили, і за 5 хвилин до кінця пропустили іще два м’ячі у власні ворота. Фінальний свисток арбітра матчу В’ячеслава Заболотного зафіксував перемогу гостей 4:2. Незважаючи на поразку команда “Солонці” залишилась на другій сходинці у турнірній таблиці. Проте тепер відставання від лідера команди із Дем’янець становить чотири очки, оскільки дем’янчани отримали перемогу на виїзді у великократульців 2:1.
Інші матчі туру завершились так: Вовчків із рахунком 3:0 святкував перемогу над “Косталом”, а “Темп” із Переяславського із розгромним рахунком 6:2 переміг команду “Гранд” із Студеників.
В суботу, 29 липня, були зіграні матчі і у першій лізі чемпіонату Переяславщини з футболу. “Амер” із Поліг Чобітьок на власному майданчику зіграв у нічию 1:1 із єрковецькою “Нивою”, дівичкивський “Дніпро” розгромив “Циблі” 5:2, Лідер чемпіонату у першій лізі “Лецьки” переграли своїх сусідів із Малої Каратулі 4:3, а “Мазінки” розгромили команду із Поліг Вергунів 8:0.
Дивна ситуація склалась у районній федерації футболу із підрахунками очок. На початку другого кола чемпіонату команда із “Помоклів” заявила, що знімається із чемпіонату. Тоді ж голова федерації нашому кореспонденту повідомив, що результати ігор першого кола із командою “Фенікс” залишаються чинними, а у другому колі ігри з “Феніксом” взагалі зараховуватись не будуть. Проте на сайті федерації всім, хто мав у турі зіграти із помокельцями додають три залікова бали ставлячи результат +:-. Незрозуміло чи команда “Фенікс” знялась і чемпіонату, чи просто не їздить на ігри?
Володимир Набок

Бурхливий початок сесії не став на заваді роботі депутатів

Під час перерви в засіданні жителі міста слухають інформацію представника інвестора з будівництва ТЕЦ Павла Цируля

Під час перерви в засіданні жителі міста слухають інформацію представника інвестора з будівництва ТЕЦ Павла Цируля

