Архив Вересень 6th, 2017

Літні успіхи переяславських шахістів

DSCF7121Останнім часом в Україні набирають популярності профільні табори дитячого відпочинку. Так в другій половині серпня в мальовничому селі Троща Житомирської області працював шаховий табір. Протягом двох тижнів в ньому відпочивали кілька любителів цього виду спорту з Переяславщини (Київська область). Один з них, тренер з шахів міської ДЮСШ Василь Гречка (43 роки), розповів, що і для нього, і для його підопічних це був дуже цікавий та змістовний час. Загалом у таборі було з півсотні людей різного віку з багатьох областей.

У програмі перебування були різні спортивні змагання, перегляд кінофільмів і таке інше. Та головнаDSCF7122 увага приділялася шахам. Двоє досвідчених тренерів проводили і лекції, і шахові турніри серед учасників табору в різних форматах. У підсумку 17-річний переяславець Василь Белокур виконав тут норматив І дорослого розряду. За словами тренера, це дуже добрий прогрес, адже шахами хлопець займається лише півтори роки. 11-річні Максим Шеляга виборов 2 місце з бліцу та виконав ІІІ дорослий розряд, а Христина Самусєва – 2 місце серед дівчат.

DSCF7092Ще одна переяславка Поліна Корнієнко (7 років), яка теж є вихованкою шахової секції міської спортшколи відпочивала у Скадовську і здобула там ІІІ призове місце на турнірі з шахів.

На Київщині бібліотекарка збирає старожитності свого села

Ольга Шульга показує стіл, засланий «куркульською» скатертиною

Ольга Шульга показує стіл, засланий «куркульською» скатертиною

49-річна Ольга Шульга із Єрківець (Переяслав-Хмельницький р-н) відтоді, як у 1986 році здобула професію бібліотекаря, цій справі присвятила все життя. Свій трудовий шлях вона розпочала у сільській бібліотеці Гайшина, а потім працевлаштувалася у центральну дитячу книгозбірню нашого міста.

– Там я попрацювала зо два роки і пішла в декретну відпустку, – розповідає пані Ольга. – А після народження доньки, як прийшла в єрківецьку  бібліотеку, так тут працюю й понині. Свою роботу дуже люблю, перш за все – за можливість спілкуватися з людьми. Із радістю зустрічаю тут молодих мам із їхніми дітками. Аби малюкам, які ще не вміють читати, тут почувалося хороше, я облаштувала для них куточок із дитячими іграшками та забавками. Особливе задоволення отримую й від спілкування із односельцями похилого віку. А таких відвідувачів у мене вистачає. У деяких з них вже й зір негодящий для читання, та все ж виходити зі списку читачів нашої бібліотеки не хочуть. Якось до мене завітала одна бабуся та й каже: «Оце, донько, принесла тобі книжки і більше їх не братиму, бо вже дуже погано бачу». Щойно я зібралася закривати її абонентську картку, як вона мені видає: «Ні, Олю, нехай цей раз буде не останній. Дай мені ще цікавішу книжку, аби я швидше її прочитала і знову прийшла до тебе». І так постійно. Хіба не зворушливо?

(більше…)

На Київщині 16-річна Джейн Сахоненко перед тим, як піти із життя, зателефонувала до подруги і сказала, що дуже її любить

Джейн Сахоненко

Джейн Сахоненко

Самогубство 16-річної Джейн Сахоненко із мікрорайону Карань приголомшило увесь Переяслав-Хмельницький (Київська область) і не тільки. Дівчинку знайшли повішеною вдома, на горищі сараю, у ніч з 1 на 2 вересня. Ніби чорна завіса опустилася на міську гімназію, де вона навчалася в 11 класі. Учні та вчителі не можуть відійти від трагедії. Наразі у цьому навчальному закладі панує траурна атмосфера. Певний час тут не проводитимуться святкові заходи.

– Мені боляче й прикро, що учениця нашого навчального закладу вчинила суїцид, – зітхає директор гімназії Олександр Батрак. – Страшно навіть уявити стан цієї дитини, коли вона надумала забрати в себе життя. Шкода, що тієї трагічної миті поруч із нею не виявилося ані рідних, ані друзів, ані вчителів, ані мене. Тобто того, хто міг би зупинити цей необдуманий вчинок. Ми будемо пам’ятати Джейн як скромну, спокійну, самостійну, стриману ученицю. Світла їй пам’ять. Висловлюємо її батькам, рідним та близьким співчуття. Дуже важка втрата…

(більше…)

Студентка Переяслав-Хмельницького педуніверситету Аліна Цвілій виборола “золото” на літній Універсіаді

Аліна Цвілій -- крайня ліворуч

Аліна Цвілій — крайня ліворуч

30 серпня в китайському місті Тайбей завершилася Всесвітня літня Універсіада. Україну на ній представляли студенти з 55 вишів, які в підсумку здобули 36 медалей. Третина з них – золоті. Загалом же, українська команда посіла на Універсіаді 6 місце зі 140 країн.

