Архив Жовтень 10th, 2017

«За кілька годин стеля стає неймовірно красивою»

Сергій Денисюк під час роботи

Сергій Денисюк під час роботи

23-річний Сергій Денисюк зі Студеників ремонтами будинків займається близько п’яти років. Він може зробити майже все: як зовні, так і всередині. Втім, як сам зізнався, нещодавно захотів спробувати щось нове в цьому напрямку. Хлопець навчився натягувати стелі. Це стає все популярнішим у людей, які ремонтують своє житло. (більше…)

ЦВК оголосила вибори у 4 ОТГ Київської області

c2fb8b91f2d82f2043d78840f2cbb475Центральна виборча комісія України призначила на 29 жовтня перші місцеві вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах (25 міст, 116 сіл та 61 селище) в усіх областях України. 4 нові ОТГ з’являться і на Київщині

Як передає “Моя Київщина“, про це повідомляє прес-служба ЦВК.

За попередніми підрахунками, на цих виборах зможуть проголосувати 1 млн 300 тис. виборців (тобто, близько 4% усіх виборців України).

(більше…)

На Київщині вшанували пам’ять розстріляних євреїв

DSCN6995Сьогодні, 10 жовтня, біля Братської могили розстріляних євреїв, що на Заальтицькому кладовищі у Переяславі-Хмельницькому, відбувся мітинг-реквієм “Переяславський Бабин Яр: без права на забуття”, присвячений 76-им роковинам масового розстрілу мирних мешканців-євреїв Переяславщини фашистськими окупантами в жовтні 1941 року та в травні 1943 року. Віддати данину пам’яті тим, хто мученицькою смертю загинув на цьому місті, прийшли члени товариства єврейської культури, представники міської ради, учнівська молодь та небайдужі жителі міста.

(більше…)

Рятувальники провели евакуацію у школі

22386484_1948987218758350_1247819576_n10 жовтня 2017 року за дорученням Переяслав-Хмельницького міського голови, працівники Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України у Київській області провели тренування евакуації учнів на випадок пожежі у Переяслав-Хмельницькій ЗОШ №1. Учні та персонал навчального закладу добре справилися із завданням, швидко та злагоджено покинули приміщення школи. Рятувальники та керівництво навчального закладу задоволені результатами таких заходів, адже саме при таких заходах діти та вчителі набувають злагодженості та оперативності.

Сильний дощ не завадив визначити фіналістів кубку Переяславщини

Палкі вболівальники команди із Дем’янець

Палкі вболівальники команди із Дем’янець

У неділю, 8 жовтня, незважаючи на сильний дощ, відбулись півфінальні матчі на кубок Переяславщини. О 14 годині на стадіон у селі Мазінки вийшли господарі та команда із Гайшина. Рахунок в матчі гості відкрили уже на 8 хвилині. Гол забив Вадим Виноградній. На 12 хвилині Євген Левченко подвоїв рахунок – 2:0 на користь гостей. (більше…)

“Нива Переяславщини” збудувала котельню на соломі – це краще альтернативне паливо (Фото)

Олександр Мостіпан ( в центрі) та Віталій Шакель (ліворуч) на новій котельні

Олександр Мостіпан ( в центрі) та Віталій Шакель (ліворуч) на новій котельні

Наприкінці вересня на сторінці СП ТОВ “Нива Переяславщини” в соцмережі Фейсбук з’явилася інформація, що на території виробничого підрозділу, що в селі Переяславське, що на Київщині, запустили котельню на соломі. Новий об’єкт поїхав подивитися і журналіст “Вісника”.

“У нас екологічно безпечне виробництво”

Нову котельню “Нива” спорудила на території промислового майданчику для потреб власного виробництва, яке планують розширювати – будувати потужний завод з виготовлення свіжого м’яса та напівфабрикатів. Нині триває підготовчий період: попередньо керівництво компанії інвестує в створення необхідної технологічної інфраструктури.

Минулого року  встановили свою нову електропідстанцію, підвищивши  потужність удвічі, бо коли запуститься завод, то збільшиться споживання електроенергії, а таким чином ми створюємо умови для стабільної роботи електромережі і в селі зокрема, – веде екскурсію територію виробництва директор товариства Віталій  Шакель, 35 років.

