Архив Вересень 1st, 2017

Артисти з «Яблуньки» грали на пральній дошці, чавуні з ложкою, косі з бруском. Журі й глядачі були в захваті

"Яблунька" в Сорочинцях

“Яблунька” в Сорочинцях

Цьогоріч Національний Сорочинський ярмарок у Великих Сорочинцях на Полтавщині проходив з 22 по 27 серпня. Участь у традиційній конкурсній програмі Фестиваль народної творчості «Ярмаринка» взяли й вокальні колективи нашого району. Зокрема, гурт «Яблунька» із Поліг-Яненок (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.) побував там 23 серпня. Ці аматори сцени запросили із собою й журналіста «Вісника».

«Коровай миру» занесено до книги рекордів Гіннеса (більше…)

 «Осіннє золото» вже має музичного керівника і займає призові місця

DSC05710Вперше на Сорочинському ярмарку побував вокальний колектив «Осіннє золото» із Козлова (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.). Участь у Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Ярмаринка» він взяв 24 серпня і зайняв перше місце.

– Національний ярмарок нас вразив своєю святковістю та величністю. Там стільки всіляких товарів та робіт народних умільців зі всієї нашої країни, що й не злічити, – каже секретар сільської ради Козлова, учасниця «Осіннього золота» Лариса Сєдіна, 52 роки. – Ми дуже раді, що у пісенному конкурсі «Ярмаринка» зайняли перше місце. Тим паче – з першого разу. Після наших виступів на головній сцені, де виконали дві пісні «Вишенька» і «Ой, зелений дубе», та біля Млина (там співали пять пісень) до нас підходили люди і казали, що ми гарні і красиві артисти і це нам додавало наснаги. Коли ми ходили ярмарком у пошуках товарів собі на згадку, нас зупиняли перехожі, щоб просто сфотографуватися.

Ну, а за вдалий виступ ми дякуємо нашому музичному керівнику Леоніду Мартиненку, який не так давно очолив наш колектив. Адже тривалий час ми співали без акомпанементу музичних інструментів. А ось з появою Леоніда Савичева, який, непокладаючи сил вчить нас співати професійніше, ми мов розквітли. (більше…)

Співачка Ольга Гаращенко з Переяслава-Хмельницького здобула два гран-прі на міжнародних конкурсах

Ольга Геращенко отримала статуетку гран-прі на фестивалі «ArtWaves»

Ольга Гаращенко отримала статуетку гран-прі на фестивалі «ArtWaves»

Останній місяць літа видався успішним для 16-річної співачки з Переяслава-Хмельницького  Ольги Гаращенко, яка виступає під сценічним ім’ям Olivia. Про свої творчі досягнення  вона розповіла журналісту “Вісника”.

На початку серпня Ольга Гаращенко взяла участь у міжнародному фестивалі-конкурсі «ArtWaves», що проводився в популярному курортному селищі Кирилівка на березі Азовського моря. Співачка виконала кавер-версію пісні американського рок-гурту “Panic! at the Disco” – “Don’t Threaten Me With A Good Time” і  українську народну пісню “Чарівна скрипка” в авторському аранжуванні. Харизматичність  переяславки  і сильний голос з діапазоном у 4 октави (!) підкорили суддів, які в підсумку віддали їй гран-прі.  Також співачка отримала сертифікати-знижки  на участь у наступному фестивалі «ArtWaves» і фестивалі-конкурсі, який відбудеться в болгарському місті Кітен наступного літа.

22 серпня Ольга Гаращенко виступила на сцені “Сорочинського ярмарку” на Полтавщині. Вона презентувала дебютну авторську пісню “Мій рай”, присвячену Україні. Там же, у Великих Сорочинцях, переяславка взяла участь у міжнародному фестивалі-конкурсі «Стежками Гоголя». За майстерне виконання пісні “Чарівна скрипка” дівчині присудили 1 місце і гран-прі.

А 23 серпня, на День прапора, Olivia виступила з піснею “Мій рай” на “Співочому полі” в Києві.

– У пісні “Мій рай” поєднані два стилі: поп і електро, – каже співачка. – Це для мене новий музичний напрямок, бо зазвичай я виконую рокові композиції. Переспівую хіти “AC/DC”, “Queen”, “Panic! at the Disco”. Люблю український гурт “Оторвальд”. У моєму репертуарі також українська народна пісня  “Чорна редька”.

Оля каже, що співає з дитинства, а професійно займається вокалом лише рік у київського педагога, заслуженого діяча мистецтв України Анни Вахи.  Перейшла у 8 клас переяславської музичної школи (клас фортепіано), паралельно освоює гру на гітарі. Також грає у шкільному театрі ЗОШ №7.

