Архив Грудень 1st, 2017

Представник Правого сектору пообіцяв зробити у Переяславі “Мукачеве 2”, якщо активістам погрожуватимуть

,

30 листопада Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область), провів засідання чергової 45 сесії міської ради. Зранку сесійна зала знову була переповнена. Цього разу, крім протестувальників проти будівництва ТЕЦ, прийшло багато людей у військовій формі – представники Правого сектору. Вони запропонували до розгляду на сесії питання, що не були попередньо включені до порядку денного. Серед них звіт секретаря міськради, щодо будівництва ТЕЦ відповідно до рішення від 2 червня 2017 року.

Секретар міськради Петро Бочарін повідомив, що 2 червня приймалося рішення про направлення висновків тимчасової депутатської комісії з приводу цього будівництва до СБУ, поліції, прокуратури. Поки що туди вони з міської ради не відправлялися, оскільки до кінця ще не відпрацьовані. Комісія продовжує роботу. Разом з тим наголосив, що 16 червня було зареєстровано кримінальне провадження. Слідчий поліції забрав у міській раді всі необхідні документи, стосовно спорудження ТЕЦ.

Депутат Юрій Шинкар сказав, що пакет документів, напрацьованих комісією, самі її учасники відвезли до СБУ. Звідти їх направили до поліції і приєднали до кримінальної справи.

Секретар комісії депутат Жанна Федорук ознайомила присутніх з тими перевірками, що вже зроблені комісією (вони є на сайті міськради). Це – об’ємний документ на 4 стор. Крім іншого, в ньому йдеться про певні порушення “у справі ТЕЦ” ряду посадовців міськради. Проте, зазначила, що не всіх було опитано, кого потрібно. А те, що зроблено, направлено до КОДА, щоб там перевірили, чи не допустила якихось похибок вже сама комісія.

Наталія Медведенко, начальник юридичного відділу міськради, повідомила, що 28 листопада на засіданні чергового міськвиконкому прийнято рішення про скасування містобудівних умов. Воно буде відправлено до Держаної архітектурно-будівельної інспекції. Зараз у зв’язку з будівництвом ТЕЦ триває кілька судових справ. Міськрада навіть спеціально найняла адвоката.

Обговорення було дуже бурхливим, пристрасті вирували як на мітингу. Олександр Косинський, представник політради Правого сектору в Київській області, у своєму виступі зробив попередження тим, хто погрожує активістам – і Правого сектору, і протестувальникам проти ТЕЦ.

– Якщо ви хочете, щоб у вас тут було “Мукачево 2”, воно буде. Повірте, у нас досить і сили, і можливості це зробити.

Ці слова багато присутніх у залі зустріли оплесками. Міський голова, до якого в першу чергу звертався виступаючий, сказав, що поліцією не керує, але, якщо є такі погрози, слід звертатися до неї. А у прийнятому рішенні інформацію секретаря ради взяли до відома. Щодо допущених посадовцями порушень, міський голова сказав, що після сесії прийме рішення. Також запросив до участі в роботі комісії активістів.

 

Переяслав скасував побратимство з російськими містами

*

30 листопада Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область), провів засідання чергової 45 сесії міської ради.  Серед перших розглядалося питання, запропоноване представниками Правого сектору, щодо скасування побратимських відносин з російськими містами. Аргументація зрозуміла: війна на Сході, агресія і таке інше. Між тим міський голова запропонував винести це питання на громадське обговорення, щоб й інші переяславці змогли висловитися з цього приводу. Така пропозиція зустріла різко негативну реакцію більшості присутніх у залі. Люди вигукували, що рішення слід прийняти на цій же сесії.

Було сформульовано рішення “Про розірвання угоди про дружбу, співробітництво і взаємовідносини між Переяславом-Хмельницьким (Україна) та Переяславом-Залеським (РФ) та дружніх відносин з містом Можайськ (РФ)”. Воно було підтримано більшістю тих, хто мав право глосу.

