Архив Грудень 17th, 2017

Чернігівські діти питимуть молоко з Переяслава-Хмельницького

Управління освіти Чернігівської міськради закупить молоко і вершки у фірми «Переяслав-Молпродукт» на суму майже 3,5 млн грн, повідомляє видання Верховенство права.

В листопаді 2017 року Управління освіти Чернігівської міськради провело конкурс на закупівлю молока і вершків (молоко коров’яче пастеризоване коров’яче 3,2% жирності) через систему електронних закупівель «Prozorro». (більше…)

Колишній начальник Переяслав-Хмельницького відділу освіти завдав мільйонні збитки державному бюджету

Прокуратурою Київської області повідомлено про підозру колишньому начальнику відділу освіти Переяслав-Хмельницької міської ради, який спричинив збитки державному бюджету на майже 3 млн грн
 Переяслав-Хмельницьким відділом Бориспільської місцевої прокуратури повідомлено про підозру колишньому начальнику відділу освіти Переяслав-Хмельницької міської ради за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

(більше…)

В університеті показали перше українське фентезі “Сторожова застава”

Проект “Нічна бібліотека”

13 листопада в Переяслав-Хмельницькому  педуніверситеті в рамках проекту “Нічна бібліотека” відбувся показ першого вітчизняного фільму в жанрі фентезі “Сторожова застава”. Перед початком заходу журналіст “Вісника” спілкувався з одним із організаторів – Оксаною Луцик (22 роки), аспіранткою історичного факультету та головою наукового товариства університету.

– Розкажіть детальніше про проект. (більше…)

Сьогодні — Варвари

Свята Варвара — християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці.

Після утвердження християнства в Римській імперії мощі святої Варвари вшановувалися в місті, де вона постраждала, а потім були перенесені до Константинополя. Згідно з літописними свідченнями на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені у Київ візантійською княжною Варварою — дружиною великого Київського князя Святополка-Михаїла Ізяславовича, та встановлені у збудованому цим князем Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років — до часу його закриття і руйнування. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському соборі Києва.

Цього дня припиняеться збільшення темної частини доба, тому й кажуть: “Варвара ніч урвала”.

 

Сьогодні на базарі: що по чім

.

Сьогодні, 17 грудня, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) з ранку похмуро, але не холодно і сухо. Непогана погода для базарування на традиційному недільному ринку. Проте особливого пожвавлення не видно. Якщо вул. Шкільна достатньо заповнена і торгівельними наметами, і покупцями, то та, що повз ЕКО-маркет йде до сьомої школи, напівпорожня.

Подекуди торгівельні намети вже прикрашають різноманітними яскравими електричними гірляндами, що є ознакою наближення новорічно-різдвяних свят. А от ялинок у продажу поки що не видно, хоча свято Миколая наступного вівторка і деякі люди, можливо, і хотіли б поставити ялинку вже до цього свята.

У продовольчій частині ринку найбільший ріст цін помітно у молочних рядах.

— Нібито ще не так давно сир коштував і 50, і 45 грн. за кг, а зараз ви просите за нього вже 60 грн., — поспілкувався з однією жінкою.

— Це ще не так і дорого, — відповіла, — он є продають вже по 70 грн.

На яких позначках зупиниться зростання цін на молочні продукти, не відомо. Поки що у різних продавців на один і той же товар схожої якості вони помітно відрізнялися. А до намету з “молочкою”, поставленого одним виробництвом, і де ціни були трохи нижчими, ніж у людей, стояла чи не найбільша цього дня на базарі черга покупців.

Традиційно немало переяславців займало чергу біля торговців фруктами на виході з “Даринку” в бік сьомої школи. Сьогодні тут продавали банани по 24 та хурму по 26 грн. за кг.

Помітно сезонне зростання цін на курячі яйця, десяток домашніх дехто пропонував навіть по 40 грн., хоча у більшості просили 35 грн. А от на пташиному ринку о цій порі року вже ні товару, ні покупців. Лише один чоловік вивіз сьогодні курей на продаж. За породу “Доміан” (рябенькі) просив по 100 грн. за одну. Казав, що гарно несуться.

Ось якими були ціни на деякі продукти харчування (у грн.):

свинина (1 кг) — 110-130

сало (1кг) — 100

індик (1 кг) — 120

качка (1 кг) — 85

куриця (1 кг) — 75

риба жива (1 кг) — 25-100

молоко (1,5 л) — 20-22

сметана (1 л) — 50

олія на розлив (1 л) — 27-36

картопля (відро) — 60

капуста, цибуля, гарбуз-диня (1 кг) — від 5

яблука (1 кг) — 14-17

мандарини (1 кг) — 26-40

огірки свіжі (1 кг) — 65

гриби білі консервовані (0,5 л) — 60

кукурудза (відро) — 35-40