Архив Жовтень 12th, 2017

У селян на Київщині “вкрали” пасовище. Власник землі доводить, що  купив її законно

і де селянам пасти корови?

Громадські пасовища також треба узаконювати

На одному з полів за селом Хоцьки, що на Київщині, 13 вересня місцеві селяни ледь не побили тракториста, який приїхав його розпахувати. “Ми знали, що злодій, який украв нашу землю, колись таки по неї прийде!” – лютували люди. Викликали поліцію, приїхало і районне начальство. Через кілька днів подробиці цього конфлікту розповів нашому журналісту депутат Хоцьківської сільської ради Іван Гаченко. Згодом свою версію виклав і власник цієї землі.

“На пастовень люди відщипнули від свою паю”

У цій історії йдеться про 50 га землі, яка давно стояли толокою, поросла кущам і деревами-самосійками. Багато років хоцьківчани там випасали череду. Та чотири роки тому з’ясувалося, що вона вже у чиїсь приватній власності, хоча люди були впевнені, що то їхня земля і її просто вкрали.

Щоб зрозуміти людей, треба згадати трохи історії про розпаювання у Хоцьках, – вводить у курс справи Іван Гаченко, 71 рік. –  За часів Радянського Союзу наш колгосп “Комунар” мав 4 тисячі гектарів орної землі, що була передана колгоспникам навіки-вічні, це підтверджує і відповідний документ. Коли після розпаду Союзу почалося розпаювання колгоспної землі, то спочатку 600 га відвели до земель запасу, з яких частину роздали фермерам. Решту поділили порівну між 919 колгоспниками на паї, в середньому виходило по 3,7 га. Та на загальних зборах з розпаювання люди спохватилися, що нічого не лишили для пасовища, обділили і працівників соціальної сфери. Тоді дійшли згоди тільки в тому, щоб із кожного паю виділити по 0,1 га для спільного пасовища. Для цих потреб відвели дві ділянки по обидва боки села: одна – 56 га, друга – 50 га.

“За свою землю оббиваємо чиновницькі пороги вже чотири роки”

Ще у 2013 році нам стало відомо, – продовжує розповідь депутат, – що якісь невідомі люди захапали наше пасовище на 50 га, що знаходиться за селом поряд із аеродромом. Бо хіба законно можна було таке зробити, якщо ця земля є часткою людських паїв? Тодішній сільський голова Микола Стріха пояснював, що сталася помилка і пасовище віднесли до земель запасу. Тоді приїжджали до нас районне начальство, керівники СБУ, прокуратури, поліції – всі обіцяли розібратися.

У грудні 2014 року рішенням районної ради були погоджені для введення в межі села 306 га земель запасу сільської ради та землі під ОСГ, в тому числі і ці спірні 50 га. Та ситуацію це не змінило. Я особисто почав писати звернення у всі інстанції. Через якийсь час надійшла письмова відповідь: Переяслав-Хмельницька прокуратура встановила 25 осіб, на яких було видано Держгеокадастром у Київській області дозвіл на оформлення документів для безоплатної передачі у власність по 2 га кожному для ведення особистого селянського господарства. Порушення законодавства при цьому прокуратура не вбачає, місце проживання цих осіб встановлює.

Згодом мені вже неофіційно стало відомо, що ці люди – всі підставні особи, живуть хтозна де і про те, що на їхнє ім’я виділена земля не відають, а про село Хоцьки ніколи не чули. Тоді ми звернулися за допомогою до народних депутатів Сергія Міщенка та Сергія Капліна. На їхні запити зреагувала Держсільгоспінспекція  в Київській області та встановила, що відчуження землі, про яку йдеться, та виготовлення відповідних проектів землеустрою відбулося з грубим порушенням чинного законодавства. Зокрема, не виявлено копій жодної із заяв тих 25 осіб, на чиє ім’я відведена земля, їхніх оригінальних підписів не було в актах встановлення на місцевості меж цих земельних ділянок та в інших паперах.

Таким чином очевидною була підробка документів, з якими через чиновників  накатаною схемою у хоцьківчан відібрали 50 га по суті їхніх паїв. Проте обласна служба Держгеокадастру, яка це і “прокрутила”, відмовилася  скасувати відповідні розпорядження. Ми звернулися в Генпрокуратуру та інші найвищі інстанції. У грудні 2015 року Головне слідче управління Нацполіції надіслало відповідь, що за фактом підробки підписів у документах відкрито кримінальне провадження. Проте розслідування фактично не ведеться, дієвого рішення для встановлення справедливості та захисту інтересів селян досі не ухвалено. За свою землю ми оббиваємо пороги чиновницьких кабінетів уже чотири роки, і все безрезультатно.

