Архив Грудень 4th, 2017

Інститут Амосова безкоштовно оперує жителів Київщини завдяки пілотному проекту

консультує лікар інституту Амосова

До Переяслава, що на Київщині,   дістався Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». Стартував він ще у вересні 2014 року з ініціативи Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова та Асоціації серцево-судинних хірургів України. Проект спрямований на підвищення якості медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування. Особливо це актуально у віддалених регіонах, де бракує не тільки обладнання, а й фахівців.

Костянтин Руденко, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії, коментуючи для «Вісника» подію, зазначив, що на початку в рамках проекту вони об’їхали всі обласні центри та великі міста країни. Вивчали реальний стан надання кардіохірургічної допомоги на місцях. На нинішньому етапі співробітники інституту виїжджають на консультації вже в невеликі містечка та райцентри.

– У нас є хороший досвід співпраці з кардіологами переяславської лікарні, які мають кваліфікацію високого рівня, тому цей заклад обрали базою для нинішнього семінару на кілька районів Київщини. Хочемо подивитися, як можна реально змінити ситуацію, бо проблема серцево-судинних захворювань в країні є номером один – 68% у структурі смертності населення, – наголошує практикуючий хірург Костянтин Руденко. – Це попри те, що в країні є 28 потужних кардіохірургічних центрів, які оперують на відкритому серці, і 35 центрів, які імплантують стимулятори. Ми зробили за минулий рік 24,5 тисячі операцій на серці, але це становить усього 13-14% від потреби. Тобто в нас дуже великий так званий кардіологічний борг.

Чому він виник?

– Є упущення самих людей, які відтягують лікування, не знають, куди звертатися. Водночас присутній консерватизм сімейних лікарів та кардіологів, які вчасно не направляють хворих на операцію. Такими акціями ми скеровуємо пацієнтів, як необхідно діяти в разі потреби, і навчаємо місцевих лікарів діагностичній тактиці.

У рамках медичної реформи як, на ваш погляд, мають бути розподілені функції медустанов для надання допомоги людям із хворим серцем?

– Пацієнтів із гострим коронарним синдромом у ситуаціях, коли може розвинутися інфаркт міокарда, необхідно невідкладно доставити в стаціонар в Київ, бо тільки в інституті є належне обладнання. Та коли є ризик втратити «золотий час» для можливого оперування, існує стратегія тромболітичної терапії. Тобто буде надання фахової допомоги на місцевому рівні – введення препаратів, які дозволяють врятувати життя пацієнту з інфарктом.

Сьогодні ми говорили про це із сімейними лікарями, які стануть ключовими фахівцями на місцях у рамках впровадження медичної реформи. Від них залежить головне: вчасне виявлення проблемних станів, діагностика і скеровування до вузькопрофільних спеціалістів. Дуже важливою є профілактика.

Також велику увагу надаємо диспансеризації, яку ми сьогодні моніторимо. Важливо, щоб місцеві лікарі мали загальну картину того, кого можна ще підтримати медикаментозно, а кого необхідно направляти на операції в першу чергу. Необхідно мати реєстри (списки) пацієнтів, які потребують хірургічного втручання, в тому числі можливості електронного обміну інформацією.

Медична реформа в уявленні багатьох означає ще й здорожчання всіх послуг так званої безкоштовної медицини. Як обслуговує ваш заклад?

– Передусім люди мають знати, що кошти на первинну ланку медицини на наступний рік виділяються дуже великі, це близько 16-19 млрд грн.

Спочатку людина має прийти до свого сімейного чи профільного лікаря в ЦРЛ, і там їй повинні детально все розказати та за потреби направити в київський центр для вузькопрофільної допомоги.

Письмове направлення необхідне, бо зараз інститут Амосова, серед чотирьох інших, бере участь в пілотному проекті, який запроваджений Кабміном. Це означає, що передбачено значне фінансування великої кількості витратних матеріалів і загалом усього, що стосується кардіохірургічних операцій. Таким чином жителі області на базі нашого інституту можуть отримувати цю допомогу безкоштовно.

 

На первинну медицину в 2018 році виділено з Держбюджету 19 млрд грн.

 

Пацієнти іноді відмовляються від операцій після грамотного лікування препаратами

Сергій Руденко, кардіохірург відділення хірургічного лікування ішемічної хвороби серця інституту Амосова, консультував хворих, яким необхідне хірургічне втручання. З колегами на конференції говорив про нові методики лікування різних вад серця, які впроваджені в інституті, консультував, як на місці «вести» пацієнта до і після операції.

