Архив Серпень 2nd, 2017

Пляж біля “Любокраю” люблять за чистоту і комфорт

Діти бавляться у чистому піску

Діти бавляться у чистому піску

З минулого літа жителі Переяслава-Хмельницького (Київщина) облюбували  пляж біля готелю-ресторану “Любокрай” (навпроти річкового порту).

Відстань від центру міста до пляжу – близько 8 кілометрів. Тож дістатися можна або власним транспортом, або на таксі. Таксисти беруть 50 гривень у один бік. 12-15 хвилин – і ви отримаєте хорошу альтернативу морському відпочинку.

Місцина дуже затишна – навколо багато зелені, поряд ліс. Сам пляж невеликий. Але й відпочивальників тут небагато.

Цю зону відпочинку ми створили з власної ініціативи. Розчистили берег від очерету, прибрали територію, облагородили. До цього тут було повно сміття, росли чагарники, – розповіла директор “Любокраю” Олена Лавренюк, 37 років. – Пляж безкоштовний. Так само, як і басейн та батут на території закладу, які розраховані на найменших відпочивальників.

За словами Олени Лавренюк, на пляжі щоранку проводиться прибирання. Він, мабуть, найдоглянутіший на Переяславщині. На території багато урн, є кабінка для перевдягання. Можна взяти шезлонг напрокат (60 гривень). Туалету на пляжі немає. Але відпочивальникам дозволяють користуватися вбиральнею “Любокраю”.

Голодними ви тут теж не залишитесь, адже поряд – ресторан. І офіціанти можуть принести замовлення прямо в зону відпочинку. А в ятці на території закладу продають ескімо (15 грн), вагове морозиво (три кульки – 55 грн), квас (11 грн), пиво (16 грн).

Зі спортивних розваг – турніки. А нещодавно на воді встановили платформу для стрибків у воду.

Подружжя Опанасенків відпочивають з дітьми і племінниками

Подружжя Опанасенків відпочивають з дітьми і племінниками

Багато переяславців тут відпочивають родинами. Віталій і Наталія Опанасенки приїхали на пляж з двома синами і племінниками.

Я тут вперше, а дружина з дітьми вже не раз відпочивала, – розповів Віталій Опанасенко, 37 років. – Чув про цей пляж тільки хороше, а тепер і сам переконався, що тут класно. Вода чиста,  пісок також, немає недопалків і склянок. Скрізь урни для сміття. А ще я помітив, що тут люди культурніше відпочивають, ніж на центральному пляжі.

Серед усіх переяславських пляжів тут найкраще, – підтверджує слова чоловіка Наталія Опанасенко, 32 роки. – Ми були пару днів тому на Трубежі – не сподобалося. А в Дніпрі ще місяць тому вода зацвіла, неприємно у неї заходити. А сміття стільки! Ми проводили спортивні змагання на центральному пляжі, грали у волейбол, то пригорщу скла зібрали. Це не моє, мені потрібен комфорт. І дітям тут подобається. Не можемо витягти їх з води.

Старшому сину подружжя – 9-річному Владу – найбільше подобається стрибати у воду з платформи. І хоча водойма глибоченька, батьки не переживають, бо хлопець уже добре плаває.

А от інша відпочивальниця, яка не захотіла представлятися, зазначила, що з дітьми тут відпочивати не любить. Бо вже за кілька метрів від берега – глибоко.

Внучку раз взяла на пляж і весь час слідом за нею ходила, боялася, щоб не зайшла на глибину. То хіба це був відпочинок для мене? Якби ж тут зробили спеціальну зону для дітей – пісок вище висипали і ділянку сіткою обгородили. А для дорослих тут ідеальне місце, – зазначила вона.

Переяславки Таня (39 років) і Аня (28 років) відпочивають на пляжі в обідню перерву.

Приїхали своїм автомобілем, швиденько освіжимося у воді – і знову на роботу, – каже Тетяна. – Нам тут дуже подобається. А як може не подобатися, якщо люди безкоштовно для нас такий пляж зробили?! Дуже дякуємо їм за це!