Слід сказати, що побратимські відносини з Переяславом-Залеським за ініціативи нашого міста було встановлено у 2005 році. Відповідна угода зберігається у міській раді. Складніше з Можайськом. Аналогічні відносини встановлено ще десь у 60-х роках минулого століття і в рамках побратимства Київської та Московської областей. Ніяких документів, щодо цього у міській раді немає. Тому й обмежилися не скасуванням угоди, а “дружніх відносин”.

З початком військових подій ці відносини з обома містами фактично припинилися. Тож нинішнє рішення було формальним актом.

У Переяславі пам’ятник возз’єднання України і Росії можуть перейменувати

  30 листопада Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область), провів засідання чергової 45 сесії міської ради.  Серед перших розглядалося питання, запропоноване представниками Правого сектору, про демонтаж найбільшого у Переяславі пам’ятника на честь 300-річчя возз’єднання України та Росії. Міський голова запропонував винести його на  обговорення громади міста. Багато присутніх в залі таку пропозицію зустріли вигуками невдоволення. Вимагали, щоб рішення було прийнято вже на цій сесії. Депутат Сергій Сиворко від “Свободи” сказав, що вже три роки піднімає у сесійній залі це питання. Тепер же запропонував разом з цим демонтувати і пам’ятник на площі Переяславської ради. Та, можливо, найбільших зусиль в цьому сенсі доклав переяславець Олександр Ігнатенко. Розповів, що не раз їздив до Мінкультури, зустрічався з міністром Нищуком. “Він підтримав мене повністю. Сказав: “Ось вони у мене де сидять ці комуністичні пам’ятники!” – наголосив Ігнатенко. А офіційно міністерство двічі ц. р. зверталося до міської ради з пропозицією перенести Монумент возз’єднання до музею під відкритим небом НІЕЗ “Переяслав” і зберігати його як приклад радянської монументальної скульптури.

Після перерви у сесійному засіданні депутат Олександр Калашник вніс пропозицію як зберегти пам’ятник в архітектурному ансамблі центральної площі.

– Оскільки Мінкультури відмовилося він нього, пропоную внести зміни у паспорт цього пам’ятника. Повністю прибрати пояснювальну записку, з якого приводу його встановили. Натомість записати, що пам’ятник встановлено на честь возз’єднання Правобережної та Лівобережної України. Елементи орнаменту, використані в ньому, характерні для всіх слов’янських народів.

Людмила Шимченко з приводу пам’ятника зазначила, що не варто приймати і раптове рішення, і затягувати з ним. Запропонувала, щоб до наступної сесії було більш детально вивчено обставини, пов’язані з цим пам’ятником.

В ході голосування за рішення про демонтаж цього пам’ятника було подано 15 голосів. Не вистачило 3, і воно не було прийнято.

До речі, назва памятника вже давно заклеена.

7 грудня – конференція “Криптоіндустрія, або куди стікається світовий капітал?”

7 декабря, 16:00. По адресу: г. Переяслав-Хмельницкий, ул.Сухомлинского 30, Актовый зал Университета им. Г.С. Сковороды ,состоится
Конференция на самую прогрессивную и актуальную тему в Украине “Криптоиндустрия, или куда стекается мировой капитал?”.

Темы конференции:

-Активы. Смарт-контракты. Криптобизнес.
-Цифровая экономика.
-Криптовалюты
– Современные технологии финансовой индустрии.
– Технология Blockchain. Что это такое и почему за ней будущее.
– Финансовая привлекательность Системы Bitbon.
– Эволюция крипторынка на ближайшие несколько лет.

Будет интересно!

Спикер – заместитель генерального директора компании Simcord Литвиненко С.И. Бесплатная регистрация на сайте: http://pereyaslav.ubkevent.com/

З 2018 року в Україні повертається обов’язковий техогляд автомобілів, скасований в 2011 році.

Про це йдеться в повідомленні видання “GAZETA.UA”.

