Архив Листопад 1st, 2017

У місті буде ще одна нотаріальна контора та вказівники до музеїв

 31 жовтня в ході чергового засідання виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) у блоці архітектурних питань було погоджено проведення благоустрою на території, що прилягає до приватної нотаріальної контори у багатоповерхівці по вул. Б. Хмельницького, 84 (де військкомат). Тут під неї на першому поверсі перероблено одну з квартир. З вулиці до установи вестимуть як звичайні східці, так і пандус у вигляді підйомника. Зараз облаштування цієї установи вже на стадії завершення.

Також було погоджено встановлення на території міста вказівників (таблички коричневого кольору з білими позначками чи написами на них) до переяславських музеїв. Їх макети було розроблено НІЕЗ “Переяслав”, а виготовлятиме міська рада. На різних вулицях планується встановити 19 штук. В першу чергу це полегшить орієнтування в історичному місті численним туристам, які його відвідують. Після погодження розміщення вказівників з Нацполіцією, буде підраховано їх вартість та передбачено відповідну суму у міському бюджеті.

Ярмарок професій для випускників шкіл міста та району

Формування психологічної готовності особистості до усвідомленого вибору професії сьогодні є не тільки гострою необхідністю, але й багаторічним і складним процесом, забезпечити ефективність якого може тільки чітко організована профорієнтаційна робота, що враховує всю різноманітність впливу на вибір людиною професії. (більше…)

Автобусний маршрут “Автостанція – ТТС – школа №4” буде відновлено

31 жовтня в ході чергового засідання виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) було затверджено рішення конкурсного комітету від 18 жовтня про визначення перевізника на міському автобусному маршруті №5. Ним стала “Переяславлюксавто”, компанія, що вже багато років здійснює перевезення пасажирів з Переяслава до станції метро “Харківська” у Києві.

Як зазначалося, хоч конкурси і раніше оголошувалися, через непопулярність пятого маршруту у переяславських перевізників тривалий час на ньому взагалі не ходили автобуси. В нинішньому конкурсі за домовленістю з міською владою погодилася взяти участь лише ця компанія. Як сказав міський голова Тарас Костін, який проводив засідання, для неї це буде свого роду соціальне навантаження. Раніше ця компанія не виконувала рейсів на міських маршрутах.

Майстри бувають різні. Є й такі…

Сучасне життя важко уявити без техніки. Вона є помічником у житті як людей молодих, так і похилого віку. Пилососи, пральні машини, кухонні комбайни, скороварки, електрочайники, мікрохвильові печі: коли вони справні, то полегшують життя, а коли виходять з ладу, то створюють чимало проблем. І добре, якщо у майстерні з ремонту працюють справжні спеціалісти. Жителька міста, пенсіонерка Віра Осадча, 71 рік, зустріла зовсім іншого майстра:
– Я користуюсь німецькою пральною машиною ZANGER. Коли вона у мене виходила з ладу, то завжди зверталась до знайомого майстра, і він прямо вдома її ремонтував. Проте останню поломку він усунути не зміг, тож порекомендував звернутись до майстерні, яка розміщена на вулиці Шкільна, 45. Я зателефонувала туди, молодий чоловік відразу ж приїхав і забрав машинку в ремонт. Днів через 10, пізно увечері, привіз її назад і, запевнивши, що вона працює, взяв за роботу 1100 гривень, сказавши, що замінив якийсь підшипник та плату керування. Як для пенсіонерів сума чималенька, але ж і прати вручну у такі роки не будеш. Сплативши гроші, зранку вирішила перевірити, як після ремонту працює моя помічниця. Включила… Вона простояла у повній тиші 28 хвилин, потім загула, заревла і вимкнулась. Телефоную до майстра. Він запевнив мене, що то неполадки із платою. Приїхав, витяг її та й поїхав. За тиждень привозить і встановлює на місце. Але машинка не хоче працювати. Майстер вирішив забрати пральну машинку до майстерні, аби на місці неспішно віднайти, чому техніка не хоче працювати. І оте «неспішно» з травня триває до цих пір. Я його не раз просила повернути мені гроші та поломану машинку – звернулась би до іншого майстра. Але ні машинки, ні грошей ось уже майже півроку ми не бачимо.
Жінка розповіла, що за допомогою зверталась і до міської влади, і до поліції з проханням допомогти повернути своє майно та гроші, проте поки що ніяких зрушень. А горе-майстер лише обіцяє, що поверне гроші.
Володимир Набок