Юлія Строчинська

Фото автора

 

На Київщині відбулися установчі збори Лівобережної госпітальної ради

DSC_0692Київська область тримає передові позиції в Україні з організації роботи новостворених госпітальних рад госпітальних округів, повідомила 2 серпня КОДА.

Госпітальна рада Лівобережного госпітального округу, до якого входить і Переяславщина, 26 липня зібралася на своє перше засідання у Броварській центральній райлікарні. Делегували до госпітальної ради своїх представників 11 міст та районів округу. Серед 23 членів госпітальної ради – 11 головних лікарів і заступників головних лікарів, 7 осіб представляють органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування учасників госпітального округу, 2 лікарі, 1 представник медсестринства, 2 – органів місцевого самоврядування, 1 громадський діяч.

Директор департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Алла Арешкович представила всіх членів госпітальної ради, інформувала присутніх про стан реформування охорони здоров’я в Київській області та ознайомила із законодавчими та нормативно-правовими актами, які регламентують діяльність госпітальних рад.  Запевнила у готовності департаменту надавати організаційну та консультативну допомогу створеним госпітальним радам госпітальних округів та оперативного реагувати на всі рішення госпітальних рад.

Учасники засідання висловлювали розуміння відповідальності за роботу в госпітальній раді, що для організації належного функціонування госпітальної ради  їм необхідно досконало знати свої повноваження і провести велику роботу як і з підготовки проектів планів розвитку госпітального округу та визначення перспективних закладів охорони здоров’я,  так і з питань мережі закладів охорони здоров’я в госпітальному окрузі – створення, реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають медичну допомогу, та спрямування коштів на зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, які знаходяться в госпітальному окрузі. Важливе завдання – оптимально розподілити функції щодо надання медичної допомоги між учасниками госпітального округу та визначити види й обсяги медичної допомоги, що має надаватися закладами охорони здоров’я на його території, відповідно до маршрутів пацієнтів у процесі отримання послуг первинної та вторинної медичної допомоги.

Головою госпітальної ради Лівобережного госпітального округу обрано головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Валентина Багнюка, заступником голови госпітальної ради – заступника головного лікаря Бориспільської ЦРЛ, волонтера Євгенія Черенка, секретарем – громадського активіста з Броварів Олега Покляцького.

Завтра — позачергова сесія “по будівництву ТЕЦ”

miskrada1Відповідно до розпорядження міського голови Переяслава-Хмельницького (Київська область) Костіна Т.В. від 01 серпня 2017 року № 141/7-09 позачергова сорок перша сесія міської ради сьомого скликання відбудеться 03 серпня 2017 року в залі засідань міської ради.

Початок пленарного засідання — о 10.00.

          На розгляд сесії міської ради виноситься питання: 

  1. Про заслуховування інформації керівництва та представників інвестора ТОВ «Енерго-промислова группа «Югенергопромтранс» щодо ситуації яка склалась з будівництвом ТЕЦ
  2. Про інформацію міського голови Костіна Т.В. щодо звернення ініціативної групи

Представники “Югенергопромтранс” пропонували відтермінувати позачергову сесію

 miskrada11 серпня в ході ІІ пленарного засідання 39 сесії Переяслав-Хмельницької (Київська область) міської ради прийнято рішення про зміну назви міського комунального підприємства “Виробниче управління житлово-комунального господарства”. Оскільки в цій галузі по всій країні проводиться реформування, тепер підприємство офіційно називатиметься Управляюча компанія виробничого управління житлово-комунального господарства міської ради.

25 липня на сесії райради її депутатами було обговорено та підготовлено звернення до колег з депутатського корпусу міста, що до спільного фінансування програм охорони здоров’я на Переяславщині. В документі, зокрема, наголошувалося, що минулого року на стаціонарі в ЦРЛ проліковано майже 10 тис. осіб. З них понад 6 тис. з міста та майже 4 тис. з сіл. Поліклініку відвідало близько 214 тис. осіб.  З них 136,7 тис. жителів міста і понад 71,1 тис. з району. З повним текстом звернення учасників сесійного засідання ознайомив секретар ради Петро Бочарін.

