Архив Вересень, 2017

На неефективність поліції нарікають і противники, і прихильники будівництва ТЕЦ

285728 вересня Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів чергову 43 сесію міської ради. На початку її роботи сесійна зала була переповнена. Люди стояли і по під стінами, і в коридорі. Вже не вперше на засідання прийшли протестувальники проти будівництва ТЕЦ на вул. Героїв Дніпра, 38. Цього разу їх вимоги озвучив депутат міської ради Сергій Сиворко: включити до порядку денного та розглянути першими питання про ситуацію, що сталася біля ТЕЦ 20 вересня ц. р., про відставку міського голови та про підробку документів посадовцями міської ради, що відкрили можливість спорудженню ТЕЦ. В ході голосування дві останні пропозиції не було підтримано. Очевидно, й тому, що раніше необхідні матеріали про вірогідність підробки документів було передано до правоохоронних органів. Саме вони повинні встановити була вона насправді чи ні.

Про ситуацію, що сталася біля ТЕЦ, дещо розповів начальник переяславського відділення поліції Олег Петренко. Зокрема, зазначив, що 20 вересня близько 30 чоловіків почали розбирати шини біля паркану навколо ТЕЦ, якими протестувальники раніше її блокували. Виникла конфліктна ситуація. Як наслідок, до поліції звернулося кілька осіб із заявами, про те, що вони постраждали. В ході обговорення його учасники задавали начальнику поліції немало запитань. Ті, хто проти будівництва ТЕЦ, були явно невдоволені не достатньо ефективними, на їх погляд, діями поліції по їх захисту. На це Олег Петренко сказав, що подібні претензії до правоохоронців є не лише від протестувальників. Вже 17 скарг та звернень про бездіяльність поліції надійшло і з боку “Югенергопромтрансу”, типу “нас там блокують, а ви нічого не робите”.

Взагалі деякі моменти цього обговорення цілком зрозумілі були, мабуть, лише для посвячених. Наприклад, немало було сказано, що ті, хто розбирав шини, були у військовій формі. Викликали військового комісара і він сказав, що форму мають право носити лише військовослужбовці. Разом з тим просто в сесійній залі немало людей було теж у військовій формі. На це жодної уваги чомусь ніхто не звертав. Також немало висловлювалося здогадок та припущень, хто ж були ті прихильники ТЕЦ, їх засновники, де вони перевдягалися і таке інше? Між тим кілька їх представників було у сесійній залі і готові були дати свої пояснення. Нарешті і зробили це, коли головуючий на сесії надав їм слово.

Як пояснив Сергій Галицький, вони всі жителі міста, працівники міської охоронної організації. З “Югенергопромтранс” уклали угоду на співпрацю, тобто працюють там як охоронці. Звинуватив вже самих протестувальників у правопорушеннях, типу “не пускали на роботу ні працівників, ні транспорт, а на жодні переговори не йшли”. Протестувальники, яких в сесійній залі було значно більше, явно не схвалювали такі виступи і навпаки підтримували, інколи навіть оплесками тих, хто виступав на їх боці. У такому дусі і проходило це чергове обговорення проблеми будівництва ТЕЦ.

Що ж до подій 20 вересня, Олег Петренко також зазначив, що на мобільні телефони те, що відбувалося, знімали учасники обох сторін конфлікту. Відзняте передали до поліції. Ці матеріали вивчаються.

Переяслав-Хмельницький туристично-інформаційний центр готовий до прийому гостей!

Туристично-інформаційний центр створює привабливий імідж міста

Туристично-інформаційний центр створює привабливий імідж міста

Відтепер туристам, які приїхали до Переяслава-Хмельницького (Київська область), буде легше зорієнтуватися в місті. Допомогу мандрівникам надає туристично-інформаційний центр, офіс якого відкрили на вулиці Б. Хмельницького, 51, поряд із центральною площею.

Ініціатор створення центру – міський підприємець Андрій Біліченко (28 років). Він переконаний, що Переяславу, де функціонує 24 музеї, такий заклад просто необхідний.

– Туристично-інформаційний центр створений, аби привернути увагу українців і європейців до багатої історичної спадщини нашого міста, а також забезпечити їм цікаве і комфортне перебування в ньому, – каже він.

Передусім, центр забезпечує подорожніх інформаційними матеріалами: картами, схемами транспортного сполучення, буклетами. Наразі персонал завершує розробку туристичної карти міста, де будуть позначені музеї, визначні пам’ятки, а також об’єкти інфраструктури: готелі, заклади харчування, магазини тощо.

Арт-салон центру

Арт-салон центру

– У центрі туристи можуть замовити екскурсії (якщо потрібно, з перекладачем). Ми надаємо інформацію про музеї міста, їхні графіки роботи. Можемо забронювати для гостей номери в готелях, організувати харчування або ж порадити, де перекусити, – розповідає про послуги центру адміністратор Іванна Невертій (33 роки). – Тут можна скористатись безкоштовним Wi-Fi, підзарядити телефон, придбати сім-карту і просто відпочити. Поряд з офісом є платіжний термінал.

Також у туристично-інформаційному центрі представлена сувенірна продукція із символікою міста та вироби народних умільців Переяславщини, як знаних, так і початківців. Тут є гобелени, живописні полотна, картини з бісеру, вишиванки, вироби з дерева, кераміка, мило ручної роботи, авторські прикраси, м’які іграшки та інше.

– Туристи з Києва порівнюють наш арт-простір зі столичним Андріївським узвозом. І ми пишаємося тим, що це роботи переяславців, – зауважує Іванна Невертій.

Хоча заклад орієнтований більше на туристів, придбати тут вироби або просто прийти на екскурсію можуть і жителі міста та району.

Працівники туристично-інформаційного центру запрошують до співпраці майстрів.

Довідки за телефоном (066)058-55-47.