Людина, яка перенесла операцію на серці, потребує кваліфікованої реабілітації після втручання, – наголошує лікар. – Надалі потрібне постійне пожиттєве спостереження і консультація кардіолога. Пацієнти мають чітко знати, що їм дозволено, а що ні. Наприклад, після операції з аортокоронарного шунтування тільки перші два місяці є обмеження для фізичного навантаження. Надалі можна вести звичний спосіб життя, але щодня приймати певні ліки, щоб шунти функціонували якісно і довго.

– Чи є зараз проблеми із забезпеченням вашого відділення?

– На жаль, такі проблеми є завжди, тому відсотків тридцять-сорок необхідних для операції витрат зазвичай лягають на плечі пацієнтів. Це в разі планової операції.

Якщо це ургентні (екстрені, невідкладні) стани, наприклад інфаркт міокарда з заливацією сегмента ST на кардіограмі, то є державна програма і коронарографія та стентування проводиться безкоштовно тими матеріалами, які закуплені державою, і в ту артерію, яка спричинила цей інфаркт. Одначе в разі багатосудинного ураження через пару місяців необхідно буде виконувати шунтування, і певну частину коштів на це витрачає сам пацієнт.

Участь у пілотному проекті компенсує для пацієнтів багатовартісні матеріали, наприклад, оксигенатор чи штучний клапан.

До початку операції пацієнт знає, у скільки вона обійдеться?

– Після консультації лікар призначає певну операцію, і, знаючи її назву, пацієнт укладає договір з адміністрацією інституту, де все буде передбачено: які матеріали є в нас, які має забезпечити сам пацієнт. За відповідних умов це все може бути взагалі безкоштовно.

А якщо в людини немає грошей на операцію?

– У нас не було випадків, щоб через фінансові труднощі ми не допомогли хворому, бо точки дотику завжди існують. Тим більше, що багато їх приходить у стані декомпенсації з тим, що потрібна операція, мовляв, ми – остання їхня надія. Але якщо стан дозволяє, то можна призначити певні ліки, і невдовзі пацієнт навіть сам відмовляється від операції, відчувши значне покращення.

Для операції у вашому інституті потрібно самому ставати на чергу чи прийти за направленням свого лікаря?

– Відсотків тридцять хворих їде до нас самостійно, оминувши свого лікаря. Вони почули від когось позитивні відгуки і знають, що в нас можна отримати консультацію і їм напряму скажуть, чи потрібна операція.

За направленням місцевих лікарів пацієнтів безкоштовно консультують у нашій поліклініці або в кардіологічному відділенні, де призначать дату госпіталізації. Після обстеження призначать дату операції. Після неї хворий у відділенні знаходиться в середньому 10 днів.

Перебування платне?

– У рамках проекту безкоштовно. До речі, дітей у нас також оперується багато і повністю безкоштовно.

 

Власна думка

Любов Марченко (58 років) з Гланишева, «серцевий пацієнт» зі стажем. Лікується вже кілька років, була і в обласній лікарні:

– Я проходила курс реабілітації, то там, звісно, краще оснащення і є можливості для поглибленого обстеження. Але щодо людського ставлення, то я б не порівнювала. Наші лікарі добре знають своїх пацієнтів і таки більше уваги приділяють, ніж в обласній. Кваліфікація наших кардіологів досить хороша, просто в районній лікарні немає такого сучасного обладнання. Я не знаю, як буде з медичною реформою, але якби запровадили страхову медицину, думаю, це було б для нас краще.

Олена Чижевська, лікар-кардіолог інституту Амосова:

– За станом пацієнтів, з якими спілкувалася, бачу, що вони достатньо обстежені, діагностика тут на гарному рівні. Проте є пацієнти, які не прислухаються до порад лікаря, приходять потім з хворобою у запущеному стані.

Були пацієнти, які прийшли до на консультацію вже прооперовані, але потребують повторного хірургічного втручання, бо через ревматизм хвороба ще прогресує і необхідно робити протезування серцевих клапанів.

