Архив Грудень 18th, 2017

Дільничні виборчі комісії для проведення виборів до Студениківської ОТГ

Сомкова_долина_320804

Соснова_320_805

Копия_Жовтнева_320788

Переяславс_ке_320797

Постанова_15_08.12.2017i

Постанова_15_08.12.2017i

І коли він говорив щиро?

Перша сторінка, вівторок, 19 грудня

Якось після снігопаду підвозив знайомого до роботи. Поки їхали, говорили про те, се… І ось на дорозі побачили велосипедиста. Він неспішно крутив педалі, об’їжджаючи мало не по зустрічній смузі руху слизькі місця на дорозі.

– Ну бачить же, яка погода, чого його пертися велосипедом! Невже не розуміє, що створює аварійну ситуацію! Якщо не хочеш іти пішки, сідай на автобус, останнім часом вони ходять за розкладом, – висловлює свої міркування пасажир. На знак згоди мовчки хитаю головою.

Через кілька днів, їдучи у справах на авто, бачу перед собою велосипедиста. Придивився – сусід, якого нещодавно підвозив і який так кляв зимових велосипедистів. Обігнавши його, зупиняюсь. Звертаюся до нього його ж словами: (більше…)

Перекинулась маршрутка біля Старого. Четверо потерпілих

Маршрутка

Як стало відомо «Віснику», сьогодні о 7.40 маршрутний автобус «Рута», який їхав із Києва до Переяслава (перевізник ПП «Марценюк»), на дорозі між с. Старим і Мирним злетів із траси та перекинувся на бік. У автобусі було сім пасажирів та водій. Чотири пасажири отримали травми середнього ступеня тяжкості (забої, порізи склом), їх ушпиталили до Бориспільської лікарні.

На місці ДТП працювала поліція, медики. Маршрутку евакуатором о 14.00 повезли в Переяслав.

Інф. «ВП»

У реанімації перебуває 8-річний хлопчик, який переніс операцію

У хлопчика діагностували перитоніт

210 хворих лікуються у стаціонарних відділеннях Переяслав-Хмельницької ЦРЛ, повідомила заступник головного лікаря Лариса Кузьменчук. У пологовому – чотири жінки і троє дітей.

У реанімаційному відділенні наразі двоє пацієнтів: 37-річний житель Лецьок із абстинентним синдромом і 8-річний хлопчик із Ковалина, якого прооперували, виявивши в нього перитоніт. (більше…)

На Переяславщині в ДТП травмувалися громадяни Китаю

15 грудня медики Переяслав-Хмельницької станції ЕМД надавали допомогу двом громадянам Китайської Народної Республіки (обидва жителі Пекіну), автомобіль яких злетів у кювет поблизу села Дівички Переяслав-Хмельницького району. Про це повідомив заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Володимир Чирка. (більше…)

У Переяславі-Хмельницькому молода жінка випила отруту з метою самогубства

Жінка отруїлася чемеричною водою

Як повідомив заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції ЕМД Володимир Чирка, з 14 по 17 грудня на службу “103” надійшов 101 виклик: 91 – екстрений, чотири невідкладних і шість безпідставних. До жителів міста медики виїжджали 75 разів, до мешканців району – 26. (більше…)

Обласний архів подарував Студеникам  експозицію  про  історію громади

Екскурсію веде Ольга Бєлая


«Подорож у минуле. Сторінки історії», – так називається фотодокументальна виставка з фондів Державного архіву Київської області, яку фахівці ДАКО  презентували в четвер 14 грудня в будинку культури Студеників, що на Переяславщині. Вони привезли на виставку 20 оригінальних документів з історії сіл, які входитимуть до нової об’єднаної територіальної громади: Студеники, Козлів, Соснова, Переяславське, Сомкова Долина. Також були представлені п’ять копій давніх карт нашої території. На відкриття виставки завітали перший заступник голови РДА Юрій Бобровнік та заступник голови РДА Любов Онопрієнко.

Першими відвідувачами виставки стали учні 9-11 класів Студениківської школи. Для них екскурсію та пояснення історичних документів провела особисто працівник ДАКО Ольга Бєлая, начальник відділу використання інформації. вона, наприклад, звернула увагу на чисельність жителів у різні роки. Так, у 20-х роках ХХ ст. у Козлові проживало більше 3 тисяч селян, було 500 дворів. У Студениках було 2,5 тис. населення, а нині – півтори, у Козлові і того менше. Окрім

на відкритті виставки

даних демографічної ситуації, історичні документи свідчать і про майновий стан, земельну власність і навіть щодо права виборчого голосу – це все достовірні особливості життя громади цих сіл у минулому.

 

Також свою невелику експозицію архівних матеріалів із фондів районного архіву представили його завідувачка Олена Розовик.

Директор ДАКО Софія Камєнєва із власної ініціативи частину цієї експозиції – це підбірка відповідних документів та розміщення їх дизайнером на п’яти стендах, виготовлених на якісній поліграфії, подарувала студениківцям як зачин для майбутнього музею історії цієї

громади.    Валентина БАТРАК

 

Переяславська лікарня очікує вищого статусу в госпітальному окрузі

Валентин Багнюк веде засідання госпітальної ради

Засідання ради Лівобережного госпітального округу Київської області  відбулося 15 грудня в приміщенні Переяслав-Хмельницької ЦРЛ. Її представники проводять робочі зустрічі по черзі в кожному районі, що входить до складу округу.

Нині головним питанням засідання була презентація нашої лікарні – її оснащення, потужності (кількість ліжок) нинішні та потенційні, кадровий склад. Про це з використанням відео-слайдів розповідала колегам завідувачка поліклініки Лідія Стефанська. Все це мало ще раз підтвердити, що переяславська лікарня має всі ресурси, щоб отримати статус лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛ) І рівня.