Юлія Строчинська

Фото автора

ДТП на Київщині: троє людей постраждало

4900763_oЗіткнення двох транспортних засобів сталося 28 вересня, о 7-40 ранку,  на 37 км автодороги Київ – Овруч, Вишгородського району. Внаслідок недотримання безпечної дистанції руху водія та  двох пасажирів з травмами доставлено до лікарні. (більше…)

Переяславці перемогли  в конкурсі соціальних проектів на Київщині

Ігор Янчук презентує свій проект комісії

Ігор Янчук презентує свій проект комісії

Два проекти жителів Переяслава-Хмельницького – “Кіно Толока” Ігоря Янчука і “Спляча красуня” Марії Барабаш – перемогли в конкурсі соціальних проектів молодіжних ініціатив на Київщині. Вони почнуть реалізовуватися найближчим часом.

Конкурс відбувся за організації управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА. Протягом літа молодь реєструвала свої проекти. А  11-14 вересня в селі Козин Обухівського району відбувся пітчинг соціальних проектів, під час якого учасники конкурсу доопрацьовували свої програми. Допомагали їм експерти програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні.

У неділю відбудеться перша "Кіно Дотока"

У неділю відбудеться перша “Кіно Толока”

В останній день пітчингу учасники презентували проекти конкурсній комісії, до якої увійшли представники управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання і Британської Ради в Україні. Переможцями конкурсу стали 6 проектів, на фінансування яких виділено 100 000 гривень.

– Мета «Кіно Толоки» – висвітлення соціально-культурних проблем суспільства через показ коротко- та повнометражних фільмів, – розповідає про свій задум Ігор Янчук (33 роки), голова ГО “Джем Толока”. – Після показу буде обговорення. І ми всі разом знайдемо паралелі між проблемами, які розкриті у фільмі, й тими, які існують у нашому місті, та шукатимемо шляхи їхнього вирішення. Таким чином “Кіно Толока” стане простором для спілкування, думок і втілення ідей.

8 жовтня о 19 годині в фойє районного будинку культури відбудеться перша “Кіно Толока”. Фільмів, які будуть транслюватися, організатори не розголошують.

Марія Барабаш представила проект "Спляча красуня"

Марія Барабаш представила проект “Спляча красуня”

Ще одна переможниця конкурсу проектів – переяславка Марія Барабаш (22 роки). За освітою психолог, має спеціальну професійну підготовку для проведення  тренінгів.

– Проект «Спляча красуня» спрямований на підвищення рівня самооцінки, впевненості в собі та особистісних якостей дівчат-підлітків (від 13 до 16 років), – розповіла Марія Барабаш. – Закомплексованість, низька самооцінка, невпевненість в собі, страх публічних виступів  часто заважають їм рухатися вперед, впливають на успіхи в навчанні, стосунки з іншими. У рамках цього соціального проекту я буду допомагати дівчаткам вирішувати ці проблеми.

Реєстрація для участі в проекті «Спляча красуня» триває до 4 жовтня за телефоном (093) 395-66-58.

Юлія Строчинська

Відвідайте ТЕЦ у Білорусі

image002ТОВ «ЕПГ «Югенергопромтранс» запрошує охочих відвідати ТЕЦ у місті Пружани (Республіка Білорусь) у жовтні цього року. Довідки тел.: 098-958-34-85.

Місячник здачі вогнепальної зброї розпочинається в неділю

262489З 1 по 31 жовтня Переяслав-Хмельницьким відділом поліції в місті та районі проводитиметься місячник добровільної здачі зброї.

Під час оперативно-профілактичної операції поліцейські будуть працювати над виявленням та вилученням з незаконного обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, а також щодо розкриття злочинів, скоєних з використанням зброї. (більше…)

Американець другого покоління взявши до рук бандуру зрозумів, що українець

Маленька зала музею була переповнена

Маленька зала музею була переповнена

27 вересня, в музеї Кобзарства вшановували людину, яка зробила неоціненний розвиток та збереження національної спадщини, і зокрема, кобзарства Гната Мартиновича Хоткевича. Завідувачка музеєм Світлана Тетеря розповіла, що він народився в 1877 році у Харкові. Закінчив Харківський технологічний інститут Працював деякий час інженером на залізниці. Проте справжнім його покликанням було мистецтво. В Україні його більше знають, як кобзаря, проте по собі залишив близько 300 літературних творів та 400 музичних, організовував народні хори, театри й інструментальні колективи. В умовах антиукраїнської політики російсько-більшовицької імперії він розвивав українську культуру. Його українська сутність не лишилася поза увагою тоталітарного режиму. Після гонінь, цькувань та

Співає Юрко Фединський

Співає Юрко Фединський

принижень 23 лютого 1938 року Гната Хоткевича заарештували, а 8 жовтня розстріляли. 24 квітня 1956 року військовий трибунал Київського військового округу скасував ухвалу “особистої трійки” в справі Гната Хоткевича за відсутності в його діях складу злочину.
Як завжди на вшанування різних історичних постатей, які проходять у музеї Кобзарства запрошують бандуристів. Цього разу до Переяслава завітав бандурист, який народився в місті Індіанаполіс, США Юрій Фединський (Бревер). 42-х річний бандурист уже не раз був у нашому місті. Цього разу він приїхав не із бандурою, а з інструментом родини лютневих – торбаном. Музикант розповів про сам інструмент та вподовж години виконував саму різноманітні музичні твори середньовіччя. Гості, які завітали на до музею почули українські, німецькі, англійські і навіть американські пісні. Допомагала Юрію співати та грати на українському народному смичковому музичному інструменті басоля його дружина Марія.

