Архив Січень 26th, 2018

Після реконструкції котельні на Спаській Леваді, крім газу, там спалюватимуть дрова і пілети

.

 26 січня Петро Бочарін, секретар міської ради  Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів засідання чергової 47 сесії.   Депутат міської ради Марина Навальна підняла питання ходу реконструкції котельні “Переяслав-Хмельницьктепломережі” в мікрорайоні Спаська Левада. Зокрема, її цікавило, чи не спалюватимуться тут після переобладнання такі матеріали, що завдаватимуть шкоди довкіллю?

На це представник міської тепломережі відповіла, що, оскільки природній газ дуже дорогий, в тарифах підприємства закладено 20 % альтернативних видів палива, які дешевші. Але мається на увазі лише дрова чи пілети.

– З бюджету Київської обласної ради, – зазначила, – було виділено кошти на проведення реконструкції. В старій бойлерній котельні на Спаській Леваді встановлюються три котли, де спалюватимуть ці матеріали. Крім дров та пілетів, нічого іншого, тим більше забруднюючого, ми не використовуватимемо. Та й технологія така, що іншими матеріалами топити їх не можна.

Також повідомила, що у подальших планах є придбання електрогенеруючої установки. Вона дасть можливість не лише спалювати газ чи дрова для подачі тепла споживачам, а й вироблення одночасно електроенергії. Її ж можна буде використовувати для потреб власного підприємства.

Містечку на Київщині загрожує сміттєвий колапс

.

 26 січня Петро Бочарін, секретар міської ради  Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів засідання чергової 47 сесії.  Негода стала головною причиною того, що на певний період у місті майже припинилося вивезення сміття. Роман Модебадзе, керівник приватного підприємства “Переяслав буд”, яке надає ці послуги, розповів, що особливо на невеликі вулички, яких у місті переважна більшість, через глибокий сніг заїхати сміттєвозам було неможливо.

– Проте це не єдина причина, – зазначив. – Сміття останнім часом ми возили до Злотоноші. Останні три тижні його у нас там перестали приймати. Кажуть, що і свого сміття вистачає, а ще й проблеми зі снігопадом, поломками техніки і таке інше. Сказали нам не приїжджати.

Крім того, у підприємства виникали серйозні фінансові проблеми. Значною мірою його послуги оплачувалися за рахунок державних субсидій, що нараховуються населенню на різні компослуги. Але, за словами керівника, за три останні місяці минулого року їх підприємству не перерахували. Тож у нього виникали борги і по зарплаті, по оплаті палива, послуг сміттезвалища, куди вони возили сміття.

Нинішнього року поки що не видно перспектив виправлення фінансового становища. Справа в тому, що набула чинності нова постанова Кабміну, відповідно до якої кошти субсидій можна використовувати лише для погашення заборгованостей чи оплату енергоносіїв, водопостачання, для виплати зарплат та податків. Як зазначив Григорій Карнаух, у “Переяслав буду” дуже великі затрати ідуть на паливо-мастильні матеріали, оренду приміщення, оплату послуг сміттезвалища, тобто на те, що не передбачено постановою. Тож з вивезенням сміття і в подальшому можуть виникати дуже серйозні проблеми.

Вирішенням проблеми могло б бути власне сміттезвалище. Тож деякі депутати знову поцікавилися, чи щось робиться у цьому напрямку?

– До Великої Каратулі ми із міським головою, – сказав його перший заступник, – їздили багато разів, мало на колінах там не стояли. Вони не надають дозволу, щоб на полігон, що біля їхнього села місто відновило вивезення сміття. Зараз у них вже майже розроблено генеральний план села. Полігон хочуть включити в його межі.

“Розбір польотів” тракторів на дорогах Переяслава під час аномального снігопаду

.

26 січня Петро Бочарін, секретар міської ради  Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів засідання чергової 47 сесії. Перед початком її роботи ряд депутатів попросили додатково внести до порядку денного питання про стан розчищення у місті доріг після аномального снігопаду 18-19 січня, про критичну ситуацію з вивезенням сміття. Ці питання розглядалися наприкінці сесійного засідання, під вечір. Хоча саме того дня для багатьох жителів міста вони були чи не найактуальнішими.

Про те, як чистили дороги, які при цьому виникли проблеми, розповів перший заступник міського голови Григорій Карнаух.

