Архив Лютий 2nd, 2018

На Київщині голосували за перейменування автобусного маршруту через “кармічний” номер

.

На сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), що відбулася 25 січня, було затверджено програму пасажирських перевезень на 2018-2019 роки. Вона передбачає збереження діючих маршрутів. Крім того, депутати вносили пропозиції про розширення мережі автобусних перевезень. Так Валерій Вовк запропонував, щоб по вул. Петропавлівська автобус розвертався не біля педуніверситету, а йшов до кінця вулиці, як це було в минулому. Жанна Федорук внесла пропозицію про заснування нового маршруту “Мікрорайон “Солонці”-р. Дніпро”. В’ячеслав Саулко сказав, що приватний сектор на Підварках все далі і далі розбудовується у бік села Чирське. Між тим автобуси, як і раніше, доїжджають лише до четвертої школи. Наполіг, щоб маршрут розробили таким чином, щоб автобуси доїжджали до крайніх осель, а, можливо, навіть розверталися у Чирському, оскільки зараз багато дітей з цього села їздять на навчання у ЗОШ №4.

Ці та інші пропозиції було враховано під час голосування. А от ідею перейменувати автобусний маршрут із №6 на №8 не було підтримано. Раніше її подала депутат Олена Розовик. Як пояснила Наталія Устич, нібито з тієї причини, що “6” – число кармічне. Спочатку багато хто з присутніх сприйняли це, як жарт. Та було повідомлено, що пропозицію підтримала на своєму засіданні постійна депутатська комісія соціально-економічного розвитку. Тож її поставили на голосування. “За” подали голоси 7 учасників засідання.

Премії до професійних свят збільшать з 200 до 500 гривень

.

На сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) 25 січня було прийнято рішення про збільшення у міському бюджеті коштів, передбачених на цей рік, для відзначення державних, обласних, міських, професійних свят та інших урочистих заходів з 200 до 300 тис. грн. Керуюча справами міськвиконкому Валентина Грінець пояснила, що після проведеної ретельної калькуляції виявилося, що попередня сума не достатня. Для прикладу сказала, що раніше до подяки міської ради з нагоди того чи іншого професійного свята і таке інше людям давали 200 грн. Та зараз настільки все подорожчало, що хотілось би давати хоча б 500 грн. До того ж потрібно презентувати місто і тому подібне.

Пропозицію було підтримано більшістю голосів.

 

На Київщині затвердили меморандум про партнерство з “Польським клубом”

.

До Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) звернулася громадська організація “Колегіум полоністів “Польський клуб” з пропозицією затвердити меморандум про партнерство та співпрацю. Сфера діяльності ГО – надання можливості для вивчення польської мови, культури і таке інше. Пропозицію було винесено на розгляд сесії міської ради, що відбулася 25 січня ц. р. Більшістю голосів меморандум затверджено.

 

Анатолій Кальнобрицький підтримав юного Назара Короля

Анатолій Кальнобрицький до переяславчан приїхав з новим репертуаром

Як відомо, кожної четвертої суботи місяця в РБК у нас – новий концерт. 27 січня музичний квартирник знову був з родзинкою. Ми вирішили: якщо немає коштів проводити наші окремі дитячі музичні заходи, проводитимемо спільний концерт. З боку дорослих – одна-дві творчі особистості і від дитячої спільноти – теж один-два таланти. Таким чином можемо допомогти юним артистам відчути себе спроможними виступати на великих сценах. Готуємо команду для виступу на Всеукраїнському фестивалі авторської творчості «ЛяМіТошка» влітку 2018 року, надаючи можливість молоді скористатися досвідом старшого покоління. (більше…)

Що чекає на злісних неплатників аліментів з 2018 року?

Павло Петренко, міністр юстиції

Проблема безвідповідального ставлення батьків до утримання своїх дітей, дійсно, є однією з найбільш актуальних в Україні. На обліку виконавчої служби Міністерства юстиції перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них понад 90 тисяч стосуються боргу, який перевищує 6 місяців. (більше…)

Чи загрожує Переяславу екологічна катастрофа?

Левада потопає у смітті

Минулого четверга, в залі міської ради відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Скликання комісії було ініційоване районним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області. Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Вовк розповіла, що до санітарного відділу надходять численні звернення громадян по несвоєчасному вивезенню побутових відходів з місць тимчасового розміщення:
– Жителі міста разом із зверненнями присилають фото цих місць. На деяких світлинах за сміттям уже не видно і самих контейнерів. Переяславу загрожує екологічна катастрофа на кшталт львівської.
Проаналізувавши ситуацію, яка склалась у місті Олена Борисівна зауважила, фахівці її служби виявили ряд недоліків:
Збирання побутових відходів на об’єктах благоустрою міста в деяких місцях проводиться не на спеціально обладнаних майданчиках для розміщення контейнерів; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.6)