У виступі йому допомагала дружина Марія

У виступі йому допомагала дружина Марія

Після концерту бандурист зустрівся із нашим кореспондентом і розповів про своє життя.
– Мій тато – американець ірландського походження. Мама – українка. Прадід воював в УПА. Дід Юрій Фединський до війни у Львові був адвокатом. У 1945 році тікаючи від сталінського режиму разом із бабусею виїхали до США. У 1947 році в Штатах народилася мама. Батьків рід із Ірландії. Свого часу мій дід по татовій лінії також емігрував у Штати. Він був зубним лікарем, згодом став професором університету. Тато пішов по батьковій лінії і до виходу на пенсію також мав в Америці практику зубного лікаря.
– Оскільки твоя мама народилась у Штатах то тебе можна вважати уже американцем у другому поколінні?
– На відміну від своєї молодшої сестри та старшого брата я ніколи не відчував себе американцем. Якось, іще навчаючись в школі знайшов у маминій фонотеці довоєнні записи капели бандуристів. Їх спів припав мені до душі. А ще дідусь та бабуся постійно згадували про квітучі вишні, про те, як кує зозуля, які там гарні та щирі люди. Вони розповідали і про співи і про вишиванки. У нас в родині всі розмовляли англійською. Проте, іноді дідусь та бабуся розмовляли між собою українською. Я їх не розумів і дуже хотів вивчити цю мову. Памятаю, що дідусь не раз жалівся на те, що в Україні не залишилось його нащадків роду Фединських. Тож я іще у школі почав підписуватись маминим дівочим прізвищем Фединський, і вирішив їхати на батьківщину своїх предків. Їдучи сюди я знав, що тут буде і чорне, і біле. І це справді так, але це моя земля, і я її не залишу.
– Юрію, коли ти приїхав в Україну ти мав уже якусь музичну освіти чи здобував її тут?

Світлана тетеря вручає кобзареві подяку від дирекції заповідника

Світлана тетеря вручає кобзареві подяку від дирекції заповідника

– Ще з дитинства вирішив пов’язати своє життя з музикою. Здобув музичну освіту навчаючись грати на класичному фортепіано. Але це не єдиний інструмент, який я освоїв. Після того, як одного разу я завітав до кобзарського табору, де збиралися американці українського походження, щоб поспівати та пограти на українських народних інструментах. На той час це був доволі професійний рівень. Близько десяти років я відвідував табір і зрозумів, що це – моя доля. І освоїв гру на бандурі, кобзі, мандоліні, електрогітарі…
А до України я приїхав після розпаду СРСР у 1998 році.
– Як ти познайомився із українськими бандуристами?
– Приїхавши до Києва я дізнався про кобзарський цех до якого входило чимало бандуристів. У Тараса Компаніченка я забрав бандуру, яку йому виготовив Микола Товкайло. Тарас тоді був у великій печалі віддаючи мені цей інструмент. Пізніше ми з Тарасом потоваришували і разом створили гурт “Карпатяни”. Кілька років ми виступали, але цей гурт не відповідав репертуару бандуристів. Тож ми його залишили і створили новий “Хорея козацька”. Років три я виступав разом із ними, але коли обзавівся власною родиною то мусив його залишити, бо переїхали із Києва.
– До речі, як ти познайомився із майбутньою дружиною?
– У 2006 році Олег Скрипка робив етновесілля, Тарас Компаніченко грав на бандурі, а я вибивав на бубоні. І на ньому я побачив красиву дівчину Марію. Вона немов небесне сяйво, яке спустилося на землю. Я відразу вирішив, що ця дівчина повинна стати моєю дружиною! Так і сталося. Вона тоді навчалася у Полтавському будівельному інституті тож у Полтаві у 2008 році ми і побралися. На весілля приїздили, і мама, і сестра, і бабуся.
– Чому ти змінив Київ на село Крячки у Пирятинському районі?
– Коли у нас народився первісток, син Мирослав, я зрозумів, що дитина повинна рости на землі, а не асфальті. І тому ми купили хату у Крячках, і переїхали на Полтавщину.
– За час твого перебування в Україні тут відбулись дві “революції” в 2005 та 2014 роках. Ти когось підтримував тоді?
– Так я був самим активним їх учасником. Звичайно ж виступав на боці людей, які вийшли на Майдан. І якщо перша пройшла мирно, то друга… Але я вірив, що нас перемогти не вдасться.
– То значить російська пропаганда говорила правду, що її учасниками були американці?
– Так, так (сміється)
– У сьогоднішньому виступі тобі допомагала дружина. Вона грала на басолі. В неї також є музична освіта?
– В дитинстві Марія навчалась грі на скрипці, тож певні навички гри на струнному інструменті вона мала, і басолю освоїла самостійно. У виступах мені ще й діти допомагають вони співають разом із нами. Сьогодні трохи завелика аудиторія, то вони соромились.
– Скільки у вас із Марією дітей?
– Раніше в українських родинах завжди було багато дітей. У нас їх четверо. Старшому Мирославу виповнилось 8 років, близнючкам Адріані та Наталії по 6, а найменшій Лесі 1 рік та 3 місяці.
– То на велику родину маєте великі витрати?
– З дружиною обробляємо город, маю учнів, роблю музичні інструменти. До речі ось цей торбан виготовив для себе сам. Приїздив сюди у музей дивився як він зроблений, зняв ескіз. Також іноді фінансово допомагає рідня, як її так і моя.
Дякую за розмову.
Володимир Набок

У Польщі вийшов друком посібним науковців переяславського університету

7У польському місті Кракові побачив світ науково-методичний посібник викладачів нашого вишу: Надії Коцур – доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології та Любові Лохвицької – кандидата педагогічних наук, доцента, заступника декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи.  Книга має назву «PODSTAWY BEZPIECZEŃSTWA ŻYCIA I OCHRONY ZDROWIA DZIECI W PLACÓWCE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO UKRAINY», український аналог – «Основи безпеки життєдіяльності і охорони здоров’я дітей дошкільного віку в Україні». (більше…)