Ми від імені госпітальної ради вже подали відповідне  письмове звернення до управління охорони здоров’я КОДА з тим, щоб вашу лікарню внесли до структури нашого госпітального округу, – зазначив Валентин Багнюк, голова ради, головний лікар Броварської ЦРЛ.  – Передусім є така необхідність – створити належні умови і забезпечити доступність меддопомоги відповідного рівня для жителів цього краю. на сьогодні в структурі Лівобережного госпітального округ  Броварська ЦРЛ є ЛІЛ ІІ рівня, Яготинська та Бориспільська лікарні – ЛІЛИ І рівня. та до них жителям особливо сіл з боку Черкащини буде далеко. Тому клопочемо про такий статус і для вашої лікарні, – зазначив голова ради у коментарі “Віснику”.

 

У Переяславі почали продавати ялинки

Сьогодні, 18 грудня, з ранку на вул. Шкільній у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) почали продавати ялинки. Мабуть, що день для початку такої справи підприємці вибрали не самий вдалий. На вулиці негода, з ночі йде мокрий сніг. Між тим завтра свято Миколая, одне з найбільш популярних зимових. Можливо, деякі переяславці захочуть поставити ялинку вже до цього свята. Вартість лісових красунь від 50 (найменша) до 200 грн. (найбільша).

Про виявлені вибухонебезпечні предмети повідомляйте рятувальників

Незважаючи на те, що після Другої світової війни минуло більше, ніж сім десятиліть, але й досі трапляються випадки знаходження боєприпасів тієї пори: мін, гранат, снарядів, бомб. Щоденно на два-три розмінування доводиться виїжджати працівникам піротехнічної служби Київщини. На жаль, окрім того, частіше стали траплятися сучасні саморобні предмети, начинені вибухівкою, вибухові пакети, гранати.

При виявленні вибухонебезпечних предметів дотримуйтесь правил безпеки: ні в якому разі не чіпайте їх руками, а тим більше не намагайтеся їх знешкодити; зробіть огородження того місця, де знайдений предмет; не допускайте до нього людей, а тим більше дітей; припиніть будь-які роботи поблизу небезпечного місця; про свою знахідку повідомте рятувальну службу за тел. «101».

Олександр Бутенко, головний інспектор районного сектору ДСНС

 

Прощання з Юлькою

Містечкові історії

Оля ще з літа знала: з Юлькою треба прощатися. Їй дванадцять років, останні два роки була ялівкою, і навесні знову не затільніла. Молоко було в Юльки смачнюче, Оля ніколи не продавала його на базарі: все розбирали сусіди. А влітку, коли з’їжджались дачники, то доводилось навіть писати чергу. Але що ж поробиш? Влітку замість звичних двох відер Юлька почала давати одне та й те неповне. І з кожним днем молока все меншало.

Оля не заготовляла сіна на зиму, вирішила: тільки закінчиться паша, Юлька піде з двору. (більше…)

За ялинкою в ліс їхати не варто

Наближаються Новорічні свята. А значить, у наших будинках і квартирах стоятимуть в усій красі пухнасті зелені деревця. Нині є багатий вибір штучних ялинок, однак громадяни віддають перевагу лісовій красуні, бо давно вже стало традицією зустрічати Новий рік біля живого деревця.

ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» щорічно реалізує новорічні ялинки населенню, організаціям, підприємствам, закладам освіти. Вже незабаром в місті з’являться міні-ринки з продажу ялинок. (більше…)

Сьогодні — Сави

Монастир св. Сави неподалік Єрусалиму сьогодні

Преподобний Сава Освященний народився в V ст. в Каппадокії в побожній християнської сім’ї Іоана та Софії. У 17 років він прийняв чернечий постриг і так досягнув успіху в пості і молитвах, що був удостоєний дару чудотворення.

Пробувши десять років в обителі Флавіани, відбув до Єрусалиму, а звідти до обителі преподобного Євфимія Великого. Але преподобний Євтимій (пам’ять 20 січня) направив святого Саву до авви Феоктиста, настоятеля прилеглого монастиря із строгим загальножительним уставом. У тій обителі пробув преподобний Сава послушником до 30-річного віку.

Після смерті старця Феоктиста, його наступник благословив преподобного Саву зачинитися в печері: лише в суботу святий полишав усамітнення і приходив до обителі, брав участь у Богослужінні і споживав їжу. Через деякий час преподобному дозволили зовсім не полишати усамітнення, і святий Сава трудився в печері протягом 5 років.

Преподобний Євтимій уважно стежив за життям юного ченця і, бачачи, як він духовно зріс, став брати його з собою в пустелю Рув (коло Мертвого моря). Вони виходили 14 січня і перебували в ній до Вербної Неділі. Преподобний Євтимій називав святого Саву отроком-старцем і дбайливо виховував його у найвищих чернечих чеснотах.

Коли преподобний Євтимій відійшов до Господа (+ 473), святий Сава пішов з Лаври і оселився в печері поблизу обителі преподобного Герасима Йорданського. Через кілька років до преподобного Сави почали збиратися учні – всі, хто хотів чернечого життя. Так виникла Велика Лавра. За вказівкою з Неба (через вогняний стовп) ченці облаштували в печері церкву.

Преподобний Сава заснував ще кілька монастирів. Багато чудес були явлені за молитвами преподобного Сави: посеред Лаври забило джерело, під час посухи пролився рясний дощ, відбувалися зцілення хворих і біснуватих. Преподобний Сава написав перший устав церковних служб, так званий “Єрусалимський”, прийнятий усіма палестинськими монастирями. Святий мирно преставився до Бога в 532 році.