Архив Листопад 21st, 2017

Відбулася персональна виставка картин художниці Людмили Башук

Людмила Башук малює чотири роки

Протягом минулого тижня в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) тривала виставка-продаж картин місцевої художниці Людмили Башук (38 років), яку вона назвала “Музика моєї душі”. У НЦК “Зустріч” експонувалася частина творчого доробку майстрині – 54 роботи, створені за останні чотири роки. Саме стільки часу вона натхненно займається живописом. На виставці з мисткинею спілкувався журналіст “Вісника”.

Людмила Башук – кандидат психологічних наук, практикуючий психолог. Художньої освіти не має. Каже, що почала малювати через сильний внутрішній потяг до цього.

– Я вісім років викладала в Київському педагогічному університеті імені Драгоманова. Зараз працюю арт-терапевтом, консультую клієнтів і, щоб не втрачати кваліфікацію, читаю лекції з психології на приватних курсах, – розповідає Людмила Башук. – На одних із таких курсів при Києво-Печерській лаврі познайомилася з художницею-іконописцем. Розповіла їй про своє бажання малювати. Вона запевнила, що це нескладно, дала диск із поясненнями, підказала, які пензлі використовувати. З її подачі я почала писати олійними фарбами.

Аби освоїти різні техніки живопису, Людмила Башук багато спілкується в соціальних мережах із художниками з різних країн.

“Стиліан Пафлагонський”

– Вони мені в чомусь допомагають, в чомусь критикують. Трапляються дуже хороші люди. Якось написала художнику Андрію Шишкіну, що хочу малювати так, як він. Його основний напрямок – портрети, історичний живопис. І він сфотографував і прислав, як поетапно пише картини. У його техніці я виконала роботу “Стиліан Пафлагонський”, – показує портрет старця з дитиною на руках.

– Це техніка старих майстрів або багатошаровий живопис. Робота виконується поетапно, кожен шар фарби потребує просушки. Зараз у цій техніці мало хто пише, бо йде багато часу, – пояснює майстриня. – Намалювати Стиліана Пафлагонського я захотіла, коли прочитала про його життя. Це був відлюдник, який мав Божий дар – молився за хворих дітей і вони зцілювалися. Також вимолював дітей для безплідних жінок. Натурщиком став монах, фото якого знайшла в Інтернеті.

Художниця створила цикл картин у техніці старих майстрів, серед них і її найскладніша, а відтак і найулюбленіша робота – “Архістратиг Михаїл”. Почала працювати над нею пізньої осені й закінчила весною.

Останнім часом Людмила Башук багато працює в техніці гризайль (виконується в різних відтінках одного кольору, переважно сірого). На сірому фоні полотна художниця робить контрастний яскравий акцент. Так створений цикл її робіт “Мелодії осені”, триптих “Зустріч”, картини “Дівчинка з цуценям”, “Нові черевики” та інші. Полюбляє писати і в техніці імпасто (нанесення фарби об’ємними широкими мазками).

Картина в техніці гризайль “Зустріч”

– Я пробую себе в різних стилях живопису. Мені нецікаво працювати в якомусь одному, – каже вона. – Якщо на картину в техніці старих майстрів витрачено три-чотири місяці, то роботу в стилі імпасто можна виконати за один сеанс (5 годин) і в ній передати динаміку, емоції. Постійно підвищую планку і намагаюся досягнути більшого рівня як художник.

Улюбленої тематики у художниці немає. Коли є натхнення, вона виїжджає на природу і малює пейзажі. Так на її полотнах з’явилися мальовничі краєвиди Трубежа, Дніпра тощо. Людмила Башук любить малювати квіти, що розцвітають у її дворі: чорнобривці, іриси, бузок, соняшники, троянди. Подобається їй відображати на полотні епізоди сільського життя. Одна з найулюбленіших на цю тему картин “До лікаря”.

– Батько розповів мені історію зі свого дитинства: він захворів, і бабуся везла його возом у сусіднє село до лікаря. Взяла із собою хабара: пляшку і гуску, – розповідає про історію картини.

Є у художниці цикл картин “Міста”. На них – стародавні вулички європейських міст, Києва і Переяслава. На полотні “Древній Переяслав” художниця відтворила частину вулиці від гімназії до Вознесенського собору (сучасна вулиця Сковороди). Каже, що перед тим, як малювати, переглянула чимало старих фотографій міста.

Стародавня вуличка Лондона

У доробку майстрині є копії картин її улюблених відомих художників – Полєнова, Кондратенка, Айвазовського і Гіне. Серед українських митців Людмила Башук відзначає Івана Марчука.