У поліції проводили конкурс дитячих малюнків

Матв_й ГрохольськийВ Управлінні поліції охорони Київської області з метою підтримки та розвитку творчих здібностей у дітей співробітників, закінчився перший етап конкурсу на кращий малюнок приурочений до 65-річниці створення служби державної охорони. (більше…)

Обидві переяславські команди мають по дві перемоги

футболРозпочався чемпіонат Київської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд сезону 2017-2018 рр. Переяславщину представляють дві команди: середньої вікової групи – 2003-2004 р.н. та молодшої – 2007-2008 р.н. Чемпіонат проводиться за системою осінь-весна в два кола. Створені чотири зони по 10-12 команд в кожній з них. Кращі дві команди вийдуть в 1/8 фіналу обласного чемпіонату. (більше…)

Всеукраїнський день дошкілля переяславки відзначили в столиці

Любов Томенко та Наталія Калініченко під час урочистостей

Любов Томенко та Наталія Калініченко під час урочистостей

Напередодні Всеукраїнського дня дошкілля, що традиційно відзначається в останню неділю вересня, у Київському палаці дітей та юнацтва було проведено урочистості.

У них взяли участь лише представники дошкільної галузі: науковці, завідувачки дошкільних навчальних закладів, методисти, вихователі з усіх областей нашої країни. Цікавий концерт підготували діти і педагоги Києва, Броварів, Кам’янця-Подільського. (більше…)

Вчителів району вітали із професійним святом

Грає “Переяславський диксиленд”

Грає “Переяславський диксиленд”

Сьогодні, 28 вересня, напередодні Дня вчителя у районному будинку культури вшановували вчителів, вихователів, працівників дошкільних та позашкільних закладів Переяслав-Хмельницького району. Загалом в районі налічується близько 500 людей, які присвятили себе навчанню та вихованню підростаючого покоління. Зайшовши до холу РБК відразу потрапляєш в атмосферу свята. Музичні вітання педагоги отримували вже там від народного джазового  колективу “Переяславський диксиленд”, який виконував запальні мелодії. Рівно об 11 годині в актовій залі розпочались урочистості. Зі святом

Відзнаку отримує Таміла Дубина

Відзнаку отримує Таміла Дубина

педагогів вітали голова РДА Андрій Пряхін, заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, голова профспілки працівників освіти району Надія Каменська. Вони вручили 15 кращим вчителям почесні відзнаки. Начальник освіти району Таміла Дубина отримала

Почесну грамоту Міністерства освіти і науки отримує Ганна Дегтярьова

Почесну грамоту Міністерства освіти і науки отримує Ганна Дегтярьова

районну премію «За заслуги в галузі освіти». Спільною подякою РДА та районної ради та грошовою премією за впровадження інноваційних технологій у навчання і виховання підростаючого покоління, сумлінне виконання посадових обов’язків та з нагоди Дня працівника освіти нагородили: провідного інженера централізованої бухгалтерії відділу освіти Сергія Кузькового, кухаря Стовп”язького навчально-виховного об’єднання Марію Ченченко, методиста районного методичного кабінету Наталю Шаблієнко, бухгалтера І категорії централізованої бухгалтерії Світлану Шамардак, завідувачку господарством

Подяку Міністерства освіти і науки отримує Наталя Корзун

Подяку Міністерства освіти і науки отримує Наталя Корзун

Хоцьківської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Любов Шевченко, завідувачку Пристромського дошкільного навчального закладу Олену Шлапак.

Подяку департаменту освіти і науки Київської обласної адміністрації отримала завідувачка Помоклівського дошкільного навчального закладу Наталя Поліжак.

Грамоту департаменту освіти та науки вручили вихователю Студениківського дошкільного навчального закладу  «Малятко» Наталії Музикі та вчителю інформатики Дівичківського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Сергію Самойленку.

Подяку Міністерства освіти і науки отримує Світлана Джус

Подяку Міністерства освіти і науки отримує Світлана Джус

Молоді педагоги дають клятву

Молоді педагоги дають клятву

Почесною грамотою департаменту освіти та науки нагородили заступника директора з виховної роботи опорного навчального закладу Студениківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Наталю Малишко та директора Ковалинського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Світлана Руденко.

Подяку Міністерства освіти та науки отримали вчитель біології Хоцьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Світлана Джус та вчитель російської мови та хімії Дем’янецької загальноосвтньої школи І-ІІІ ступенів Наталя Корзун.

Вітання ветеранів вчительської ниви

Вітання ветеранів вчительської ниви

Почесною грамотою Міністерства освіти та науки нагородили вчителя історії та правознавства опорного навчального закладу Студениківський навчально-виховний комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Ганна Дегтярьова.

Семеро молодих людей, які цього року вперше зайшли до класу в якості вчителя дали клятву молодого вчителя. Пам’ятні адреси та подарунки вони отримали із рук найшанованіших педагогів району Ганни Дегтярьової та директора Ташанського навчально виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Івана Товкуна. За мить уже молоді педагоги вручали подарунки ветеранам освітянської ниви, вчителям, які вийшли на заслужений відпочинок Володимиру Перевалову, який пропрацював у школі 58 років, Михайлу Крицькому

Переповнений зал районного будинку культури

Переповнений зал районного будинку культури

педагогічний стаж – 43 роки, Вірі Козачук педагогічний стаж – 42 роки, Валентині Дяченко, яка 34 роки прищіплювала підростаючому поколінню любов до прекрасного, Катерині Гавриленко, жінка пропрацювала в школі 49 років, Лідія Моторко, 46 років сіяла добре мудре та вічне та Тетяна Степаненко педагогічний стаж – 28 років.

Педагогів вітає народний драматичний аматорський колектив «Світоч» Світанківського будинку культури.

Педагогів вітає народний драматичний аматорський колектив «Світоч» Світанківського будинку культури.