“Земельні ділянки я купив цього року”

Чиєю приватною власністю стали 50 га хоцьківського пасовища місцевим селянам стало достеменно відомо тільки нещодавно, коли новий господар вирішив викорчувати поросль та запахати землю. Тоді й прозвучало ім’я Юрія Павлушка, керівника ПП “Соснова”. Він особисто вперше приїхав на зустріч із селянами через день після конфлікту на полі і заявив, що він є повноправним власником цієї землі, бо викупив суміжні наділи на законній підставі. Невдовзі приїжджав у село знову – обговорював ситуацію з депутатами сільської ради.

Мені запропонували купити ці ділянки вже другі особи, це були четверо людей, які переоформляли їх за дорученням, угода відбулося цього року,  – коментує телефоном ситуацію Юрій Павлушко. – Відповідні документи на право власності на ці 25 ділянок я звіряв за Держреєстром,  у обласному відомстві Держгеокадастру,  там запевнили, що вони в порядку і оформлені законно. Їх виділили фізичним особам для ведення ОСГ, оскільки на той час ця земля не була приватизована, право розпоряджатися нею як землею запасу району, що знаходиться за межами населеного пункту, мало саме обласне відомство Держгеокадастру.  А як ця земсля  використовувалася раніше, до приватизації, я не перевіряв і не знав, що то було пасовище, бо це вже не мало значення. Я купив ці ділянки законно, згідно з експертною оцінкою за ринковою ціною. Юридично вони оформлені на моє господарство  ФГ “Олександр”. З часу укладання угоди купівлі-продажу цих ділянок, тобто з вересня  цього року, я  сплачую за них земельний податок.  

Хоцьківчанам же на зборах я сказав: якщо вони мають потребу в тому пасовищі, то частину поля поки що не буду чіпати – хай пасуть, доки мають корови. Іти на конфлікт з людьми я не хочу. Але частину цієї землі я, звісно, буду обробляти.

У цій ситуації я хотів би наголосити, що  на цьому ж полі залишилися ще дві великі ділянки землі, зайняті зараз пасовищем, і в Геокадастрі вони значаться як неприватизовані.  Тобто громаді треба негайно зосередитися зараз на тому, щоб законно оформити користування цими землями. 

Місцева влада ні на що не впливає

Валентина Дмитренко, Хоцьківський сільський голова:

Я розумію і поділяю стурбованість та біль людей, але як сільський голова в межах своїх повноважень, на жаль, ні на що не можу вплинути. Звичайно, що цікавлюся ходом розслідування цієї справи, днями обговорювала її з прокурором. Він запевнив, що наше питання тримає на контролі.  Звернулися ми за допомогою і до народного депутата Сергія Міщенка, який готує звернення до Генпрокуратури.   

На цій  посаді я працюю з кінця 2015 року.  Наскільки мені відомо, раніше реальних кроків для того, щоб вчасно узаконити землекористування тими пасовищами:  оформлення оренди чи приватизації земельних ділянок для ОСГ ніхто з представників громади, які тримають корови , не  зробив.  Люди були переконані, що то їхня земля, ніхто її не забере, а витрачати гроші на оформлення документів не хотіли.

Сільська рада підготувала проект генплану села, але в області він ще не затверджений. І що, згідно з ним,  згадані майже 50 га землі входитимуть у  межі села, означатиме лише те, що земельний податок повністю надходитиме до місцевого бюджету. А що земля є у чиїсь приватній власності, це не змінить. Після затвердження генплану місцева влада зможе розпоряджатися тільки тими ділянками, які не приватизовані в межах населеного пункту як землею комунальної власності.

Валентина БАТРАК

На Київщині презентували військовий ліцей

2907Сьогодні, 12 жовтня, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) відбулася презентація ліцею-інтернату “Патріот” комунального закладу Київської облради. День напередодні свят українського війська, козацтва було вибрано заздалегідь і не випадково, адже навчальний заклад є єдиним сьогодні на Київщині серед подібних, що має військово-спортивний профіль. Його директор  Василь Козій за підтримки свого колективу доклав немало зусиль для отримання такого статусу. В ньому почали працювати з 1 вересня ц. р.

