Архив Грудень 7th, 2017

Першокласники мають спортивних батьків

Під час одного з конкурсів

У Дем’янецькій ЗОШ учитель Наталія Слюсар для своїх вихованців-першокласників та їхніх батьків організувала веселі та цікаві спортивно-розважальні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я», приурочені до Дня Збройних Сил України.

Такі заходи, безсумнівно, приносять багато приємних миттєвостей як для батьків, так і для дітей, адже за щоденними клопотами родині не так вже й часто трапляється нагода разом провести час, позмагатися з іншими і відчути при цьому себе єдиною командою. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

Продовжуємо відслідковувати різноманіття цін на продукти харчування, що реалізуються на недільних базарах сусідніх міст. Сьогодні вміщуємо їх з торгів, що відбулися минулої неділі, 3 грудня.

«Повір у себе» об’єднав дітей з особливими потребами

Під час майстер-класу із соломоплетіння

30 листопада з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями в Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста відбувся щорічний фестиваль творчості дітей з особливими потребами «Повір у себе». Його організували та провели працівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. Участь у ньому взяли 50 юних переяславців. (більше…)

Вісім нагород вручили представникам місцевого самоврядування на Київщині (Оновлено)

святкування

Депутатський корпус Переяслав-Хмельницької районної ради, працівники апарату райради, сільські голови, секретарі, ветерани органів самоуправління Переяславщини сьогодні в РБК святкували День місцевого самоврядування.

Ведучі Павло Рекун та Юлія Ковалівська на початку оголосили хвилину мовчання на вшанування пам’яті всіх загиблих захисників України.

Петро Качкалда, голова районної ради, у вітальному слові наголосив на важливості взаємодії і співпраці всіх гілок влади, депутатів різних рівнів, представників громад, місцевих підприємств, бо тільки так можна досягти успіху.

– Нам у районі сьогодні немає чого ділитися, бо коли це по

нагороджені

чинається, то призводить тільки  до сварки та розбрату, а  це не наш шлях, – зауважив голова райради.   Він також подякував і згадав поіменно своїх попередників на цій посаді – Григорія Домніча, Віктора Дзюбу, Григорія Дуду, Михайла Харченка, –  які створювали міцну основу для розвитку громади району сьогодні. Окремо згадав і подякував за багаторічну результативну роботу Тимофію Девку, голові першої новоствореної в районі об’єднаної територіальної громади. На цих словах  голови присутні в залі перервали його промову бурхливими оплесками.

Любов Онопрієнко, заступник голови РДА, також привітала присутніх і разом  з головою райради вручили нагороди та квіти. Почесними грамотами Київської облради відзначені депутат районної ради Володимир Ярема та заступник голови райради Іван Бугаєнко, подяку КОР отримав Гайшинський сільський голова Олександр Тур.

Спільними подяками Переяслав-Хмельницької РДА та РР і грошовими преміями по 500 грн. відзначені секретар

пісня “Україна”

Пристромської сільської ради Валентина Свириденко, Соснівський сільський голова Василь Очкур,  радник голови РР Раїса Лучина, депутат районної ради Юрій Павлушко, депутат районної ради Василь Лесь.

Був невеличкий, але надзвичайно прекрасний концерт. На сцені

виступили гурт “Ерідон” (Горбані), зразковий танцювальний колектив “Ластівка” (Циблі), сімейний дует Віктора та Ольги Салтикових (Хоцьки), дует “Два кольори” (Помоклі), величною кодою прозвучала на з

танцює “Ластівка”

авершення пісня “Україна”  у колективному виконанні артистів РБК та солістки Наталії Ходан.

інф. “ВП”

Фото з сайту РДА

Наказ про встановлення заборони лову водних біоресурсів у зимовий період 2017-2018 років

10_31_krp_z

Кандидати на посаду голови та в депутати Студениківської ОТГ

Перші вибори депутатів Студениківської сільської ради об’єднаної територіальної громади і відповідного сільського голови 24 грудня 2017 року

Відповідно до постанов Студениківської сільської територіальної виборчої комісії №7.1, 7.2, 7.3, 7.4 від 25 листопада 2017 року та №8.1 – 18.13 від 30 листопада 2017 року зареєстровано кандидатів на посаду голови Студениківської сільської ради ОТГ та кандидатів у депутати Студениківської сільської ради ОТГ в одномандатних виборчих округах (більше…)

Коли ви востаннє були на концерті?

Попри різноманітні негаразди та проблеми, яких зараз так багато в житті, люди прагнуть і змістовного відпочинку. Одним з його видів є відвідування концертів, вистав. Тим більше, що зараз і аматорських, і професійних колективів не бракує. Наскільки жителям міста й району вдається долучатися до їх творчості, цікавилися журналісти «Вісника». (більше…)

Свічки з храму врятували від пограбування

Перша сторінка, п’ятниця, 8 грудня

Не так давно в однієї знайомої переяславки стався дуже прикрий випадок. Її будинок пограбували. Коли повернулася додому, в розпачі побачила у завжди прибраних, впорядкованих кімнатах повний хаос. У пошуках цінних речей злочинці все перевернули, порозкидали, багато забрали або ж пошкодили. Проте, коли згодом шок від побаченого трохи минув і вона почала наводити порядок, звернула увагу, що одну з тумбочок, що була на видному місці, злочинці навіть не відкрили.

