Архив Вересень 13th, 2017

Артем Гриценко прагне вдихнути у парк “біля літака” нове життя

2688У віддалених мікрорайонах Переяслава-Хмельницького (Київська область)  гарних зон відпочинку не так то й багато. В цьому сенсі більше повезло мешканцям так званого району Літака. У них є чудовий просторий парк Ціолковського, посередині якого колись, власне, і стояв літак. Після того, як багато років тому він згорів, територія парку почала засмічуватися, занепадати. Поліпшити становище взявся новий депутат міської ради від цього виборчого округу Артем Гриценко (29 років).

Він – один з наймолодших за віком серед теперішніх депутатів. Розповів, що в цьому мікрорайоні і народився, проживає і зараз. На минулих виборах серед чотирьох кандидатів громада підтримала саме його. Звісно, на окрузі, як і будь де по місту, немало питань, що потребують вирішення. Коли ж дійшло до впорядкування парку, виявилося, що з давнього часу частина його території на балансі НІЕЗ “Переяслав”. Адже літак, який колись на ній розміщувався, був одним з об’єктів заповідника.

– Міський голова Тарас Костін, до якого я звертався за допомогою у впорядкуванні парку, підтримав таку ініціативу, – сказав депутат. – Та, оскільки тут є ділянка, що  закріплена не за містом, то формально влада не може проводити на ній якісь роботи.

В міській раді я входжу до фракції БПП. До неї ж входить і нинішній керівник заповідника Олексій2691 Лукашевич. Вже розмовляв з ним про цей парк. Заповідник нічого не збирається споруджувати на своїй ділянці. Погоджується передати її на баланс міста. Наскільки знаю, вже підготували листа про це до своїх вищих структур, які можуть надати відповідний дозвіл. Якщо це станеться, тоді вся територія парку перейде на баланс ВУКГ, сюди можуть призначити двірника, виділяти кошти з бюджету і таке інше. Хоча може статися і так, що процедура передачі затягнеться. Адже, мабуть, потрібно буде узгоджувати немало різних формальностей.

А поки що небайдужі жителі мікрорайону намагаються власними силами підтримувати порядок у своїй зоні відпочинку. За словами Артема Гриценка, на весні робили великий суботник. Та й, крім того, люди, буває, і сміття збирають, і листя згрібають. Місяців зо два тому гарну допомогу надав керівник міського ВУКГ Сергій Бут, прислав працівників з мотокосами і ті покосили тут. Та головне навантаження взяв на себе депутат. За його ініціативи наприкінці цьогорічної весни в парку зробили таку справу, що не залишилася не поміченою не лише в мікрорайоні, а й в усьому місті.

– Оскільки міських грошей зараз залучити сюди не можна, а ходити по людях мені було якось соромно, – зізнався він, – я звернувся до свого доброго товариша і однокласника міського підприємця Максима Бикала. Хоч він і проживає не в нашому районі, але погодився допомогти. Тож ми удвох склалися коштами, замовили шість гарних паркових лавочок, стільки ж ліхтарів, електрокабелі для освітлення, дещо інше і облаштували центральну алею. А біля центрального входу до парку поставили стовп вуличного освітлення з ліхтарем.

 2692До речі, хто буває тут в темну пору, може побачити, що світло від нього направлено на вивіску з назвою парку, встановлену багато років тому музейниками. Зараз вона вже має доволі непривабливий вигляд. Реставрувати її – один з наступних планів депутата. Проте не головний. Значно більш важливо, на його думку, у дальній частині парку зробити гарне футбольне поле.

Зараз в першій половині дня у парку здебільшого можна зустріти людей літнього віку, мам з дитячими візками. Молодь приходить після обіду чи під вечір. Як поділилася Любов Петриченко (66 років), що живе неподалік, ціле літо тут дуже багато було дітей. Та й дорослих приходить немало. Так що свій парк вони цінують, і добре, що депутат береться за його впорядкування. До речі, вона одна з найдавніших мешканок цього району, пам’ятає ще, як сідав літак, який потім став музейним об’єктом.

