Архив Серпень 9th, 2017

Міській гімназії до нового навчального року відремонтують фасад

Таким до жовтневого перевороту було приміщення нинішньої гімназії

Таким до жовтневого перевороту було приміщення нинішньої гімназії

Переяславці, мабуть, помітили, яким красивим стає приміщення міської гімназії після ремонту фасаду на вулиці Сковороди. За свідченням істориків, будинок нинішньої гімназії був збудований у 1877 році. І він входив до комплекс споруд Вознесенського монастиря. Там тривалий час був гуртожиток духовного училища. Згодом у ньому додатково відкрили кілька класів цього училища. Після жовтневого перевороту 1917 році у цьому приміщенні знаходився дитячий будинок, під час війни – німецька комендатура. Після реставрації в 1958 році в ньому відкрили навчальний корпус педучилища. Згодом, після переїзду педучилища до Білої Церкви,  у 2000 році тут відкрили початкову шосту школу і міську гімназію.
У міському відділі освіти розповіли, що ремонт фасаду в гімназії не виконувався

Так виглядає приміщення гімназії нині

Так виглядає приміщення гімназії нині

більше десяти років. Цього року міська рада із фонду розвитку виділила на це кошти. Роботи виконує ПП «Сервіс-Бізнес» (колишнє ремонтно-реставраційне управління №4). Оскільки сама споруда міської гімназії є пам’яткою архітектури, аби не змінювати фасад, вирішили її не утеплювати, тим більше, що товщина стін там дуже велика.
Будівельники обмили стіни від колишньої побілки, де це потрібно, виконали реставраційні роботи і потім провели кольорове розфарбування фасаду. Роботи планують завершити до початку навчального року.
Володимир Набок

Де по місту відключатимуть світло

електрика-150x85У зв`язку з тим, що з 14 по 19 серпня 2017 р. в м. Переяславі-Хмельницькому буде припинено газопостачання підрозділ ПАТ «Київобленерго» переносить графік відключення електроенергії, який був попередньо розміщений на сайті міської ради.

Остаточний графік відключення електроенергії виглядатиме таким чином:

21.08.2017 року з 9-00 до 17-00 по вулиці Шкільна у зв’язку із ремонтом трансформаторної підстанції ;

22.08.2017 року з 9-00 до 16-00 по вулиці Ярослава Потапенка, Мічуріна, Петропавлівська, Суворова, Ганни Самутіної, Ватутіна, Новокиївське шосе, 2-ий Петропавлівський провулок.

Хто отримає надбавку до пенсії в 1000 грн

787217_w_300Пенсії планують “осучаснити” в жовтні, якщо депутати ухвалять у другому читанні і вцілому пенсійну реформу. Надбавку отримають 5,6 млн пенсіонерів.

Про це повідомляє “Сегодня“.

1,1 млн пенсіонерів отримуватимуть надбавку понад 1 тис. грн. Пенсія 1,9 млн пенсіонерів збільшиться від 500 до 1000 грн.

У Міністерстві соціальної політики пояснили, що великі надбавки отримають українці, які вийшли на пенсію до 2007 року, мали високу зарплату і більше 30 років стажу. Правда, таких пенсіонерів не так вже й багато. Утричі більшу за середню зарплату в Україні, за даними Держстату, отримують програмісти, працівники авіаційного транспорту та менеджери вищої, середньої ланки.

“Залишається близько 3 мільйонів пенсіонерів, які в жовтні взагалі не отримають жодної надбавки. Перш за все це люди, які вийшли на пенсію за останні три-чотири роки. У них зарплатна база ще не так сильно застаріла, а якщо перераховувати зі зниженням оцінки одного року стажу, страхова частина їхньої пенсії вийде навіть нижчою, ніж зараз. Їм, звичайно, не зменшать загальний розмір пенсії, але й додаткових грошей у результаті осучаснення вони не отримають”, – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Не допустимо лісових пожеж

горить лісПереяслав-Хмельницький районний сектор ДСНС та відділ з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради нагадує, що внаслідок сухої та вітряної погоди підвищується ризик виникнення лісових пожеж і звертається з проханням до населення дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісових масивах:
– відпочивайте лише у спеціальних зонах відпочинку, не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
– якщо багаття розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
– намагайтеся не курити в лісі, не кидати недопалки на землю;
– не користуйтеся у лісі чи поблизу його піротехнічними засобами: петардами, бенгальськими вогнями, повітряними ліхтариками тощо;
– не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом.
При виникненні пожежі:
– обов’язково повідомте про пожежу за номером «101»;
– незначний вогонь спробуйте загасити водою, грунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини.
Сергій Мартинов, начальник відділу з питань НС та ЦЗН виконкому міської ради
Сергій Лисенко, начальник районного сектору ДСНС