Що вберегло цю тумбочку? Відповідь жінці спала на думку одразу ж і однозначна. В ній, крім багатьох коштовних речей, була і пачка свічок. Не звичайних. Минулого літа їй випало побувати у Єрусалимі. Там у храмі Гроба Господнього вона і придбала ці свічки. І ось Бог вберіг місце, де вони лежали, від пограбування. А як ще інакше пояснити це?

Леонід МІЛЮТІН

На Київщині вагітна пізно покликала медиків

Швидка допомога

За передостанні три дні на службу “103” надійшло 60 екстрених викликів, повідомляє головний лікар станції екстреної медичної допомоги Мирослав Демків. До переяславців медики виїжджали 51 раз, до жителів сіл району – 15.

Уночі із 5 на 6 листопада на службу “103” надійшов виклик про те, що у 25-річної жінки із Пристрім розпочалися передчасні пологи. І хоча медики прибули на місце виклику за лічені хвилини, врятувати немовля їм не вдалося. Вагітна запізно звернулася за медичною допомогою, і немовля народилося мертвим. Ця мати-одиночка виховує двох малюків і стоїть на обліку соціальної служби. Про це повідомила секретар Пристрімської сільської ради.

Записала Олена МАТВІЄНКО

Народилося семеро малюків

Швидка допомога

Як повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 222 хворих. У пологовому відділенні – 11 жінок і семеро немовлят. У реанімаційному відділенні – троє пацієнтів. Продовжують рятувати там життя 56-річній жінці зі Студеників, в якої гостре порушення мозкового кровообігу, хронічна ниркова недостатність та гіпертонічна хвороба III ступеня, і 64-річному чоловіку із Соснови, який потрапив туди з отруєнням сурогатами алкоголю, нирковою недостатністю та відмороженням стоп. А ось 80-річну переяславку поклали до цього відділення після оперативного лікування перфоративної виразки.

(більше…)

У Переяславі-Хмельницькому дев’ять чоловіків одружилися на колишніх дружинах

У місті зареєструвала шлюб 21 пара

Як розповіла начальник Переяслав-Хмельницького відділу ДРАЦС Вікторія Литовченко, у листопаді в місті зареєстрували 25 новонароджених (14 хлопчиків і 11 дівчаток), у районі – троє немовлят (дівчатка народилися у Дем’янцях, Хоцьках і Циблях).

Популярними були імена Діана й Софія. А серед рідковживаних – Евеліна, Платон, Глєб, Григорій. (більше…)

Шановні керівники та депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування!

Шановні керівники та депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування! Щиро вітаємо вас з Днем місцевого самоврядування!

Вам випала висока довіра жителів територіальних громад представляти їх інтереси у вирішенні найскладніших життєвих питань та підвищувати рівень їх життя. Сьогодні місцеве самоврядування є вагомою складовою народовладдя, дієвим інструментом вирішення як місцевих, так і загальнодержавних завдань. (більше…)

«Територія Б, або якщо роздягатися – то вже роздягатися». Прем’єра вистави від «Бродвею»

Нещодавно у стінах Переяслав-Хмельницького педуніверситету імені Григорія Сковороди відбулася прем’єра вистави «Територія Б, або якщо роздягатися – то вже роздягатися», яку подарували своїм палким шанувальникам студентський театр «Бродвей». Автором трагікомедії є відомий драматург, сценарист Олег Миколайчук-Низовець.

Молоді і талановиті митці студентського театру намагаються щоразу вразити публіку чимось незвичним, креативним. Чергова вистава не стала винятком. Успіх їй забезпечила майстерна гра ще зовсім юних, але надзвичайно талановитих акторів у складі: Сергія Редьки, Артема Гром’яка, Каріни Вавілової, Анни Корніки, Олександра Запорізького, Юлії Крутяк, Наталії Сотник. (більше…)

«Парубкуючи в юності, щодня пішки проходив більше 30 кілометрів»

Сьогодні, 7 грудня до будинку Василя Рудька приходять гості вітати господаря із 70-річним ювілеєм. Попри свій поважний вік, Василь Іванович  продовжує працювати у ВУКГ машиністом насосних станцій. Загальний робочий стаж його становить 52 роки. Кореспондент «Вісника» зустрівся із ювіляром. Він охоче розповів про своє життя. (більше…)

Сьогодні – Катерини

7 грудня вшановують пам’ять святої великомучениці Катерини, яка проживала в 4 ст. в Олександрії (Єгипет). Її називають нареченою Христовою. Була надзвичайно вродлива та освічена. Після тривалої молитви, вона у видінні побачила Господа, який дав їй перстень. Загинула за віру христову. Дивовижним чином ангели перенесли її нетлінні останки за сотні кілометрів на гору Синай (Єгипет), яку зараз здебільшого називають горою Мойсея. Лише у 6 ст. їх знайшли монахи тутешнього грецького православного монастиря. В ньому вони зберігаються і тепер.