На Переяславщині вчилися ліквідовувати наслідки аварій

За роботою медики

Два дні у Переяслав-Хмельницькому районі проходили командно-штабні навчання з цивільної оборони за участі представників Головного управління ДСНС України у Київській області. Згідно з умовами навчання, районна ланка відпрацьовувала ліквідацію надзвичайної ситуації, яка умовно виникла при погіршенні погодних умов.
30 жовтня о 8-й ранку надійшло повідомлення, що згідно з різким погіршенням погодних умов виникла загроза порушення нормальних умов життєдіяльності населення окремих територій (аварійне відключення тепло- та енергопостачання), ускладнення транспортного сполучення (ожеледиця та блокування сніговими масивами окремих ділянок доріг), підвищення рівня небезпеки (травмування людей) в результаті повалення дерев, руйнування споруд та ДТП.
Відразу після отримання ввідної при райдержадміністрації було створено штаб з ліквідації наслідків та оголошено надзвичайний стан. Представники Головного обласного управління ДСНС уважно спостерігали за діями місцевих посадовців. У деяких моментах робили підказки. Проте діями організованого штабу та його

Свої навички демонструють рятувальники

робочих груп залишились задоволені. При практичному відпрацюванню ліквідації наслідків ДТП на дорозі також висловили певні зауваження працівникам районного сектору ДСНС за те, що вони відразу розпочали роботу, не поцікавившись станом людей, які очікували на допомогу в іншому транспортному засобі, що також постраждав при умовній аварії. Високу оцінку було надано роботі медичної служби та поліціянтів, а також діям працівників сільської ради Цибель та її очільника Сергія Дяченка, які вчасно прибули на місце та надавали посильну допомогу при ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди.
Чергове завдання, яке отримав районний штаб, – приміщення дитячого закладу Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Переяслав» через буревій став знеструмлений і дітей потрібно терміново евакуювати із аварійного будинку. Роботу адміністрації цього центру та сільської ради також відзначили у своїх звітах працівники Головного управління ДСНС України у Київській області.

Умовно постраждалій надають першу допомогу

Наступного дня обласна комісія мала перевірити роботу спеціалізованих бригад з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в Переяслав-Хмельницькому районному підрозділі ПАТ «Київобленерго» та «Укртелекому». Проте працівників Головного управління ДСНС у Київській області, незважаючи на відповідні накази обласної влади, на територію цих закладів не допустили, мотивуючи тим, що ці фірми приватні.
Керівник навчань, заступник начальника Головного обласного управління по зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення ДСНС Дмитро Підгурний, 44 роки, зауважив:
– Підбиваючи підсумки, можна сказати, що кожен учасник навчань здобув і практичні, і теоретичні навички. Ми звернули увагу на ряд недоліків у роботі як з боку органів місцевої влади, так і керівників деяких підприємств. Не всі заходи, передбачені планом, виконані через безвідповідальність деяких керівників і нерозуміння того, що від їхнього ставлення до питань захисту населення залежить

Дмитро Підгурний відразу на місці вказує на недоліки в роботі

безпека в першу чергу їхніх працівників. В цілому оцінка першого дня задовільна, як зауваження – до кінця не визначена роль керівника від РДА при ліквідації безпосередньо на місці наслідків надзвичайних ситуацій. Щодо другого дня зауважу, що не відбулись навчання ні в районному підрозділі ПАТ «Київобленерго» ні на «Укртелекомі». Так само ми не побачили створені на районному рівні формування цивільного захисту. Тому залишається незрозумілим, наскільки готова комунально-технічна служба на реагування на ту чи іншу ситуацію. На папері формування існують, а на практиці ми їх не побачили. Я сподіваюсь, місцева адміністрація проаналізує результати командно-штабного навчання, зробить відповідні висновки і вже на основі свого рішення проведе ті практичні відпрацювання, які не відбулися другого дня. В цілому побаченим ми задоволені.
Володимир Набок

Господарям для перемоги вистачило двох партій

Турнір пам’яті Олександра Борисова

29 жовтня в спортивній залі педагогічного університету відбувся перший волейбольний турнір пам’яті заступника декана факультету фізичного виховання вишу Олександра Борисова. Олександр Олександрович Борисов був не лише викладачем, а і тренером жіночої волейбольної команди «Аплеко», яка чотири роки поспіль виборювала звання чемпіона України у першій лізі, а у 1995 році зайняла п’яте місце у Суперлізі. Уже минуло більше року, як Борисов пішов із життя, однак його учні, колеги пам’ятають «Сан Санича» і на його честь організували цей турнір.
До участі запросили найкращі аматорські волейбольні команди із Щасливого, Березані, Баришівки, Богуслава та Лубен. Переяслав представляла університетська команда. На відкриття приїхав соратник Олександра Борисова, другий тренер команди «Аплеко», а нині член Федерації волейболу України Юрій Середа. Юрій Миколайович уважно спостерігав за іграми. І оскільки суддівство проводили студенти, то він занотовував їхні дії до блокноту, а потім у перерві пояснював, як правильно потрібно було вчинити у тій чи іншій ситуації.
Команди за жеребкуванням розрідили на дві групи. До групи «А» увійшли команди Баришівки, Лубен та університету, до групи «Б» – Березані, Богуслава та Щасливого. Переможці груп мали розіграти перше місце, а команди, які посіли другі місця, позмагатися в очній зустрічі за бронзові медалі.
За регламентом змагань кожен поєдинок тривав до здобуття двох перемог одним із

