Архив Січень 7th, 2018

У Переяславі коляда

.

Сьогодні, 7 січня, в день великого свята Різдва Христового у Переяславі-Хмельницькому (Київська області), де зберігаються прадавні традиції народу, з самого ранку розпочалися колядування. Діти ходять від будинку до будинку, від квартири до квартири, вітаючи господарів зі святом. Зазвичай їм дарують гроші і цукерки.

Також у православних церквах різних конфесій з ранку відбулися урочисті богослужіння.

Українці святкують Різдво Христове

.

Українці святкують Різдво за традиціями, які поєднують церковні та народні звичаї.

Традиції

За істинними релігійними традиціями, на Різдво віруючим людям варто відвідати службу в храмі, сповідатися і причаститися.

″Частина традицій і обрядів, які популярні в народі на Різдво, ніяк не пов’язана з церквою. Наприклад, на Різдво наче б то потрібно зробити 12 страв. Люди це прив’язують до 12-х апостолів. Але Ісус Христос у цей день тільки народився. В Нього ще не було апостолів, тобто учнів-послідовників. Тому це більше народна різдвяна традиція. На жаль люди гарно сприймають народні обряди і традиції, але саму суть і зміст того чи іншого свята вони втрачають″.

Отець Андрій радить прочитати у цей день початок Євангелія від Матвія і початок Євангелія від Луки. Саме в них описана подія народження Христа Спасителя. Також в оповіданнях про народження Ісуса Христа описана Його родина – мати Марія та названий батько Йосип. Вони рятують його від злого царя Ірода, який хотів Його вбити. А тому можна вважати, що Різдво це родинне свято і добре його відзначати в сімейному колі.

Заборони

Якщо напередодні Різдва є якась буденна праця, то краще підготуватися і зробити заздалегідь. Наприклад, порубати дрова можна або за день до Різдва, або на наступний день. Бажано не робити хатньої роботи, а подумки і тілесно присвятити цей день новонародженому Христу.
“Праця в цей день не є смертельним гріхом, але Всевишньому буде приємно, що людина, яка в нього вірить, цей день повністю присвятить йому″, – розповідає священик.

Вживати алкоголь на Різдво церква дозволяє, але це має бути помірно.

″Засуджується саме зловживання алкоголем, а не вживання як таке. У Біблії сказано, що апостол Павло в одному зі своїх послань пише: ″Не упивайтесь вином, адже від нього буває розпуста″.


Дизайн: Cliplib