– Коли переглядаю картини в міжнародних інтернет-галереях, то помічаю, що роботи українських майстрів – найкращі. Просто зараз європейські художники тяжіють до абстракції, арт-хаосу. Може, їм не вистачає хаосу, бо життя в їхніх країнах дуже впорядковане? – усміхається. – Пишаюся тим, що Іван Марчук увійшов до сотні видатних геніїв сучасності за версією британської газети.

Бувають періоди, коли Людмила Башук не малює.

– Якщо я захворіла чи діти, немає натхнення, поганий настрій, я не беруся за пензель. Як сказав один художник: “Ми відповідальні за те, що малюємо”. Тому не можна негативні емоції переносити на полотно. Хочеться все-таки нести позитив людям, – пояснює.

Людмила Башук настільки захоплюється малюванням, що час за улюбленою справою спливає непомітно.

– Раніше писала тільки ночами, щоб ніхто не заважав. Працювала по 7 годин. Тобто після робочого дня у мене була ще одна зміна, – усміхається. – А зараз намагаюся працювати вдень: при денному світлі краще передаються відтінки. Люблю малювати під класичну чи інструментальну музику.

Нещодавно збулася мрія художниці – рідні допомогли побудувати невелику майстерню з окремим входом. Тепер вона зможе ще плідніше працювати.

Юлія Строчинська

Фото автора та з архіву художниці

“Переяславщина” завершила чемпіонат на дванадцятому місці

Минулої суботи відбувся останній тур обласного чемпіонату з футболу. Команда «Переяславщина» гостювала в ФК «Бровари» і поступилась 1:4. Всі голи були забиті в другому таймі, автором єдиного гола у гостей став Борис Данилюк.

А 17 листопада відбулося засідання контрольно-дисциплінарного комітету Київської обласної федерації футболу щодо недограного матчу «Переяславщина» – «Бориспіль-Фаворит» 4 листопада (нагадаємо, переяславські футболісти, незадоволені діями арбітра, застосували проти нього силу). Прийнято рішення відсторонити Максима Середу терміном на рік, а Владислава Рубана – на півроку у всіх офіційних турнірах обласного та районного рівнів на території Київської області. Переяславській команді зараховано технічну поразку 0:3 (на момент зупинки матчу вона поступалася 2:3). Таким чином «Переяславщина» завершила чемпіонат на 12 місці серед 15 команд, зберігши прописку у вищому футбольному ешелоні області.

Інф. «ВП»

Переяславці долучилися до відзначення Дня Гідності та Свободи

Виступає Віталій Коцур

Сьогодні, 21 листопада, в сесійній залі міської ради відбулись урочистості, присвячені двом українським революціям – 2004 та 2013-2014 років. Хвилиною мовчання вшанувала пам’ять героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули захищаючи незалежність країни на Сході. Звертаючись до містян міський голова Тарас Костін зокрема зазначив:
– Українці вийшли на Майдан, аби захистити європейський вибір. Люди хотіли жити не гірше ніж нині проживають в цивілізованих європейських країнах. Але задля такого життя мало перемогти у протистоянні між людьми, які узурпували владу в Україні, потрібно після перемоги якісно, чесно працювати на своїх робочих місцях. На жаль, після Революції Гідності ряди переяславців-патріотів рідіють. Пішли у кращі світи Ярослав Потапенко, Юрій Глазунов – люди, які у ній брали найактивнішу участь. Нині ми маємо забути усі чвари та міжусобиці, і об’єднатися за для покращення життя громади.
Про те, як починався Майдан, розповів безпосередній учасник тих подій Віталій

Грає квартет вчителів музичної школи

Коцур. Волонтер Інна Марченко зазначила:
– Ми пережили Майдани, зараз переживаємо війну на сході країни. Доставляючи нашим воїнам на передову все необхідне, бачу, що там розподілу на східняків та західняків немає. Там за свободу стоять українці. І ми не маємо права бути байдужими до тих людей, які захищають країну від посягань агресора.
Нині чуються голоси, що Майдан був непотрібний, стало важче жити. Я скажу – ні, Майдан виховав у людей любов до

Квіти до пам’ятного знаку

свободи, у молоді змінився світогляд, і ці люди вже ніколи не будуть рабами.
Дружина Ярослава Потапенка, Руслана, подякувала депутатам міської ради за те, що вони підтримали ініціативу громади щодо поверненню місту історичної назви Переяслав, та закликала гуртуватись навколо ідеї українства та розбудови нової держави:
– А за для цього ми маємо обов’язково розмовляти українською мовою, популяризувати свою культуру, пам’ятати свою історію. Свого часу Любомир Гузар казав, що дуже не хотів би третього Майдану, я дуже хочу аби завершився другий і