нова електропідстанція на 5 мегават

нова електропідстанція на 5 мегават

Поряд із діючим проммайданчиком торік ввели в експлуатацію новий комплекс споруд для очищення виробничо-побутових стоків комбінату хлібопродуктів, м’ясопереробного підприємства, а також для обслуговування жителів села Переяславське – підприємство надає населенню безоплатну послугу з відведення господарських стоків мешканців приватного сектору. Це один із факторів відповідального ставлення СП ТОВ “Нива Переяславщини” до довкілля та створення умов екологічної  безпеки краю.

Ця тема сьогодні на піку суспільної уваги, особливо ж, зважаючи на скандальну історію будівництва ТЕЦ на біопаливі в Переяславі. У селі Переяславське нова котельня вже працює на повну потужність. Так запевнили керівники компанії, хоча, подивившись на трубу, і не скажеш. Котельну установку датської фірми Linka встановили  для виробництва технологічної пари.

У нас котельня надсучасна навіть для країн, які вважають цивілізованими, такими як Норвегія, де я власне її і побачив уперше, – розповідає Олександр Мостіпан (58 років), Герой України, керівник групи компаній «Нива Переяславщини». – Там її збудували для опалення котеджного містечка на 300 будинків. Між іншим,  подібні котельні вони проектують під кожного замовника індивідуально, з урахуванням потреб і можливостей. Тобто норвежці, які живуть у холодному кліматі і мають найвищий у світі рівень життя гріються від котелень на соломі! При цьому в країні велике власне видобування природного газу (у світі шоста позиція за обсягами – ред.), але його норвежці продають і заробляють гроші. Тому вони так і живуть.

Олександр Мостіпан наголошує, що в усьому світі популярне і затребуване використання альтернативних видів палива. Питання тільки в сировині та технології її використання. Якщо котельня екологічно безпечна, то власники мають спочатку прийти до людей і все пояснити, показати цифри і запевнити, що коли вони її запустять, але з якихось причин вона почне диміти і чадіти, то котельню негайно закриють.

Люди в нас цілком свідомі, якщо з ними поспілкуватися і надати гарантії, – зауважує Олександр Олексійович. – А якщо інвестор вирішив тихенько щось зробити, а потім буде як буде, то так звісно не вийде – з людьми треба працювати відкрито і чесно.

Ось ми, наприклад, перед тим, як будувати свою котельню, пішли до депутатів сільської ради, які на сесії надали нам необхідні дозволи на будівництво. Передусім зустрілися з громадою і розказали все, що в нас буде. Зокрема, роз’яснили про димові гази при спалюванні соломи. Котел

Начальник котельні Михайло Заноз: "Роботу котла контролює електроніка

Начальник котельні Михайло Заноз: “Роботу котла контролює електроніка

Linka має конструктивні особливості і високий показник ККД, завдяки чому в ньому згорають практично всі рештки. Так викиди попелу (тверді частинки) за державними екологічними нормами в нашій країні допустимі в межах до 150 мг/м3, в Данії – до 50 мг/м3, а в нашому котлі вони не перевищують 5 мг/м3! Це результати фактичних замірів, які провели датчани зі своїми приборами при роботі котла на повну потужність. Для очистити викидів на ньому встановлений фільтр циклонного типу. Тому за якість і безпечність своєї котельні ми не хвилюємося. 

“Соломою опалюється навіть Копенгаген”

атвоматизована лінія подічі соломи в котельню

автоматизована лінія подачі соломи в котельню

Олександр Мостіпан наголошує і на тому, які види палива використовуються.  “Нива Переяславщини” застосовує технологію спалювання соломи – сировини з коротким відновлювальним циклом і яку вони мають на своїх полях. Це оптимальне заміщення відновлювальними джерелами енергії.

Це велике лихо, що наші фермери досі поголовно спалюють солому на своїх полях, чого ніхто не робить у Європі, – наголошує. –  Там її всю тюкують і використовують як паливо чи продають. Столиця Данії Копенгаген, місто з понад мільйонним населенням, –  опалюється повністю соломою!

 Спалювання лісу – це вчорашній день і навіть злочин. Це екологічно і технологічно недоцільно. Цивілізовані країни дуже бережно ставляться до своїх природних ресурсів, і рахують витрати. 

