Архив Січень 22nd, 2018

У неділю розпочинається друге коло чемпіонату з міні-футболу

Гайшин – Циблі. Чергова атака на ворота циблівчан

Минулої суботи у спортзалі педагогічного університету відбулися матчі п’ятого туру першості Переяславщини з міні-футболу.

Учергове крупно програла команда Лецьок – на цей раз Вовчкову 2:14. Постає логічне запитання: що роблять лецьківчани у вищій лізі? Натомість дуже запекле протистояння відбулося у поєдинку «Дніпра» з міським «Косталом». Тричі протягом гри футболістам з Дівичок довелося доганяти суперника в рахунку, і вони таки досягли нічиєї на останній хвилині матчу – 4:4. Циблі на поєдинок проти минулорічного чемпіона – Гайшина – вийшов без основного воротаря. Його місце зайняв польовий гравець Сергій Польовий, який не має особливих голкіперських навичок, що багато в чому і зумовило сумний для дебютанта вищої ліги рахунок першого тайму – 0:8. А ось другу половину зустрічі циблівчани зуміли зіграти внічию 3:3. Та все ж 11:3 – переконлива перемога Гайшина. (більше…)

Затримали на «гарячому» чоловіка, який обікрав автомобіль

22 січня, на початку 3-ї години ночі, до поліції звернулась  заявниця та повідомила про те, що на вулиці Вишнева, що у с. Бориси, Васильківського району, невідома особа з її автомобіля марки “Таврія” викрала акумулятор, автокомпресор, набір ключів та домкрат. Орієнтовна сума збитку склала тисячу гривень. Також жінка додала, що крадії зникли на автомобілі «ВАЗ-2101» і повідомила номер машини.

Наряд групи реагування патрульної поліції негайно виїхав на виклик. Під час відпрацювання м. Васильків, поліцейські на вулиці Декабристів помітили авто, що підозрюється у скоєнні злочину.  Автомобіль зупинили. Під час огляду в  багажнику автомобіля виявлені викрадені речі, що належать заявниці. (більше…)

Сто відсотків премії голові райради не виплачували останні чотири роки

Сесійне засідання Переяслав-Хмельницької  районної ради 22 грудня тривало понад чотири години, було насичено дискусійним і окремі рішення досі обговорюються в громаді. Резонансною стала публікація у “Віснику” з рішенням про встановлення надбавок та премій голові й заступнику голови райради. Частково і через те, що заголовок матеріалу про суттєве підвищення їхніх зарплат – некоректний.

На сесії в ході обговоренні цього питання окремі депутати закидали керівництву району невідповідність їхніх зарплат фактично виконуваній роботі та значне збільшення суми видатків з бюджету на утримання районної ради. Проте жодних фахових коментарів з цифрам тоді не прозвучало. Після публікації головний бухгалтер районної ради Валентина Руденко погодилася прокоментувати це питання:

– Щодо збільшених видатків з райбюджету на забезпечення діяльності районної ради і встановлених на 2018 рік у сумі 2,5 млн. грн., то це не означає, що кошти підуть на підвищення оплати праці голови ради та його заступника.

Зараз у штаті районної ради налічується дев’ять спеціалістів, а два прибиральники працюють на умовах договору. Фонд оплати праці не збільшився і залишився в межах минулого року. Згідно із законодавством, нарахування надбавок, зокрема, за ранг, а також премій та допомог голові ради та заступнику може здійснюватися тільки на підставі ухваленого сесією рішення. Така процедура щодо умов оплати праці встановлена для керівників усіх органів місцевого самоврядування.

Посадовий оклад голови районної ради становить 7100 гривень. Щодо премій, то за чотири останні роки, скільки я тут працюю бухгалтером, жодного разу  ні голові, ні заступнику не виплачувалася премія в розмірі 100% посадового окладу. У грудні 2017 року, за підсумком фінансового року з урахуванням економії фонду оплати праці, голова ради та заступник, так само як і всі працівники районної ради, отримали однакову премію в розмірі 65% посадового окладу. Матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, про що зазначено в рішенні сесії, за ці роки не виплачувалося ні голові ради, ні заступнику.

Щодо витрат на забезпечення діяльності районної ради, то треба зважити на те, що зазначені видатки, які в 2017 році загалом склали майже 2 300 тис. гривень, були використані не тільки на потреби райради. Зокрема, таким чином було профінансовано придбання відеокамери для ТРК “Альта”, стелажів для управління соцзахисту.

