Архив Листопад 2nd, 2017

У Переяславі на Київшині розмальовували паркан. Хто підтримає?

Алла Літкова (перша праворуч): “Ми почали малювати, а ви продовжуйте”

Днями члени творчої спілки “Мистецтво життя” в рамках проекту “Вуличне мистецтво” у Переяславі на вулиці Сікорського розмалювали фрагмент паркану, що огороджує колишню військову частину.

– Свою роботу ми присвятили пам’яті нашого шанованого музейника Михайла Сікорського, – говорить голова спілки Алла Літкова, 57 років. – На малюнку зобразили фрагмент музею просто неба, Вознесенський собор, який он добре видно із цього місця, а також маки і соняхи – квіти України. Сподіваємося, що нашу естафету підхоплять інші ентузіасти і розмалюють паркан повністю. Для цього пропоную провести серед школярів, вихованців будинку художньої творчості та й просто пересічних переяславців конкурс “Малюнок на паркані”. Нагадаю лишень, що перед його оголошенням у міському відділі архітектури необхідно погодити ескізи майбутніх малюнків. Адже загальний вигляд буде кращим, якщо вони будуть такої ж тематики, як наші.

(більше…)

На Київщині чоловік вийшов зі сміттям, а його вкусив собака

Як повідомив заступник головного лікаря з медичної частини Переяслав-Хмельницької екстреної медичної допомоги Володимир Чирка, за останні три дні на службу “103” надійшло 79 екстрених, один невідкладний і один безпідставний виклики. До переяславців “швидка” виїжджала 58, а до жителів сіл – 23 рази.

У вівторок, 31 жовтня, близько 22.00 бригаду екстреної допомоги викликали на порятунок 51-річного чоловіка і 51-річної жінки із міста, які через несправне пічне опалення отруїлися чадним газом. Допомогу подружжя отримало амбулаторно.

(більше…)

На Київщині для сонячної електростанції просили одинадцять гектарів

Інвестиційні проекти є традиційно привабливою темою, адже вони обіцяють і додаткові надходження до бюджету, і створення нових робочих місць і таке інше. Один з таких розглядався на 44 черговій сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), що відбулася наприкінці жовтня.

У блоці земельних питань було винесено на розгляд “Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для подальшого оформлення документів оренди земельної ділянки для спорудження сонячної електростанції ТОВ “Стар Енерджі Юкрейн”. Киянин Костянтин Гура, засновник і керівник товариства, розповів учасникам засідання, що хотів би взяти земельну ділянку розміром 10-11 гектарів на вул. Промисловій (район заводу “Точмаш”).

За його словами, побудова електростанції потужністю 5 мегават планується у дві черги. На території заводу є електропідстанція, до якої зручно було б підключити новий об’єкт. Над розробкою проекту у товаристві почали працювати ще у травні ц. р.

– І зараз вже маємо і бізнес-план, і всі обгрунтування, і порозуміння отримання інвестицій на цей проект, – наголосив. – Загальна вартість спорудження об’єкту становитиме 100-105 млн. грн. За нашими підрахунками окупиться цей проект за 8 років. В основі електростанції – сонячні панелі. Вони не завдають жодної шкоди довкіллю, тож місцеві жителі не відчують ніякого дискомфорту від роботи цієї станції. На роботу плануємо прийняти 9 осіб, в основному переяславців.

Свій презентаційний виступ він супроводжував демонстрацією відео матеріалів. І найбільш цікавим для громади назвав розділ, присвячений податкам, що надходитимуть до міського бюджету від діяльності сонячної електростанції. За підрахунками представників товариства – приблизно 1,5 млн. грн. на рік (до 2030 року – до 16 млн. грн.). В цих обрахуваннях бралися до уваги податки на прибуток, із зарплат, плата за оренду землі. Останню попросив встановити їм з коефіцієнтом 3 %, оскільки такий нібито є загальноприйнятим в Україні для “зеленої” енергетики.

Відбулося широке обговорення цього питання. Зокрема, головний архітектор міста Анна Степаненко зазначила, що земельна ділянка, про яку йдеться, зараз ніяк не використовується. Над нею проходить високовольтна електромережа. Тож, якщо і будувати тут щось, то прийнятним буде саме такий об’єкт, як сонячна електростанція.