Квіти до пам’ятного знаку

ми збудували кращу країну…
Після концерту, який організував міський відділ культури, у якому взяли участь викладачі музичної школи та юні артисти Переяслава, до меморіального знаку Небесної Сотні (в районі автовокзалу) поклали квіти.
Володимир Набок

Художниця з Києва провела майстер-клас у «DecArto»

Після майстер-класу (Ольга Стас – третя праворуч)

Про магазин для творчих людей «DecArto» я вже писав у «Віснику». Тоді його власниця Ольга Заболотня (21 рік) пообіцяла, що там проводитимуться майстер-класи з малювання, ліплення тощо. У соцмережах стежив за новинами «DecArto». І зрештою натрапив на оголошення про майстер-клас від художниці з Києва. Довго не роздумуючи, записався до охочих. А ціна 450 гривень доволі прийнятна, оскільки відвідувачі не лише отримали урок від професійної художниці, а й могли забрати свої картини додому. (більше…)

Що потрібно знати мисливцю під час проведення полювання?

Згідно з наказами користувачів мисливських угідь Київської області, цьогорічний сезон полювання на хутрових диких тварин розпочався з 4 листопада. Нагадуємо, що кожен мисливець під час проведення полювання зобов’язаний мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. (більше…)

На Київщині тривають профілактичні заходи «Перевізник – зима»

З 17 листопада по 17 грудня  з метою профілактики аварійності на пасажирському транспорті у столичному регіоні  проводиться комплекс цільових заходів «Перевізник – зима».

Поліцейські під час перевірок пасажироперевізників особливу увагу приділяють питанням підготовки автотранспорту до використання в осінньо-зимовий період, заміни шин на зимові, справність приладів обігріву стекол та салону, зберігання транспортних засобів за місцем їх стоянки, організації передрейсового контролю технічного стану автобусів та проведення щозмінного медичного огляду водіїв.

На Київщині у Стовп’ягах відзначили свято хліборобів

Гурт “Дівичанка”

«Свято хліба, мудрості й достатку» під таким гаслом 18 листопада у  приміщенні будинку культури села Стовп’яг (Переяслав-Хмельницький р-н.) відбувся святковий концерт приурочений до Дня працівників сільського господарства. Свою концертну програму тут представили аматори Дівичківського будинку культури.

(більше…)

Хочеш дешевшого сала – дощу не бійся

Дощ, який у неділю набридливо моросив ще з ночі, аж ніяк не сприяв традиційним цього дня торгам, особливо ж тим, які розгорнулися надворі. Недивно, що немало торгівців «промтоварами» на Шкільній взагалі не з’явилися. Не було позавчора і продавця живої риби з Черкащини, який зазвичай торгує за межами «Даринку», в метрах двадцяти від входу до нього з боку сьомої школи. Втім, річкової риби і без цього вистачало. Найбільшим попитом користувалися лящі і карасі по 25-30 грн за кіло. (більше…)

Двоє чоловіків за ніч скоїли ряд крадіжок

Правоохоронці Києво – Святошинського відділу поліції затримали  двоє 29-річних мешканців Дніпропетровської області, які  в с. Крюківщина   уночі викрали з машини гроші та інструменти, а з житлового будинку – дитячий візок та велосипед. 

Сьогодні, на лінію «102» із заявою про скоєння крадіжки звернувся чоловік та повідомив, що на вулиці Одеській, з під’їзду будинку невідомі особи здійснили  крадіжку дитячого візочка та велосипеда. Заявник додав, що до скоєння злочину може бути причетна вантажівка «MERCEDES-BENZ». (більше…)

Жінка викрала в магазині продукти харчування

34 – річна мешканка с. Хотяновка в магазині «Еко Маркет» здійснила крадіжку продуктів на суму більше тисячі гривень.

Вчора, близько 12 години, до чергової частини Вишгородського відділу поліції надійшла заява від працівниці магазину, яка повідомила, що невідома жінка щойно скоїла крадіжку м’яса та сиру.

Наряд групи реагування патрульної поліції негайно виїхав на виклик. «Гарячим» слідом правоохоронці затримали 34-річну мешканку с. Хотяновка. Речові докази вилучено. На місце події викликана слідча – оперативна група. Розпочато розслідування.

У ДИТСАДОЧОК «КАЛИНКА» СЕЛА ВЕЛИКА КАРАТУЛЬ ЗАКУПИЛИ НОВІ МЕБЛІ

У дитячому садочку “Калинка”

20 листопада 2017 голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Пряхін, начальник відділу освіти райдержадміністрації Таміла Дубина та сільський голова Великокаратульської сільської ради Олександр Середній відвідали заклад дошкільної освіти «Калинка», що знаходиться в селі Велика Каратуль, щоб на власні очі побачити нові меблі та враження дітлахів. В рамках вищезгаданої Програми, за рахунок коштів обласного бюджету, в даний дитсадочок, в якому перебувають 32 вихованці, придбано яскраві дитячі стінки, столи, ліжечка на загальну суму 69,620 тис. грн.