Вітрильні перегони на “Кубок Переяслава-2017” стали найшвидшими за всі роки

На старт вийшли 29 вітрильників

На старт вийшли 29 вітрильників

Минулих вихідних уже 26-й раз поспіль у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) відбулися перегони яхт на “Кубок Переяслава”.  Цього разу на старт вийшли 29 вітрильників із  Черкас, Києва, Українки,  Вишгорода і Переяслава. А загалом за всі роки змагань максимальна кількість учасників була 46, мінімальна – 18.

Реєстрація яхт, які прибули на змагання,  почалася  в п’ятницю, 4 серпня. Цього ж дня ввечері на базі яхт-клубу учасників регати розважав переяславський гурт “Натюрмортум”.

А вже наступного дня о 13 годині стартували перегони.  На пірсі річкового порту зібралося кілька десятків охочих поспостерігати за початком змагань і пофотографуватися на фоні яхт.

Учасники змагалися у п’яти групах. Поділ відбувався відповідно до перегонового балу (величина, що показує швидкісний потенціал судна) – від нижчого до вищого. А в п’яту групу об’єднали яхти, які жодного разу не вимірювалися для визначення перегонового балу. Між іншим, цю процедуру проводять лише офіційні вимірювачі Вітрильної федерації України, і коштує послуга близько 1200 грн.

Яхта "Ангеліна" прийшла першою у найчисельнішій групі

Яхта “Ангеліна” прийшла першою у найчисельнішій групі

За словами головного судді змагань Григорія Горбаченка (55 років), який  у минулому був головою переяславського яхт-клубу, розподіл на групи – досить складна справа і  викликає чи найбільше суперечок між учасниками.

Вітрильники вийшли із затоки і попрямували в бік центрального пляжу, аби ними змогли помилувалися переяславські відпочивальники. Після цього взяли курс на Канів. Неподалік канівських шлюзів розвернулися і “пішли” в зворотному напрямку  до Трахтемирова. А звідти вирушили до фінішу в районі затопленого села В’юнище (вхід у затоку).  Загалом подолали близько 100 кілометрів дистанції.

За словами Григорія Горбаченка, додатково фіксувався час, за який  яхти дісталися Канева і Трахтемирова, і якби не було вітру і учасники не змогли вчасно повернутися на фініш, для визначення переможців взяли б саме ці результати.  Але погода посприяла, як ніколи раніше.

– З 10 години і майже до ранку був ідеальний вітер. Тому ця регата  була найшвидшою за всі роки, – зазначив Григорій Горбаченко.

Тримаран "Тарпан" починає шлях до перемоги

Тримаран “Тарпан” (праворуч) починає шлях до перемоги

Перші яхти почали фінішувати між 21 і 22 годиною (за вісім годин після старту).  А загалом вісім суден дісталися фінішу до півночі.

У першій стартовій групі (у ній було найбільше – 8 учасників) найкраще виступив екіпаж вітрильника “Ангеліна” із черкаського яхт-клубу “Парус” (капітан Сергій Ігнатенко). Кияни з яхти “Лотос”, які представляли переяславський яхт-клуб, посіли у цій категорії п’яте місце.

Переможцями другої стартової групи знову стали черкащани – з яхти “Віторія” (капітан Василь Зінченко). А третя сходинка тут дісталася переяславським яхтсменам із судна “Віола” (капітан Віктор Безнос).

У третій групі тріумфував екіпаж яхти “Полонез” із Українки (яхт-клуб “Південний” НАУ, капітан  Сергій Рибін).

Екіпаж яхти "Оса" із Українки здобув друге місце

Екіпаж яхти “Оса” із Українки здобув друге місце

На першу сходинку в четвертій стартовій групі піднявся екіпаж яхти “Бора” із черкаського “Паруса” (капітан Олег Череванев). Між іншим, усі чотири учасники групи фінішували протягом години – з 21.29 до 22.29.