27 липня в залі засідань міської ради відбулась чергова 39 сесія міської ради сьомого скликання. На розгляд депутатів було винесено 18 питань, проте, мабуть, уже за традицією першим розглянули питання, яке було внесено до порядку денного безпосередньо в залі засідань перед початком сесії.
Позачергова сесія міської ради відбудеться в четвер, 3 серпня
Жителі міста, активісти, які прийшли до міської ради, наполягли на розгляді питання щодо будівництва ТЕЦ у Переяславі. Міський голова Тарас Костін, який головував на сесії, порекомендував вислухати представника інвестора Павла Цируля, але громадяни відмовились і запропонували міському голові Тарасу Костіну прозвітуватися, що він зробив за останні два місяці, аби виконати волю жителів щодо заборони будівництва станції. Також визначилися із проведенням позачергової сесії, на яку влада має запросити і генерального директора Володимира Куковальського, і головного інженера будівництва – всіх, хто може кваліфіковано розповісти про ТЕЦ. Також ініціатори запропонували провести її не у залі міської ради, а у районному будинку культури.
Тарас Костін розповідав про заходи міської влади щодо заборони будівництва ТЕЦ у місті. Міський голова зазначив, що на вимогу жителів міста та депутатів міська влада направила листи до голови обласної державної адміністрації Олександра Горгана та на ім’я голови державної архітектурно-будівельної інспекції. Комісія з цієї служби виїжджала на об’єкт, запросила комплект документів і повідомила міську владу, що, доки їх не вивчить досконало, ніяких висновків робити не буде. На одній із сесій міської ради депутати проголосували про припинення будівництва ТЕЦ. На основі цього подано позов до суду із проханням зупинити будь-яке будівництво на цьому майданчику. Проте позов повернули через некоректне формулювання, тож зараз готується новий позов. Міська влада зверталась також до прокуратури, проте ніякої відповіді поки що не отримала. Жителі залишились незадоволеними діями міськоїIMG_6289 влади:
– Ви нас не чуєте, два місяці йдуть лише розмови, а будівництво триває, – заявила з місця жителька Людмила Романенко, – потрібно діяти більш радикально.
Активістами був зачитаний акт тимчасової депутатської комісії, яка провела перевірку правильності виділення земельної ділянки під будівництво ТЕЦ і виявила значні порушення. Комісія також встановила, що заява про наміри будівництва ТОВ «Югенергопромтранс» не публікувало в засобах масової інформації. Виявлені факти та свої висновки комісія надіслала на розгляд до правоохоронних органів. Під вигуки «ганьба!» міський голова оголосив перерву. Під час перерви громадяни плідно поспілкувались з міським головою і з представником інвестора Павлом Цирулем. Отримавши завірення Тараса Костіна, що наступного четверга відбудеться позачергова сесія, громадяни розійшлися.
Сервісний центр з Гайшина переїде до Переяслава
До міської ради звернувся в.о. директора регіонального сервісного центру МВС в Київській області Микола Горбонос із проханням передачі в державну власність на баланс Регіонального сервісного центру МВС в Київській області об’єкта нерухомого майна, що знаходиться в місті за адресою: вул. Новокиївське шосе, 46, для переведення сервісного центру (колишнього МРЕВ ДАІ) із Гайшина до Переяслава. Пообіцяв, що центр розпочне свою роботу відразу після капітального ремонту приміщення.
Депутати міської ради із певними засторогами, що центр має розпочати свою роботу до 1 січня 2019 року, задовольнили прохання.
Повернення історичної назви нашого міста відкладається
На сесії міської ради депутати мали розглянути питання про повернення місту історичної назви – Переяслав. Проте депутат Василь Гайдак наполіг на проведенні місцевого референдуму з цього питання. Те, що вже два роки жителі міста на громадських слуханнях у мікрорайонах у переважній більшості підтримують перейменування, Василь Григорович не хоче брати до уваги. Його колега Олександр Калашник зауважив, що не варто втрачати час і варто розглянути перейменування вже сьогодні, адже на Переяславщині, як і по всій Україні, триває процес створення громад, тож було б доцільно створити громаду уже із новою назвою. Депутати не підтримали цю пропозицію. Міський голова висловив ідею повернутись до цього питання на вересневій сесії.

Підтримали словесно, але грошей не виділили
На реконструкцію міського стадіону із бюджету було виділено 500 тисяч гривень. Після виготовлення проектно-кошторисної документації виявилось, що для ремонту адміністративного приміщення з облаштуванням душових кабін та якісного проведення капітального ремонту зливової каналізації футбольного поля з влаштуванням поливної системи потрібно додатково виділити іще 350 тисяч гривень. У своїх виступах депутати підтримували прагнення директора комунального підприємства «Міський стадіон» Володимира Михайловського провести якісний ремонт, але додаткових коштів не виділили: у підсумковому голосуванні для позитивного вирішення питання про фінансування не вистачило одного голосу.
Заслухавши звіт секретаря міської ради Петра Бочаріна про виконання плану роботи ради за І півріччя 2017 року, депутати визнали задовільною його роботу у цей період, а також затвердили план роботи на друге півріччя.
Розглянули питання про зміни до персонального складу виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради сьомого скликання, проте кандидатуру від партії «Свобода» не підтримали. Внесли зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на цей рік. Затвердили зміни до міської Програми з реалізації загальнодержавної програми “Питна вода України” та до Програми щодо благоустрою міста. Також розглянули низку земельних питань.
Володимир Набок

Що почім на базарі: на Київщині сало стає все менш доступним

1493302461_image-5Останнім часом довелося бути в одному районі на Полтавщині. Там, як і зазвичай, саме сезон абрикос. Плоди дозрівають, падають з дерев, і земля під ними аж жовтогаряча. Заготівельники приймають абрикоси по 3 грн. за кг, і їх мало хто хоче збирати та здавати за таку ціну. На Переяславщині (Київська область) картина цілком протилежна. Через весняні приморозки врожаю цих ягід немає. Минулої неділі на традиційному міському базарі у Переяславі-Хмельницькому якась жінка торгувала абрикосами лише в одному місці. Пропонувала їх по 30-35 грн. за кг. Чи хто купував, не знаю. Заморські банани на базарі можна було купити по 19 грн., кавуни з Херсонщини – по 4,5 грн. за кг. А загалом пропозиція фруктів, ягід була невеликою. Яблук у продажу особливо ще не було помітно. Дехто продавав груші з місцевих садків – по 20, а трохи побиті віддавали і по 10 грн. за кг.