Вподовж урочистостей  музичні вітання учителі отримали не лише від своїх учнів, артистів районного будинку культури, а і від народного драматичного аматорського колективу «Світоч» Світанківського будинку культури. Самодіяльні артисти заграли одноактну п’єсу «Хто сміється, тому не минеться». По закінченні вистави вчителі довго стоячи аплодували сільським артистам.

Володимир Набок

Cоціальна програма «Впровадження інклюзивної освіти» (Відео)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

Продовжуємо відслідковувати різноманіття цін на продукти харчування, що реалізуються на недільних базарах сусідніх міст. Сьогодні вміщуємо їх з торгів, що відбулися минулої неділі, 24 вересня.

untitled

Скільки книг у вашій домашній бібліотеці?

ОпитуванняЗа радянських часів купувати книги було модно. Мабуть, багатьом залишилася у спадок з того періоду домашня бібліотека, у якій обов’язково є кількатомні видання класиків світової літератури, детективи, романи. Сьогодні серйозним конкурентом паперових видань стали електронні книги й Інтернет. Регулярно поповнюють домашню бібліотеку хіба що затяті книгомани або заможні люди, для яких вона – ознака статусу. А чи можуть похвалитися кількістю книг жителі міста й району? (більше…)

Заради золотого телефона можна і в нечистотах покопирсатися

Перша сторінка, п'ятниця, 29 вересня

Перша сторінка, п’ятниця, 29 вересня

Нещодавно моя знайома рятувала свій мобільний телефон, який ненароком випав із кишені в унітаз. Зразу ж вийняла й просушила батарею та сім-карту, а корпус телефону протримала добу в рисі, який, знала, гарно вбирає вологу. І гаджет вижив. Працює не гірше, ніж до цього. (більше…)

Учасники веломарафону шукали визначні місця Переяславщини

Стартували Борис Бєлєнов і Володимир Терещенко

Стартували Борис Бєлєнов і Володимир Терещенко

39 об’єктів культурної спадщини на території міста й району намагалися віднайти учасники спортивно-туристичного заходу «Селфі веломарафон-1187», який відбувся в Переяславі-Хмельницькому (Київщина). Перегони приурочили до 830-ї річниці від першої згадки слова «Україна» в Іпатіївському літописі 1187 року, де його вжили, описуючи скорботу народу через загибель переяславського князя Володимира Глібовича. Такий нетрадиційний формат відзначення пам’ятної дати зініціювали Микола Богатир та громадська ініціатива “Корінь нації”.

Відкриття «Селфі веломарафону» відбулося біля пам’ятника князю Володимиру Глібовичу за участю керівників міста й району, працівників НІЕЗ «Переяслав». На урочистостях виступили солісти-бандуристи Павло Рекун та Леся Горобець. Остання презентувала власну музичну інтерпретацію Шевченкового «Заповіту».

О 8.30 від пам’ятного знака стартували велоперегони. У них взяли участь п’ять команд по двоє учасників.

За умовам змагань, учасники веломарафону мали проїхати дистанцію понад 100 кілометрів, віднайти задані об’єкти і сфотографуватися на фоні їх, відмітитися на трьох контрольних пунктах (у Соснові, Ташані й Малій Каратулі) і якнайшвидше дістатися фінішу – біля музею кобзарства. Там їх чекали чай, кава і булочки, а для охочих – ще й екскурсія музеєм.

Організатори продумали маршрут до дрібниць, аби він був пізнавальним, безпечним і залишив максимально позитивні враження. Серед об’єктів, які шукали велосипедисти, були Воскресенський собор, руїни каплички Шевченка, залишки Змійових валів, скіфський курган, природний “тунель бажань”, Воскресінська церква-ротонда, криниця-гриб, річки Сага і Броварка, дива природи (сосна-тризуб, “відьмина мітла”), давні дуби, хати під очеретом та інші.

Серед об’єктів, які шукали велосипедисти, був природний "тунель бажань" біля села Лецьки

Серед об’єктів, які шукали велосипедисти, був природний “тунель бажань” біля села Лецьки (фото Юрія Товкайла)

Судді виставляли бали і за швидкість, і за локації. Тож гарний рівень фізичної підготовки не гарантував перемоги у веломарафоні. Так, власне, й сталося. Брати Юрій і Василь Товкайли з Переяслава, хоча й фінішували другими (о 14годині й 11 хвилин), але відшукали найбільше об’єктів, тож у підсумку перемогли. Друге місце в киянина Бориса Бєлєнова і жителя Чернігівщини Володимира Терещенка. Це була єдина команда з немісцевих велосипедистів. Третє місце в Олександра Тимчака і Юрія Герасименка, які були найшвидшими (прийшли на фініш о 13.38), однак набрали найменше балів.

Команди нагородили на центральній площі міста під час святкування Дня Переяслава.

До організаторів веломарафону вже телефонували представники інших міст, аби дізнатися більше про захід і провести подібний у себе. А на Переяславщині він стане традиційним, зазначили організатори.

Юлія Строчинська

Гриби можуть бути небезпечними

1504858097_otruyennya-gribami_1«Тихе» полювання – заняття захоплююче, але на ньому потрібно бути уважним і обережним.

Щоб запобігти отруєнню грибами, необхідне виконання кожною людиною певних правил, а саме:

– купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях, особливо уникайте стихійних ринків; (більше…)

У шаховому турнірі переміг Олександр Гордієнко

шахиЗ нагоди Дня міста переяславські любителі шахів організували традиційний турнір. Двадцять його учасників провели 7 турів за швейцарською системою. Втративши лише очко у двох нічийних поєдинках, переможцем став Олександр Гордієнко. На пів-очка від нього відстав Василь Бєлокур (у нього 5,5 очка). У Степана Скорика – третє місце, він здобув 5 очок. Стільки ж – і  в Михайла Ануфрієнка, але за додатковими показниками в нього четверте місце. (більше…)

На Київщині водій легковика не пропустив вантажівку і загинув

Без названияЗа останні три дні на службу екстреної медичної допомоги надійшло 70 екстрених, один невідкладний і один безпідставний виклики, повідомив заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції ЕМД Микола Шацький. До переяславців медики виїжджали 45 разів, до жителів сіл району – 27.