автомобілі знову будуть проходити техогляд

Зупиняти автомобіль для перевірки документів зможе не тільки поліція, але і “уповноважені посадові особи (інспектори) центрального органу виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики з питань безпеки на транспорті”.
Про це вказано у законопроекті №7317, який покликаний привести норми вітчизняного законодавства до стандартів Євросоюзу.
Контролювати будуть не тільки наявність “свідоцтва про придатність транспортного засобу до експлуатації”. У їх повноваження входитиме “придорожній огляд” і що найцікавіше — огляду підлягають транспортні засоби “незалежно від країни реєстрації”. На практиці це може означати, що власникам автомобілів на “бляхах” сильно ускладнять життя, пише 24tv.
Отримати талон техогляду (свідоцтва про придатність транспортного засобу до експлуатації) можна буде у приватних компаній, які пройшли всі регламентовані перевірки, мають відповідне обладнання і персонал. Вартість такого свідоцтва в законопроекті не вказана.
Періодичність техогляду для легкових автомобілів, експлуатація яких не пов’язана з комерційною діяльністю, становить один раз на 2 роки. Причому нові автомобілі проходять першу перевірку на придатність до експлуатації тільки через чотири роки після першої реєстрації.
Впроваджуватиметься техогляд поетапно. Першими під нововведення потраплять міжнародні пасажирські перевізники. З 1 липня 2018 року ці транспортні засоби зобов’язані обладнати тахографами та обмежувачами швидкості. З 1 січня 2019 ті ж зобов’язання стосуватимуться пасажирських перевезень всередині країни. Для легкових автомобілів, в разі прийняття законопроекту №7317, техогляд стане актуальним з 01 січня 2021 року.

25 грудня буде вихідним уже цьогоріч – опублікували закон

Офіційне парламентське видання “Голос України” опублікувало закон про запровадження вихідного дня на Різдво 25 грудня.

Закон опублікований в п’ятницю і вступить в силу 2 грудня.

Відтак цього року 25 грудня вже буде вихідним днем в Україні.

Крім того, закон скасовує вихідний 2 травня.

gazeta.ua

Помер Дмитро Ховайло

Дмитро Ховайло

1 грудня помер Дмитро Юхимович Ховайло. Він був відомою на Переяславщині людиною, тридцять років років очолював звірогосподарство. Почесний громадянин міста й району. Йому було 77 років.

Останні кілька років Дмитро Юхимович хворів, у листопаді переніс два інсульти.

Похорон відбудеться завтра, о 13 годині.

При житті небіжчик був одруженим, з дружиною Любов’ю виховали сина й доньку, внуків.

Інф. «ВП»

Триває конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 №4300/7, Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно: зареєструватися на веб-сторінці http://contest.legalaid.gov.ua до 17 грудня 2017 року включно, де заповнити онлайн-анкету та біографічну довідку; зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом; завантажити посвідчені (підписані) адвокатом скановані копії заяви, усіх заповнених сторінок паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу), свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та мотиваційного листа (у довільній формі обсягом до 500 слів). (більше…)

У Студениківській громаді на 22 депутатських мандати – 103 кандидати. На посаду голови ОТГ балотуються троє

Як повідомила голова Студениківської територіальної виборчої комісії Наталія Усик, 29 листопада ц.р. закінчилась реєстрація кандидатів у депутати Студениківської сільської ради та кандидатів на посаду голови Студениківської об’єднаної територіальної громади.

За 22 депутатські мандати боротимуться 103 кандидати. З них 33 – самовисуванці, 22 – від ПП ВО «Батьківщина», 20 – від БПП «Солідарність», 11 – від Аграрної партії України, 7 –від «Укроп», 5 – від Соціал-демократичної партії України, 3 – від об’єднання «Самопоміч», 2 – від ВО «Свобода». (більше…)