Свій внесок у  перемоги зробили і спортсмени Київщини, повідомляє прес-служба Київської ОДА. Зокрема, це 22-річна Аліна Цвілій, студентка Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г. Сковороди. Майстриня спортивної ходьби подолала дистанцію 20 км з результатом – 1:46:52 (7-ме місце на фініші) та в командному заліку  здобула «золото» Універсіади.  Тренує спортсменку Анатолій Соломін.

Злодій викрав у переяславки гаманець з кредитними картками і зняв із них гроші

28 серпня о 9.34 житель села Єрківці повідомив, що протягом ночі з його автомобіля, що стояв біля двору, злодії поцупили мобільний телефон, гаманець з грошима та документи.

29 серпня житель міста повідомив, що  протягом ночі з його автомобіля, який стояв на вулиці Магдебурзького права, зловмисники викрали документи та навігатор.

29 серпня жителька села Козлів повідомила, що з її будинку викрали особисті речі.

31 серпня  близько 13 години у відділі статистики на вулиці Гімназійній  злодій  викрав у жительки міста гаманець з кредитними картками, з яких потім зняв гроші.

2 вересня житель міста повідомив, що з його гаража на вулиці Покровській протягом двох днів викрали акумулятор та набір розвідних ключів.

За усіма справами відкриті кримінальні провадження, проводяться оперативно-розшукові заходи.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

Демографічна ситуація: у серпні на Переяславщині зареєстрували 50 немовлят

Як розповіла начальник Переяслав-Хмельницького відділу ДРАЦС Вікторія Литовченко, у серпні в місті зареєстрували 42 немовлят  (21 хлопчика і стільки ж дівчаток), у районі – 8 малюків (у Сомковій Долині й Циблях народилися хлопчики, а Гайшин, Вовчків, Пологи-Вергуни, Ташань, Улянівка і Велика Каратуль поповнилися дівчатками).

Минулого місяця найпопулярнішими іменами для дітей стали  Мілана, Аріна, Злата, Софія, Валерія і Назар.  Серед рідковживаних – Мілена, Меланія, Каміла, Даніель, Святослав, Мухаммад, Лев.

Протягом місяця в місті зареєс­трували 39 шлюбів. У районі одружилися дві пари (у Єрківцях і Студениках). Найстаршій нареченій було 48 років, наймолодшій – 18. Серед чоловіків цей показник відповідно 55 і 21 рік.

У відділі ДРАЦСу зареєстрували шість актових записів про розірвання шлюбу. Дві жінки і один чоловік змінили прізвища.

У місті померла 31 людина (12 чоловіків і 19 жінок). У районі пішли з життя 43 особи (19 чоловіків і 24 жінки). Наймолодший вік небіжчика в місті склав 46 років, найстаршій померлій було 94 років. У районі відповідно – 25-річний чоловік і 94-річна жінка.

Підготувала Юлія Строчинська

На Дні села в Малій Каратулі вигравали в лотерею поросят (ФОТО)

Громаду села привітали Андрій Пряхін і Любов Онопрієнко

Громаду села привітали Андрій Пряхін і Любов Онопрієнко

26 серпня спільне свято села відзначили жителі Малої Каратулі, Воскресінського та Травневого. Загалом ці населені пункти населяє  561 житель. Найбільше – 403 мешканці – У Малій Каратулі, тож урочистості відбулися саме в цьому селі біля будинку культури. Як гуляли жителі трьох сіл, бачив журналіст “Вісника”.

Близько 16 години на імпровізовану сцену, прикрашену різнокольоровими кульками і великим жовто-блакитним прапором,  вийшли  ведучі свята – директор будинку культури Тетяна Чайка і вихователь ДНЗ Наталія Горобець. Одягнені в однакові довгі вишиті сукні сучасного крою. Привітавши односельчан, вручили коровай сільському голові Валерію Ходьку та запросили його до слова.

– За період від минулорічного свята ми добре потрудилися, – зазначив під час виступу сільський голова. – Зробили капітальний ремонт вуличного освітлення у всіх селах. У Малій Каратулі закінчуємо будівництво паркану навколо кладовища. У Воскресінському триває капітальний ремонт головної вулиці.

Валерій Ходько також подякував меценатам, які допомагали селам протягом року, –  ПП “Євросем”, приватним підприємцям Олегу Міхну, Світлані Горяєвій та Сергію Менжаку.

Із Днем села вітали громаду численні гості. Голова РДА Андрій Пряхін і його заступник Любов Онопрієнко побажали їй процвітання і згуртованості. Очільник району подарував селу кований герб з тризубом. Як зазначив Валерій Ходько, згодом він прикрасить вказівний знак на в’їзді до Малої Каратулі.

Володимир Савченко презентував громаді бензокосарку

Володимир Савченко подарував громаді бензокосарку

Начальник районного відділу культури Анна Скляренко теж приїхала на свято з важливим подарунком –  вивіскою на будинок культури. А заступник директора ПП “Євросем” Володимир Савченко презентував громаді бензокосарку.

На свято прибули й сільські голови  з Лецьок, Цибель, Виповзок, Ташані та Шевченкового. Очільники сіл вручили Валерію Ходьку електрокосарку. “Подивіться на нашу команду сільських голів! Ми змінимо життя в нашій країні!” – вигукнув він, розчулений увагою колег.