– Тоді люди з усього нашого району зібралися дивитися на це, – пригадала. – Та Ольга Єфіменко, яка на той час була керівником у місті, мабуть, щось не правильно організувала. Літак, коли сідав, зачепив електромережі. У нас пропало світло.

Юрій Карпенко (51 рік), що також живе неподалік, сказав, що настільки зайнятий різними справами,2686 що через цей парк хіба що проїжджає, відпочивати тут йому ніколи. А от та молодь, що влітку збирається тут ночами, інколи так галасує, що й не заснеш. Адже, коли спекотно, кватирки в усіх будинках відкриті. Ще добре, на думку чоловіка, що такий гвалт тут бував не так часто. Ну, десь раз на місяць.

Ще один чоловік, якого зустріли в парку, ліквідатор-чорнобилець, інвалід першої групи. Тривалий час в цій зоні відпочинку систематично робив відновлювальні вправи. І зараз може їздити на спеціально зробленому триколісному велосипеді. Ці вправи потрібно було б робити йому й надалі та, на жаль, величезний скат, на якому він займався, вкрали. Поскаржився депутатові. Той пообіцяв допомогти.

А от Людмила Якименко (46 років) зараз кожного дня приходить сюди прогулювати свою онуку Єву, якій лише 1,6 року. Теж дуже задоволена, що в їхньому парку щось робиться на краще. Вона й сама по можливості прибирає. Живе ближче до тієї частини парку, де підлітки грають у футбол.

– Буває, хлопці приходять грати, беруть із собою воду, – поділилася, – потім пляшки залишають, то я прибираю. А загалом у нас тут все супер. Непокоїть лише безгоспна спруда, що стоїть у самому кінці парку і недалеко від нашого будинку. Колись її побудували нібито для ГРП. Та вона ніяк не використовується. Непокоюся, що там можуть зробити собі притулок і наркомани, і хто завгодно.

Зі свого боку Артем Гриценко висловив думку, що проблема хоч і є, але не така загрозлива. Принаймні те, що вони зробили на центральній алеї парку, і зараз служить людям. Висловив жителям свого округу вдячність за допомогу, підтримку у покращенні благоустрою.

Фермер з Київщини Віктор Шеремета займе посаду заступника аграрного міністра  

ВІктор Шеремета

ВІктор Шеремета

Сьогодні Віктор Шеремета в телефонній розмові підтвердив “Віснику”, що він дав згоду на  посаду в міністерстві. Зазначив, що це нова посада — заступника міністра  агрополітики з питань фермерства та розвитку сільських територій, її погодили на сьогоднішньому засіданні уряду. А персональне  затвердження його кандидатури на цій посаді відбудеться вже наступного тижня.

Наголосив, що його кандидатуру  ніхто не любіював, окрім Асоціації, в складі ради якої він працює кілька років.  Власне, сам Гройсман на зустрічі  з керівництвом Асоціації запропонував, щоб цими питаннями в уряді  займався хтось із їхніх. Віктору Шереметі вже неоднократно доводилося спілкуватися з представниками профільного міністерства з питань, повзяаних з діяльністю Асоціації та проблем фермерів і землевласників України.

7 вересня  видання AgroPolit.com оприлюднило інформацію про те,  що   головним кандидатом на посаду заступника міністра аграрної політики і продовольства є віце-президент Асоціації фермерів і землевласників 54-річний  Віктор Шеремета. Кандидатуру Шеремети “лобіює людина, наближена до прем’єр-міністра Гройсмана”, зазначає джерело.

У коментарі AgroPolit.com Віктор Шеремета визнав, що йому пропонували цю посаду, але поки не може відповісти на питання, чи готовий іти працювати в Міністерство.

