Архив Листопад 10th, 2017

У новоутвореній Дівичківській  об’єднаній громаді  провели першу сесію

Перша на Переяславщині і третя в Київській області Дівичківська об’єднана територіальна громада  розпочала роботу. 29 жовтня на виборах жителі семи населених пунктів обрали новий склад Дівичківської сільської ради із 22 депутатів, а головою – Тимофія Девка.

Із цієї хвилини ми маєте всі повноваження депутатів та голови Дівичківської сільської ради, – каже Віра Крепель, голова територіальної виборчої комісії, вручивши відповідні посвідчення 23 новообраним. Такою урочистою процедурою розпочалася 9 листопада перша установча сесія Дівичківської сільської ради, довкола якої добровільно об’єдналися сусідні села. Зібрання проходить в залі місцевої школи, бо в  Дівичках на сьогодні це єдине приміщення, яке обігрівається і може вмістити стільки людей. Голова комісії цитує уривок з повісті Івана Франка “Захар Беркут”:

“Чим ми перемогли?.. – Нашим громадським ладом”. Тож бажаю новій команді триматися купи, підтримувати голову, один одного і тоді буде успіх.

Затим ведення сесії перебирає голова Дівичківської ради Тимофій Девко і передусім сам складає присягу. Затим надає слово гостям. Андрій Пряхін, голова РДА, цитує Нестора Махна:

Влада породжує паразитів. Але тут, у новоствореній громаді, влада є великим тягарем і відповідальністю. Дякую всім вам за сміливість.

Петро Качкалда, голова районної ради, вітає присутніх від імені депутатського корпусу району, жартома назвавши його “щербатим”.

Вам дано багато прав, але і відповідальності. На вас рівнятимуться інші громади. Щоб у вас не було інтриг і міжусобних “воєн”. Знайте, що вашій громаді пощастило з таким головою як Тимофій Петрович.

Міський голова Тарас Костін запевняє, що місто і надалі підтримуватиме добросусідські стосунки. Говорить про те, що політика в цій справі зайва, бо головна партія тепер для  них – це Дівичківська об’єднана громада. Бажає їй успіху, обіцяючи співпрацю, командир військової частини, що в Дівичках-1, Олег Дорохов.

Привітати з перемогою Тимофія Девка приїхав і його конкурент на виборах Сергій Шаменко, який балотувався від ВО “Свобода”, публічно подякував за чесну  боротьбу. Зазначив, що депутатський мандат – то не високий статус, а тяжка праця. У голови запитав про важливе для нього: чому в окремих ЗМІ з’явилася інформація про причетність Девка до партії БПП “Солідарність”.

Я ніколи не був і не буду членом жодної політичної партії, – наголосив Тимофій Петрович. – Я поважаю всі партії, політичні погляди їхніх прихильників. Нині в країні є Президент і його правляча партія, і я розумію, що необхідний конструктив та співпраця заради блага нашої громади. Проте я залишаюся безпартійним.

Надалі сесія продовжилася в робочому порядку. Депутати проголосували за порядок денний, вирішивши розділити його на два пленарних засідання і того дня не закривати сесію.

До В’ячеслава Кучера, заступника голови КОДА, з проблемами йшли жителі міста й району

Сьогодні, 10 листопада, заступник голови–керівник апарату Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер провів особистий прийом громадян в Переяслав-Хмельницькій РДА Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, голова райради Петро Качкалда, міський голова Тарас Костін, начальник Переяслав-Хмельницького відділу прокуратури Денис Радійчук, начальник сектору превенції міського відділу поліції Сергій Полтавець, головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко та інші.

Всього було вісім звернень. Половина індивідуальні, решта – колективні. Серед останніх по таких резонансних справах, як будівництво у місті ТЕЦ, земельні проблеми у селі Світанок та інші. На всі питання було надано відповіді. Щоправда, деякі особливо резонансні теми потребували доволі тривалого обговорення. Більше детально про це – в наших наступних публікаціях.