Немало запитань виникло, чи не варто затвердити більшу ставку оренди, ніж 3 %? Адже, як сказав депутат Юрій Шинкар, ще два місяці тому на земельній комісії представники компанії нібито погоджувалися на 9 %. До того ж, оскільки тут поряд вже є електропідстанція, інвесторам не потрібно буде робити додаткових витрат. Проте Костянтин Гура відповів, що свій бізнес-план вони розробляли саме під три відсотки. Натякнув, що можуть знайти земельну ділянку з такою ставкою і десь в іншому регіоні. Також учасники обговорення цікавилися, хто вкладатиме кошти в будівництво станції? На це зазначив, що статний фонд ТОВ, яке очолює, поки що лише тисяча гривен. Лише, коли вони зможуть затвердити угоду про оренду землі, отримають всі дозволи на будівництво, можна буде говорити про інвесторів. Сказав лише, що кошти будуть українські, також ведуться перемовини з європейськими інвесторами. “Раніше я тривалий час працював за кордоном в цій галузі. Є компанії, зацікавлені співпрацювати з нами”, – наголосив.

Депутат Олексій Дикий поставив під сумнів правильність розрахунків, щодо надходження коштів до міського бюджету від діяльності ТОВ, сказав, що частину податків забиратиме обласний бюджет. Та в цілому спочатку було прийнято рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з тією умовою, що після розробки детального плану будівництва проект повинен пройти громадське обговорення. Якщо ж якогось пункту рішення не буде виконано, через рік воно втрачає силу.

До правильності процедури “проходження проекту”, а також, чи мав право міськвиконком ще у серпні ц. р. надавати дозвіл на розробку детального плану, виникали зауваження у деяких депутатів. Олена Розовик запропонувала переголосувати вже прийняте рішення. Знову відбулося обговорення, а під час повторного голосування рішення вже не набрало підтримки у сесійній залі. Проте, оскільки ТОВ, як сказав її засновник зареєстровано у Переяславі, очевидно, до спорудження електростанції ще повертатимуться на наступних сесіях.

Як ви реагуєте на зимовий час?

Нерідко переведення годинників два рази на рік (восени – на годину назад,  весною – на годину вперед) призводить до того, що дехто з людей потерпає від порушень сну, має проблеми з концентрацією уваги, стає дратівливішим.

А як почуваються наші земляки після ночі з 29 на 30 жовтня, коли на годину можна більше спати, та чи вже звикли вони до цього режиму, поцікавилися журналісти «Вісника». (більше…)

Не сумуйте восени – пробуйте щось нове

Перша сторінка, п’ятниця, 3 листопада

Близько двох місяців тому натрапив в Інтернеті на статтю «Настала осінь: що треба встигнути до зими». У ній для виконання пропонувалися завдання, які мали допомогти розвеселитися в цю похмуру пору року. Я вирішив спробувати пройти цей такий собі квест. І не тому, що він мене дуже зацікавив, просто принцип такий маю: якщо не спробую, то як дізнаюся, чи це й справді класно? (більше…)

Де по місту відключатимуть світло

За інформацією Переяслав-Хмельницького районного підрозділу ПАТ «Київобленерго» у зв’язку із розчисткою лінії від дерев відбудеться відключення електроенергії у такі дні:

09листопада 2017 р. з 9-00 до 17-00 по вул. Будівельників, Набережна, Грушевського;

10 листопада з 14-00 до 17-00 по вул. Ломоносова, Соборна, Іващенка Олега, Києвобрамська, Ламана.

Як порахувати страховий стаж

До стажу буде зараховуватись навчання в університеті до 2004 року, а декрет рахуватимуть тоді, коли жінка отримувала допомогу в управлінні соціального захисту. Про це Gazeta.ua розповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика

“До 2004 року період декрету зараховується незалежно від того працювала жінка чи не працювала. Після зарахування відбувалося тільки в тому разі, якщо мама отримувала допомогу по догляду в управлінні соціального захисту. У нас було питання по відпустці до пологів. Два місяці до пологів та два після не рахувалися у стаж до 2013 року. З 2013 з декретних коштів почали брати відрахування у пенсійний фонд, тому цей період почали зараховувати до стажу. В новому законі передбачається, що для визначення права на пенсію, починаючи з січня 2018 року цей період буде зараховуватись до страхового стажу”, – каже Лариса Дика.

Роки в університеті будуть рахуватися навчання на стаціонарі до 1 січня 2004 року на денній формі, вищі, середні, профтехзаклади. З січня 2004 року студенти не є застрахованими особами і вони не сплачують внески до пенсійного фонду. Тому період навчання у стаж не рахується.

“В законопроекті передбачалось, що для тих хто навчається на денній формі за держзамовленням з 2004 року до кінця 2017 мали зараховувати, але в законі ця редакція не пройшла. Це питання будуть вивчати в міністерстві соцполітики і кабміні, хто за цих студентів буде сплачувати внески”, – додає Лариса Миколаївна

Строкова служба у стаж рахується. З 2007 року внески за військових сплачують військові частини, але вони до органів Пенсійного Фонду не надавали звіти за кожну конкретну особу.