— Я людина зайнята, маю своє господарство. Близько місяця тому була пропозиція від Мартинюка (Максим Мартинюк – перший заступник міністра аграрної політики і продовольства – ред)  йти заступником, але я погодився радником. Та питання відкрите.

—  У разі обрання, Ви готові зайняти посаду?

— Наразі я знаю лише те, що потрібно працювати (сміється).

Декларація про доходи кандидата на посаду заступника міністра з питань фермерства Віктора Шеремети була опублікована на сайті НАЗК 11 вересня. Віктор Шеремета – власник фермерського господарства “Геркулес”, яке знаходиться в селі Єрковці Переяслав-Хмельницького району на Київщині і займається вирощуванням зернових культур. Згідно з декларацією, у власності у Віктора Шеремети і його дружини Катерини знаходиться 13 земельних ділянок загальною площею понад 29 гектар.

 

Співачка Валерія Христюк виграла першу премію на фестивалі чорнобривців у Золотоноші

8-9 вересня в Золотоноші (Черкаська область) відбувся традиційний фестиваль чорнобривців. Як і минулоріч, його об’єднали з юнацьким конкурсом патріотичної пісні «Героям слава!». Відбірковий тур відбувся у перший день фесту. Серед 60 учасників із різних областей України за перемогу змагалися і переяславські артисти: Валерія Христюк, Дарія Середа, Єлизавета Маслюкова та Віталій Сандига.
Валерія Христюк із володаркою гран-прі Мар’яною Щербак із Білої Церкви

Валерія Христюк із володаркою гран-прі Мар’яною Щербак із Білої Церкви

Три наші вокалістки пройшли у фінал конкурсу і взяли участь у гала-концерті. Перша премія (5000 гривень) заслужено дісталася 12-річній Валерії Христюк. До головного призу додалися кошик солодощів, м’яка іграшка та спеціальний приз від депутата обласної ради. Нагадаємо, що в минулому році в цьому ж конкурсі наша юна співачка теж була першою.

Єлизавета Маслюкова і Дарія Середа стали дипломантами. Їх відзначили призами — м’якими іграшковими ведмедями.

Виступи конкурсантів оцінювали авторитетні українські митці: народний артист України Анатолій Гнатюк, заслужені артисти України Юрій Васильківський, Ніна Мирвода, Астрая та інші.

– Ми  патріоти України, тож для нас за честь відвідувати такі конкурси, – зазначила Алла Христюк, мама Валерії. – Лєрочка виконувала пісню гурту “Авіатор” – “Птахом лину” і твір Сергія Бабкіна “Ще осінь зовсім молода”. Після виступу до нас підходили глядачі, дякували Лєрочці за пісні, а мені – за таку дитину. Це, мабуть, важливіше за призи. Взагалі переяславські артисти показали себе на високому рівні. Організатори зазначили, що з Переяслава приїхали сильні талановиті вокалісти.

Алла Христюк також розповіла про останні творчі здобутки доньки. Наразі Валерія Христюк навчається в продюсерському центрі “Парадіз”. Влітку вона брала участь у півфіналах національного відбору на “Дитяче Євробачення-2017” і найпопулярнішого дитячого фестивалю України “Чорноморські ігри”. До слова, переяславка удостоїлася права виконувати гімн “Чорноморських ігор”.

У кінці серпня Валерія Христюк взяла участь у фестивалі «Покоління Junior», який відбувся на території туристичного комплекса «Буковель», і, виконавши пісню “Журавлі” гурту “The Hardkiss”, здобула друге місце.

Юлія Строчинська

На Київщині поліцейські виявили наркотики в приватній лазні

9 вересня поліцейські провели санкціонований обшук у приміщення лазні на вулиці Магдебурзького права в Переяславі-Хмельницькому та виявили там шість полімерних пакунків та три паперові згортки з речовиною зеленого кольору, схожою на коноплі, вагою близько 150 грамів.