Наприкінці минулого року на баланс районної ради було взято адмінприміщення, тож і всі витрати на його утримання, ремонт, оплату енергоносіїв, а це близько 700 тис. грн,  тощо   будуть здійснюватися із рахунку райради. Із цієї причини ми й клопотали про збільшення видатків саме на ці потреби.

 Р. S.  Редакція та автор матеріалу приносять вибачення голові районної ради та заступнику, а також читачам газети за некоректну подачу теми в номері від 19 січня ц.р.   

Валентина БАТРАК

Громадські пасовища у селах на Київщині під загрозою загарбання і знищення через суди

Середні розміри громадських пасовищ від 10 до 100 гектарів суцільними шматками майже у кожному селі. При розпаюванні землі у середині 90-х років громадські пасовища були не розпайовані, а залишені у колективній власності, про що було внесено відомості  до Державних актів на право колективної власності на землю. По правовій природі громадське пасовище, яке внесене до Державного акту на право колективної власності на землю, є нерухомим майном. Цей акт посвідчує спільне сумісне право власності на громадське пасовище людей та їх офіційно оформлених спадкоємців, які вказані у додатку до акту. Простими словами – всі, хто отримав земельний пай та їх спадкоємці є рівноправними між собою співвласниками земельних ділянок, де розташовані громадські пасовища.    (більше…)

Суд визнав будівництво ТЕС законним

18 січня Київський апеляційний суд не задовольнив позов Переяслав-Хмельницької міської ради проти ТОВ «Югенергопромтранс» та залишив рішення «Про ненадання згоди на будівництво електростанції на біомасі в м. Переяславі-Хмельницькому по вул. Героїв Дніпра, 38А/1» від 28 квітня 2016 р., «Про заборону будівництва ТЕЦ» від 30 червня 2016 р., «Про зупинення будь-якого будівництва на вулиці Героїв Дніпра 38а/1 в місті Переяславі-Хмельницькому» від 29 травня 2017 р. скасованими. Апеляційна скарга була подана міською радою на рішення Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду від 7 листопада. Таким чином, будівництво ТЕС визнано таким, що не суперечить чинному законодавству. (більше…)

Сільська дурочка

Містечкові історії

Вадим був дуже радий, бо почув від Валечки «так»! Потрібно прискорити усі оті церемонії з весіллям, а то дівча геть охляне від сільської роботи.

«Заберу до міста й у неї почнеться нове життя», – думав.

Вони познайомились три місяці тому. Валя стояла на зупинці, чекала маршрутку, Вадим своїм джипом підвіз її додому. В село. Те, що він побачив, вразило. Дівчина, красива, як модель, змушена порати величезне господарство. Разом із батьками, звісно. Але навіщо? Не міг цього втямити. (більше…)

Сценічні костюми для себе «Первоцвіт» вибирав сам

Для горбанівського ансамблю «Первоцвіт» новоріччя стало пам’ятним. Напередодні свята 13 учасниць колективу отримали новорічні подарунки – сценічні костюми. Про такі ми навіть не мріяли. Один костюм – це три варіації: плаття, сорочка з плахтою, повний костюм з жилеткою і головним убором. Іще до кожного комплекту намисто з трьох разків та два пояси. (більше…)

“Українцям не вистачає згуртованості”

відзначення Дня Соборності

Урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Соборності України відбулося сьогодні в залі Переяслав-Хмельницької районної ради (Київська обл). На нього запросили всіх працівників райдержадміністрації і районної ради, районних служб та підрозділів. Ведучі Павло Рекун та Юлія Ковалівська розпочали з відеопрезентації про найзначиміші віхи боротьби українського народу за право на самовизначення і незалежність  в період 1917-1921 рр. Цю тему у своїй промові продовжив Юрій Бобровнік, перший заступник голови РДА аналізом причин затяжної і трагічної визвольної боротьби українців:

Чому на кожному етапі ми зазнавали поразки? Бо не вистачало згуртованості і масштабного мислення. У 1919 році тодішній український уряд не зумів зберегти свою армію, не побачивши в ній потребу, тому російські війська на чолі з Муравйовим захопили Київ і закріпили в країні більшовицьку владу. І сьогодні ми повинні усвідомлювати вирішальну роль української армії, підтримуваної народом, у збереженні незалежності та суверенності кордонів України. Усі представники нинішнього суспільства повинні знайти спільну мову в частині оборони української держави.