Під час урочистостей пісенні привітання дарували односельцям Галина Кравченко,  Олена Мендель, Тетяна Чайка та новостворений музичний колектив, у складі якого виступають Петро Ярмоленко й Ігор Човгал.

Понад годинну концертну програму, складену з віршів і пісень, презентував землякам уродженець Малої Каратулі, поет-пісняр, власник фермерського господарства Валерій Мартишко, який нині мешкає у Борисполі.

Валерій Мартишко презентував землякам авторські вірші й пісні

Валерій Мартишко презентував землякам авторські вірші й пісні

– Мала Каратуль згадується в переказах в середині 11 століття, ще Київ, може, не згадувався, а ми вже тут жили. І ніхто не забере у нас цю землю! – піднесено розпочав виступ Валерій Мартишко. –  Я пишаюся, що у нас є Хіміч, Хмельков (воїни АТО – авт.). Мала Каратуль виростила героїв, захисників. Нам ворог не страшний! Окрім хлопців зі Строкови і Великої Каратулі, – перевів на жарт, усі сміються. – А решту ми не боїмося!

Під час святкування відбулися численні вшанування жителів сіл. Подарунки від громади (рушники й квіти) та щирі оплески  дісталися сімом учасникам АТО та трьом воїнам-афганцям. 11 жінок, які народили четверо й більше дітей, винагородили квітами й наборами рушників. Серед них наймолодші – 33-річна Любов Родіна і 40-річна Олена Осіння.

Подарунки від громади (квіти й іграшки) отримали вісім сімей, у яких протягом року  народилися дітки. Загалом села поповнилися дев’ятьма малюками, бо в родині  Юрія і Альони Гуцуків народилися доньки-близнята – Софія і Поліна. Між іншим, на день села малюки відзначили маленький ювілей – 10 місяців. Батьки  дівчаток розповіли, що сподівалися на близнят, бо в їхніх родинах є до цього генетична схильність. Тож отримавши підтвердження на УЗД, дуже зраділи.

Відзначили подарунками (наборами рушників) і подружні пари, які відсвяткували “срібні” весілля: артистів театрального жанру, без яких не обходиться жодне свято в селі,  Анатолія і Світлану Абдуназарових  та Василя і Галину Кравченків. Обдарували й дві пари, які одружилися протягом року, – Сергія і Надію Ярмоленків та Анатолія і Катерину Нестеренків.

Подарунками – теплими пледами – підтримали найстарших жителів: 92-річну Ганну Кирилівну Марченко з Воскресінського,  91-річних Ольгу Кирилівну Дорошенко з  Малої Каратулі та Параску Трохимівну Овсієнко з Травневого.

А жительці Малої Каратулі Валентині Клок, яка цього дня святкувала 44-й день народження, вручили на презент глиняний горщик.

Глядачів зібралося багато

Глядачів зібралося багато

Після концерту відбулася безпрограшна лотерея (квиток коштував 20 гривень). Черга з охочих виграти вишикувалася мало не через увесь двір будинку культури. Найцінніші призи – поросята – дісталися жителям Малої Каратулі Надії Ярмоленко та Тетяні Гущенко.

– Я не очікувала, що виграю. Просто купила квиток заради цікавості. Зараз у господарстві утримуємо двох дорослих свиней, а тепер буде ще й маленьке, – зазначила Тетяна Гущенко (63 роки).

Після цього учасники свята зібралися за довгими столами, щедро накритими наїдками, серед яких були юшка, плов, голубці, котлети, пиріжки, м’ясна нарізка й сир, кавуни. Гроші на пригощання виділило ПП “Євросем”, а приготували страви кухарі підприємства.

У вечірній час учасників свята звеселяв гурт “Ерідон”. Після їхнього виступу відбулася дискотека.

Громада дякує за спонсорську допомогу в проведенні свята ПП “Євросем”,  Олександру Пироговському, фермерам Григорію Дубині, Михайлу Запорожцю, Григорію Скрязі, Василю Скідану.

Юлія Строчинська

Фото автора

Співає Галина Кравченко

Співає Галина Кравченко

Анна Скляренко подарувала нову вивіску на будинок культури

Анна Скляренко подарувала нову вивіску на будинок культури

Вітання від сільських голів

Вітання від сільських голів

Любов Родіна - багатодітна мати

Любов Родіна – багатодітна мати

Герб з тризубом -- подарунок від очільника району

Герб з тризубом — подарунок від очільника району

За рік у Малій Каратулі народилося 9 малюків

За рік у Малій Каратулі народилося 9 малюків

У родині Гуцуків подвійна радість

У родині Гуцуків подвійна радість

Абдуназарови відзначили "срібне" весілля

Абдуназарови відзначили “срібне” весілля

Глядачі не нудьгували

Глядачі не нудьгували

Артисти будинку культури

Артисти будинку культури

Черга за призами

Черга за призами

Тетяна Гущенко виграла порося

Тетяна Гущенко виграла порося