9 вересня правоохоронці провели санкціонований обшук у приміщенні на вулиці Генерала Нахімова в Переяславі-Хмельницькому та виявили пристрій для куріння наркотичних речовин, поліетиленовий пакет, банку та аркуш паперу, в яких містилася речовина, схожа на коноплі, загальною вагою 190 грамів.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

Злодії викрали гроші з сільської ради в Строкові

6 вересня близько 11 години житель міста повідомив, що з господарської будівлі на вулиці Літописній викрали автомобільні шини.

6 вересня близько 7 години жителька міста повідомила, що з комірчини в будинку на вулиці Набережній викрали три велосипеди чорного та два синього кольору.

7 вересня надійшла заява про пограбування приміщення сільської ради в селі Строкова. Відомо, що злодії проникли в приміщення, віджавши пластикове вікно, та викрали звідти гроші.

9 вересня об 11.23 надійшло повідомлення про те, що в селі Помоклі з провулку Луговий викрадено газонокосарку.

9 вересня о 0.09 житель Козлова повідомив, що в його будинку пошкоджені двері, розкидані речі, а також з помешкання зник ноутбук «Леново».

За усіма справами відкриті карні провадження.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

На Київщині у гаражі переяславця виявили цілий арсенал боєприпасів

21731023_744866512371646_2101834940760672202_nУ вівторок, 12 вересня, увечері із травматичною ампутацією нігтьової фаланги пальця лівої руки та множинними рваними ранами пальців обох верхніх кінцівок до травматологічного відділення потрапив 32-річний житель Переяслава-Хмельницького (Київщина). Цих травм він зазнав під час вибуху, який стався у його гаражі, що на вул. Київській.

Після цього інциденту слідчо-оперативна група Переяслав-Хмельницького відділу поліції у тому ж гаражі виявила цілий арсенал боєприпасів. Як вони туди потрапили, з’ясовують правоохоронці. Наразі триває досудове розслідування.

Інф. “ВП”

У грі з аутсайдером здобули лише очко

Прорватися до воріт суперника переяславцям вдавалося рідко

Прорватися до воріт суперника переяславцям вдавалося рідко

Матчі 20 туру обласного чемпіонату з футболу відбулися минулої суботи. «Переяславщина» приймала київський «Моноліт», який займає останнє, п’ятнадцяте місце турнірної таблиці. Нагадаю, «Моноліт» – єдина команда, в якої переяславцям вдалося виграти. Втім, для нашої команди легкої прогулянки, як того очікували переяславські вболівальники, цього дня не вийшло. І не тому, що гості, які не мають ніяких турнірних амбіцій (торік вони зайняли у «вишці» області передостаннє місце), раптом продемонстрували небувалу майстерність, а тому, що господарі не показали ні зігранності, ні агресивності. Достатньо сказати, що перший небезпечний момент у карному майданчику «Моноліта» виник на 40 хвилині: Євген Левченко, прорвавшись правим флангом, послав м’яча у район одинадцятиметрової позначки, але Максим Середа з вигідної позиції не влучив по ньому. Гості не були плодовитішими в атаці: їхній нападник лише один раз небезпечно пробивав метрів з чотирнадцяти, але переяславський страж воріт Юрій Галайтата відбив м’яча. У другому таймі гра не змінилася: багато боротьби в центрі, багато сумбуру і багатоIMG_2986 помилок. Тож нульова нічия для обох команд стала цілком справедливим результатом. Після матчу розчоровані прихильники «Переяславщини» заспокоювали один одного: «Ну не програли ж… Та ще й не пропустили і очко здобули».
Після цього поєдинку наша команда залишається на 13 місці, у неї 9 очок. І додати ще в наступному турі за такої гри буде вкрай важко – 16 вересня «Переяславщина» приймає «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка), у якого 31 очко і шоста позиція в турнірній таблиці. Початок матчу – о 16.00.
Валерій Шкребтієнко