– Загальна протяжність міських доріг, – зазначив, – понад 150 кілометрів. Для розчищення снігу було задіяно шість одиниць техніки ВУКГ (вся, що у них є)  та ще сім одиниць техніки підприємств та організацій. Увесь час місто було проїзне, ні заторів, ні якихось особливих аварій не було. Через стан доріг траплялися зупинки транспорту, але це швидко усувалося. Наприклад, два дні тому на окружній дорозі, де переїзд до мікрорайону Карань, фуру розвернуло так, що вона перекрила і трасу, і в’їзд з цього боку до міста. За якихось 40 хв працівники нашого підрозділу ДСНС та комунальники допомогли водієві, і він поїхав далі.

Наголосив, що, оскільки снігопад був дуже інтенсивним (за короткий період випало до 70 см), одразу ж прибрати його до асфальту було неможливо. Немало з того, що випало, притоптали, прикатали автомобілі. Техніка, хоч працювала і у вихідні, прикатаний сніг не могла зішкребти, “плавала по верху”. Тож, на думку першого заступника, слід подумати, щоб на майбутнє придбати важкого трактора на гусеничному ходу.

Піскосумішшю дороги посипали тричі, але через сильні морози належного ефекту це не дало.

– Всі дивимося телевізор, – сказав виступаючий, – і бачимо, що не лише у Переяславі таке становище. На Черкащині снігу випало ще більше і там є села, до яких ще й зараз не можна доїхати. Той же Канів стояв паралізований цілий день. У нас такого не було. У Борисполі, Березані, можливо, краще, але там снігу випало менше.

На його думку, щоб розчистка вулиць навіть після такого аномального снігопаду була ефективнішою, потрібно щонайменше 20 одиниць техніки, з неї 5 одиниць важкої. Зараз таких можливостей у місті немає. Для прикладу сказав, що зверталися до міського відділення Трубіжського управління водного господарства. У них є китайський трактор “типу нашого Т 130”. Заводили його три дні, бо до цього він довго бездіяв. Коли це нарешті вдалося, зірвали лід на проїжджій частині від вул. Героїв Дніпра до центру міста. Та трапилася інша халепа: у трактора відірвалася лопата. До цього брали грейдер у “Агрошляхбуду”, у нього теж відірвалася лопата.

А загалом в ході боротьби зі стихією пошкодили аж три трактори. Новий маленький трактор, придбаний лише минулого року і який в першу чергу використовували для розчищення тротуарів, теж вийшов з ладу. Оскільки строк експлуатації його ще дуже невеликий, вже подали рекламацію виробникам.

Після такого пояснення, як, що робилося і які були для цього можливості, депутати у ході обговорення не вдавалися до жорсткої критики. Натомість ставили немало запитань та висували пропозиції для покращення роботи. Зокрема, Владислав Юденко як позитив відзначив ініціативу заступника ВУКГ Давида Модебадзе, який на своїй сторінці у Фейсбук повідомив номер свого телефону, інформував про роботу техніки і таке інше.

– Я Фейсбуком не користуюся, – відповів Григорій Карнаух, – та мій телефон всі знають. Отримав 200-250 дзвінків. З них лише одного разу подякували, що розчистили автозупинку біля ТТС. В інших люди скаржилися та обурювалися. Одна жінка зателефонувала навіть о третій ночі: “А ви знаєте, що у нас вулиця не почищена?”

Олександр Чорний запитав, чому не найняли два-три важких Джондіри, які зараз мають фермери у будь-якому селі? На це перший заступник відповів, що знає в районі багатьох фермерів і звертався до них по допомогу. “Немає питань, – відповідали, – от у своєму господарстві, селах сніг почистимо, потім через два-три дні дамо трактор вам.” Навіть у місті керівники підприємств відповідали, що на вулиці дадуть техніку лише після того, як почистять свої території.

– Якщо купувати для міста новий трактор, – продовжив депутат, – то це – 1,5 млн. грн. Я ж пропоную укласти угоду з підприємством чи господарством, де є трактори, щоб там придбали лопату для чищення снігу у місті, і в разі потреби одразу ж виїжджали і надавали нам такі послуги.

Михайло Сиворко сказав, що можна було б навіть оголосити конкурс на визначення виконавця подібних робіт, і запросити до участі в ньому не лише підприємства чи господарства, а й приватних осіб, які мають техніку. Їх колега Марина Навальна зазначила, що це ще добре, що зі складної ситуації вийшли таким чином. Бо з огляду на ту застарілу техніку, яку має ВУКГ, могло б бути й гірше. Та в подальшому слід вивчати можливості, щоб до подібних екстремальних ситуацій місто було більш підготовлене.

Лецьки припинили участь в чемпіонаті з міні-футболу

На офіційному сайті федерації футболу Переяславщини розміщено таке оголошення:

До уваги представників команд!

1. Команда ФК «Лецьки» знята з розіграшу чемпіонату з міні-футболу за дві неявки на матч. Результати за участю команди «Лецьки» анулюються.