Не було і великого навалу свіжої риби. Жінка, яка нею торгувала, сказала, що влітку її традиційно не багато виловлюють. Значно більше буде восени. Між тим зранку вибір на прилавках був: лящ – 20-30, сом, щука – 60 грн. за кг. і таке інше. На пташиному ринку живої птиці було більше, ніж покупців. Вибір був великий, а от ціни залежали і від породи, і від віку птиці. Скажемо, чотириденних гусенят віддавали по 25 грн. за шт., курку-несучку по 45-50 грн., але були й такі, за які просили 100 грн.

В м’ясному павільйоні товаром були зайняті всі прилавки. Та покупців, як виглядало, дещо відлякували високі ціни, які до того ж мають тенденцію до зростання. Наприклад, після восьмої ранку за кіло сала просили 90 грн. (нагадаємо, минулої неділі його можна було придбати ще за 60-80 грн.), свинини – 100-140. А ось якими були ціни не деякі інші продукти харчування (у грн.):

домашні кури (1 кг) – 70-75

молоко (3 л) – 36-38

сир (1 кг) – 50

сметана (1 л) – 40

курячі яйця (1 дес.): домашні – 20, фабричні – 15

олія на розлив (1 л) – 27-36

картопля молода (1 кг) – 5-10

морква, цибуля – (1 кг) – 10-12

капуста (1 кг) – 12-15

помідори (1 кг) – 12-20

огірки (1 кг) – 20

кабачки (1 кг) – 8

сині баклажани (1 кг) – 18

качани (1 шт.) – 3

ожина (1 кг) – 60

пшениця (відро – 40

овес (відро) – 30

горох (відро) – 70

Уляна Панчошна: “Господь розпорядився так, щоб я жила вічність”

2 2857

Уляна Панчошна та Наталія Яценко стоять на своєму подвір’ї

Посеред липня до затишної оселі 79-річної Наталії Яценко із Пристрім (Переяслав-Хмельницький р-н., Київська обл.) з букетами квітів та подарунками завітали працівники із управління Пенсійного фонду та Пристрімської сільської ради, щоб привітати її маму Панчошну Уляну Пантелеймонівну зі сторічним ювілеєм. Ось так про довгожительку дізналися у “Віснику” і наш кореспондент відразу вирушив у дорогу.

Худорлява бабуся невисокого зросту у білій хустинці виглядає із-за високих кущів троянд, які рясно квітують біля відкритої веранди. З усього помітно, що їй не терпиться дізнатися, хто ж це до неї йде.

– Мати на вас чекає із самого ранку. Вже всі очі прогледіла, коли ви приїдете. Це добре, що я не сказала їй про ваш візит ще звечора, а то б ніч не спала, – каже донька ювілярки Наталія Яценко. Від несподіванки, що мене зустрічає сама іменинниця, та ще й така бадьора, я на мить торопію і тут же засипаю її комплементами. (більше…)

Гайда в ліс по гриби

плоди півторагодинної прогулянки лісом

плоди півторагодинної прогулянки лісом

Сьогодні,  29 липня по-обіді дружина запропонувала прогулятись лісом. Побродили всього півтори години і о диво! Незважаючи на засуху, яка тривала до вчорашнього дня гриби у лісі є!!! Тож не марнуйте час. Гайда в ліс по гриби!!!

Заплив “Дніпро Ревучий” відбудеться 30 липня

Через несприятливі погодні умови, «Дніпро ревучий» переноситься на наступний день (неділя – 30 липня)!