В ході обговорення висловлювалися різні думки, немало скептичних, та запитання стосовно такої пропозиції: що буде з лікарнею з наступного року, чи буде належний контроль за витрачанням коштів і таке інше. Проте наголошувалося, що у будь-якому разі спочатку слід розробити та затвердити відповідну програму, а це робота на перспективу. Тож, очевидно, до цього питання ще не раз повертатимуться на наступних сесіях.

Після завершення пленарного засідання, його учасники не розійшлися. Відбулося обговорення питання про проведення позачергової сесії, спеціально присвяченої резонансній темі будівництва об’єктів по вул. Героїв Дніпра компанією “Югенергопромтранс”. Як ми повідомляли раніше, проведення цієї сесії було заплановано на 3 серпня. Але представники компанії повідомили зі свого боку, що запланували певні заходи на початок серпня, зокрема, ознайомчу поїздку делегації з Переяслава за участю представників і депутатів, і громади до містечка у Білорусі, щоб на місці ознайомитися з роботою ТЕЦ на біомасі. Тож вони просили перенести заплановану сесію на 17 серпня. Представники активістів, які вже тривалий час протестують проти спорудження такої ж ТЕЦ у Переяславі, не погодилися з цим. Наполягли на проведенні сесії третього числа.

Оплачувати борги колишнього ЖЕК з міського бюджету відмовилися

miskrada11 серпня в ході ІІ пленарного засідання 39 сесії Переяслав-Хмельницької (Київська область) міської ради прийнято рішення про передачу гуртожитку по вул. Фабрична, 1-а до комунальної власності міста.

До міської ради звернувся житель міста з проханням, щоб було створено депутатську комісію, яка б обстежила його будинок, що знаходиться на балансі ВУЖКГ і рекомендувала б провести його ремонт за міські кошти. Як пояснив перший заступник міського голови Григорій Карнаух ще у 90-х роках минулого століття чоловік отримав за чорнобильською програмою будинок, але не вселився в нього і належним чином не зберігав, а тепер хоче, щоб житло йому відремонтували. В ході голосування клопотання власника будинку не було підтримано.

Затверджено концепцію запровадження системи енергетичного менеджменту у місті. Як пояснив Тарас Костін, до міської ради звернулися представники компанії, що займається таким менеджментом. Запропонували протягом року безкоштовно проводити в закладах комунальної власності моніторинг витрат тепла, води, електроенергії. Там, де фіксуватимуться перевитрати, вживатимуться заходи економії.

До міської ради звернувся начальник Переяслав-Хмельницького відділення Броварської ОДПІ про виділення коштів з місцевого бюджету на погашення податкової заборгованості колишнього міського ЖЕК. Начальник юридичного відділу міськради Наталія Медведенко пояснила, що колишній ЖЕК, хоч зараз фактично і не працює, але формально ще не ліквідований. Його податкова заборгованість виникала ще у 2009 році і становила 3 млн. грн. Проте щороку вона поступово списувалася і зараз становить лише 23,1 тис. грн. Відповідно до законодавства, якщо у підприємства немає коштів, то ліквідувати заборгованість повинні його засновники, в даному разі міська рада.

В ході голосування клопотання податківця не було підтримано. В міському бюджеті не передбачалося коштів для такої потреби. Було висловлено сподівання, що з часом залишок боргу теж буде списано.

До Дня міста у центральному парку буде нова громадська вбиральня

1 серпня Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область), провів ІІ2463 пленарне засідання чергової 39 сесії міської ради. На початку його учасники розглядали земельні питання. Зокрема, було затверджено проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки площею 6 соток в центральному парку ім. Сковороди для спорудження  громадської вбиральні. Перший заступник міського голови Григорій Карнаух пояснив, що новий туалет планується зробити до Дня міста, що традиційно відзначатиметься у вересні.

Нова вбиральня розміщуватиметься неподалік старої. Після її спорудження, стару демонтують. Проект нового об’єкту вже зроблено. Для його будівництва отримано дозвіл комісії збереження культурної спадщини, зібрано інші необхідні документи. Вартість проекту 750 тис. грн. Зараз його направлено на експертизу до відповідних державних органів, в ході якої суму витрат на будівництво ще можуть скоригувати. Відповідно до проекту туалет загальною площею 36,3 квадратних метри буде побудовано з газоблоків, покрівлю матиме з металочерепиці. Крім відділень для чоловіків та жінок, в ньому будуть передбачені умови для інвалідів.

