Архив Січень 6th, 2018

Жіноча збірна України з волейболу U17 виборола перше місце у підгрупі, і гарантувала путівку на чемпіонат Європи

Блок українок зіграв чудово

Сьогодні, напередодні свят вечора, 6 січня, в Черкасах відбулась друга гра кваліфікаційного раунду волейбольного турніру на відбір до чемпіонату Європи 2018 року серед дівчат U17. Аби оформити путівку до Болгарії нашим волейболісткам потрібна була перемога над збірною Латвії.

Латишки лише у першій партії змогли протистояти грі українській збірній. Після перший кількох подач гості навіть вели в рахунку 5:2. Відчувалось, що наші дівчата перехвилювались перед грою, і у них був такий собі стартовий «мандраж». Українки зробили кілька невимушених помилок на прийомі, і цим відразу скористались суперниці. Проте, по ходу зустрічі гравці нашої збірної заспокоїлись. І на першу технічну перерву пішли при рахунку 8:5 на свою користь. В подальшому дівчата дозволили суперницям себе наздогнати 19:19.

Під час хвилинної перерви

Але зібравшись довели першу партію до перемоги 25:22. Після зміни майданчиків було видно, що наші волейболістки заспокоїлись. Чудово заграв блок, бездоганно на прийомі та під страховці атакувальних дій нападу, зіграла ліберо. Це додало впевненості українкам, і другу партію вони завершили перемогою з рахунком 25:14. Третя партія закінчилась майже із таким же рахунком як і друга 25:15. Загальна перемога 3:0 і дівоча збірна України може пакувати валізи для поїздки на фінальні ігри чемпіонату Європи з волейболу U17.

Вітаємо!

Святвечір — українські традиції

.

Увечері 6 січня в переддень Різдва відзначається Святвечір. Це свято має свою історію, традиції і заборони.

Історія і традиції святвечора

Свято має велике значення. Вважається, що саме цієї ночі з’явився на світло Богонемовля Христос.

Святвечір є заключним днем ​​Різдвяного посту. Цей день називається так завдяки страві, яке традиційно їли в цей день – сочиво, воно представляло собою розмочені зерна пшениці з медом і фруктами.

Напередодні Різдва і до “вечірньої зорі” нічого не їли і навіть не сідали за стіл. Накривали стіл з традиційними 12-ма пісними стравами за кількістю апостолів і сідали за нього з появою на небі першої зірки. Колись вона сповістила волхов про народження Ісуса Христа. З цього моменту і прийнято святкувати.
У цей вечір заведено відвідувати своїх батьків, дідусів і бабусь. Хрещеники носять своїм хрещеним батькам “вечерю”, а ті пригощають їх солодощами. У святвечір також влаштовують колядування.

Що не можна робити в свято

Під час вечері не можна багато і голосно розмовляти, виходити з-за столу і з дому, щоб не впустити нечисту силу.

У переддень Різдва не можна працювати навіть по дому і також зустрічати Різдво з колишніми боргами і образами. Вважається, що в святвечір не можна йти далеко від будинку, адже тоді весь рік блукати будеш.

Кажуть, що не можна зустрічати свято в чорному одязі.


Дизайн: Cliplib