Як правило, навіть міжнародні змагання на воді переносяться або зупиняються коли йде гроза. Тому і ми не стали піддавати ризику учасників запливу. Таким є одноголосне рішення оргкомітету «Дніпро ревучий», таким були рекомендації технічних консультантів даного проекту.
Сподіваємося, що всі віднесуться до перенесення з розумінням та ніхто не відмовиться від участі в гарну (обіцяють синоптики), сонячну погоду. Все заплановане не відміняється: заплив через Дніпро, спілкування з жителями затоплених сіл, концертна програма, фотовиставки, презентації, змагання з гирьового спорту, екскурсії, каша на 100 чол. – все буде! ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ!!!
Безкоштовний виїзд автобусом до місця проведення заходу відбудеться 30 липня, у неділю, о 8.00 від готелю «Пектораль». Доїхати своїм ходом можна за допомогою карти маршрутуhttps://www.google.com/maps/d/viewer… Також будуть розставлені вказівники, тож не заблукаєте.
Ще питання. Так як одна з яхт не зможе супроводжувати учасників в неділю, тому шукаємо на її місце моторний човен. Бензин оплачуємо. По цьому та багатьох інших питаннях можете телефонувати за номерами: 093 744 12 93; 095 258 48 48.

Центр зайнятості запрошує на безкоштовне професійне навчання

загальна навчанняДо уваги роботодавців та по шукачів роботи

Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості формує навчальні групи у ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» за такими професіями: «Електрозварник», «Перукар», «Кухар», «Тракторист-машиніст». Навчання громадян, зареєстрованих у службі зайнятості як безробітних, проводиться виключно під потребу ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців, що гарантує працевлаштування після закінчення навчання. Професійне навчання зареєстрованих безробітних спрямоване на здобуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. (більше…)

Спінери популярні в усьому світі. Переяслав – не виняток

Дмитра Александровського спінери не дуже цікавлять

Дмитра Александровського спінери не дуже цікавлять

Тетріс, йо-йо, тамагочі – всі ці іграшки свого часу набували неймовірної популярності серед дітей та тінейджерів. Сучасні дітлахи, можливо, навіть і не здогадуються, що це таке. У них зараз нова забавка – спінери. Про цю цікаву іграшку розповімо детальніше. (більше…)

Щоб добре відпочити у Вінниці, вистачить фонтанів і хорошої компанії

Селфі поблизу Подільського зоопарку

Селфі поблизу Подільського зоопарку

Мої друзі Андрій та Настя Сахни зі Студеників річницю свого весілля вирішили провести у Вінниці. Зрозуміло, що хотіли подивитися на славнозвісні фонтани. Також запросили найближчих друзів, аби відсвяткувати у великій компанії. Відпочили ми чудово, забувши про всі буденні клопоти. А коли я повернувся на роботу після вихідних, то, мяко кажучи, здивувався. Виявляється, я мав ще й статтю написати про поїздку. Окей, коротко, душевно, але не надто інформативно. (більше…)

Агресивнішого від амброзії алергена серед рослин немає

ambroziya-e1438692863519Амброзія полинолиста починає цвісти з кінця липня і закінчує в жовтні. Насіння дозріває, починаючи із серпня. Розвиваючий велику надземну масу, рослина здатна в польових умовах витісняти та пригнічувати культурні рослини і навіть інші бур’яни. Кожна квітка амброзії виділяє до мільярда пилкових зерен, які розносяться завдяки вітру і можуть поширюватися на великі відстані. (більше…)

До уваги пошукачів роботи

УвагаШановні пошукачі роботи, Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості запрошує Вас на презентацію роботодавця – Товариство з обмеженою відповідальністю «Фудком»         яка відбудеться 04 серпня 2017 року о 09.00 у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості.      Під час заходу пошукачі роботи  матимуть  змогу  ознайомитись про вільні робочі місця й вакантні по­сади, спілкуватися безпосередньо з представником роботодавця, знайти роботу відповідно до здібностей, умінь та навичок. (більше…)

Ньютону і не снилося

Містечкові історії

Містечкові історії

Яблука, як відомо, існують для того, щоб їх, звичайно ж, їсти, а ще… щоб з їхньою допомогою робити великі наукові відкриття.