Хоч рішення було прийнято, в ході обговорення депутат Василь Гайдак зазначив, що ряд міських підприємців висловлювали побажання побудувати платний громадський туалет за власні кошти. А його колега Олександр Михняк нагадав, що раніше підприємцям було надано в оренду багато міських автобусних зупинок, на яких вони побудували магазини. Подав пропозицію, що біля тих зупинок, де проходить центральна каналізація, підприємці могли б побудувати і невеликі платні туалети. Це б лише збільшило зручності для жителів та гостей міста. За словами міського голови, таку пропозицію буде враховано у подальшому.

У блоці земельних питань не було підтримано: клопотання ГСЦУ про скасування рішення міськради, прийняте ще у 2005 році, на право постійного користування землею, на якому розміщується це підприємство; клопотання ТОВ “Генеруюча компанія “Укрспецтепло”, що діє на території ЦРЛ, на розроблення технічної документації із землеустрою. Також депутати не проголосували і за надання земельної ділянки для житлового будівництва одному з керівників військової частини у Дівичках, як учасникові бойових дій. Відбулися обговорення та дискусії, щодо інших питань.

Автомобіль злетів у кювет. Водій загинув

20623993_1912800489043690_1547897514_n2 серпня 2017 року до диспетчера 27-ДПРЧ 6-ДПРЗ м.Переяслав-Хмельницький надійшло повідомлення про ДТП, яке сталося на автошляху між с.Лецьки та с.Пологи Чобітки. По прибуттю на місце події було виявлено труп чоловіка, громадянина Рябченка Андрія Васильовича, 1972 року народження, який перебував за кермом автомобіля ДАЧІЯ «ЛОГАН» номерний знак АА 7867 ВТ. Рятувальниками було деблоковано загиблого та витягнуто автомобіль із кювету.

Консерви чотирирічної давнини продаються у сільському магазині

Перевірки без покарання – для профілактики

у гайшинському магазині торгують легальною рибою

у гайшинському магазині торгують легальною рибою

Я особисто в магазині не купую ніякої риби – сам ловлю, – каже літній чоловік, відвідувач  невеличкого продуктового магазину в Гайшині, що на Київщині. – Тим більше, що он як передають, зараз люди травляться нею, ботулізмом заражаються… 

Між тим настільки свідомі далеко не всі покупці. Харчові отруєння є, на жаль, типовими історіями спекотної пори. Та за кількістю фактів інтоксикації людей, навіть з летальними наслідками, нині маємо справжню епідемія ботулізму – важкої хвороби, спричиненої вживанням в’яленої чи копченої риби. Причому, в кожному разі вона була куплена не на стихійному ринку, а в супермаркеті чи магазині. У багатьох сільських магазинах нині продаИзображение 097ють різноманітну рибу, від консервів до тараньки, отже, на неї є попит. Минулого вівторка журналіст “Вісника” шукав її у продуктових магазинах в Гайшині та Пристромах.

 

У цих селах вчергове працювали на виїзді представники відразу кількох робочих груп та комісій служб району. Зокрема, Юлія Нижник, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі РДА,  та Олена Вовк, начальник відділу районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, вивчали  асортимент місцевих магазинів та умови, в яких працюють і обслуговують там покупців. Такий моніторинг проводиться, щоб попередити можливі випадки харчових отруєнь неякісними продуктами. Задля цього голова РДА Андрій Пряхін підписав спеціальне розпорядження про проведення перевірок на підприємствах, що виготовляють та реалізують харчові продукти, щодо дотримання  правил, умов та якості

таку рибу купувати ризиковано

таку рибу купувати ризиковано

торгівлі, в тому числі рибною продукцією на території району.

Через запровадження мораторію на проведення планових перевірок, зокрема, і нашою службою, ми не можемо зараз жодним чином, в тому числі і штрафами, покарати порушників. У таких рейдах ми лише вивчаємо ситуацію, вказуємо на недоліки,  надаємо  рекомендації, – зауважує Олена Вовк.