Біла Криниця – село, де живуть сучасні старообрядці

Журналісти відвідали музей старообрядництва

Єдиний у світі музей строобрядництва розташований у Білій Криниці Чернівецької області. З кінця ХVІІІ століття і до наших днів село вважається центром поселення старовірів на Буковині. У ньому побувала група журналістів у рамках прес-туру “Україна очима редактора”, організованого Українським журналістським фондом.

Успенський собор – архітектурне диво

Їхати з Чернівців до Білої Криниці близько двох годин. Село розташоване за три кілометри від кордону з Румунією. До нього веде ґрунтова дорога, яка добряче виморює.

На горизонті з’являється неймовірної краси собор, який нагадує храм Василя Блаженного в центрі Москви. Звідки таке архітектурне диво  в цій глушині?  На це питання одразу відповідає мешканка села 34-річна Оксана Дядюшка, вона ж директор музею старообрядництва, яка зустрічає нас неподалік храму. (більше…)

«Твоє майбутнє в твоїх руках»

Вибір професії є одним із найвідповідальніших моментів у житті кожної людини. Цей вибір починається ще  з малку. Найкраще розкрити свою майбутню професію і творчо відобразити її можна лише в малюнку. Тому, цілком доречним стала організація та проведення щорічного обласного конкурсу малюнку «Твоє майбутнє в твоїх руках» для учнівської молоді міста та району. (більше…)

Валентину Рубаху і Наталію Сергієнко назвали кращими працівниками культури району

Концертну програму відкрив гурт “Ерідон”

9 листопада працівники культури та майстри народного мистецтва Переяслав-Хмельницького району відзначили професійне свято. Вшановували їх у районному будинку культури.

Святкування відкрили фуршетом у фойє закладу. Гостей пригощали шампанським, яке диміло в келихах від додавання сухого льоду, фруктами, солодощами, чаєм та кавою. Частування і приємні бесіди створили особливу родинну атмосферу свята.

Під час урочистостей було багато привітань, спогадів, побажань, подарунків і яскравих концертних номерів.

Нагороду отримала Катерина Кондратенко

Почесними грамотами управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації нагородили методиста РБК Любов Рубан, керівника зразкового танцювального колективу «Ластівка» будинку культури села Циблі Надію Данько та директора будинку культури села Горбані Ольгу Онопрієнко.

Спільними подяками РДА та райради з грошовими винагородами у 500 гривень відзначили директора будинку культури села Світанок Наталію Філімончук, керівника народного колективу “Чорнобривці” із Гланишева Михайла Бобика, народний хор “Дніпрові хвилі” села Циблі і його керівника Миколу Козачука, завідувача господарською частиною РБК Богдана Холодного, директора будинку культури села Пологи-Яненки Миколу Зражевського, керівника народного колективу “Криниченька” і “Переяславського диксиленду” Анатолія Євсевського, народний аматорський колектив “Калинонька” села Єрківці і його керівника Катерину Кондратенко.

Керівники району відзначили подякою  Анну Скляренко

Начальник відділу культури РДА Анна Скляренко винагородила подяками ще 14 своїх колег. Подякувала за співпрацю і вручила подарунки колективам ТРК «Альта» та газети «Вісник Переяславщини».

Багато приємного прозвучало і на адресу самої очільниці районної культури. Зокрема, згадали, як на цьогорічному конкурсі мистецтв “Єднаємо серця” у Вінниці артисти району вибороли майже всі найвищі нагороди. Окремою подякою відзначив Анну Скляренку голова райради Петро Качкалда. А голова РДА Андрій Пряхін вручив нагороду в 5 тисяч гривень (половину від премії, здобутої районом на обласному святі з нагоди 85-ї річниці утворення Київщини).

Традиційно на святі вшановували лауреатів спеціальних відзнак. У номінації «Покровитель культури рідного села» відзначили сільських голів Сергія Дяченка (с. Циблі), Сергія Андрієвського (с. Ковалин) та Олександра Палагуту (с. Лецьки). Дипломантами в номінації «Дорогою добра» за всебічну підтримку культури району стали голова РДА Андрій Пряхін та директор ПП «Соснова» Юрій Павлушко. А «Кращими працівниками культури року» назвали директора Єрківецького будинку культури Валентину Рубаху та бібліотекаря села Дівички Наталію Сергієнко.

