Архив Грудень 5th, 2017

За місяць поліцейські склали на порушників майже 11 тисяч адмінпротоколів

Упродовж листопада 2017 року, правоохоронці на громадян, які допустили правопорушення склали 10930 адміністративних протоколів, з них:

 • проїзд на заборонений сигнал, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, проїзду пішохідних переходів та порушення інших правил – 2549,
 • порушення ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, іншого майна –  787,
 • керування транспортними засобами без відповідних документів – 1031,
 • керування транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння – 388;
 • порушення ПДР пішоходами, велосипедистами – 145,
 • порушення правил перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів – 82,
 • порушення правил, норм при утриманні доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху – 34,
 • торгівля з рук у невстановлених місцях – 55,
 • дрібне хуліганство – 163,
 • вчинення насильства в сім’ї – 253,
 • куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 502,
 • виготовлення та зберігання самогону – 78,
 • розпиття алкогольних напоїв у заборонених місцях – 1140,
 • розпиття алкогольних напоїв на виробництві – 6,
 • невиконання батьками обов’язків щодо виховання своїх дітей – 202,
 • злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського – 36,
 • порушення громадянами строків реєстрації зброї і правил взяття її на облік – 454,
 • завідомо неправдивий виклик спеціальних служб – 241.
 • інші порушення – 2784.

(більше…)

“Євросем” відправив до санаторію в Миргороді чотирнадцять працівників

Любов Онопрієнко вручає подяку Михайлу Чернюку

У п’ятницю, 1 грудня, у будинку культури села Горбані (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.) відбулися урочистості з нагоди професійного свята працівників сільського господарства. На свято запросили трударів ПП “Євросем” з усіх його відділків, що знаходяться в Горбанях, Чопилках, Ташані, Положаях, Помоклях, Пологах-Вергунах, Улянівці, Тарасівці, Малій Каратулі, Травневому та Воскресінському. Святкову програму вела Тетяна Палатна, колишній начальник районного відділу культури, Заслужений працівник культури України.

Урочистості розпочалися із внесення на вишитих рушниках запашних короваїв, спечених із борошна цьогорічного збіжжя. Від дівчаток в національному вбранні обрядовий хліб прийняли директор Групи компаній “Ерідон”, до якої входить ПП “Євросем”, Сергій Погорілий, та директор “Євросему” Михайло Чернюк.

(більше…)

Михайло Коломієць керував «Факелом», провів газ у села району. Помер третього грудня

Михайло Коломієць

Третього грудня після тяжкої хвороби помер Михайло Васильович Коломієць. Йому було 65 років. Дружина сказала, що дуже йому боліло, бо це був рак підшлункової залози. Дуже він хотів жити, боровся з хворобою до останнього.

Жителі міста й району добре знали Михайла Коломійця, бо в кінці 1980-х – на початку 1990-х років саме працівники кооперативу «Факел», який він очолював, виконували роботи з газифікації населених пунктів. Його згадують, як висококваліфікованого фахівця і добру, порядну людину.

За життя був одруженим, з дружиною Людмилою виховали двох доньок Олену та Юлію, чотирьох онуків.

Поховали Михайла Коломійця 4 грудня на Заальтицькому кладовищі. Попрощатись із небіжчиком прийшли колишні колеги, друзі, родичі, більше 100 осіб було на похороні. Поминальний обід накрили в кафе «Ані».

Інф. «ВП»

Незабаром 800 млн людей втратять робочі місця через роботів

Близько 800 мільйонів людей можуть втратити роботу до 2030 року через автоматизацію, йдеться в новому звіті Глобального інституту Маккінзі, повідомляє  ua.news. Звіт розглядає 46 країн і понад 400 професій.

Роботизація найбільше позначиться на Китаї — там автоматизують понад 200 млн робочих місць, що становить 16% робочої сили. Постраждають також жителі Індії (близько 150 млн осіб, 9%) і США (близько 50 млн осіб або 25%).

Передбачається, що автоматизація торкнеться професій, пов’язаних з фізичною і рутинною роботою, а також збором і обробкою даних. Без роботи залишаться заводські працівники, співробітники банків і бек-офісів. При цьому автоматизація поки не торкнеться лікарів, юристів, вчителів, барменів, садівників, сантехніків та доглядальниць.

На думку авторів доповіді, автоматизація дозволить підприємствам підвищити продуктивність праці і навіть вийти за рамки людських можливостей. Стверджується, що в світовому масштабі автоматизація може підвищити працю на 0,8-1,4% в рік і компенсувати зниження частки працездатного населення в «старіючих» країнах.

Дорогі волонтери Переяславщини!

Від імені всього колективу Переяслав-Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату вітаємо вас із Міжнародним днем волонтера.

Щиро дякуємо вам за активну громадську позицію. Ваша жага приносити користь суспільству, чуйність і віра в свій народ  робить нашу країну сильнішою.