Спосіб життя досить впливає на серце і спричиняє інфаркти та гіпертонічні хвороби. Запущені інші хронічні хвороби також його послаблюють. Такі ризики є в тих, хто веде пасивний спосіб життя, багато сидить перед телевізором чи комп’ютером, вживає надто жирну їжу. Тому з інфарктами міокарда, які раніше були в людей віком після 40 років, зараз оперуємо навіть 20-25 річних пацієнтів.

Валентина БАТРАК

Серцеві хвороби є причиною смерті кожних семи із десяти українців.

У пошуках обіцяної землі ми оббивали пороги в кабінетах місцевих чиновників

Учасники АТО раді, що отримали земельні ділянки

Учасникам АТО держава гарантує ряд пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема і право на першочергове набуття першої земельної ділянки для індивідуального будівництва, ведення садівництва чи особистого селянського господарства. Починаючи з 2015 року, я, будучи на той час заступником голови громадської організації «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО Переяславщини», почав активно займатися питанням отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства не лише для себе, а й для хлопців. Проте в реальності отримати землю виявилося надзвичайно складно навіть для воїнів-захисників. (більше…)

Співачка Єлизавета Маслюкова здобула першу премію на фестивалі в Молдові

Крістофор Алдя-Теодорович і Єлизавета Маслюкова виконують фінальну пісню

З 12 по 15 листопада у місті Кишинів, столиці Молдови, відбувся XV міжнародний конкурс-фестиваль естрадної пісні “Два серця-близнюки”, присвячений пам’яті національних героїв країни, популярних артистів Іона й Дойни Алдя-Теодоровичів, які загинули в автокатастрофі.

Україну на фестивалі другий рік поспіль представляла талановита співачка із Переяслава-Хмельницького Єлизавета Маслюкова (18 років). Наразі вона студентка 2 курсу Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра та Переяслав-Хмельницького педагогічного університету. Оскільки виконавиця навчається на стаціонарі в столиці, про її здобутки на фестивалі розповіла мама Раїса Маслюкова. (більше…)

Чи збудуємо Європу в Україні?

Кілька днів тому переходжу Шкільну біля заїзду до складів «ЕКО-маркету», на ній молодий чоловік у спецформі спеціальною пилкою старанно випилює смугу в асфальті – комунальникам потрібно дістатися до труб у землі. Через кілька годин бачу, що випиляні прямокутники вже зняті і акуратно складені поруч. «Які молодці, який порядок, не зруйнували, бач, – прямо Європа, – думаю я. – Це ж потім ці асфальтні «млинці» покладуть там, де були, і знову можна буде їздити». Якби ж то! Після того, як землю розкопали і ремонтники замінили труби, сподівання на цивілізованість ще зберігалися. Але вони відразу ж зникли, коли побачив, яким способом засипали траншеї: згорнули все гамузом — і землю, і знятий асфальт! За нинішньої погоди тепер там два пейзажі – або калюжа, або просто багнюка. Очевидно, до весни.
Нині прийнято багато говорити про європейський вибір України, про європейські стандарти і цінності, зрештою, як у Європі добре жити і гарно все облаштовано.
…Дивлюся, як долають нині цей проїзд легковики-іномарки, чіпляючи днищем краї ями, і пробую вгадати, що думають у цей момент їхні власники. Мріють про Європу тут? Вибачте, поки що не виходить.

Валерій Шкребтієнко

 


“Щедрик” Леонтовича озвучив новорічну рекламу автомобільної компанії “Kia Motors” (ВІДЕО)

Мелодія української колядки, яку написав композитор Микола Леонтович, пролунала у новорічній рекламі південнокорейської автомобільної компанії “Kia Motors Corporation”.

З’явився офіційний постер нового українського мультфільму “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила

Офіційний постер мультфільма

“Викрадена принцеса: Руслан і Людмила” — перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad. Фільм ще на стадії виробництва, але права на його прокат попередньо продані на більш ніж 30 територій, включно з Китаєм, Південною Кореєю, Францією, Польщею, Болгарією, Німеччиною, а також країнами Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки.

Розробкою й виробництвом мультфільму займається українська студія FILM.UA Group. (більше…)

Стінопис на будівлі столичної поліції увійшов до найкращих у світі

Мурал на будівлі поліції у Києві

Стінопис на будівлі поліції Печерського району в Києві (вулиця Московська, 30) увійшов до ТОП-7 найкращих у світі за листопад за версією видання про вуличне мистецтво Streetart.Today. Мурал має назву “Повстань у бруді” (“Rise Up in the Dirt”). На ньому — чоловік у джинсах і берцях, який нахилився, щоб руками захистити ромашку, що росте поміж бруду.
Автор малюнку – художниця із Нью-Йорка BKFoxx. Дівчина працювала 25 днів й витратила на роботу 700 балонів фарби.
Стінопис став першим малюнком в Україні, яким прикрасили будівлю поліції.
До вищезазначеного списку також потрапили зображення з Франції, Австралії, Аргентини та Колумбії.