В атаці найкращий гравець турніру В’ячеслав Будюк

суперників. Дві партії грали до 25 очок, а якщо потребувалась третя – тайбрейк до 15. Ігри проходили надзвичайно вперто і майже всі завершувались тайбрейком. Винятком була переяславська команда, якій для перемоги було достатньо двох партій.
У матчі за головний приз змагань зустрілись волейбольні дружини Переяслава та Богуслава. Господарі не зрадили традиції, перемігши суперника у двох партіях. Бронзові нагороди отримала команда Лубен, перемігши березанців із рахунком 2:1.
Окрім переможців та призерів, організатори змагань нагородили найкращих волейболістів турніру за амплуа. Кращим нападником став гравець команди переяславського університету В’ячеслав Будюк, кращим захисником визнали гравця богуславської команди Максима Куцана.
Володимир Набок

Ігри першого туру для переяславців видались невдалими

В атаці переяславська команда

Минулої неділі, 29 жовтня, розпочались ігри обласної баскетбольної першості серед юнаків 2003-2004 років народження. Участь у змаганнях беруть 13 команд. На ігри першого туру до нашого міста приїхали три команди – із Боярки, Борисполя та Броварів.
У першому матчі переяславська команда, яка минулого року посіла в обласному чемпіонаті третє місце, поступилася минулорічному чемпіону БК «Тайваз» із Боярки із рахунком 38:132. Друга гра також не вдалась нашим юним баскетболістам, вони поступились одноліткам із Броварів 50:90.
Наступні ігри, знову вдома, переяславська команда зіграє 12 листопада. Залишається сподіватися, що тоді вона й здобуде перші перемоги в чемпіонаті.
Володимир Набок

Завтра почнуть давати “живі” гроші за зекономлені субсидії

Монетизацію субсидії проведуть до 15 листопада.

Про це написав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко у Twitter.

“Із завтрашнього дня починаємо виплату монетизованих субсидій сім’ям, які мали економію. До 15 листопада усі 1,7 мільйона родин отримають ці кошти”, – написав він. (більше…)

Найстарша авторка “Вісника” Софія Сорокова відзначила ювілей

Софія Сорокова щойно вручила редактору “Вісника” вишитий портрет Тараса Шевченка

Сьогодні 1 листопада жителька села Циблі (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.) Софія Сорокова, авторка, яка пише до газети сорок п’ять років, відзначила 80-річчя. До редакції приїхала з донькою Ніною. Сказала, що не могла не розділити своє свято з колективом “Вісника”.

– Всі ви причетні до того, що мої публікації вміщуються в газеті. Хтось набирає на комп’ютері, хтось вичитує, хтось верстає. Дякую всім за багаторічну співпрацю. Влітку я захворіла, лікарі сказали, що треба дотримуватись постільного режиму. Полежала я день, подивилась у стелю. Не можу я так. То взяла до рук вишивання. Автопортрет Тараса Шевченка вишила й дарую його вам.

(більше…)

Для колишньої ТТС теж погодили новий тариф

31 жовтня на засіданні виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) без довгого обговорення було погоджено новий тариф для ТОВ “Ахім Енерджі”. Це підприємство забезпечує теплопостачанням “Укрспецзв’язок” (колишня ТТС). Григорій Карнаух сказав, що спочатку товариство запропонувало новий тариф у розмірі 1981 грн. за одну гігакалорію, але після аналізу у відділі економіки міськради, встановлення інвестиційної складової у розмірі 1,5 %, його було знижено до 1863 грн.

На Київщині від тепловиків ЦРЛ вимагають встановлення фільтрів

31 жовтня Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів чергове засідання виконкому. Крім інших, розглядалися питання, пов’язані з опалювальним сезоном. ТОВ “Генеруюча компанія “Укрспецтепло”, що забезпечує теплопостачанням центральну райлікарню, подала на погодження новий тариф.

Працює котельня на дровах. Раніше вартість однієї гігакалорії коштувала 1041 грн. Тепер запропонували підвищення до 1781 грн. Проте, як сказав перший заступник міського голови Григорій Карнаух, після аналізу пропозиції тепловиків, знизили інвестиційну складову в цьому тарифі до 1,5 % та деякі інші показники і вийшли на суму 1573 грн.

В ході обговорення суттєві претензії до керівництва компанії висловив член виконкому головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко. Зазначив, що керівництво компанії стає не керованим.

– По-перше, використовують не якісні дрова для спалювання, по-друге, врізалися в газову трубу, де немає ніяких фільтрів, – зазначив. – Коли топлять, а на вулиці сніг, то дим з цієї труби такий, що у людей, які живуть неподалік лікарні, він чорний. Я вже довго воюю з цими хлопцями, щоб вони встановили фільтри. І вважаю, що просто так погоджувати їм сьогодні новий тариф не варто. Ми повинні поставити вимоги.

Тож новий тариф було затверджено, але у рішенні зазначено, що вже через тиждень компанія повинна подати до виконкому гарантійного листа про те, що  фільтри встановлять, а на засіданні наступного виконкому 24 листопада обговорити виконання цього рішення.