Додає, що така лояльність послабила рівень відповідальності власників магазинів, які можуть не лише ігнорувати законодавчі вимоги щодо правил торгівлі, а й наражати на небезпеку своїх покупців, відпускаючи їм неякісні товари.  А що таке можливо – переконалися самі. Учасники рейду відвідали два магазини в Гайшині, один у Чирському, чотири в Пристромах – порівнювати було з чим.

“Недодивилися”, що тушонка здулася? 

морозиво печінці не товариш

морозиво фаршу — не товариш

У багатьох закладах найчастіше бачили несумісне сусідство продуктів у холодильниках: морозиво з фаршем, риба з м’ясом, курятина з маслом. В одному не тільки ящики з цукерками, а й навіть хліб у дірчастих пластикових ящиках стояли на

підлозі. А холодильники в сільських магазинах – то окрема тема.  Вони часто старі і місцями з іржею, були із запацьканими вітринами і навіть з бруднючими полицями. Морозильні камери в одному з магазинів, здається, не чистилися з першого дня: товстелезний шар льоду на стінках уже почорнів від пилу чи старості.

Не в усіх магазинах продавець має змогу помити руки, бо немає елементарного, хоча б саморобного, як у Чирському, рукомийника.  Нам не показали і жодної чинної санітарної книжки: у ког

А консерви прострочені....

А консерви прострочені….

ось вчасно не пройдений медогляд, який треба робити двічі на рік, хтось запевняв, що саме зараз цим займається, а дехто чесно зізнався – її немає взагалі. А між тим цей продавець таки без рукавичок вам зважує ковбасу, потім подає хліб, рибу чи готує каву (у трьох магазинах-кафе є така послуга). Запевняють, через це ніколи не виникало проблем і всі покупці задоволені.  То й добре, але це ж це поки що…

Проте всі зауваження щодо відсутності необхідних документів у торговельному залі в Куточку споживача, накладних та сертифікатів якості на продукти видалися дріб’язковим непорозумінням порівняно з тим, що виявили в одному з пристромських магазинів. Судячи з кількості відвідувачів – досить популярному, місцеві покупці його хвалили. Тут привітна продавчиня, на перший погляд охайне приміщення, великий асортимент товарів. Навіть овочі стояли на столику, а не валялися на підлозі, як кавуни в інших. Та спочатку привернули увагу в холодильнику пакунки з риб’ячими головами, ще з чимось по 20 гривень з написом “для собак”. Господиня магазину пояснила, що то прострочені продукти (ще минулорічні!), тому мають таке призначення. Поруч там же накрита купа ще різних продуктів, зі слів власниці, відкладених для повернення постачальникам  через закінчення терміну придатності. Мовляв, тільки ось в магазині провели ревізію. Тільки дивно, чому своя ревізія не дійшла до полиці з консервами? А там – вже іржаві баночки з товстолобиком в томатному соусі, зробленим у … 2013 році! Термін придатності ко

і тушонка вже зіпсована...

і тушонка вже зіпсована…

нсерви – 24 місяці.

Недодивилися… – розгублено запевняє доти впевнена у своїй правоті господиня. Воно, може, і так, з ким не буває. Тільки ось поряд на полиці для

покупців ще один “неліквід”: банки з тушонкою, в яких навіть здулася  кришка – токсини “гуляють”. Продукт  по датах прострочений вже півроку. Це ще одна випадковість?

Уважність  може вберегти здоров’я  

Можна поспостерігати в будь-якому магазині, як часто покупці цікавляться свіжістю продуктів і дивляться на його дату виготовлення.  Так робить хіба що  один із сотні. Особливо літні люди зазвичай покладаються на продавця, запитуючи: “А ковбаса свіженька?” – “Вчора завезли”. Оце і вся гарантія якості. Щоправда, вже в іншому пристромському магазині щодо свіжості в’яленої риби, викладеної з цінниками поштучно у вітрині, продавчиня сказала, що не знає, хто її зробив і якої вона давності – чесно зізналася. Може тому, що покупці були прискіпливі.  Бо інакше подумайте: якщо товар сумнівний, а поготів якщо зіпсований, то навіщо і для кого його викладати на прилавок?