У п’ятій групі найшвидшим виявився  тримаран “Тарпан” київського яхт-клубу “Монітор” (капітан Віктор Сироватко). Екіпаж судна прийшов на фініш найпершим об  21.12. У цій же групі переяславська яхта “Батура” посіла четверте місце.

За словами організаторів, вісім вітрильників не фінішували. Деякі учасники зійшли з дистанції, зрозумівши, що за перемогу змагатися марно.

Переможці груп отримали на подарунки сонячні батареї на 12 вольт, за друге місце учасникам вручили спальні мішки, а за третє  – портативні газові плитки.

Як зазначив Григорій Горбаченко, на жодних змаганнях із вітрильного спорту не вручають таких цінних подарунків, як на “Кубку Переяслава”. І не годують так смачно і ситно, як у нас.

На урочистостях під час нагородження виступив найстарший учасник перегонів – 80-річний Євген Павлович Ударцев – професор, авіатор і яхтсмен, ветеран НАУ. Його яхта “Геліос” взяла участь у регаті після дворічної перерви. Ударцев сказав багато приємних слів про змагання, Переяслав, згадав, що в Циблях  жив легендарний капітан далекого плавання Анатолій Янцелевич –  полярний мореходець і першовідкривач морських шляхів Антарктики.

Григорій Горбаченко розповів присутнім, що в минулому році переяславські яхтсмени і київські ветерани-підводники зверталися в циблівську сільську раду з проханням перейменувати вулицю Леніна в селі, де останні роки прожив капітан, на Янцелевича. Однак її назвали Центральною.

Учасники регати вирішили знову звернутися до жителів Цибель, аби ті  врахували їхню думку й все-таки повторно перейменували вулицю  на честь Янцелевича.

Юлія Строчинська

 

 

Більше третини всіх українських замків знаходиться на Тернопіллі

2 2926

Від фортеці ХII ст. в Кременці гарно збереглася надбрамна башта з готичним арковим проїздом

На початку цього місяця делегація журналістів з усієї України відвідала Тернопільщину. Триденний прес-тур (1-3 серпня) проходив у рамках проекту Українського журналістського фонду “Україна очима редактора”. Незабутні екскурсії та паломницькі мандрівки для представників регіональних ЗМІ організувала Тернопільська облдержадміністрація з метою популяризації туристичного бренду свого мальовничого краю, який вражає наявною історичною спадщиною. На сьогодні точно відомо, що більше третини всіх уцілілих українських замків та збережених неповністю знаходиться саме на Тернопіллі.

Мандрував Тернопільщиною й журналіст “Вісника” (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл.). Ось що він там побачив.

Найдревніша пам’ятка Кременця – фортеця ХII століття (більше…)

У Переяславі на шість днів припинять газопостачання. Доведеться готувати страви на відкритому вогні, в мікрохвильовці, в пароварці та в мультиварці

За повідомленням Переяслав-Хмельницької ФЕГГ ПАТ “Київоблгаз” (Київщина), у зв’язку з виконанням ремонтних робіт на газопроводі у місті буде припинено газопостачання зранку 14 серпня до вечора 19 серпня. Таким чином шість днів у переяславців не буде можливості готувати їжу на газових плитах.

Спеціально для такого випадку “Вісник” підібрав рецепти страв, які можна приготувати на відкритому вогні (у казані, сковороді, на грилі), в мікрохвильовці, в пароварці та в мультиварці.

Готуємо в казані та в сковороді (більше…)

Хрещатик перекриватимуть під час тренування та військового параду

598abd035efb9Військові маршируватимуть Хрещатиком, готуючись до військового параду на День Незалежності.

16, 18  і 22-24 серпня, з 21:00 рух автотранспорту вулицею Хрещатик, на ділянці від Бессарабської до Європейської площі, буде обмежено.

До водіїв звертаються із проханням враховувати цю інформацію під час вибору маршрутів руху.

20706463_1379791292098584_414710714_n (більше…)

З острова на Дніпрі врятували «робінзона»

598abc1d0f3c1Днями до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшло повідомлення про те, що посеред річки Дніпро біля острову «Лордовський», що в Оболонському районі столиці  знаходиться чоловік 1992 р.н. Про це повыдомляє сайт рятувальників

– До місця виклику негайно було направлено рятувальників частини аварійно-рятувальних спеціальних робіт на водних об’єктах. Прибувши до місця події, водолази-рятувальники встановили, що на поверхні води чоловіка немає, але очевидці доповіли, що він доплив до острова, – йдеться у повідомленні. (більше…)

У Києві п’яний водій за вечір скоїв чотири ДТП

987878П‘яний 27-річний водій на Opel у вівторок, 8 серпня,  увечері здійснив чотири ДТП у Києві.