12-річного Дениса Фесенка поховають на кладовищі в Карані. Його батька ще шукають

Денис Фесенко загинув на Дніпрі

Як повідомили в Переяслав-Хмельницькому районному секторі ДСНС, у суботу, 2 грудня, вдень поблизу рятувальної станції Переяслава знайшли тіло 12-річного Дениса Фесенка, який 26 листопада вранці разом зі своїм батьком, 33-річним Олегом Фесенком, поїхав рибалити на недавно придбаному моторному човні. Вони додому не повернулися.

Загиблого хлопця знайшли в очереті на відстані 7-8 метрів від берега. Він був у рятувальному жилеті. Уламки човна було виявлено на відстані 150-200 метрів від тіла дитини. Про батька поки що інформації немає.

На місці трагедії наразі проводяться оперативно-слідчі дії.

Денис Фесенко мешкав у Переяславі на вул. Героїв Дніпра. У мами й тата він був єдиною дитиною. Навчався в шостому класі сьомої школи. Його поховають сьогодні 4 грудня на кладовищі в Карані.

Інф. “ВП

На Київщині чоловік заснув просто неба і відморозив стопи

Швидка допомога

Як повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 222 хворих. У пологовому відділенні знаходиться 11 жінок і семеро немовлят. У реанімаційному відділенні – троє пацієнтів. 22-річна дівчина із Дівичок потрапила туди із запаленням легень, 56-річна жінка зі Студеників – із гострим порушенням мозкового кровообігу, хронічною нирковою недостатністю та гіпертонічною хворобою III ступеня, а 64-річний мешканець Соснови – із отруєнням сурогатами алкоголю, нирковою недостатністю та відмороженням стоп. Він, будучи напідпитку, заснув просто неба на своєму подвір’ї.

(більше…)

На Київщині у ДТП постраждали обоє водіїв

Швидка допомога

За передостанні чотири дні на службу “103” надійшло 110 екстрених, 2 невідкладних і 1 безпідставний виклики, повідомляє заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Володимир Чирка. До переяславців медики виїжджали 76 разів, до жителів сіл району – 37.

У суботу, 2 грудня, на трасі поблизу Стовп’яг сталася ДТП. У результаті зіткнення двох вантажівок постраждали їх кермувальники. 45-річному переяславцю, який зазнав забої колінних суглобів, була надана амбулаторна допомога, а 32-річного чоловіка, який також з міста, із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та забоєм шийного відділу хребта було доставлено до травматологічного відділення ЦРЛ.

(більше…)

На Київщині дівчата купували кожушки зі стриженого хутра кролика

Шубка зі стриженого хутра кролика

Минулої неділі головний базар Переяслава був велелюдним. У промислових рядах чи не в кожному наметі, де торгували верхнім зимовим одягом, спостерігалися невеличкі скупчення людей. Хтось приміряв “пуховики”, ціна на які становила від 2 з половиною тисяч грн, хтось – куртки чи пальта зі штучною основою по 650-1500 грн. У ятці навпроти ТЦ “Підсінний” спостерігався великий асортимент шуб та кожушків-«полушубків» з натурального хутра. Дівчата переважно придивлялися, а дехто й купував чорні полушубки зі стриженого хутра кролика, які коштували від 5 тис. грн, а жінки цікавилися шубами із норки, ціна на які була значно вищою.

(більше…)

На Київщині у стоматологічній поліклініці функціонує соціальна аптека

Марина Наровило – завідувачка аптечного пункту №9

У вересні ц.р. в приміщенні стоматологічної поліклініки Переяслав-Хмельницької ЦРЛ відкрився аптечний пункт №9 від комунального підприємства “Бориспільська центральна аптека №24”. Окрім стандартного обслуговування клієнтів, аптека також обслуговує постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС за безкоштовними та пільговими рецептами в межах виділеного фінансування. Співпрацює цей заклад і з Урядовою програмою “Доступні ліки” (за спеціальними рецептами тут безкоштовно або з невеликою доплатою відпускаються ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми). А пенсіонери, за наявності відповідного посвідчення, тут можуть придбати медичні засоби із трьохвідсотковою знижкою.