Симптомом зубожіння населення є факт існування ринків прострочених продуктів. Таких немало в столиці. Кілька разів навесні довелося бачити схожі пропозиції і на місцевому базарі. Торішній майонез по дві гривні – дешево, але дуже ризиковано, а розчинну каву за 20 гривень (третина діючої ціни), хай і п’ятирічної давнини, брали. Проте все принаймні по чесному: людина знає, що купує. А ось у магазинах іноді під маркою акції, або через те, що продавці “недодивилися”, можна за повну ціну купити зіпсоване. Отож, аби уникнути неприємностей з харчами, не лінуйтеся і не забувайте дивитися етикетку.

За півроку в Україні, згідно з офіційною статистикою, на ботулізм захворіло  70 людей, з них 8 померли. Причиною є вживання заражених токсинами продуктів. Зазвичай це консерви, риба, м’ясо, ковбасні вироби. Наявність цієї інфекції у продукті нічим зовні не помітна: токсин не призводить до зміни його кольору, запаху або смаку. Тому дуже  важливо дотримуватися профілактичних заходів на випередження.

Валентина БАТРАК

умови сільської торгівлі

умови сільської торгівлі

Изображение 102Изображение 107Изображение 110Изображение 152

Губернатор Київщини: “Обшуки, арешти, суворий режим” – звикайте до цих слів

maxresdefault (1)Голова Київської обладміністрації Олександр Горган прогнозує, що обшуки і арешти корумпованих чиновників у Київській обладміністрації триватимуть.

Про це він написав у facebook.

“Щодо обшуків, які проводились в КОДА. “Обшуки, арешти, взяття під варту”. Звикайте до цих слів в новинах про Київську область”, – написав Горган.

Він відзначив, що 1 серпня прокуратура і СБУ проводили процесуальні дії в рамках кримінального провадження за ч.3 ст. 368 (“Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище”).

“Вкотре заявляю – розподіл пасажирських маршрутів в області є результатом корупційних домовленостей відповідальних чиновників, власників транспортних компаній і криміналітету, який контролює нелегальних перевізників”, – написав Горган.

За його словами, обшуки у КОДА проходили з метою встановлення осіб, причетних до організації схеми і її припинення.

1 серпня слідчі вилучили документи з управління інфраструктури Київської ОДА за 2015 -2016 роки, які стосувались конкурсів на визначення транспортних компаній, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення в межах Київської області.

Горган додав, що системно взаємодіє з правоохоронцями для припинення усталених корупційних схем у КОДА.

“І ця взаємодія стосується не тільки транспортної сфери. Спільно з Прокурором області Дмитром Чібісовим я здійснюю інспекцію об’єктів капітального будівництва. На черзі –  заклади охорони здоров’я”, – написав Горган.

“Скоро в новинах про Київщину з’являться слова “ув’язнення, конфіскація, суворий режим”. Без них не буде слів “економічне зростання, добробут кожної родини, довіра до влади””, – підсумував голова КОДА.

Як відомо, 1 серпня Прокуратура Київщини спільно з СБУ проводили обшуки у службовців Управління інфраструктури КОДА у справі про корупцію при видачі дозволів на обслуговування приміських автобусних маршрутів.

Як відомо, у лютому Горган заявив, що розподіл автобусних маршрутів на Київщині здійснюється через “закулісні домовленості” і корупційні зв’язки і пообіцяв подолати це.

Горган запевнив, що проводитиме відкриті конкурси на здійснення автобусних перевезень на Київщині.

Зокрема у 2017 році він обіцяв провести конкурси і перекласти договори щодо 142 маршрутів.

На Київщині згоріла пшениця на 8 гектарах

1499101079_pshenycchРозпочалася жнивна кампанія 2017 і як показує практика, щорічно у цей період різко загострюється ситуація з пожежною безпекою. Рятувальники разом з аграріями  проводять перевірки та об’їзди хлібних масивів. Але не дивлячись на ці заходи, пожежі на хлібних ланах все ж таки мають місце. Так на території Київської області вже сталися пожежі у Білоцерківському, Таращанському, Макарівському, Яготинському, Миронівському та Києво – Святошинському  районах, де згоріла пшениця на корені на площі приблизно 8 Га. (більше…)