Особливо хочеться виділити самовіддану роботу волонтерів ГО «Серця Переяславщини» Марченко Інни Олександрівни та Вакараш Людмили Олександрівни, які з початку 2014 року ведуть плідну роботу з наданням волонтерської допомоги Збройним Силам України. 05 грудня 2017 року військовий комісар підполковник  Озірний Олександр Борисович поздоровив їх зі святом та вручив подяки. (більше…)

Затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2018 рік

     Розглянувши проект Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2018 рік, відповідно до  Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», керуючись  п.7 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішенням сесії міської ради від 30 листопада 2017 року № 04-45-VII затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2018 рік.

п/п

Назва рішення Ціль прийняття Строк підготовки Відповідальні за розробку
1. Про затвердження розміру витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат З метою встановлення розміру витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат

 

I квартал 2018 року Відділ економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради

тел.5-38-04

2. Про затвердження Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна у місті Переяславі – Хмельницькому З метою упорядкування поштових адрес, що надані об’єктам нерухомого майна у місті Переяславі – Хмельницькому I квартал 2018 року Відділ містобудування, архітектури та використання земель у І кварталі 2018 року

тел. 5-25-08,

3-76-08

Батьковий досвід

Містечкові історії

Оксана Петрівна за ніч так і не змогла заснути. Лише на хвилину під ранок задрімала, й відразу перед очима постав син. Немов знову почула його слова:

– Мамо, розлучуся, немає сили терпіти.

Оксана уже давно передчувала, що у синовій сім’ї не все так рожево, як розповідає її невісточка, але не сподівалася, що в молодят дійде аж до такого. Повернула голову у той бік, де хропів чоловік, штовхнула ліктем під бік:

– Прокидайся, щось скажу! (більше…)

Зосима бджіл ростить, меду наливає

Такий ось тепер (без хреста й драбини) Зосима в музеї

Якщо ви гуляли музеєм просто неба, то, можливо, на території музею бджільництва, розміщеного там же, вашу увагу привернула стара дерев’яна скульптура чоловіка, яка раніше була з хрестом та драбиною. Це зображення святого Зосими, який вважається покровителем пасічників. Хоча створення дерев’яних скульптур – в православ’ї дуже рідкісне явище, але все ж таке має місце, як і ось в цьому випадку.

Як і у представників кожної професії – моряків, лікарів, воїнів, майстрів – так і у бджолярів були теж свої святі покровителі. На Україні найшанованішими заступниками пасічництва здавна були святі преподобні Зосима і Саватій. До них звертались з молитвами та проханнями про допомогу при роботі з бджолами. Між днем св. Зосими (30 квітня за н.ст) і св. Саватія (10 жовтня за н.ст.) укладався увесь «бджільницький» сезон. Прислів’я говорять: «Рої рояться – Зосима-Саватій веселяться»; «Що у бджіл в стільнику, то Зосима-Саватій дали», «Пасічники Зосима і Саватій бджіл ростять, квіти медом наливають». До дня преподобного Зосими приурочували виставку бджіл із зимівників і розміщували їх на літо на пасіці. Служили святому в церквах молебні і приносили в церкву медові стільники для освячення. Восени, з 2 жовтня, вулики прибирали в льохи, омшаники (зимівники) і, починаючи з цього дня до 10 жовтня, дня пам’яті преподобного Саватія, відзначали «бджолину дев’ятину», щодня споживаючи мед. «Дев’ятина» закінчувалася випічкою печива на меду. (більше…)

Податківці вилучили 7200 дал спиртовмісної речовини на суму 7,9 млн. грн.

Працівники оперативного управління ГУ ДФС у Київській області виявили підпільний цех з незаконного виготовлення спиртовмісної рідини на території колишнього цукрового заводу, що знаходиться у Фастівському районі. Дії податківців відбувалися в рамках проведення спецоперації
«Акциз – 2017» та досудового розслідування кримінального провадженнярозпочатого за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 199 КК України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) спільно з працівниками слідчого відділу Васильківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області, управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Васильківського відділу Києво-Святошинської прокуратури Київської області та управління контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Київській області. (більше…)

Відзначення річниці великого філософа завершили концертом

Із святом вітає завідувачка меморіального музею Тетяна Радіоненко

Впродовж року меморіальний музей Григорія Сковороди проводив заходи з нагоди 295-ї річниці із дня народження українського поета та філософа Григорія Савовича Сковороди. Першого грудня в районному будинку культури відбувся заключний концерт, присвячений цій даті. Його організував Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». (більше…)

Фастівчан перемогли обидві наші команди

Штрафні кидки виконує Софія Петренко

Минулої неділі у Переяславі відбулись чергові ігри першості Київської області з баскетболу серед юнаків 2006 року народження та дівчат 2004 року народження. (більше…)