– Ще в чотири роки я сказала, що буду співачкою. Потім уподобання змінилися: хотіла бути акторкою і навіть хірургом. Але все-таки повернулася до співів, – каже вона.

Співачка Olivia мріє підкорити світову сцену. А в найближчих творчих планах – запис ще однієї авторської пісні. Після 11 класу Ольга планує вступити до Київського  інституту музики імені Глієра.

Юлія Строчинська

Пам’ятник цінний, та господаря нема

90d08027-8b14-479e-b644-68c3afb0482aТри тижні тому жителька Сум Софія Куриленко надіслала до редакції «ВП» кілька фотознімків та такого електронного листа: «Добираючись з харківської траси до Переяслава, підійшла до величного гранітного монумента біля автозаправки. І вжахнулася: ззаду в нього відвалилися дві здоровенні плити (одна вже десь щезла), ще дві ось-ось обрушаться. Не думаю, що обгородити червоною стрічечкою від охочих підійти ближче – достатній вихід щодо їхньої безпеки. Спереду цієї стели, де на барельєфі зображено момент Переяславської ради 1654 року, як на мій погляд, все в порядку. Добрі люди в написі «Навіки разом з російським народом» чорною фарбою замазали те, що зайве, тож тепер там: «Навіки з родом». Та все ж у мене є питання: якщо цей монумент ще потрібний комусь, то чому його не ремонтують, а якщо не потрібний (Переяславська рада тепер – символ закабалення України) – чого не знесуть?» (більше…)

На спортивній базі “Переяславль” тренувалися гімнастки з різних областей України

Спортсменки тренера Єлизавети Сотник

Спортсменки тренера Єлизавети Сотник

У серпні на спортивній базі “Переяславль” (м. Переяслав-Хмельницький, Київська область) одночасно провели десятиденні навчально-тренувальні збори школа художньої гімнастики «Betsy» з Хмельницького та гімнастки ГО “Довіра” з Березані. Як відбувалася підготовка спортсменів до нового змагального сезону, бачив журналіст “Вісника”.

У спортивному таборі “Грація-тур” від школи «Betsy» тренуються представники художньої гімнастики і сучасного танцю з різних міст України: Хмельницького, Маріуполя, Вінниці, Києва, Кременчука, Прилук. Загалом на збори приїхали 17 дітей віком від 6 до 16 років. Тренує їх 21-річна Єлизавета Сотник. У таборі також працюють психолог і медпрацівник.

– Я займалася художньою гімнастикою в Кривому Розі, маю спортивний розряд кандидата в майстри спорту України. Вивчала класичну, сучасну хореографію, тому треную всіх спортсменів, – розповідає про себе Єлизавета Сотник під час тренування в спортивному манежі бази.

За її словами, в Україні бракує хороших приміщень для занять художньою гімнастикою, адже згідно з вимогами до цього виду спорту, зал має бути просторим, з високою стелею, неслизьким підлоговим покриттям. У Хмельницькому такого немає, тож школа вже третій рік проводить збори на переяславській спортбазі, запрошуючи спортсменів з інших областей.

– Тут дуже хороша тренувальна база. Спеціально для нас зробили в манежі килимове покриття. Є музичний супровід. База розташована біля Дніпра, навколо – ліс, тож діти купаються, дихають чистим повітрям. Годують нас гарно. Оскільки наші спортсмени не входять до олімпійського резерву, ми їх не дуже обмежуємо в їжі, попросили тільки, щоб не готували булочок. Живемо в хороших кімнатах. Дітям тут подобається, деякі приїхали не вперше, – каже про умови для тренувань і відпочинку Єлизавета Сотник.

Зі слів тренера, щоденна робота табору розписана погодинно, починаючи з сьомої ранку і до 21 години. Кожного дня у спортсменів тренування, відпочинок на пляжі, тренінги з психології, основ здоров’я, вечірні розважальні програми. З 14 до 16 години – час для сну, а відбій не пізніше 22-ї. Це для того, щоб спортсмени повністю відновлювалися після навантажень.

Протягом роботи табору діти збирають грацики (від слова грація) – своєрідні оцінки за тренування, старанність, чергування в столовій тощо. Ті, хто зберуть їх найбільше, у кінці зміни отримають призи.

Підсумком тренувань стане гала-концерт в останній день табору, на якому спортсмени продемонструють напрацювання за десять днів, групові номери.