Енергоаудит є першим кроком до теплової модернізації

Володимир Печерський (в центрі) розповідає по енергоменджмент

Володимир Печерський (в центрі) розповідає по енергоменджмент

В останній день липня в сесійній залі міської ради відбулась нарада щодо впровадження системи моніторингу, аналізу та контролю енерговикористання в будівлях. На зустріч були запрошені завідувачі господарством міських шкіл, дитячих садочків, керівники КП ВУЖКГ Олександр Слюсар та ВУКГ Сергій Бут. У вступному слові міський голова Тарас Костін зауважив, що чи не найактуальнішими проблемами в життєдіяльності міста на сьогодні є енергоефективність та енергозбереження:
– Енергоменеджмент – це основа, яка необхідна для ефективної реалізації заходів із енергоефективності у бюджетних установах. Добре відомо, що тільки за рахунок ефективного управління енергоспоживанням, без капітальних інвестицій, можливо скоротити енергоспоживання на 10-20 відсотків. Базовою умовою енергетичного менеджменту є система моніторингу, аналізу та контролю енерговикористання.
Міський голова зауважив, що міська влада має намір започаткувати енергоменеджмент у Переяславі. І саме завгоспи стануть першою ланкою цієї великої системи. Що вони мають робити і як це буде виглядати, розповів координатор напрямку розвитку енергоменеджменту Володимир Печерський. Володимир Анатолійович представляє компанію «ЕСКО Україна», яка вже давно працює на

Питань у присутніх виникло не мало

Питань у присутніх виникло не мало

ринку енергоаудиту. Він розповів, що аби розпочати роботу з контролю за енерговикористанням, потрібно створити вертикаль збору даних. Необов’язково розпочинати збір інформації з допомогою автоматики. Для спроби впродовж року інформацію зі шкіл та дитячих садочків нашого міста можна передавати щодня в ручному режимі. Для цього потрібно мати лише найпростіший комп’ютер з виходом в Інтернет. Передавати потрібно такі дані: температура повітря надворі, температура та вологість в приміщенні, кількість використаної гарячої та холодної води, показники лічильників електрики та газу, якщо є газові установки. Протягом року передані дані щодо кожної школи чи дитячого садочка будуть оброблятись спеціалістами за допомогою спеціальної комп’ютерної програми та видаватимуться рекомендації стосовно кожної будівлі, за рахунок чого можна зекономити енергоресурси. Доповідач зазначив, що такий моніторинг київських шкіл його компанія почала проводити з 2010 року, і уже через чотири роки школи столиці змогли зекономити для бюджету 13,7 мільйона гривень.
– Для зниження витрат енергії слід зрозуміти, які саме втрати енергії необхідно компенсувати, чому вони з’явилися та які заходи енергоефективності мають бути реалізовані для конкретного будинку. Саме такі завдання стоять перед енергоаудитом, який є першим і необхідним кроком на шляху до теплової модернізації будинку. Внаслідок такої модернізації мешканці отримують не тільки комфортніші умови проживання, навчання та виховання, а і зниження плати за комунальні послуги.
В ході обговорення Володимиру Печерському було задано чимало питань. Керівники господарських служб зазначали, що в одній і тій же школі буває різна температура у класах. Це залежить від того, на якій стороні – сонячній чи ні – знаходиться те чи інше приміщення. То яку в такому випадку передавати температуру? Доповідач зазначив, що бажано передавати температуру у всіх класних кімнатах, а програма сама виведе середньодобову температуру в приміщенні.
Тож чи буде введений такий контроль з використання енергоресурсів, мають вирішити депутати міської ради на одній із своїх сесій, адже ця послуга не безкоштовна. Ручна передача інформації коштуватиме для бюджету 50 гривень в місяць за один об’єкт, автоматична буде в рази дорожче.
Володимир Набок