У дитячому садочку “Калинка”

(більше…)

ЛатЕ чи лАте: помилки в назвах напоїв та їжі

Лате — кава з молоком

Мовний експерт Олександр Авраменко розповів, яких помилок найчастіше припускаються українці, говорячи про їжу та напої.

Яблучний чи яблуневий сік

Правильно: яблучний сік, яблучний сироп, яблучний квас (адже стосується плоду). Яблуневий стосується яблуні, тому яблуневий цвіт, яблуневі гілки.

Еспресо чи еспрессо

Ристрето, капучино, еспресо – ці слова пишемо без подвоєння літер. До речі, апарат для розмелювання кави називають «кавомолкою» або «кавомлинком».

Як наголошувати слово «лате»?

У цьому слові наголос падає на перший склад – лАте.

Чи існує яйце всмятку?

Правильно: рідке (некруте) яйце.

Як перекласти слово “глазунья”?

Правильно: оката яєчня, випускна яєшня.

До речі, правильними є обидва варіанти – яєчня та яєшня. Проте у словниках «яєшня» позначають як застаріле слово.

Творог чи сир

Слова “творог” в українській мові немає. Російське “творог” перекладаємо  українською мовою “сир”. Правильно: вареники з сиром, сирний пиріг.  А російське “сыр” – твердий сир.

Чи є в українській мові слово «молочка»?

Правильно: молочні продукти. Також в українській мові є давнє слово «набіл» з наголосом на другому складі.

Як перекласти фразу «входить во вкус»?

Варіанти перекладу українською: добирати смаку, входити в смак, розсмаковувати.

Сьогодні закриють одну з центральних станцій метро

Метро “Хрещатик”

Сьогодні, 21 листопада, у зв’язку з проведенням заходів до Дня Гідності та Свободи і Дня пам’яті жертв голодоморів у столичнній підземці закриють одну зі станцій. Про це повідомляє прес-служба КП “Київський метрополітен” на своїй сторінці у Facebook.

Тож, вже з 07:00 і до закінчення заходів станція метро “Хрещтик”(вихід до вулиці Інститутська) буде закрито.

 

На вулиці Києва сьогодні додатково вийдуть близько 2 тис. правоохоронців

Правоохоронці

У Києві сьогодні будуть чергувати озброєні патрулі, кінологи та вибухотехніки

На вулиці Києва сьогодні, 21 листопада, додатково вийдуть близько двох тисяч правоохоронців — як поліцейських, так і військовослужбовців, у тому числі сили з найближчих регіонів.

Про це повідомив глава поліції Києва Андрій Крищенко.

(більше…)

Поліцейські Переяслава-Хмельницького викрили двох злодіїв

11 листопада жителька  Переяслава-Хмельницького повідомила, що з її гаражного приміщення на вулиці Гостинній викрали електроінструменти. У ході розслідування правоохоронці встановили, що крадіжку скоїв мешканець міста Л. В., 1978 р. н. Наразі триває досудове розслідування.

У ніч на 13 листопада злодії проникли до гаража і сараю жителів села Помоклі й викрали звідти електроінструменти. Відкрите кримінальне провадження.

15 листопада надійшла заява від киянки К. В., 1951 р.н., про те, що в період з 29 вересня по 15 листопада з території її дачного будинку на вулиці Ціолковського в місті зникли металеві вироби. Правоохоронці встановили, що  крадіжку вчинив житель міста К. П., 1979 р. н. Наразі триває досудове розслідування.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

Сьогодні – Михайла

          21 листопада відзначається Собор архистратига Михаїла (ім’я означає “хто, як Бог”) та інших небесних сил безтілесних. Михаїл є воєначальником сил Господніх. Коли одержимий гордістю Денниця повстав проти Бога й потягнув за собою безліч інших духів, тоді святий архистратиг явився захисником Божої слави, закликав інших ангелів повстати проти зла і перебувати в покорі Господу.

          По-народному свято називають Михайловим днем і воно дуже шанується віруючими. З ним пов’язано немало погодних прикмет:  “З Михайла зима не стоїть, а танцює, віхолами та морозами лютує”, якщо випав сніг, то кажуть: “Приїхав Михайло на білім коні”, “Коли на Михайлів день є іній, великі сніги упадуть, а якщо вранці туман, відлиги на землю прийдуть”, “Якщо ніч ясна на Михайла, то буде довго тривати сувора і сніжна зима”.

          На Переяславщині сьогодні храмові свята у селах Хоцьки, Чирське, Пристроми, Козлів, Переяславське, Єрковці, Лецьки.