За майже півтори місяці, що минули, тут відбулися цікаві зміни. Перш за все увагу численних гостей, що приїхали привітати ліцеїстів, привернуло те, що на просторому шкільному подвір’ї, де відбувалося свято і яке тепер стало плацем, понад восьми десятків дітей вишикувалися у красивій військовій формі. Це – літньо-осінній варіант без верхнього одягу. Включає повний комплект: камуфляж, берці, малиновий берет. Для святкових подій, як от цього дня, доповнюється “золотими” аксельбантами та білими перчатками. Решта ліцеїстів, а їх на сьогодні тут навчається 167, були у гарних однакових жилетах з емблемою ліцею, білих сорочках або блузах, краватках.

2919Василь Козій у своєму виступі, зокрема, подякував батькам, які протягом місяця, незважаючи на різні труднощі, допомогли одягнути дітей у красиву форму, а також всім, хто сприяв становленню навчального закладу у новому статусі. Учасників свята привітали також міський голова Тарас Костін, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, начальник відділу департаменту освіти КОДА Тетяна Балашова та інші.

Звісно ж, на свято приїхало немало і батьків. Серед них подружжя Олексій (43 роки) та Надія (38 років) Видолоби із села Ташань. Розповіли, що цей заклад обрали для своїх дітей лише тому, що тут добрий рівень навчання. Цього року його успішно закінчила їхня 2905старша донька Ельвіра і поступила на філологічний факультет одного з університетів у Польщі, при цьому навіть на бюджетну форму навчання. А зараз у восьмому класі у них тут навчається менша донька Неля.

– Тут в гуртожитку і проживає протягом тижня, – сказав Олексій Олексійович. – У п’ятницю ми її забираємо, а в неділю привозимо назад. Вона задоволена. Тут і тепло, і харчування чотири чи навіть п’ятиразове. За такі умови ми дещо доплачуємо, але не так багато. Для сімейного бюджету цілком посильно. Ну, а якщо їй захочеться чогось особливого, то можна через дорогу збігати в ЕКО.

У Переяславі їх донька навчається лише другий рік. Коли минулого року переводили її сюди, навіть не підозрювали, що їй доведеться одягнути військову форму. Тепер вона, як і багато інших ліцеїстів, у захваті і від форми, і від дещо особливих умов навчання. Адже військовий профіль передбачає і підвищену дисциплінованість вихованців, і відповідальність і таке інше.

Дівчинка сказала, що сьогодні свою форму одягла вперше. Обов’язково покаже її подругам у селі, коли приїде на вихідні. Адже такої немає більше ні у кого по всій області.

В ході урочистостей, було і підняття прапорів – державного, міста та ліцею, і виконання Гімну, і вшанування пам’яті загиблого в АТО, колишнього випускника цього закладу Олександра Домашенка.

Якою була погода в день вашого весілля?

ОпитуванняСвято Покрови, яке відзначають 14 жовтня, має стосунок ще й до весільних обрядів. Приміром, з давніх часів після сватання дівчині-нареченій покривали голову хусткою. І взагалі з цього дня починається сезон одружень.

Певно, у кожного день весілля один із найпам’ятніших у житті. Але інколи він вирізняється навіть особливостями погоди. Як це було у переяславців, дізнавалися журналісти «Вісника». (більше…)

Хочу усвідомлювати, що живу в цивілізованому суспільстві

untitledУ побуті люблю користуватися послугами, які економлять мій час і гроші. Комунальні рахунки оплачую з картки через термінали, мобільний зв’язок – через Інтернет. Так виходить без комісійного збору. (більше…)