Олена Розовик, завідувачка архівним відділом РДА, презентувала історичний екскурс сторінками 100-річної визвольної боротьби завдяки матеріалам інфографіки, підготовленим Українським інститутом національної пам’яті до цієї дати.

Для чого ми відзначаємо такі дати? – розпочала риторично Олена Іванівна. – Щоб сказати самим собі: Україна – моя держава, сказати сусідам-країнам: ми, українці, були, є і будемо. І ще – подякувати і вшанувати тих хлопців, які в негоду стоять на захисті наших кордонів, а ми тут сидимо в теплих залах.

Андрій Пряхін, голова РДА, першим розпочавши виступи, наголошував на сьогоденні:

Ми досі  боремося  за те, щоб той акт злуки і проголошення української держави, ухвалений сто років тому, почав діяти не тільки на пері як документ, а жив у кожному серці. Для цього кожному з нас необхідно день починати з хорошого, а не критики когось, хай і маленькими корисними справами щоденно творити добро для блага всіх українців.

Наприкінці заходу голова подякував Олені Розовик за те, що вона зберігає історію не тільки в архівних паперах, а й популяризує її та доносить громаді, принагідно привітавши її з днем народження, вручив букет.

зібрання завершили музичним номером у виконанні Оксани Ковальчук, а керівники району понесли квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та пам’ятному знака Героям Небесної Сотні.

«Калинонька» співає сто сімдесят українських пісень

28 грудня народний фольклорний ансамбль «Калинонька» Єрківецького будинку культури виступив перед своїми односельцями. На концерт прийшло більше двохсот глядачів, саме стільки вміщує зала будинку культури.

«Калинонька» створена у 1997 році, а через п’ять років колектив здобув звання «народний». Керує ним Катерина Кондратенко (52 роки), нині сільський голова Єрківець. (більше…)

Богуславський рушник опинився в Книзі рекордів, а переяславський – у Казахстані

Переяславський рушник. Астана. 15 червня 2017 р.

Як повідомляв «Вісник» у червні минулого року, Переяслав-Хмельницька фабрика художніх виробів успішно справилася з унікальним завданням: протягом двох тижнів тут виткали нитками трьох кольорів: білими, червоними та чорними (потрачено їх 20 кг) – рушник з традиційним національним орнаментом завдовжки 30 метрів та завширшки 1,4 метра. Настільки довгого суцільнотканого рушникового полотна в Україні досі не було. Виготовили його для презентації Національного дня України в рамках проведення Міжнародної технологічної виставки «ЕКСПО-2017», що відбувалася протягом літа в столиці Казахстану Астані. Українці дуже подивували всіх рушником рекордних розмірів. Втім, стати офіційним рекордсменом, як це мало статися після повернення його до України, переяславському рушникові не судилося. (більше…)

Від футболіста до фермера. Назар Кміть утримує 854 кози

Аліса та Назар Кміті прагнуть розвивати свою ферму

Назар Кміть (24 роки) зі Стрия на Львівщині свого часу був талановитим юним футболістом. Навіть проходив стажування в Англії – країні-родоначальниці спорту №1 у світі. Але доля склалася так, що зараз він фермер і, здається, цілком усім задоволений. На його фермі у селі Угерсько Стрийського району в середині грудня побували учасники прес-туру «Україна очима редактора». Був серед них і журналіст «Вісника». (більше…)

Береги Києва з’єднали живим ланцюгом соборності

День Соборності

У понеділок, 22 січня, зранку українці утворили на столичному мосту Патона живий ланцюг соборності, яким об’єднали береги Дніпра.

Акція проходить до Дня соборності України.

У цей день 1919 року проголосили Акт злуки Української народної республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акція “Об’єднай береги Дніпра живим ланцюгом” до річниці проходить у столиці вже водинадцяте.

(більше…)

Медична реформа триває. Пора обирати сімейного лікаря

Медична реформа в Україні триває – змінюється функціонування системи первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні. У розвинених країнах лікарі первинної меддопомоги задовольняють без госпіталізації близько 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 20 січня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 20 січня (місто Переяслав, Київська область).