– Раніше стара котельня, що була на території комбінату, працювала на пелетах, – додає Віталій Шакель. – Це привозне паливо і недешеве. За економічними показниками котельня на соломі вигідніша, ніж на пелетах, у шість разів і окупиться за три роки.  А якщо порівнювати з газовою котельнею, то вигідніше у 12 разів! При роботі на повну потужність у 2 мегавати  (і 2,5 тонни пари за годину) котел споживатиме 4,3 тис. тонн соломи в рік. У нас така сировина є як побічний продукт зерновиробництва, тобто додаткові затрати будуть лише на тюкування та транспорт.

Котли на соломі з 2009 року компанія встановила на всіх дев’яти  свинокомплексах підприємства, яке цілком відмовилося від спалювання природного газу

Котлельня на соломі вже працює

Котельня на соломі вже працює

для цих потреб.

“Ми за якісне здорове харчування”

Всі новації є стратегічними кроками Групи компаній на шляху до енергонезалежності та найвищих європейських стандартів виробництва. Про це свідчить і маленька презентація нового заводу.

Це буде потужний завод німецького виробництва із застосуванням окремих роботизованих операцій і гуманним забоєм тварин спеціальним газом. Таким чином смерть наступає миттєво без стресу і викиду адреналіну, який погіршує якість м’яса, – розповідає Олександр Мостіпан. – Ми спрямовані на те, щоб “Нива Переяславщини” не асоціювалася тільки з виробництвом ковбас, хоча вони в нас високої якості і відповідних стандартів. Нині ж світовий тренд – це свіжі продукти і здорове харчування. Ми підтримуємо такі настрої і тому займатимемося виробництвом тільки охолодженого м’ясного продукту зі свіжої свинини.

На заводі планується створити 250-280 робочих місць. Ми прогнозуємо забезпечити працівникам настільки високий рівень зарплати, аби вони не шукали кращих заробітків у Польщі чи Чехії. Для підготовки нових кадрів оголосимо конкурс і близько 20 осіб висококваліфікованих спеціалістів на рік відправимо на стажування за кордон на аналогічне підприємство, в цей час сплачуватимемо їм зарплату.

Як мотивацію для кращих працівників надаватимемо службове житло, яке вони зможуть через 15 років роботи в нас приватизувати. Для цього спроектували будівництво житлового багатоквартирного будинку в Яготині. Крім того, на території комбінату в Переяславському старий адміністративний будинок реконструюємо під гуртожиток на 100 місць для працівників, які працюватимуть у нас вахтовим методом. Поруч збудуємо новий адміністративний корпус. 

“Нива Переяславщини” вже сьогодні є підприємством європейського зразка, судячи з того, як активно тут запроваджуються сучасні технології і культура виробництва, методи організації праці. Кожна новація – це перспективне вкладення в майбутній розвиток як підприємства, так і території, де воно працює завдяки зростанню зайнятості населення, збільшення податкових відрахувань до місцевих бюджетів,  соціального розвитку сіл.

Валентина БАТРАК

Чи бути Переяславу має вирішитися на сесії міської ради

Під час засідання круглого столу

Під час засідання круглого столу

Сьогодні, у вівторок 10 жовтня, в переддень перейменування Переяслава у Переяслав-Хмельницький (12 жовтня 1943 року Указом Президії Верховної Ради СРСР місто було перейменоване) у міській раді зібрались історики, науковці, депутати міської ради представники громадських організацій, аби в чергове обговорити повернення місту історичної назви Переяслав. Це питання має бути винесене на чергову сесію міської ради. Його винесення ініціювала громадська рада при виконавчому комітеті міської ради. Уже кілька років проводячи громадські слухання у жителів мікрорайонів запитували їх ставлення до перейменування міста. На слуханнях більшість людей підтримували поверненню місту історичної назви. Проте, деяким депутатам міської ради цього замало вони вимагають всупереч законів України провести місцевий чи то референдум, чи опитування.
Відкриваючи “круглий стіл” міський голова Тарас Костін зауважив, що сьогоднішнє зібрання покликано, аби достукатись до депутатів міської ради, які виступають проти повернення місту історичної назви. Які не хочуть брати на себе таку історичну відповідальність.
Вже черговий раз науковці, кандидати історичних наук Олександр Колибенко, Олексій Лукашевич, Тарас Нагайко, Віктор Ткаченко, історик-етнограф Людмила Набок, старший науковий співробітник відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України Віталій Коцур розповіли, чому саме варто прислухатися до їх думки і підтримати повернення місту історичної назви.
Олександр Колибенко зокрема зауважив, що перейменування у 1943 році приймалось