Паливні брикети із лушпиння соняха можна купити в Переяславі

Ось такі брикети пропонує переяславцям Аліна Бурчик

Ось такі брикети пропонує переяславцям Аліна Бурчик

Ще до настання холодів, аби не мерзнути у власному будинку в зимовий період, переяславці у яких є піч, груба чи камін уже заготовили на осінньо-зимовій період дрова, чи інше альтернативне паливо.
В Інтернеті можна знайти чимало статей, у яких розповідається про переваги та недоліки у використанні паливних брикетів. Зокрема автори статей пишуть, що паливні брикети з лушпиння соняшника володіють великою кількістю плюсів. За європейською класифікацією такі брикети можна віднести до категорії палива, яке не утворює диму. Це приваблює власників камінів та опалювального обладнання, яке встановлено всередині будинку. Споживачі вибирають дані вироби ще і з тієї причини, що вони дуже компактні, що важливо не тільки для приватного, але й для маленького заміського будинку. Крім іншого, негабаритне паливо дуже зручно в транспортуванні, легко завантажувати та розвантажувати, а за послуги транспорту не доведеться платити занадто багато. Паливні брикети придатні для приготування будь-якої їжі на мангалах та грилях. Кілька останніх років і у Переяславі стали продавати паливні брикети із насіння соняха. Тож я вирішив спробувати наскільки ефективними є ці брикети для опалення будинку в 100 квадратних метрів. Вдома є груба, яку із настанням прохолодної погоди економлячи газ ми постійно протоплюємо.
За мішок паливних брикетів із лушпиння соняха вагою 35 кілограми заплатив трохи менше 100 гривень. Оскільки таким видом палива я користуюсь вперше то розпитав у продавця Аліни Бурчик (29 років), як краще їх використати. Виявляється, що ці брикет дуже бояться атмосферних опадів, при намоканні вони просто розсипаються. Тож зберігати їх потрібно у сухому місці. Хочу додати, що їх також варто тримати подалі від домашніх тварин. Моїй собаці дуже сподобалось їх гризти бо вони, мабуть, смачно пахнуть хоч я ніякого запаху не відчував.
Мені порекомендували спочатку розпалити дрова, а потім завантажити ці брикети. Проте, якщо топка велика то можна їх завантажувати разом із дровами, тоді не потрібно зайвий раз заглядати котла чи груби. Їх також можна розпалити і без дров, але для цього потрібно використати більше паперу, чи застосувати розпалювану рідину, яка продається в магазинах. Завдяки великій калорійності брикетів груба нагрілася відразу, і горіння проходило рівномірно. Купленими брикетами опалював власний будинок цілий тиждень. Середня температура у кімнатах була близько 22 – 24 градусів. Тож 100 гривень на тиждень на опалення не так уже і багато. Колега, що опалювала цей же тиждень свій будинок газом має заплатити за використаний газ трохи більше 350 гривень. Причому, окрім палива я отримав додатково добрива. Бо попіл, який утворювався після спалювання брикетів можна висипати прямо на город. Звичайно, за ради чистоти експерименту спробую паливними брикетами протопити і у морозну зимову погоду, аби дізнатися скільки піде цього альтернативного палива на тиждень. А поки що для осіннього чи весняного опалення будинку економніше використовувати брикети. Їх тонна коштує 2500 гривень.
Володимир Набок

Пневмонія та бронхіт відступають

швидкаЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 220 хворих. У пологовому відділенні знаходиться сім жінок і четверо немовлят. У реанімаційному відділенні – два пацієнти. 53-річний чоловік із Гайшина потрапив туди із флегмоною стегна (флегмона – це гостре гнійне запалення тканини без чітко виражених меж), тяжким цукровим діабетом та хронічною нирковою недостатністю. Продовжують там рятувати життя 59-річному переяславцю, який наприкінці вересня у Дем’янцях зазнав тяжких численних травм у ДТП. Він підключений до апарату штучного дихання, стан украй тяжкий.

(більше…)

На Київщині знайомий дав у голову

швидкаЗа останні три дні на службу екстреної медичної допомоги надійшло 88 екстрених, два невідкладні і п’ять безпідставних викликів, повідомив заступник головного лікаря з медичної частини Переяслав-Хмельницької ЕМД Володимир Чирка. До переяславців “швидка” виїжджала 64, а до жителів сіл району – 31 раз.

У вівторок, 10 жовтня, після 22.00 бригада ЕМД доставила до неврологічного відділення 22-річну дівчину зі струсом головного мозку, закритою черепно-мозковою травмою та тупою травмою живота. Цих ушкоджень вона зазнала від знайомого їй чоловіка.

(більше…)

Пенсії зросли від однієї гривні до п’яти тисяч 

Пенсійний-фонд-інформуєПерерахунки пенсіонерам Переяславщини (Київська обл.), згідно з вимогами нової пенсійної реформи уряду, вже повністю проведені, доплату отримають 96% всіх пенсіонерів міста і району, повідомила сьогодні Любов Максимець, заступник начальника ПереяславХмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.