Під Києвом знімають фільм про героїв Крут

Під Києвом в селі Підгірці проходять зйомки повнометражної драми “Крути 1918. Захист”, який присвяченій 100-річчю бою під Крутами

Про це повідомляє “44.ua“, передає інформаційний портал “Моя Київщина“.

Історична драма розкриє героїчний подвиг студентів-крутовців, які самовіддано встали на захист Батьківщини. В бою під Крутами взимку 1918 року багато з них заплатили своїм життям заради незалежності України. На тлі цих трагічних для країни подій зароджується любов головних героїв картини – Софії і Андрія.

Зйомки фільму

“Рівно через 100 років історичні події повторюються, тому саме зараз фільм став таким актуальним. І навіть те, що відбувається на майданчику, ви бачите, погодні умови – вони такі ж, тому що ми знімаємо саме тоді, коли відбувався бій”, – розповів автор ідеї і сценарію фільму Костянтин Коновалов.

До складу творчої групи також увійшли режисер Олексій Шапарев, продюсер Андрій Корнієнко, актори Євген Ламах, Надія Коверская, Андрій Федінчік, Олексій Тритенко, Олександра Піскунова, Дмитро і Остап Ступки. Крім професійних акторів у фільмі задіяні бійці Нацгвардії.

(більше…)

Миклухо-Маклай ніколи не цурався українських коренів

Під час однієї з поїздок до Нової Гвінеї

Ім’я Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая широко відоме в науковому світі. Знаменитий мандрівник, етнограф, антрополог, який передбачив крах колоніальної системи, висунув ідею створення організації-об’єднання держав на кшталт ООН чи ЮНЕСКО, склав перший проект загальної декларації прав людини. Проте передусім він відомий своїм науковим подвигом – життям серед первісних людей-папуасів з метою науково довести спорідненість і рівність всіх людських рас. Його вважають своїм у Росії (принаймні так твердить недавно видрукуваний у Москві збірник «Великие русские люди») та Австралії (він тривалий час там мешкав, взяв шлюб та і прізвище Маклай – чим не англійське?). Між тим доля вченого-енциклопедиста тісно пов’язана з Україною, і сам він ніколи не цурався України, землі предків. (більше…)

Українці йшли до свободи тернистим шляхом. 22 січня 1918 р. Центральна Рада проголосила Четвертий універсал

«Москво! – неситий Молоху в кривавій багряниці,
З обличчям диким вандала-монгола
І хижим блиском азіатської зіниці –
Одвіт сьогодні дай за трупи, що довкола!
Подай одвіт – за міліонну черепів предківську роту, –
за Крути, Батурин, Базар,
Полтаву, – за кости тисяч тих, що їх в болото
загнав твій цар собі на вічну «славу»!!!»
Святослав Варяжич

Склад генерального секретаріату УНР (крайній праворуч – Симон Петлюра)

Уже майже чотири роки триває війна російського «братнього» народу проти України. Її часто називають гібридною й подають, як щось нове, чого досі не бувало. У цій війні Україна втратила частину своєї території, загинуло понад 10 тисяч її громадян, як військових на фронті і в тилу, так і тих, хто не бере безпосередньої участі у війні, так званих «мирних» жителів, маємо понад 1 млн біженців, підірвана економіка. Війна триває, і сьогодні ніхто не знає, коли вона закінчиться. Але ми чітко знаємо, що в цій війні ми мусимо обов’язково перемогти. Інакше, знову неволя і рабство. І в стократ численніші жертви – Москва неодноразово показувала, як вона вміє і любить мститися за будь-які прояви свободолюбства. Жорстоко і безпощадно.
Однак, виникає питання: чи можна було уникнути теперішньої війни? Очевидно, що так, якби… Якби українці були сумлінними учнями, вивчили й запам’ятали уроки такої ж гібридної війни, що її вела «братня» Росія проти України 100 років тому. Адже, знаючи повадки звіра, можна передбачити його поведінку й бути готовим до будь-якого розвитку подій. На жаль, як і століття тому, українці виявилися не готовими до війни з теперішньою Росією, споконвічним ворогом України. Отже, щоб перемогти у цій війні, не зайвим буде ще раз звернутися до подій 100-літньої давності, які й досі визначають сьогодення України. (більше…)