Дорожній вказівник

Дорожній вказівник

саме тією організацією, яка нині заборонена в Україні і ніхто тоді не зважав на думку людей. То чому діяльність компартії України заборонили, а рішення її залишили в силі? Чому деякі депутати виступаючи висловлюють свою позицію тим, що це питання наразі не на часі. А у 1943 році, коли більшість переяславців жили в землянках перейменування було на часі?
Генеральний директор НІЕЗ “Переяслав”: – В Україні міст із більш як тисячолітньою історією не так уже і багато. Переяслав-Хмельницький веде свою історію від 12 жовтня 1943 року, тоді як Переяслав від першої згадки у літописах від 907 року.
Він також зауважив, що жителі міста самі уже давно визначились із назвою. Про це свідчать не лише зафарбовані написи на дорожніх вказівниках, а і на нинішніх плакатах. Так противники будівництва ТЕЦ у нашому місті написали: “Переяслав проти будівництва ТЕЦ у місті”.
Тарас Нагайко зокрема застеріг учасників круглого столу, що чим довше буде затягування із поверненням історичної назви Переяславу, тим більше даємо шансу агресору Росії красти нашу історію та переписувати її на свій лад. Росіяни навіть вже встановлюють пам’ятник великому Київському князю Володимиру у Москві. Не за горами той час, коли російські історики визнають правонаступником Великого Переяслава їх містечко Переяславиль-Зелеський.
У істориків, як і у більшості патріотів рідного міста, викликає роздратування до людей, які зневажливо ставляться до Переяслава. На багатьох дорожніх вказівниках і досі написано “П.Хмельницький” чи “Переяслав-Хм”. У першому випадку це неповага до Переяслава, у другому до Богдана Хмельницького. Жителі міста повинні знати, що назва Україна вперше зустрічається в літописі разом із назвою нашого рідного міста Переяслав, а не Переяслав-Хмельницький.
Людмила Набок попросила депутатів поставити себе на місце жителів Переяслава 1943 року, коли їм повідомили, що місто перейменовують. Вона більш ніж впевнена, що всі, окрім комуністів, були проти. Але думки простих людей тоді ніхто не вислуховував. І чим довше існуватиме назва Переяслав-Хмельницький тим швидше ми будемо забувати його першу назву Переяслав, пишучи П.Хмельницький. Вона зауважила, що на деяких Інтернет ресурсах уже бачила, як користувачі шукали

Сучасна вивіска організації

Сучасна вивіска організації

замість Переяславського повіту, Переяслав-Хмельницький повіт, Полтавської губернії. Вона також зазначила, що ярими противниками перейменування виступають ті люди, які переїхали до Переяслава-Хмельницького і ідентифікують себе саме із ним.
Депутат міської ради Марина Навальна повідомила, що вона хоч і приїхала на постійне місце проживання до Переяслава-Хмельницького, але буде переконувати своїх земляків підтримати повернення історичної назви місту і на сесії віддасть свій голос за повернення історичної назви.
Відповідаючи на запитання депутата міської ради Жанни Федорук чому обрали історичну назву Переяслав, а не Переяславль Олександр Колибенко повідомив, що назва міста зустрічається у трьох літописах. У одному його зазначено, як Переяслав, у другому Переяславль, у третьому Переяслав-Руський. Наші пращури вибрали історичну назву Переяслав тому ми нині науковці і підтримують повернення саме цієї назви.
Не знаю, чи вдалось історикам переконати деяких депутатів повернути історичну

Під час засідання круглого столу

Під час засідання круглого столу

назву місту, чи вони будуть продовжувати свої подвійні стандарти із закликами нехай люди самі визначаються. У мене, як жителя міста виникає питання, а чому вони не радились із виборцями коли приймали перше рішення про виділення землі під будівництво ТЕЦ? І лише коли громада збунтувалась почали проводити громадські слухання по цьому будівництву. А чи радяться вони коли затверджують бюджет міста? Чи коли ділили безкоштовно ПЕРЕЯСЛАВСЬКУ землю під дачні ділянки?, чи виділяють гроші з бюджету для премій посадовцям? А чи радяться вони взагалі по іншим доленосним питанням життя міста? Чому саме повернення історичної назви стало наріжним каменем протистояння депутатів та громади. Варто замислитись хто є депутати нашого міста патріоти, чи заслані “козачки?”
Володимир Набок