“По багатьох військових є незрозумілі моменти. Відрахування відбувались, але індивідуальні справи відсутні. З 2016 року військові частини почали надавати такі звіти. В законі передбачається, що військова частина на протязі 5 років за кожного військового надасть такі звіти, а ми його дорахуємо до страхового стажу. По мобілізованих те ж саме, якщо військові частини, де вони служать відраховують внески і нададуть звіт це зарахують”, – додала експерт.

Українці зможуть без обмежень купувати страховий стаж для виходу на пенсію. Місяць коштує 1408 грн. Після прийняття пенсійної реформи були зняті обмеження на купівлю страхового стажу. Раніше дозволялося купити максимум 2 роки стажу.

У найбільш криміногенних місцях Київщини чергуватимуть поліцейські патрулі.

Про це повідомив речник Головного управління Нацполіції у Київській області Микола Жукович, передає “112 Україна”.

“Ми проаналізували всю оперативну обстановку, яка у нас є в Київській області. Визначили найбільш криміногенні місця, де найчастіше скоюють грабежі та розбої. Ми наближаємо зараз до цих місць патрульні наряди, як автомобільні, так і піші”, – сказав Жукович.

До патрулювання залучають також поліцію охорони, Національну гвардію та громадські формування, додав він.

“Усі ці заходи направлені на одне – щоб забезпечити безпеку громадян, щоб зменшити кількість протиправних діянь, які є в Київській області. Тому прохання: там де виявили злочин, то не чекати, а відразу телефонувати за номером 102. Ми по гарячих слідах затримуватимемо злочинців. За цю ніч ми затримали 3 крадіїв на гарячому і одного грабіжника”, – наголосив Жукович.

Він також попросив жителів з розумінням поставитися до перевірок кінологів.

“Щодобово будемо задіювати певну кількість кінологів з собаками – у місцях масового проведення заходів та для перевірки транспортних засобів на наявність вибухових речовин, зброї або наркотичних засобів”, – підсумував Жукович.

У ніч на 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли чеченських добровольців Аміну Окуєву та Адама Осмаєва. Від поранення в голову загинула Аміна. В Осмаєва поранення в ногу. Аміна перебувала на пасажирському сидінні. За кермом був Осмаєв, їхали додому. Вогонь з автомата по них відкрили з кущів. Коли почався обстріл, Осмаєв намагався проскочити переїзд на швидкості.

10 років отримав колишній “Азовець”, який підірвав знайому гранатою

За процесуального керівництва прокуратури Київської області 10 років за гратами проведе колишній «Азовець», який через сварку із своєю знайомою, вирішив підірвати її на гранаті.

Повідомила прокуратура Київщини 1 листопада.

Установлено, що під час проходження служби в зоні проведення АТО 37-річний чоловік, маючи доступ до бойових припасів, по закінченню служби залишив собі невикористані ним 9 запалів та 9 гранат РГН, а також ніж по типу мисливського кинджалу, які привіз та зберігав у своїй квартирі в м.Березань.

Наприкінці жовтня 2016 року, перебуваючи у себе вдома та вживаючи алкогольні напої, чоловік зателефонував своїй 33-річній знайомій та під час розмови між ними відбулась сварка на побутовому підґрунті.

По закінченню розмови, чоловік вирішив вбити жінку шляхом підриву однієї з бойових гранат.

У подальшому, зловмисник взяв із собою бойову гранату та вирушив до магазину,  у якому працювала жінка.

Зайшовши до магазину, незважаючи на те, що в приміщенні перебували покупці, зловмисник  дістав з кишені своєї куртки бойову гранату РГН, витягнув чеку і кинув гранату через прилавок в бік жінки та покинув приміщення.

Однак, вибух гранати відбувся під металевим листом стелажу, що був розміщений поряд з прилавком магазину, який прийняв на себе вибухову хвилю та уражуючи дії гранати, внаслідок чого жінці вдалось уникнути отримання тілесних ушкоджень несумісних із життям, а інші сторонні особи знаходились осторонь центру вибуху гранати.

Зловмисник був затриманий правоохоронними органами одразу після вчинення злочину у порядку ст.208 КПК України.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.ч. 1,2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 15, п. 5 ч. 2 ст. 115 (закінчений замах на умисне вбивство, вчинене способом небезпечним для життя багатьох осіб) КК України.

Бориспільською місцевою прокуратурою у суді доведено вину обвинуваченого та судом призначено справедливе покарання у виді 10 років позбавлення волі.