У понеділок, 25 вересня, після 15.00 на трасі Бориспіль – Золотоноша (на повороті на село Дем’янці) сталася ДТП. 43-річний водій легковика (він родом із Переяслава), виїжджаючи на трасу, не пропустив вантажівку із дровами. Внаслідок зіткнення транспортних засобів водій-винуватець опинився сильно затиснутим у понівеченому авто і зазнав травм, несуміжних із життям. Він помер ще до приїзду бригади екстреної допомоги, яка приїхала сюди за лічені хвилини і лише констатувала смерть.

(більше…)

Чоловік із Київщини скутером в’їхав у “жигулі” і зазнав численних травм

швидкаЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 229 хворих. У пологовому відділенні знаходиться четверо жінок і стільки ж немовлят. У реанімаційному відділенні – четверо пацієнтів. 64-річний чоловік із Цибель потрапив туди із гострим порушенням мозкового кровообігу, 58-річний житель Стовп’яг – із епілепсією, 59-річний переяславець – із політравмою, відкритою черепно-мозковою травмою, множинними переломами кісток черепа, забоями грудної клітки, переломами ребер та гемопневмотораксом. Цих травм він зазнав у вівторок, 26 вересня, близько 8.00 у ДТП в центрі Дем’янець, де, їдучи на скутері, лоб у лоб зіштовхнувся із “жигулем”. Його оперував нейрохірург із обласної лікарні.

(більше…)

Запуск ТЕЦ на біопаливі – результат державної політики Білорусі

на Річицькій ТЕЦ

на Річицькій ТЕЦ

Поїздку до Білорусі для ознайомлення з досвідом роботи ТЕЦ у місті Річиця Гомельської області 21-22 вересня організувало керівництво ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс” для всіх охочих жителів Переяслава на Київщині.  На запрошення відгукнулися представники місцевих ЗМІ та четверо переяславців, які є працівниками “Молпродукту”, хлібозаводу, цегельного заводу та фабрики “НУНС”. Групу супроводжував виконавчий директор підприємства Андрій Мілюта.

Енергетичні пріоритети

Плани їхати в місто Барань Вітебської області в останні дні змінилися, і українських гостей зустрічали в сусідній області. Попри те, що група складалася з десяти осіб, обійшлося без супроводу служби безпеки, як зазвичай буває в цій країні. Тож на Річицькій ТЕЦ керівники підприємства не тільки відповіли на всі наші запитання, а й показали обладнання, пункт керування, дозволили навіть внутрішню фото- і відеозйомку.

Річицька ТЕЦ входить до складу міських тепломереж і є підрозділом філіалу “Річицькі електромережі”, що входить до структури державного виробничого об’єднання “Бєленерго”. З роботою станції знайомив директор філіалу Дмитро Гороховський. Нова ТЕЦ будувалася задля виробництва теплової енергії, і її головним завданням є забезпечення теплом та гарячою водою найближчого мікрорайону, де мешкає 17 тисяч людей з 65-ти тисяч населення всього міста. Обслуговують соціальні заклади, багатоповерхові житлові будинки, приватні домогосподарства і підприємства.

Виробництво електроенергії – другорядне. Надлишок того, що потребує станція для своєї роботи, скидається в загальну електромережу країни. Для цього ТЕЦ має бути розміщена достатньо близько до однієї з її відповідних підстанцій. У Білорусі немає “зелених тарифів” для постачальників електроенергії, виробленої на альтернативному паливі.

Запуск ТЕЦ на біопаливі – результат державної політики. Після білорусько-російського газового конфлікту 2010 року президент Лукашенко ініціював стратегію переходу енергогенеруючих підприємств країни на альтернативні види палива й заміщення імпортного газу внутрішніми ресурсами. Задля цього почали будувати подібні теплоелектроцентралі, що стали запорукою енергетичної незалежності Білорусі.

Нові технології орієнтовані на місцеві потреби 

Станцію в Річиці збудували шість років тому за 19,5 млн євро “під ключ” за 14 місяців. Об’єкт будівництва спочатку виставили на державний тендер, було 8 пропозицій від іноземних компаній. Виграла австрійська “Політехнік”.

Річицька ТЕЦ – це комплекс, що складається з окремої газової котельні (резерв) та двох енергетичних блоків, які збудовані дзеркально і можуть працювати автономно. Кожен має свій котел і генератор на 2 МгВат. На час нашого візиту працював тільки один блок на подачу гарячої води в місто. Проте з вулиці визначити який саме – неможливо. З обох труб, що стоять поруч, ні найменшого сліду. Шум на території чутно, але він не сильніший, ніж на будь-якому іншому виробництві, де працюють вентилятори системи кондиціонування приміщень.

станція влітку працює на закупленій трісці

станція влітку працює на закупленій трісці

Станція працює на двох видах палива – влітку на трісці, взимку – на торфобрикетах. У країні величезні запаси торфу, до того ж таке паливо має вищу енергетичну калорійність, що важливо для продуктивного виробництва теплової енергії. Задля цього австрійська компанія свої котли, спроектовані для роботи на трісці, на замовлення білорусів модернізувала для використання сумісного палива. Фахівці кажуть, що такі варіації дозволяють ще й точніше керувати навантаженням турбін. За добу станція споживає влітку 170 тонн тріски,  а взимку – 230 тонн торфобрикету.

Подібних станцій у країні є дві, але котли з різною технологією спалювання.  За словами Андрія Мілюти, котел на переяславській ТЕЦ принципово інший – технологічно модерновий і ефективніший. Він працюватиме тільки на трісці. Фільтр очистки викидів на цій станції має і вищу ступінь очистки.