Три студенти з Київщини – призери чемпіонату світу з ушу

43bbe23868902043e2660941f5e60894_LЗ 28 вересня по 3 жовтня у російському м. Казань проходив ХІV чемпіонат світу з УШУ. За чемпіонські титули впродовж п’яти днів змагалися 508 атлетів із 60-ти країн. Україну представляли 9 спортсменів. Національна збірна виборола 5 нагород (2 срібні медалі та 3 бронзові). Із них  3 медалі отримали студенти Переяслав-Хмельницького державного педуніверситету (Київська область).

До складу призерів пробилися Майстри  спорту міжнародного класу: Людмила Темна – срібло в цзєньшу, Роман Рева – бронзу в дуйлянь. Ще одну бронзову нагороду в дуйлянь приніс команді Артем Суонг. Їх тренер – наш випускник, Заслужений майстер спорту Андрій Коваль.

Вітаємо! Так тримати!

Декан факультету фізичного виховання, професор Віктор Куйбіда

Read 2 times

На Київщині рятувальники витягли з болота корову

129 жовтня о 19:15 до оперативно-диспетчерської служби Васильківського району надійшло повідомлення про те, що у місті Васильків на вулиці Дніпрельстан у болоті застрягла корова.

Повідомила ДСНС Київщини 10 жовтня.

На місці події було направлено рятувальників 29-ї Державної пожежно-рятувальної частини  м. Васильків у складі 5-ти чоловік особового складу..

За допомогою рятувальної мотузки та трактору тварину звільнили із пастки та передали схвильованій власниці. Жінка щиро дякувала бійцям Служби порятунку за вчасно надану допомогу.

Лідер чемпіонату познущався над «Переяславщиною»

футболМабуть, навіть найзатятіші оптимісти не сподівалися, що «Переяславщина» у 24-му турі чемпіонату області з футболу здобуде очки. Адже минулої суботи вона побувала у Бзові Баришівського району в гостях у лідера – «Авангарда». (більше…)

«Вийди, вийди, сонечко», – співав найменший артист у Вовчкові

Найбільше оплесків отримали діти. Олег Ігнатенко, Катя Сиченко, Настя Лихацька, Софійка Боднарук та Оксанка Сабадаха

Найбільше оплесків отримали діти. Олег Ігнатенко, Катя Сиченко, Настя Лихацька, Софійка Боднарук та Оксанка Сабадаха

Цього року на святі села у Вовчкові, яке відбулося недавно, було особливо людно. Можливо, тому, що вперше за багато років було зроблено капітальний ремонт будинку культури. Приємно було бачити свіжопофарбовану підлогу, оновлений інтер’єр сцени, нові штори, букети квітів на підвіконнях. У залі було тепло, бо працював обігрівач. (більше…)

На нашій вулиці тепер є дорога

08875077Мешканці вулиці Шевченка села Чопилки, яку місцеві називають «на гору», висловлюють щиру вдячність горбанівському сільському голові Василю Петровичу Вовчанівському за те, що він знайшов можливості і ресурси зробити дорогу на нашій вулиці. Вона особлива, з великим нахилом, весь час була грунтова. Сільський голова відгукнувся на наше прохання і дорогу розчистили та розширили грейдером, зробили шлакову висипку.

Бажаємо вам, шановний Василю Петровичу, і надалі так дбати про наші села, як Ви це вмієте. Нехай люди будуть вдячними за ваші добрі справи. Бажаємо вам здоров’я, благополуччя і мирного неба.

За святковими столами в селі пригостили 200 людей

Гостей зустрічали з короваями

Гостей зустрічали з короваями

В суботу, 30 вересня, в селі Сомкова Долина відзначили день села – 355 років з часу першої літописної згадки. Зранку від сільського клубу розносився аромат смаженого м’яса. Це працівники СП ТОВ «Нива Переяславщини» запікали для жителів села порося та варили кашу. Саме «Нива Переяславщини» стала головним спонсором свята (керівник Олександр Мостіпан та директор Віталій Шакель). Сільські діти цілий день розважалися на величезних атракціонах, це теж подарунок від головного спонсора. (більше…)


Дизайн: Cliplib