Пенсіонерка із Цибель найняла на роботу бракоробів

Цю стіну навіть не штукатурили і не фарбували

Цю стіну навіть не штукатурили і не фарбували

До редакції зателефонувала жителька Цибель Катерина Коробка, 66 років, і запросила кореспондента до себе в гості. Під час зустрічі Катерина Андріївна розповіла:
– Я інвалід другої групи, пересуваюсь лише за допомогою двох ціпків. Сестрі Галині Андріївні, із якою я живу разом, виповнилось 69 років. Цей будинок нам дістався у спадщину від батьків. Переїхавши жити до Цибель із Києва, ми вирішили зробити невеличкий ремонт: підремонтувати доріжки, які вже повищерблювалися, поновити навколо хати вимощення, дещо підштукатурити та замінити віконечко у комірчині.
Жінка розповіла, що гроші із сестрою відкладали із власних пенсії впродовж семи років. Назбирали 46 тисяч, і вирішили винайняти гарних спеціалістів для цих робіт.
В одному із номерів газети «Вісник Переяславщини» вони знайшла оголошення: «Внутрішні та зовнішні види будівельних робіт. Якісно» і номер телефону.
– Думала, раз дали оголошення в газеті, значить, працюють якісно і чесно. Після дзвінка через кілька днів приїхали два хлопці – Славік та Артур. Подивились, що мають робити, визначились із ціною. Я будівельникам відразу сказала, що грошей у мене всього 46 тисяч. Хлопці відповіли, що за роботу візьмуть 18 тисяч, а на решту куплять усі необхідні матеріали. Причому пообіцяли на кожну покупку надати чек. «Вдарили» по руках, і вони приступили до роботи.
Жінка сказала, що наступного дня привезли пісок, щебінь, якусь арматуру, цемент. Що і як там робили майстри, жінки не знають, бо за станом здоров’я не могли постійно їх контролювати. Якщо якийсь будівельний матеріал закінчувався, майстри брали гроші і привозили чергову порцію.

Вимощення і доріжка значно нижчі від ґрунту. Куди воді стікати?

Вимощення і доріжка значно нижчі від ґрунту. Куди воді стікати?

– З усього, що вони зробили мені подобається лише поручень біля стіни, решту потрібно переробляти. Стіна оштукатурена нерівно, та до кінця і не дороблена. Після вимощення навколо хати у деяких місцях вода тече прямо під фундамент, навіщо нам така «відмостка»? А ви бачили доріжки? Люди, які заходили до двору, дивувались, питаючи: невже це нова доріжка? У вас стара була краща. Причому після дощу по ній ми ходити не можемо, бо після її укладки грунт опинився вище бетону, тож вода стоїть і нікуди не дівається, аж доки не висохне.
Жінки мало не плачуть від образи за таку роботу. Шкода не лише матеріалів чи грошей, а ставлення майстрів. Взяли гроші, наобіцяли «три короби», зробили абияк.
– Обманули та й усе. Ви подивіться, як зробили вимощення майстри із Закарпаття навколо церкви у Циблях і на наше убозтво. Я знаю, що мені не варто було відразу віддавати гроші за роботу. «Майстри» просто викликали у мене довіру, я і заплатила. Знаю, що вже нічого не поверну. бо ніяких договорів, окрім усного, ми не укладали. Просто хочу попередити інших, що за виконану роботу варто розраховуватись лише після того, як ви її приймете.
Повернувшись у місто я зателефонував за номером, який мені продиктувала жінка. Чоловік мене вислухав та заявив, що все зроблено за технологією і ніяких претензій від замовників не приймає:
– Все, що вони просили, я зробив, а якщо жінки будуть мене діставати, звернусь до суду, – промовив чоловік і відключив телефон.
Якою була домовленість між господарями та майстрами мені невідомо, але «якість» роботи я бачив – нікому такої не побажаю.
Володимир Набок

Сьогодні – Іллі

2 серпня вшановується пам’ять святого пророка Божого Іллі – покровителя воїнів. Його служіння вmaxresdefault Ізраїлі відбувалося за вісім з половиною століть до Різдва Христового. За церковним переданням батько новонародженого бачив ангелів Божих, які сповивали немовля вогнем і вкладали в його уста полум’я.
Вважається одним з найбільших біблійних пророків.

За народними прикметами Іл’їн день вважався календарним кордоном сезонів, люди переставали купатися в річках та озерах, в природі з’являлися перші ознаки осені. На Переяславщині (Київська область) цього дня храмове свято у с. Циблі.


Дизайн: Cliplib