Перше таке відкриття було зроблено Ісааком Ньютоном вже досить давно, коли він, зайшовши у чийсь садок, недалекоглядно(?) став під яблунею і, як це нерідко з ним траплялось, про щось замислився… (більше…)

Сьогодні – рівноапостольного святого Володимира, День хрещення Русі

f_svkn-volodimir_nedlko_volodimir_1355339067-1День Хрещення Київської Русі-України – державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Перше широке народне святкування Дня хрещення Русі відбулося 1888 року (ідея святкування належала київському митрополиту Платону). Датою ж хрещення Київської Русі, яке провів князь Володимир, вважається 988 рік. Існує багато версій щодо місця хрещення князя. Найбільша суперечка: чи в Херсонесі, чи в Києві. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро. Літопис описує цю подію так: «…Володимир послав посланців своїх по всьому городу, говорячи: «Якщо не з’явиться хто завтра на ріці: багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, – то мені той противником буде…». А назавтра вийшов Володимир з попами цесарициними і корсунськими на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду… а попи, стоячи, молитви творили. І було видіти радість велику на небі й на землі, що стільки душ спасається». (більше…)

Вирішення соціальних проблем внутрішньо переміщених осіб не втрачає актуальності

"Вісник Переяславщини"

“Вісник Переяславщини”

Уже три роки міське управління соціального захисту населення працює над вирішенням соціальних проблем людей, які внаслідок тимчасової окупації Криму та збройної агресії на сході України вимушені були покинути свої домівки і переміститися на підконтрольну територію України. (більше…)

Омела наступає. А що робимо ми?

Ось так обрізали, щоб врятувати, дерева біля хлібозаводу

Ось так обрізали, щоб врятувати, дерева біля хлібозаводу

Безумовно, кожен з переяславців звертав увагу на зелені кущі кулястої форми, що ростуть на деревах і зберігають свій колір протягом всього року, будь-якої його пори. А ще на те, що кількість уражених омелою дерев з кожним роком зростає. Що ж це за напасть така, про загрозу якої ще років двадцять тому у нас мало хто підозрював? (більше…)

Від учителя до офіцера: чому все більше українців ідуть у військо

79661З початку року контракт із українською армією уклали понад 14 тисяч українців. Майже тисяча із них стали офіцерами. Що змінилося в українському війську і чому зростає популярність служби за контрактом, з’ясував Центр громадського моніторингу та контролю. (більше…)

Повідомлення про скликання шістнадцятої сесії районної ради

рдаВідповідно до ч.9 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

  1. Скликати шістнадцяту сесію Переяслав-Хмельницької районної ради VІI скликання 8 серпня 2017 року.
  2. Пленарне засідання ради провести 8 серпня 2017 року о 10 годині в залі засідань районної ради.
  3. На розгляд шістнадцятої сесії районної ради передбачається винести такі питання:

(більше…)

«Це потрібно не головному лікарю, це потрібно хворим людям». Районні програми охорони здоров’я, попри емоційність обговорення, були прийняті

DSC_0115Двадцять п’ятого липня відбулася чергова п’ятнадцята сесія районної ради. Головував на засіданні голова районної ради Петро Качкалда. В роботі пленарного засідання взяли участь 28 депутатів райради із 34 обраних, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, громадські активісти. (більше…)

У якого продавця ви любите скуповуватися?