“На вулиці Кирилівській в’їхав в автомобіль, де перебувала жінка з дитиною. Втік. Біля повороту на Саратовську на повному ходу влетів у задню частину попутного авто Toyota. Потім зносить тимчасовий паркан і разом зі знаком тягне його за собою, а вже після цього – у зустрічний Nissan. Теж утік. І нарешті, вже біля Стеценка, 1б, припаркувався на зустрічній смузі, вибіг з авто, намагався перелізти в гаражний кооператив через паркан. Зупинили співробітники патрульної поліції разом з охоронцями приватної фірми і небайдужі громадяни”, – повідомляє “Київ Оперативний”.

(більше…)

В Пенсійному фонді визначили кращі творчі роботи дітей

P70112584 серпня в Переяслав-Хмельницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду в Київській області відбувся фінал конкурсу дитячих робіт у номінаціях: малюнок, вишивка, аплікація, ручні вироби. Переможцями конкурсу стали:

  1. Аплікація – Рожа Анастасія, 7 років (Переяслав – Хмельницький);
  2. Ручні вироби – Кондратенко Анастасія, 9 років (Згурівка);

    Тесленко Богдана, 9 років (Яготин).

Роботи переможців візьмуть участь у заключному етапі конкурсу дитячої творчості, який відбудеться в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області з 8 по 21 серпня 2017 року.

Сьогодні — Пантелеймона-цілителя

pantelejjmon9 серпня Православна Церква вшановує пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона (305).
Народився в місті Никомидії в сім’ї багатого язичника Євсторгія і мав ім’я Пантолеоном. Але мати його Еввула була християнкою. Вона хотіла виховати сина в християнській вірі, але померла, коли майбутній великомученик був ще юнаком. Батько віддав Пантолеона в початкову язичницьку школу, закінчивши яку юнак став навчатися мистецтву лікування у знаменитого в Никомидії лікаря Єфросина.

Здібності Пантолеона стали відомими імператору Максиміану (284-305), який захотів бачити його при своєму дворі.

Саме в той час в Никомидії таємно проживали священномученики пресвітери Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ, які врятувались після спалення 20000 християн в Никомидійській церкві в 303 році. Святий Єрмолай неодноразово бачив Пантолеона, який проходив поруч їх пристановища. Одного разу пресвітер покликав юнака до свого житла і розказав про християнську віру. Після цього Пантолеон кожного дня відвідував священномученика Єрмолая. Одного разу майбутній цілитель побачив на вулиці мертву дитину, якого вкусила гадюка і була ще поруч. Пантелемон став молитися Господу Ісусу Христу про воскрешення померлого і знищення ядовитої змії. Він твердо вирішив, що на випадок виконання його молитви стане послідовником Христа і прийме хрещення. Дитя ожило, а гадюка розлетілась на кусочки перед очима Пантолеона.

Після цього чуда Пантолеон був охрещений святим Єрмолаєм з іменем Пантелеймон, що в перекладі означає всемилостивий. Розмовляючи з своїм батьком святий Пантелеймон підготував і його до прийняття святого хрещення. Коли батько Євсторгій побачив як син іменем Ісуса Христа зцілив сліпого, то не вагаючись хрестився разом з прозрілим. Незабаром батько Пантелеймона помер і цілитель присвятив все своє життя хворим і вбогим. Він безвідплатно лікував всіх, хто до нього звертався, зціляв їх іменем Ісуса Христа. Святий Пантелеймон відвідував у в’язницях християн, якими були переповненні всі темниці, лікував їх від ран. Дуже швидко слух про милостивого лікаря ширився по всьому місту. Залишивши інших лікарів хворі стали звертатися тільки до нього.

Із заздрощів лікарі донесли імператору, що святий Пантелеймон лікує ув’язнених християн. Імператор Максиміан вмовляв святого спростувати ці доноси і принести жертву ідолам, але святий Пантелеймон сповідав себе християнином і на очах імператора зцілив розслабленого іменем Ісуса Христа. Роздратований Максиміан стратив зціленного, який прославляв Христа, а святого Пантелеймона віддав на жорстокі муки. Господь являвся святому і зміцнював перед стражданнями. Великомученика Пантелеймона повісили на дереві і рвали залізними кігтями, обпалювали свічками, потім розтягували на колесі, кидали в кипуче олово, а потім у море з каменем на шиї. З усіх тортур великомученик виходив неушкодженим і з сміливістю викривав імператора. Одночасно перед судом язичників стали пресвітери Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ. Всі троє твердо сповідали свою віру в Спасителя і їм були відсічені голови.