Усі суми пенсійних виплат профінансовані в повному обсязі і здійснюються згідно з графіком день у день, без жодних затримок, – запевнила Любов Василівна. – Пенсію за жовтень люди отримають за двома відомостями: основну суму і доплату. 

Любов Максимець наголошує на важливій інформації: ті пенсіонери, в кого донарахування пенсії становить менше 140 грн., отримають цю суму в наступному місяці  – за жовтень і листопад водночас.

Управління Пенсійного фонду обслуговує 17,8 тис. пенсіонерів з міста і району. Для 17,1 тис. осіб проведені перерахунки пенсій. Суми збільшення пенсійної виплати різні – від 1 гривні до понад 5 тис. грн. Найменше зростання пенсії відбулося для тих, хто досі отримував мінімальну виплату. Зокрема, збільшення на суму до 100 грн. мають 3,5 тис. (20%) пенсіонерів, з яких півтори тисячі побачать збільшену виплату всього лише до 50 грн.

На суму від 100 до 200 грн. підвищили із жовтня пенсію для 4,6 тис. (26%) осіб, на 200-500 грн – для 22%, на 500-1000 грн –  для 12% пенсіонерів Переяславщини. Тільки 58 осіб отримають пенсію, що зросла на 3-3,5 тис. грн, для 36 пенсіонерів щомісячна виплата виросла на понад 5 тис. грн. Це люди, які працювали на шахтах, металургами та інших таких спеціальностей.

Підвищені пенсії отримали ті, кому вона нараховувалася згідно з Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Любов Максимець зауважила, що, зокрема, для вчителів та медиків, які вийшли на пенсію десять років тому, виплати зросли майже удвічі. А ось держслужбовці, яким пенсія призначалася за іншим законом, підвищення не відчують.

Валентина БАТРАК

Поліцейські затримали чоловіка з наркотиками

23-3311 жовтня, близько 13 години, у м. Біла Церква, під час патрулювання бульваром Олександрійським, поліцейські зупинили молодого чоловіка, який йшов з рюкзаком за плечима.

Під час поверхневої перевірки у 26-річного перехожого виявлено поліетиленовий згорток з подрібненою трав’яною сумішшю зеленого кольору, схожою на наркотичну, ймовірно канабіс. (більше…)

Бібліотекарі університету відвідали Кропивницький

1Чотирнадцятий рік поспіль університетська бібліотека на честь свого професійного свята –  Всеукраїнського дня бібліотек, організовує  мандрівку в черговий мальовничий куточок нашої країни. Цього року дорога простелилася до Кропивницького, в недалекому минулому – Кіровограду, а спочатку – Єлисавету чи Єлисаветграду. (більше…)

Суму на матеріальні допомоги збільшили майже на 300 тисяч

1422454361_soczahist20 вересня ц. р. до Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) звернулося міське управління соціального захисту з клопотанням про потребу виділення додаткових коштів для надання жителям міста матеріальних допомог в цьому році. Начальник управління Микола Гуща інформував, зокрема, що зросла кількість важких захворювань, а, відповідно, і звернень переяславців.

Наприкінці вересня на сесії міської ради було прийнято рішення про внесення змін до міської програми “Турбота”. Передбачену в ній суму – 402,3 тис. грн. збільшили до 694,4 тис. грн. При цьому, як зазначила заступник міського голови Валентина Губенко, кошти не будуть братися додатково з міського бюджету. Видатки на матеріальні допомоги збільшуються за рахунок не використаних раніше грошей, передбачених на відшкодування пільгових перевезень.

На вулиці Можайській може з’явитися ще одна багатоповерхівка

imagesУ Переяславі-Хмельницькому (Київська область) по вул. Можайській, 11 з часом може з’явитися ще один багатоквартирний будинок поряд із вже існуючими. Рішення про виділення земельної ділянки площею близько 47 соток в оренду за цією адресою було прийнято на сесії міської ради, що відбулася наприкінці вересня.

Як зазначила головний архітектор міста Ганна Степаненко, забудовника буде визначено через процедуру аукціону. Раніше на конкурсі тендер на виконавця земельних аукціонів по продажу права оренди земельних ділянок вже виграло ТОВ “Ленд-сервіс”. Товариство, зареєстроване у Броварах, має великий досвід у проведенні подібних аукціонів. За її словами, в місті є й інші земельні ділянки, призначені для продажу на аукціонах. Частина з них вже підготовлені, але є й такі, що потребують ще розробки детальних планів.


Дизайн: Cliplib