Приїжджаючи на збори, діти налаштовуються більше на роботу, ніж на відпочинок.

– Мені найбільше подобається ранкове тренування і розтяжка. Це  спортивний табір, а не розважальний. Ми приїхали сюди працювати, – каже з усією серйозністю 12-річна Настя Грушева з Києва, яка з двох років займається танцями. – Я на цій базі вдруге. Перший раз на збори приїхали усі дев’ять учасників нашого хореографічного колективу «Водограй». А цього разу нас двоє.

Гімнастки Діана Ковальчук (16 років) і Яна Второва (13 років) приїхали на збори із Кременчука, де займаються в одного тренера.

– Я в художній гімнастиці з 5 років, – розповідає Діана. – Були періоди, коли не хотілося тренуватися, навіть думала кинути гімнастику. Зараз я кандидат у майстри спорту, перейшла на програму майстра спорту. Хочу виконати її – це моя мрія.

Анічка Куриленко виступає в цирковому жанрі "каучук"

Анічка Куриленко виступає в цирковому жанрі “каучук”

Одна з наймолодших спортсменок на зборах – 6-річна Анічка Куриленко з Прилук. Дівчинка виступає в цирковому жанрі “каучук”, демонструючи гнучкість тіла. Брала участь у фестивалі “Зірки майбутнього” від цирку “Кобзов”, телешоу “Україна має талант”, де судді їй сказали три “так”, але до прямих ефірів вона не потрапила.

Аня зазначає, що найбільше любить вправи на розтяжку. Під час зборів вона вперше працювала з обручем, стрічкою, м’ячем і булавами.

– Мене батьки не заставляють, мені самій подобається, – впевнено каже дівчинка.

Цього року на спортивній базі в Переяславі вперше проводять тренувальний збір вихованці школи художньої гімнастики з Березані – всього 12 дівчаток віком від 4 до 12 років. Тренує їх Карина Мельничук – майстер спорту з художньої гімнастики. А хореографом на зборах працює переяславка Ірина Бедняк (20 років). Нагадаємо, що в 2013 році вона брала участь у конкурсі “Красуня Переяславщини” і перемогла в номінації від нашої газети “Обличчя “Вісника”. Свого часу дівчина займалася в акробатично-хореографічній студії “Міраж” у тренера Олени Левченко. Зараз навчається на хореографа в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтва.

– На зборах я відпрацьовую з гімнастками хореографічні елементи. Мене запросили й надалі займатися з цією групою. Для мене важливий цей досвід, бо в майбутньому хочу займатися тренерською діяльністю, – розповідає Ірина Бедняк. – У таборі дуже важка програма. Діти прокидаються о 5.40, а в шість уже пробіжка на стадіоні. Потім тренування до дев’ятої. Після сніданку – відпочинок на Дніпрі. А після обіду і вечері – знову тренування.

Навчально-спортивна база “Переяславль” може одночасно прийняти близько 200 спортсменів.

– Насамперед ми виконуємо замовлення всеукраїнського фізкультурного товариства “Колос”, – зазначає  директор Микола Журило. – У цьому році провели всеукраїнські змагання з футзалу, настільного тенісу і велоспорту. Але можемо приймати спортсменів і з інших спортивних товариств, клубів, шкіл. Зараз у нас тренуються дві групи гімнасток. Декілька навчально-тренувальних зборів організували веслувальники київського спортивного ліцею-інтернату.

На базі є умови для проведення тренувань і змагань із футболу, волейболу, настільного тенісу, боротьби, легкої атлетики.

Два корпуси для проживання спортсменів можна використовувати круглорічно: там є опалення, гаряча і холодна вода, туалети.

Юлія Строчинська

Фото автора

 

У Великій Каратулі – 19 першокласників

Наші першачки1 вересня, в День знань традиційно відбуваються шкільні лінійки. У 2017 році за шкільні парти вперше сядуть понад 400 тис. учнів, а у Великокаратульській ЗОШ І-ІІІ ступенів аж 19 першокласників.

 

 

Перший раз в перший клас

Навчальний рік закінчиться у липні, а вчитися по суботах заборонили

790769_w_300В Україні 1 вересня відзначають День знань. У всіх містах країни розпочинається новий навчальний рік.

Реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. (більше…)

До ліцею-інтернату на свято вперше завітали військові

2664Сьогодні, 1 вересня, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) вперше у новому статусі розпочав навчальний рік ліцей-інтернат “Патріот”. Після 8-ї ранку на просторому шкільному подвір’ї почали збиратися святково одягнуті, з квітами діти, їх вчителі та батьки. Привернуло увагу, що відповідно до теперішнього військово-спортивного профілю асфальтове покриття було розкреслене білою фарбою, як військовий плац, а ще більше, що директор навчального закладу Василь Козій приймав гостей, серед яких були міський голова Тарас Костін, представники міськрайонного військкомату, військової частини, що у с. Дівички та інші, у військовій формі.

2662– На сьогодні у 5-11 класах у нас 167 дітей, – розповіла заступник директора з виховної роботи Тетяна Тимченко (42 роки). 30 % з них з міста, з району дещо більше, але є діти і з віддалених регіонів. У 8-й та 10-й класи продовжимо набір до 5 вересня. Думаю, в підсумку буде трохи більше 170 учнів.

Зараз діти прийшли у своєму звичному одязі, а от до Покрови (14 жовтня), коли буде офіційне відкриття нашого закладу, хочемо, щоб вони мали вже військові строї відповідно до профілю нашого закладу. Також буде відновлено наш духовий оркестр і таке інше.

Завдяки допомозі департаменту освіти КОДА, міської ради та багатьох спонсорів до початку навчального року в ліцеї немало встигли, розробили та виготовили навіть великий герб, а ще буде і свій прапор.

Жителька міста Катерина Євсеєва (30 років) у гарній вишиванці очікувала на подвір’ї початку свята зі своєю донькою Софійкою (10 років).

– Сьогодні донька йде до п’ятого класу ліцею, – поділилася, – до цього чотири роки навчалася у сьомій школі. Та, коли почули, що тут створюється заклад військового профілю, одразу ж зацікавилися. Адже я сама вже багато років військовослужбовець, працюю у військкоматі. Тепер військова тематика стане нам ще ближчою.

Сама дівчинка сказала, що навчається не погано, але не відмінниця. До ліцею прийняли по співбесіді. Трохи шкодує за друзями, які залишилися у попередній школі, але тут обов’язково заведе нових.

– Дуже добре, що у Переяславі з’явився такий заклад, – зазначив лейтенант Валерій Хомич (29 років), який на святі Першого дзвоника був представником  військової частини, що у с. Дівички. – Кажу це, як військовий. Наша частина і раніше була шефом цього інтернатного закладу. Та зараз партнерські стосунки стануть лише міцнішими. Ось, скажемо, наскільки знаю тут викладачем військової справи працюватиме Анатолій Шмалій, майор у віставці. Раніше теж служив у нашій частині.

Уряд вдосконалює програму житлових субсидій

297344_0На урядову гарячу лінію надходило чимало зауважень від громадян, щодо призначення житлових субсидій мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.

Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду.  Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії. (більше…)

У Переяславі вже в чотирьох аптеках можна отримати безкоштовні ліки

index-5МОЗ опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Зазначається, що до оновленого реєстру увійшло 199 препаратів 43 виробників. При цьому з Євросоюзу походить 21 виробник, з України — 17, чотири з Індії та один з Ізраїлю. До цього у програмі брали участь 157 препаратів. (більше…)

У школі на Київщині встановили нові вікна. Завдяки добрим людям

100_4592Приміщення Ташанської школи (Переяслав-Хмельницький р-н, Київська обл.) збудоване в 1988 році, з того часу не мінялись вікна. А в цьому навчальному році завдяки нашим спонсорам були проведені поточні ремонти приміщень та заміна 38 вікон на енергозберігаючі. (більше…)

1000 гривень: хто зображений на купюрі

790762_w_300

Пилип Орлик

На 1000 гривневій купюрі може бути зображений Пилип Орлик – гетьман Війська Запорозького у вигнанні (1710-1742).

Про це пишуть “Вести” з посиланням на джерело в Національному банку України.

“Запропонували три варіанти нової купюри – Вернадський, Сікорський і Орлик. Але Сікорський відпав майже відразу”, – сказав співрозмовник. (більше…)

Від нардепа Онищенка всі першачки отримали набори шкільного приладдя

83527017_bukvarСьогодні, 1 вересня, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) до перших класів всіх шкіл міста пішло близько 350 дітей. Як повідомили у міській громадській приймальні народного депутата Олександа Онищенка, напередодні свята знань від нього всім першачкам було подаровано набори шкільного приладдя.

Як відомо, при теперішніх цінах для багатьох батьків зібрати дитину до школи є доволі складною проблемою. Тож подарунки від Онищенка, хоч він вже і тривалий час знаходиться далеко за межами України, для багатьох суттєво полегшили навантаження на сімейні бюджети.