За повелінням імператора великомученика Пантелеймона кинули до диких звірів у цирку. Але звірі лизали йому ноги і, штовхаючи один одного, старалися доторкнутися до руки святого. Глядачі піднімалися з місця і кричали «Великий Бог християнський!». Роздратований Максиміан наказав своїм воїнам сікти всіх, хто прославляв Ісуса Христа, а великомученику Пантелеймона відсікти голову.

Святого привели на місце страти і прив’язали до оливкового дерева. Коли великомученик молився, один з воїнів вдарив його мечем, але меч став м’яким, як віск і не наніс ніякої рани. Святий закінчив молитву і почув голос, який кликав страстотерпця до Царства Небесного. Почувши голос з неба воїни впали на коліна і просили прощення. Вони відмовили продовжувати страту, але великомученик Пантелеймон звелів продовжувати виконувати наказ імператора, сказавши, що інакше вони не будуть мати з ним частки в майбутньому житті. Воїни зі слізьми попрощалися з ним, цілуючи його.

Коли мученику відсікли голову, із рани потекло молоко. Оливкове дерево, до якого був прив’язаний святий, на момент його смерті вкрилося плодами. Багато з тих, хто був присутніми при страті святого увірували в Господа Ісуса Христа. Тіло святого, яке винули  у вогнище, залишилося у вогні неушкодженим і було поховане християнами (+ 305). Слуги великомученика Пантелеймона Лаврентій, Васса і павіан бачили його страту і чули голос з неба. Вони написали розповідь про життя, страждання і кінець великомученика Пантелеймона. Святі його мощі часточками розійшлися по всьому християнському світі, а чесна глава знаходиться нині в Руському Афонському монастирі на честь святого великомученика Пантелеймона.

Шанування святого мученика в нашій Церкві відоме вже з ХІІ століття. Князь Ізяслав, в хрещенні Пантелеймон, син Мстислава Великого, мав зображення великомученика Пантелеймона на своєму шоломі. Заступництвом святого він залишився живим у битві 1151 року.

Великомученик Пантелеймон шанується в Православній Церкві як грізний святий, покровитель воїнів. Цей бік шанування розкриває його перше ім’я Пантолеон, що означає «у всьому лев». Друге ім’я дане при хрещенні – Пантелеймон – означає «всемилостивий» і розкриває шанування великомученика як цілителя. На святих іконах святий Пантелеймон зображається юнаком в червоному вбранні зі скриньочкою в лівій і ложечкою в правій руці, як безвідплатний лікар. До цілителя звертаються в молитві від недугу душевного і тілесного. Саме таким він зображений у великій іконі кафедрального патріаршого собору святого князя Володимира у м. Києві, де ще й поміщена часточка його святих мощів. На святих іконах великомученик часто зображається ще й із своїм житієм в картинках. Пам’ять його творить Свята Церква 9 серпня за новим стилем. Ім’я святого великомученика Пантелеймона закликається при звершенні таїнства Соборування, освячення води і в молитві за немічного хворого. Крім служби з каноном святому цілителю є ще й акафіст, який часто читається хворими для отримання зцілення.

Особливе шанування святому великомученику і цілителю Пантелеймону звершується на Афоні в Руському Пантелеймоновому монастирі. Перед свято розпочинається за вісім днів до свята. На вечірні кожного дня співаються молебні канони на 8 гласів, при цьому для кожного дня вони є різними. Другий день свята – день ктиторський. В день свята після вечірні звершується панахида за будівничими, жертводавцями обителі і роздається коливо.

В народній традиції святий Пантелеймон вважається ще й оборонцем людей від вогню. Під час пожежі навколо будови, яка горіла, тричі обносили ікону святого Пантелеймона, щоб пожежа припинилась. Найчастіше це робили тоді коли вогонь виникав від грому. В день пам’яті селяни молилися святому Пантелеймонові й перед його образом запалювали свічки, щоб у полі копи зберіг від пожежі. В цей день люди, які лікували хвороби зіллям, збирали цілющі трави.


Дизайн: Cliplib