Спілчани розгорнули 30-метровий вишитий рушник єдності

Подяки та грошові винагороди вручила своїм колегам голова профспілкової організації працівників культури Любов Рубан.

Відзначили й голову спілки майстрів «Мистецтво Життя» Аллу Літкову. Спілчани розгорнули в залі 30-метровий вишитий рушник єдності. Він складається із 34 фрагментів, кожен з яких присвячених окремому селу району. Алла Літкова вручила подяки представникам 18 сіл, які найактивніше брали участь в акції.

Глядачів звеселяв гурт “Дівчата”

Концертними номерами звеселяли глядачів естрадний гурт «Ерідон», танцювальний колектив «Реверанс», народний аматорський фольклорний колектив «Калинонька», гурт «Дівчата», солісти Наталія Ходан, Валентин Жуль, тріо «Криниченька та інші.

Організатори заходу подякували за матеріальну допомогу в проведенні районних заходів і підтримку талановитих людей Переяславщини Григорію Поралу, Юрію Гріненку, Олександру Яремі, Івану Забарі, Володимиру Яремі, Ігорю Колихалову, Сергію Доброскоку, Василю та Тетяні Григоренкам.

Юлія Строчинська

Фото автора

 

Відкриття урочистої частини

Відзначили лауреатів номанації «Покровитель культури рідного села»

Нагородження працівників культури

Усіх охочих частували шампанським

Вітання від Заслуженого працівника культури України Тетяни Палатної

Будівництво ТЕЦ суд визнав законним

.

7 листопада Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд у відкритому судовому засіданні розглянув позов компанії «Югенергопромтранс» до Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) щодо визнання протиправними та скасування її рішень «Про ненадання згоди на будівництво електростанції на біомасі в м. Переяславі-Хмельницькому по вул. Героїв Дніпра, 38А/1» від 28 квітня 2016 р., «Про заборону будівництва ТЕЦ» від 30 червня 2016 р., «Про зупинення будь-якого будівництва на вулиці Героїв Дніпра 38а/1 в місті Переяславі-Хмельницькому» від 29 травня 2017 р. (більше…)

Урядова програма «Доступні ліки»

Зазначаємо, що до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, увійшло 199 препаратів 43 виробників. При цьому з Євросоюзу походить 21 виробник, з України – 17, чотири з Індії та один з Ізраїлю.

До реєстру, зокрема, входить інформація про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат перевищує граничну оптово-відпускну ціну. (більше…)

Турнір пам’яті Михайла Литвиненка провели вже втретє

Один з матчів турніру

Вже третій рік поспіль на навчально-спортивній базі «Переяславль» проведено турнір з настільного тенісу пам’яті видатного переяславського спортсмена Михайла Галактіоновича Литвиненка.

На турнір зібралися спортсмени найрізноманітнішого віку. Відкрив змагання директор спортивної бази «Переяславль» Микола Журило, нагадавши учасникам змагань про спортивні успіхи М.Г. Литвиненка, багаторазового чемпіона України, чемпіона Європи і світу з метання молота, ядра, диска і списа серед ветеранів. (більше…)

ДО ОСТАННЬОГО СОЛДАТА: У ГАТНОМУ ПЕРЕПОХОВАЛИ ГЕРОЇВ-ОБОРОНЦІВ КИЇВЩИНИ

Лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко, депутат Київської облради, голова Опозиційного блоку Київщини Олександр Качний і командир АППО «Дніпро-Україна» Сергій Распашнюк на церемонії вшанування пам’яті полеглих бійців

Під час Другої світової війни на землях Київщини велися запеклі бої із німецько-фашистським загарбником, під час яких героїчно загинули та зникли безвісти сотні тисяч воїнів. Багато хто досі покоїться там, де їх застала смерть. (більше…)