На Київщині старшокласники побували в управлінні Пенсійного фонду

Під час зустрічі

30 листопада 2017 року в рамках проекту «День відкритих дверей» в Переяслав-Хмельницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області відбулася зустріч з учнями старших класів Переяслав – Хмельницької ЗОШ № 3. Гості мали змогу ознайомитись із завданнями і функціями органів Пенсійного фонду України  і роботою об’єднаного управління. Фахівці продемонстрували молоді, як проводиться прийом громадян за принципом «єдиного вікна». Перший заступник начальника управління Бугай Т.О. розповіла про роль кожного громадянина у формуванні власного пенсійного майбутнього, вплив розміру заробітної плати і тривалості страхового стажу на розмір пенсії. Учні також дізнались про ресурсні можливості веб – порталу електронних послуг Пенсійного фонду. Пенсійники побажали старшокласникам успіхів у навчанні, а в майбутньому – стати кваліфікованими спеціалістами.

 

Після третього туру наші земляки очолили турнірну таблицю

В атаці переяславці

26 листопада у місті Українка пройшов, черговий, 3-тур Чемпіонату Київської області з баскетболу – “Юнацька баскетбольна ліга Київської області серед команд юнаків 2001-02 років народження.” Тренер переяславців Ірина Бикова розповіла, що у першій грі туру наші хлопці зустрілися з командами БК «Тейваз-ДЮСШ-12» (м.Київ/м.Боярка) та місцевою командою «Стугна-Баскет». Перша гра виявилася для хлопців справжнім випробуванням. Ще у першій чверті зазнав травми наш центровий Іван Орнацький. Не змогли переяславські баскетболісти справитися із запропонованим захистом киян, які, потрібно віддати їм належне, відпрацювали пресингом всі 40 хвилин гри – і, як наслідок, поступилися киянам з великим відривом 57:18. Найрезультативнішим у цій грі став Микола Зайнчуківський, який набрав 14 очок.
Друга гра розпочалася з невеликого провалу, який вже до кінця першої десятихвилинки вдалося скоротити до 2 очок. Друга чверть також залишилася за

В атаці переяславці

нашими юнаками. Початок третьої чверті міг би змусити понервувати нашу команду, але «залп» влучних три очкових від Віталія Дробота, Юрія Вітківського та Миколи Зайнчуківського та вчасна зміна системи захисту дали змогу відірватися в рахунку та вже втримувати перевагу до кінця зустрічі – 69:58 на користь Переяслава. Свій внесок у перемогу зробили: Юрій Вітківський – 32 очки; Віталій Дробот – 19 очок, 24 підбори; Микола Зайнчуківський – 14 очок; Максим Бондарчук – 2 очки; Ростислав Дереча – 2 очки; Ярослав Кожушко, Олексій Шустваль, Артем Андріяш, Ярослав Ярошовець. Віталій Дробот наразі очолює 5-ку найрезультативніших гравців ліги, Юрій Вітківський посідає друге місце у цьому рейтингу. Наступну гру «Переяслав-01» зіграє на своєму майданчику 24 грудня проти «МОБІ – ОРЛИ» (ДЮСШ, Бровари).
Записав Володимир Набок

Переяславська молодша команда має всі шанси потрапити до півфіналу

Завершилось перше коло чемпіонату Київської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд сезону 2017-2018 року.

Наводжу результати ігор двох команд переяславської ДЮСШ: середньої та молодшої вікових груп. Гру шостого туру футболісти середньої вікової групи провели вдома і обіграли ДЮФК Бориспіль 6:0. Молодші наші юнаки на виїзді, ведучи по ходу зустрічі з баришівською командою 3:1, перемогу не втримали: зіграли внічию 3:3 і ще більше відстали від лідера. (більше…)

На соціально-культурну сферу витрачено понад 60 мільйонів гривень

Інформація про виконання бюджету міста Переяслава-Хмельницького за 9 місяців 2017 року

За 9 місяців цього року до міського бюджету надійшли доходи в сумі 219 млн 280,71 тис. грн, що становить 103,7% до запланованого, з них:

– власні та закріпленні доходи загального фонду – 73 млн 334,82 тис. грн, 118,88% до плану або на 11647,09 тис. грн більше; (більше…)