ОпитуванняНа відміну від періоду радянського товарного дефіциту і обмеженості мережі торгових закладів зараз таких проблем українці не відчувають. Купуй, що хочеш і  де хочеш. Чи є у наших земляків улюблені магазини і улюблені продавці, кого з них цієї неділі привітають вони з Днем працівників торгівлі, спробували з’ясувати журналісти «Вісника». (більше…)

Після партнерських пологів ще більше почав цінувати дружину

Перша сторінка, п'ятниця, 28 липня

Перша сторінка, п’ятниця, 28 липня

Мій знайомий пережив досвід партнерських пологів. Зважився на це лише за третьою дитиною. Каже, що пам’ятає кожну хвилину з тих восьми годин, поки дружина народжувала. Зізнається, настільки це хвилююче. (більше…)

Сюжет ТСН: Жителі Переяслава влаштовують протести проти будівництва теплоелектростанції

Жителі Переяслава влаштовують протести проти будівництва теплоелектростанції
виступають проти будівництва теплоелектростанції через острах, що вона забруднюватиме повітря. Натомість на самій станції запевняють, що стануть одним із найчистіших підприємств міста, йдеться в сюжеті ТСН.

Відкриття об’єкту планують на осінь, і він має стати однією з найсучасніших в Україні теплоелекростанцій. Новий для країни котел повністю спалюватиме паливо, а для роботи не потрібно буде ні газу, ні вугілля – лише тирса, потрібнені гілки, друзки чи суха городина. Тобто деревина, яка не йде в діло, і буде за інших обставин просто лежати і гнити. Таке паливо дає змогу отримувати майже вдвічі дешевше тепло, ніж, наприклад, від газової чи вугільної станції, що неабияк актуально для України.

От тільки неочікувано для себе, кажуть на станції, справа наразилася на спротив містян, які зустріли побудову проекту скандуванням “Ганьба!” та вимогою зупинити будівництво. Місцеві бояться, що станція нашкодить їхньому здоров’ю та спричинить екологічне лихо в області, частина людей засумнівалася, чи всі дозволи на будівництво є. У відповідь на підозри активістів енергетики запевняють, що дотримано всіх норм і правивал українського законодавства. І демонструють стоси документів – від проектної документації до будівельних та екологічних дозволів. Чуткам про загрозу міста взагалі дивуються – кажуть, сотні таких станцій працюють поряд із житловими будинками в Німеччині та Англії, а система очистки викидів відповідає стандартам Євро-5, що вчетверо жорсткіші за українські норми.

Повірили запевненням енергетиків не всі, тому сторони домовилися провести незалежний екологічний аудит станції, а потім інших підприємств міста, щоби люди побачили і порівняли, хто для екології страшніший. Міська влада погоджується, що в разі екологічної загрози ніякого відкриття не повинно бути, натомість якщо підприємство дбатиме про екологію – то має працювати, бо зиск буде всім. Це і мільйони євро інвестицій, і робочі місця, і податки до місцевого бюджету. Про станцію говоритимуть і на сесії міськради, щоб остаточно зняти всі питання.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Або ремонтуйте, або знесіть зовсім

Фото взяте з «Історії міст і сіл УРСР», том. «Київська область», с. 516, вид. 1971 р.

Фото взяте з «Історії міст і сіл УРСР», том. «Київська область», с. 516, вид. 1971 р.

Минулого понеділка жителька Сум Софія Куриленко надіслала до редакції «ВП» кілька фотознімків та такого електронного листа: “Добираючись з харківської траси до Переяслава, підійшла до величного гранітного монумента біля автозаправки. І вжахнулася: ззаду в нього відвалилися дві здоровенні плити (одна вже десь щезла), ще дві ось-ось обрушаться. Не думаю, що обгородити червоною стрічечкою від охочих підійти ближче – достатній вихід щодо їхньої безпеки. Спереду цієї стели, де на барельєфі зображено момент Переяславської ради 1654 року, як на мій погляд, все в порядку. Добрі люди в написі “Навіки разом з російським народом” чорною фарбою замазали те, що зайве, тож тепер там: “Навіки з родом”. Та все ж у мене є питання: якщо цей монумент ще потрібний комусь, то чому його не ремонтують, а якщо не потрібний (Переяславська рада тепер – символ закабалення України) – чого не знесуть?”

721eb0a7-ccf1-459d-b9c9-f69bf687bd6e

3477405a-7e60-47fa-86b1-d2e3e653ca17

90d08027-8b14-479e-b644-68c3afb0482a


Дизайн: Cliplib