(більше…)

Національний авіаційний університет відзначив грамотами працівників РДА та начальника Центру зв’язку

 

Після церемонії нагородження

Влітку цього року до міста завітала делегація з 30 осіб із Національного авіаційного університету. Представники НАУ мали на меті на практиці познайомитися із роботою районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Київської області під час проведення командно-штабного тренування.
Мета заняття досягнута у повному обсязі – слухачам НАУ було наглядно продемонстровані практичні дії за призначенням підрозділів з надзвичайних ситуацій. І ось 01 грудня 2017 року в Переяслав-Хмельницьку райдержадміністрацію знову завітали гості з Національного авіаційного університету – начальник штабу цивільного захисту В’ячеслав Міхеєв та начальник військово-мобілізаційного підрозділу Олександр Удовенко.
За плідну співпрацю між Національним авіаційним університетом та Державною службою України з надзвичайних ситуацій, організацію та проведення занять з цивільного захисту на якісному рівні, Грамоту від в.о. ректора Національного авіаційного університету Володимира Ісаєнка отримали – керівник апарату Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Валерій Перчук, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи РДА Олександр Гопанчук та начальник Центру зв’язку та управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Римар.
Валерій Перчук, в свою чергу, теж подякував поважним гостям, та висловив сподівання на подальшу співпрацю.
Інф. “ВП”

«Переяславщина»: за одного битого двох небитих дають?

Михайло Дола та Олександр Якуба після отримання тренерських дипломів

Вісімнадцятого листопада завершився чемпіонат Київщини з футболу, а з ним – і дебютний сезон виступу у вищій лізі області для «Переяславщини». Наша команда, зайнявши дванадцяте місце, зберегла прописку у вищому обласному дивізіоні, але, очевидно, це не та позиція, на яку розраховували її вболівальники перед стартом турніру. Як оцінює виступ «Переяславщини» її тренер, що досягнуто, а що не вдалося, і головне – яким бачиться майбутнє команди? – з такими питаннями звернувся «Вісник» до Михайла Доли, 54 роки.

Читайте у “Віснику” №87 від 1 грудня ц.р.

Більше ста літрів безакцизного алкоголю не потрапили у продаж

30 листопада в місті Миронівка, що на Київщині, поліцейські викрили водія автомобіля «Mercedes-Benz Sprinter», який перевозив  110 літрів алкоголю без марок акцизного збору встановленого зразка.

Увагу правоохоронців привернув автомобіль, який порушив правила зупинки та стоянки. Під час огляду багажного відділення поліцейські виявили картонні коробки, в яких зберігалися 20 пляшок горілки та 100 літрів горілчаних виробів без будь-якого маркування. Водій на вантаж не зміг надати жодних документів.

Відносно чоловіка поліцейські склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП ( зберігання або транспортування алкогольних напоїв, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка). Проводиться перевірка.

Огляд новин ТРК “Альта” за 2 грудня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 2 грудня (місто Переяслав, Київська область).

на Київщині горів електропотяг

3 грудня о 04:11 до оперативно-диспетчерського служби Яготинськогорайону надійшло повідомлення про загорання 2 – х вагонів електропотягу залізничної станції м. Яготин.

Повідомила 3 грудня ДСНС Киїщини.

На місце виклику було направлено 2 відділення 28-ї Державної пожежно-рятувальної частини  м. Яготин.

По прибуттю рятувальниками встановлено, що вогнем охоплено два пасажирських  вагона електропотягу.

Пожежу локалізовано о 05:29 та повністю ліквідовано о 06:28.

Під час гасіння пожежі залучалось 8 чоловік особового складу та 2 одиниць техніки.

Причина пожежі наразі встановлюється.

Сьогодні – Введення, Третя Пречиста

4 грудня велике православне свято Введення до храму Пресвятої Богородиці, також його називають Третьою Пречистою.

Батьки Діви Марії св. Яким і Анна, коли були бездітними, дали обіцянку, якщо в них народиться дитина, то віддадуть Її на службу Богу у Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели Її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин з св. Йосифом.

Щодо погодних прикмет на цей день, то кажуть: “Введенські морози зими ще не роблять”.