Протистояння по-білоруськи

Попри стратегічну значимість зведення нового об’єкту в місті навіть із великою кількістю нафтопереробних й інших промислових підприємств мало резонанс. За словами Дмитра Гороховського, опозиція через Інтернет та свої газети вела активну інформаційну війну.

Ми спробували були презентувати нове виробництво, розказувати про його переваги. Але вести діалог про нові технології і економічну доцільність з людьми, які заточені на політику, нам, технарям, було марно, – зауважує Дмитро Гороховський.

Опозиційні організації надсилали численні скарги і протести у відповідні інстанції. Такі проблеми у білорусів вирішують не виробничники, а влада, яка надає дозвільні документи. Тому на самому об’єкті фізичного спротиву чи якихось акцій протесту, тим більше блокади ніхто не влаштовував. Між тим “потирали р

контейнери для збору пилу

контейнери для збору пилу

уки” й державні екологи, готуючись засипати штрафами нове виробництво.

Та коли ТЕЦ запрацювала, підстав для цього численні контролюючі установи досі не знайшли, а опозиція, як зауважив директор, в результаті сильно програла.  Автоматизована система управління ТЕЦ контролює і виводить на датчики в режимі реального часу показники всіх викидів. За трьома параметрами вони нижчі норми в сотню разів, по одному менші вдесятеро. При тому, що при спалюванні торфу спектр викидів ширший, ніж від деревини. Встановлені тут електростатичні фільтри здатні вловлювати найменші частинки пилу.  На пункті управління електронні датчики його навіть не фіксують.

На підтвердження своїх слів керівництво станції надало для ознайомлення один з протоколів замірів викидів, що проводилися в лютому ц.р. Гомельським обласним комітетом природних ресурсів і охорони навколишCIMG4700нього середовища. Експертизу проб проводила акредитована обласна спеціалізована лабораторія.

Паливна сировина під суворим контролем

електронні датчики контролю викидів

електронні датчики контролю викидів

Водночас на станції систематично проходять незалежні перевірки і щодо рівня радіаційного забруднення.

Гомельська область, яка найбільше постраждала після аварії на ЧАЕС,  знаходиться під особливим контролем, – наголошує директор філії. –  Готову тріску ми через щорічні тендери закуповуємо в лісгоспах. Вони документально нам підтверджують якість сировини: порода деревини, фракція, вологість тощо, а також висновок радіологічного контролю.

За оцінкою лісівників, в масивах багато перезрілого лісу, який треба викидати і оновлювати продуктивними насадженнями. Крім того, Білорусь припинила експорт лісу, запущена державна програма з розвитку внутрішньої його переробки, будуються нові деревообробні підприємства. Відходи ділової деревини лісгоспи  переробляють на тріску під наші потреби. Також невелику частку цього палива маємо в результаті постійної розчистки електроліній від гілля дерев.  

Земля – в постійному користування

Для будівництва нової ТЕЦ підприємство, що є державним госпрозрахунковим, отримало земельну ділянку з фондів загального користування у своє постійне користування, сплачує за неї податок. Для утилізації попелу отримали окрему ділянку 19,5 га також у постійне користування. Вона за 6 км, там облаштований спеціальний котлован. За 6 років роботи ще не освоїли й 5 га. Податок сплачують тільки за ту площу, яка фактично використовується.

Попіл зі станції спочатку безкоштовно брали фермери та місцеві жителі для удобрення городів. Проте невдовзі відмовилися, бо після спалювання торфобрикетів при високих температурах утворюються силікати, особливо, коли паливо має значний вміст піску. Тож шлакові відходи зсипають у спеціальний котлован, які згодом накриють метровим шаром грунту.  Таке звалище не створює екологічної небезпеки.

Станція людям не створює проблем

На Річицькій ТЕЦ безпосередньо в обслуговуванні станції на зміні задіяно  три працівники, а всього штату 25 осіб з урахуванням ремонтних бригад і адміністрації.  На момент нашого візиту черговим машиністом блочної системи управління (оператор котлотурбіни) виявилася… 44-річна Ірина. Розповіла, що раніше працювала продавцем у магазині, спеціальної освіти не мала. Як підприємство відкрилося, прийшла в перший рік за конкурсом, вчилася на спеціальних курсах, складала екзамени фахівцям “Політехніки” і внутрішні на підприємстві. Запевняє, що роботою задоволена і особливо ставленням керівництва до працівників: має гідну зарплату, весь соціальний пакет і комфортні поб

пульт автоматизованого управління станцією

пульт автоматизованого управління станцією

утові умови на виробництві. У їхньому місті тут одна з найвищих зарплат.

Завдання оператора полягає в тому, щоб слідкувати за показниками роботи системи, що виведені на чотири монітори. Проте втручатися в процес оператор ніяк не може. В разі якогось збою система автоматично локалізує несправність чи вмикає аварійне відключення. Наладку системи австрійські виробники, згідно з умовами договору,  проводять або дистанційно, або виїжджає на місце сервісна служба.

Місцеві жителі з найближчих до станції будинків, до яких заїхали наприкінці, хоча й не стали фотографуватися, але охоче розповіли, як їм живеться поруч з ТЕЦ.

Моя сім’я переїхала в цей будинок, коли станція вже працювала, – зазначає Іван, чоловік середнього віку, виїхав у двір на інвалідному візку. – Але з іншого боку, там далі через дорогу, пізніше поставили завод, де роблять ламінат, то звідти тепер часто і димить, і смердить різними хімікатами та клеями. Але нас ніхто не запитував згоди, коли його будували. А станція що, он, бачте, люди будуються і зараз,  ще ближче, ніж ми,  до станції – вона не створює нам жодних проблем.

Валентина БАТРАК
CIMG4719CIMG4705CIMG4749
CIMG4740
CIMG4743
CIMG4737

До української армії – на військову службу за контрактом

ЗСУ-225x300Одним з нагальних питань реформування Збройних Сил України є перехід до комплектування посад рядового та сержантського складу військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом. Нині повністю професійні армії мають понад п’ятдесят держав світу.