2. До 3 лютого триватиме дозаявочний період на чемпіонат з міні-футболу.

«Якби наші батьки повернулись із війни, вони б пишались своїми дружинами»

Тато загинув на війні, а мама виростила трьох дітей – Цілю, Розу і Мишу (1950-і роки)

27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Холокосту. Як відомо, протягом Другої світової війни фашисти знищили кілька мільйонів євреїв (донині невідома точна цифра). Людей убивали тільки через те, що вони були євреями. Від смерті врятувались ті, хто зміг евакуюватись із територій бойових дій. Під час війни Ціля Гехтман, 86 років, (жителька Переяслава, донедавна голова міського товариства єврейської культури, почесний громадянин нашого міста) була дитиною. Її, а також сестру Розу та брата Мишу врятувала від смерті мати Лея Аронівна Гехтман. Ціля Меєрівна написала спогади про маму, про життя в евакуації. Сьогодні ми друкуємо їх із деякими скороченнями.

«Наші мами, – пише Ціля Меєрівна, – справжні героїні. Адже це завдяки їм ми вижили в евакуації, повернулись у рідні краї, здобули вищу освіту, стали гідними людьми. Якби наші батьки повернулись із війни, вони б пишалися своїми дружинами». (більше…)

Водії почали отримувати “смс щастя” про перевищення швидкості

Столичним водіям почали приходити смс-повідомлення про перевищення швидкості.

Водії поширюють скріншоти повідомлень у соціальних мережах, пишуть на сторінці “Київ оперативний” у Facebook.

“Від кількох водіїв отримали скріншоти повідомлень, які надійшли їм на “мобільники”. Тож будьте обачні – не перевищуйте встановлені обмеження швидкості”, – йдеться у повідомленні. (більше…)

Вулицями Переяслава ходити стало небезпечно

Непросто перейти слизьку дорогу з дитиною на руках

Сьогодні з ранку до редакції зателефонувала жителька міста і поскаржилась на роботу комунальних служб. На переході від магазину “Софія” до АТБ дорога настільки слизька, що буквально за кілька хвилин прямо серед дороги упало 5 пішоходів. Журналіст “Вісника” пересвідчившись у правдивості розповідей зателефонував до ВУКГ. Там подякували за інформацію та повідомили, що машини – розкидачі піску працюють на вулицях міста. Про ситуацію на тій ділянці дороги повідомлять водіям, і найближчим часом цю небезпечну ділянку посиплють сумішшю піску та солі.
В.Н.

БІЛОЦЕРКІВСЬКУ 72-У БРИГАДУ НАВЧАЮТЬ БРИТАНСЬКІ ІНСТРУКТОРИ

Військовослужбовці 72-ої ОМБр ім. Чорних Запорожців на Великополовецькому полігоні розпочали навчання з британськими інструкторами за програмою “Орбітал”.

Повідомляє сайт БІЛА ЦЕРКВА СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

Під час підготовки до повернення на фронт, бійці вивчають тактику бойових дій в населеному пункті і на відкритій місцевості, вдосконалюють навички водіння бойових машин та стрільби з них, отримують знання про специфіку роботи снайперів, розвідувальних груп та інших військових підрозділів.

(більше…)

У Києві тролейбус розвалився пополам

Тролейбус розвалився пополам

Фото с места происшествия было опубликовано в Facebook на странице “Життя Мінського масиву – Оболонський район”.

Чрезвычайное происшествие случилось с троллейбусом по маршруту №32. Задняя часть “рогатого” упала просто на асфальт. К счастью, никто из пассажиров не пострадал – их благополучно эвакуировали.

Якщо ви зимовий рибалка

Не збирайтеся великими групами на одному місці, не стрибайте і не бігайте на льоду.

Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть якщо риба там добре клює.

Завжди беріть із собою міцну мотузку (12-15 м).

Тримайте поруч з лункою дошки або велику гілку (палицю). (більше…)

Відкликання народного депутата: міф чи реальність?

Сергій Міщенко зареєстрував законопроект «Про відкликання народного депутата України»

Останнім часом робота Верховної Ради викликає обурення громадян, адже окремі депутати, не відчуваючи ніякої відповідальності перед виборцями, діють всупереч своїм передвиборчим обіцянкам, переходять з однієї фракції в іншу, змінюють політичні партії на ідеологічно протилежні, не проводять роботу з громадянами, пропускають засідання Верховної Ради України та комітетів Верховної Ради України. Одним словом, не виконують свої функції представників народу України, а відтак не приносять навіть мінімальної користі розвитку Української держави. (більше…)