 

На Київщині триває операція по виявленню мігрантів-нелегалів

Операція під умовною назвою «Мігрант» стартувала на території Київського регіону тиждень тому, з 26 жовтня. Працівники поліції спільно зі співробітниками Управління Державної міграційної служби столичної області проводять заходи з виявлення іноземців та осіб без громадянства, які нелегально перебувають на території Київщини.

Повідомила поліція Київщини 1 листопада.

Типові приклади виявлення іноземців-правопорушників. Так, на спецлінію 102 поліції Київщини надійшло повідомлення про те, що в м. Ірпінь інспектор міграційної служби при перегляді документів у 52-річного громадянина Грузії виявив підробку документів, а саме посвідки на постійне проживання. У подальшому поліцейські встановили, що іноземець проживає на території України за фальшивими документами. Чоловік вчасно не обміняв посвідку на постійне проживання по досягненню 45-річного віку і підробив посвідку.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України. Триває слідство.

У Фастівському районі виявлено 37-річного громадянина Білорусі,  який з 2009 року незаконно перебуває на території України. Матеріали відносно нелегального мігранта направлено до Управління Державної міграційної служби Київщини для прийняття рішення.

Загалом, з початку операції «Мігрант» прийнято рішень про примусове повернення 15 іноземців, з них виконано – 9.

Також під час проведення операції виявлено порушників законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства 47 осіб. Відносно правопорушників складено відповідні адміністративні протоколи (ст.ст. 203-206 КУАП) та накладені штрафи у розмірі понад 22 тисяч гривень. У законному порядку стягнено з іноземців понад 15 тисяч гривень. 

Операція «Мігрант», до якого також залучені органи місцевої влади та  самоврядування Київщини, триває. Порушники міграційного законодавства будуть притягнуті до відповідальності, а при необхідності – видворені за межі нашої держави.

 

 

Платонічна зрада

Містечкові історії

Яка необережність! Віра забула свій телефон у чоловіковій машині.

Вона була впевнена: Михайло не прогавить щасливої нагоди покопирсатися в записах, що там є. Він не був дуже ревнивим, проте жартома казав: «Невеликий контроль не завадить». Віру це завжди дратувало, бо вона не любила виставляти напоказ своє життя. Ніколи ні подругам, ні на роботі не розповідає ніяких подробиць. Так само не ділиться з чоловіком ніякими історіями з життя своїх подруг чи колег. Така вона є. І ось тепер Михайло, звичайно ж, прочитав її листування з незнайомцем. (більше…)

Запрошуємо на навчання до вищих навчальних закладів ДСНС

Переяслав-Хмельницький районний сектор ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє, що вступ до ВНЗ ДСНС України здійснюється за конкурсом на підставі результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань кандидатів на навчання та вступних випробувань з фізичної підготовки. (більше…)

Програма індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості розрахована на 2017-2021 роки

Для реалізації державної політики в сфері житлового будівництва в сільській місцевості на Київщині створена програма «Власний дім». Вона є єдиним дієвим механізмом, що дає можливість сільським жителям покращити житлові умови завдяки отриманню пільгових кредитів на будівництво житла та благоустрій під 3% у національній валюті, а багатодітним сім’ям надається безвідсотковий процент. (більше…)

Цієї суботи у Великокаратульській школі відкриють капсулу, закладену 50 років тому. Що в ній?

Під час відкриття школи. Директор Федір Девко біля першачків. 1 вересня 1967 р.

Велика Каратуль готується до ювілею. Подія й справді знаменна – школа, відкрита восени 1967 року, відзначає своє 50-річчя. За цей немалий термін багато що з того забулося, але є люди, які добре пам’ятають події півстолітньої давнини. Спогади двох з них – у цьому матеріалі. (більше…)

Володимир Пирогов: «Захоплення японською мовою почалося ще в шкільні роки»

З нагоди оголошення 2017-го року Роком Японії в Україні, 27 жовтня в залі інформаційних технологій «Чумацький шлях» Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася зустріч із відомим українським сходознавцем і мовознавцем, завідувачем кафедри мов і цивілізацій Далекого Сходу Київського національного лінгвістичного університету, кандидатом філологічних наук, доцентом Володимиром Пироговим. Зустріч  проходила у рамках проекту «Відкритий університет» за ініціативи бібліотеки вишу та Наукового товариства університету. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 1 листопада (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 1 листопада (місто Переяслав, Київська область).

Літературний конкурс “Не жартуй з вогнем”

Добровільним пожежним товариством України спільно з ДСНС та редакцією журналу “Пожежна та техногенна безпека” упродовж листопада-грудня 2017 року буде проведено Всеукраїнський літературний конкурс серед дітей на тему “Не жартуй з вогнем”, запрошуємо учнів міста та району взяти участь в конкурсі, переможці будуть нагороджені цінними призами.