Важливими мотивами прийому на контрактну службу у Збройних Сил України є:

  1. Гарантоване робоче місце в умовах значного рівня безробіття в країні.

Високе, порівняно з цивільними професіями, грошове забезпечення, яке, до того ж, постійно підвищується. З 1.01.2016 року. грошове забезпечення військовослужбовцям підвищилося і становить від 7000 до 9000 грн. на місяць. Військовослужбовці, які проходять службу в зоні АТО, отримують грошове забезпечення в розмірі від 10300 до 11900 грн. на місяць.

  1. Крім щомісячного грошового забезпечення, виплачується щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення (при відбутті у відпустку), щорічна одноразова грошова винагорода за підсумками року.
  2. Безоплатне забезпечення речовим майном.
  3. Можливість заочного навчання під час служби у цивільних навчальних закладах.
  4. Перспектива навчання у військових інститутах з отриманням офіцерського звання.
  5. Безкоштовне медичне забезпечення.
  6. Залишається діючою норма законодавства щодо 25%-оплати за користування житлово-комунальними послугами учасниками бойових дій.
  7. Більш ранній, у порівнянні з цивільним населенням, вихід на пенсію при значно вищому розмірі пенсій; при виході на пенсію з вислугою понад 25 років – довічна 50% знижка по оплаті житлово-комунальних послуг та інші пільги.
  8. Гарантована щорічна відпустка терміном від 30 діб.

На військову службу за контрактом для заміщення посад рядового та сержантського складу можуть зараховуватися громадяни України призовного віку, які мають рівень освіти не нижче базової загальної середньої і не проходили строкової військової служби, військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу.

Крім того, з громадянами віком від 18 до 60 років можливе укладання короткострокового контракту на проходження військової служби до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.

З питань прийому на військову службу за контрактом всі бажаючі можуть звернутись до Переяслав-Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: м. Переяслав-Хмельницький  вул. Б.Хмельницького, 84.

Контактний телефон для довідок –  (04567) 5-16-40.

 

Військовий комісар Переяслав-Хм. ОМВК О.Б. Озірний

Голову Баришівського суду затримали на хабарі

images27 серпня в ході спецоперації були затримані судді з Київської області, зокрема нардеп Павло Різаненко повідомляє, що вони є співробітниками Баришівського суду

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “РБК“.

Про це сьогодні в ході експертного обговорення за сприйняттям корупції та оцінки корупційних ризиків у судовій системі заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.

“Судячи з інформації яку я отримав зі свого округу, суддя з Київської області є суддею Баришівського районного суду. Там прямо зараз співробітниками НАБУ проводяться слідчі дії в приміщенні суду. Суд невеликий, всього 4 судді (один зараз у відпустці). Голова суду Лисюк Олександр Дмитрович. За інформацією отриманою від працівників місцевих правоохоронних органів, мова йде саме про голову суду”, – повідомив Різаненко.

“Сьогодні затримано при отриманні хабара двоє суддів з Донецької та Київської областей”, – заявив Ситник, не уточнюючи деталей справ.

За його словами, кількість зафіксованих фактів корупції в Україні не зменшується. Директор НАБУ зазначив, що цьому може сприяти, зокрема відсутність завершеної судової реформи.

Шановні громадяни мікрорайону Підварки!

Увага Запрошуємо Вас прийняти участь в громадських слухання, щодо обговорення проблемних питань забезпечення законності, охорони прав, свобод  законних інтересів громадян, стану правопорядку та злочинності в місті Переяславі-Хмельницькому які відбудуться 3 жовтня о 17-00 в ЗОШ № 4 по вул. Новокиївське шосе, 2 (більше…)

Київ прощається з фонтанами. До весни

59cbbb6f04144Залишились лічені дні до завершення сезону фонтанів у Києві! Вже з 1 жовтня вони відправляться відпочивати, щоб в наступному році знову вражати нас своєю дивовижною красою!
Тож раджу всім не гаяти часу та скористуватися можливістю відвідати світло-музичну виставу на Майдані Незалежності та Русанівській набережній, – закликає директор КП Київводфонд Світлана Козловська. 
Нагадаємо, нинішній рік був щедрий до киян на відкриття фонтанів. Місто прикрасили  чотири оновлені світломузичні водограї  – біля Національної опери, на майдані Незалежності, Поштовій площі, Русанівській набережній.

(більше…)

Сьогодні в Києві буде перекрито рух від Троєщини до станції метро “Чернігівська”

317525КИЇВ. 28 вересня. УНН. Сьогодні, в четвер, 28 вересня, в Києві у зв’язку з ремонтними роботами обмежать рух на кількох вулицях. Про це йдеться в повідомленні на сайті  “Київавтодор”, повідомляє УНН.

“З 12:00 до 18:00 28 вересня у зв’язку з ремонтом асфальтобетонного покриття на шляхопроводі на перетині вулиць Шолом-Алейхема та Братиславської буде частково обмежено рух транспорту у напрямку від житлового масиву Троєщина до станції метро “Чернігівська”, – йдеться в повідомленні.

(більше…)

Жінка віддала перевагу темній дорозі замість підземного переходу. Вона загинула

Без названияУ Глевасі, яка розташована недалеко від Києва, водій Volkswagen збив жінку, яка перебігала дорогу в неосвітленому місці.

Про це «Народна правда» повідомляє з посиланням на портал dtp.kiev.ua.

ДТП сталася в ніч на четвер, 28 вересня. Повідомляється, що 60-річна жінка наважилася перетнути дорогу в неналежному місці. Водій намагався уникнути зіткнення, але не зміг і збив пішохода, яка померла на місці.

Гальмівний шлях склав близько 65 метрів. Примітно, що перебігала жінка темну дорогу безпосередньо над підземним переходом.