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Вовк

Контейнерні майданчики не завжди зручні для під’їзду сміттєвозів; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.6)
Більшість контейнерних майданчиків по місту не мають твердого водонепроникного покриття та не обладнані навісами, огорожею, прохідні для пішоходів і транзитного руху транспорту; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.7) та (Вимог ДСТУ-Н Б Б.2.2-7:2013 «Настанова з улаштування контейнерних майданчиків». які необхідно враховувати під час проектування, будівництва та утримання контейнерних майданчиків)
Відстань від меж земельних ділянок навчальних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд менше 10-15 м (повинна бути не менше 20 м); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.8) та (ст. 35-1 Закону України «Про відходи» під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.)
В деяких місцях відстані від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок зі сторони вулиць взагалі відсутні. (повинні бути не менше 5 м.); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.8) та (ст. 35-1 Закону України «Про відходи»)
Кількість контейнерів для зберігання побутових відходів замала. (сумарний об’єм контейнерів повинен перевищувати фактичний об’єм на 25 %); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.13)
Власник контейнерів не забезпечує їх своєчасне миття та дезінфекцію.(У літній період – не рідше одного разу на 10 діб, в інші періоди року – не рідше одного разу на місяць); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.15)
Більшість контейнерів не відповідає вимогам ДСТУ 8476:2015 «Контейнери для побутових відходів, які набрали чинності 01 липня 2017 року.
Вона наголосила, що дія санітарних норм поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою населених пунктів та поводження з відходами, та вони є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування і громадянами. (Згідно Р.І, п.1.3 Наказу МОЗ України від 17.03.2011 року № 145)
Проте чи не найголовнішим питанням було до

Керівник ТОВ. “Переяслав Буд” Роман Модебадзе

чому припинено вивіз сміття, і коли його буде поновлено:
– Переяслав одне із небагатьох міст на Київщині у якого немає власного санітарного поля. Наше сміття не бажають більше приймати ні у Києві, ні у Золотоноші, ні в інших місцях – зазначив очільник товариства – на даний час у нас є договір із Баришівкою, але наші автомобілі через погану дорогу не можуть туди заїхати. Аби налагодити повноцінний вивіз сміття із Переяслава на Баришівське санполе потрібно на час зимово-весняного бездоріжжя доставити туди гусеничний трактор, аби він міг буксирувати автомобілі.
Головуючий засіданням комісії перший заступник міського голови Григорій Карнаух пообіцяв, що міська рада допоможе у вирішенні цього питання, але оплату техніки та її заправку має провести ТОВ. “Переяслав Буд”. Він також розповів членам комісії:
– Те, що в інших районах незважаючи на домовленості відмовляються приймати переяславське сміття винні і “наші активісти”. Вони не раз вояжували до міст куди вивозиться сміття, домовлялись на спільні акції протесту та організовували блокування переяславських сміттєвозів.
Він також повідомив, що можливо за кілька місяців у Переяслав прийде компанія, яка зацікавлена у зборі скла, поліетиленових пакетів та пет пляшок. Ці відходи фірма згодна вивозити із міста безкоштовно. За для цього вони встановлять контейнери для роздільного збору відходів. Тож переяславцям заради чистоти у місті варто розпочинати домашнє сортування сміття.
На засіданні комісії депутатами міської ради була виказана пропозиція повернутись до графіку вивозу відходів із приватного сектору, який був раніше. Тобто в зимовий період сміття із приватного сектору не вивозити. Керівництву ТОВ. “Переяслав Буд” провести нові розрахунки що до собівартості вивозу відходів. Проте рішення по цих питаннях має бути затверджено на сесії міської ради.
Володимир Набок

Що робити, якщо провалилися у холодну воду

Не панікуйте, зберігайте самовладання, не кричіть, якщо поряд нікого немає – ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою.

Розкиньте руки в боки й постарайтеся зачепитися за край криги, надавши тілу горизонтального положення за напрямком течії.

Спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. (більше…)

Бабак Тимко напророчив ранню весну

Під Харковом бабак-віщун не побачив своєї тіні, тому весна має прийти до України за шість тижнів.

Головного народного віщуна країни – бабака Тимка ІІІ – розбудили в селищі Гайдари на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна.

“Весна, як сказала пані Доля, обов’язково прийде. А бабак говорить, що через 6 тижнів буде тепла весна”, – пояснив поведінку бабака професор біологічного факультету ХНУ ім. Каразіна Віктор Токарський. (більше…)

Як українці називали дітей 2017-го

У Міністерстві юстиції назвали найпопулярніші та найнезвичніші імена, які українці давали своїм дітям 2017 року.

Найчастіше батьки називали малюків Анастасіями, Софіями, Артемами та Максимами, повідомляє прес-служба відомства. (більше…)

У столиці зникла першокурсниця медуніверситету

Зникла студентка

Вже третю добу дівчина не виходить на зв’язок і ніхто не знає, де вона

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сторінку у “Фейсбуці” спільноти “Київ оперативний“.

Зокрема, дівчину звати Мукадас Насирлаєва, що є студенткою першого курсу університету Богомольця.

Ще 30 січня вона вийшла з дому на вулиці Машинобудівній, 39 і до цього часу не повернулася.

Останній раз її бачили біля станції метро “Політехнічний інститут”.

Померла одна з найстаріших жительок Переяславщини

Начальник Переяслав-Хмельницького відділу ДРАЦС Вікторія Литовченко повідомила, що протягом січня в місті зареєстрували 34 новонароджених (18 хлопчиків і 16 дівчаток). У районі – четверо немовлят (два хлопчики народилися у Денисах і Студениках, дві дівчинки – у Світанку й Дівичках).

Найчастіше малюкам давали імена Софія, Анастасія, Святослав і Олександр. А серед незвичних – Сакина, Каміла, Варвара, Аделіна, Лев, Артьом, Адам.   (більше…)

В Україні різко зміняться правила нарахування пенсій

Уже з наступного року при розрахунку пенсій будуть враховувати середню зарплату в країні за три роки (зараз за два), за рахунок чого значно знизиться розмір зарплатної бази. З урахуванням зниження “вартості” одного року стажу, в середньому пенсії в порівнянні з 2017-м скоротяться на 25%.

У цьому році в Україні діють особливі правила нарахування пенсій. Замість трьох років беруть середню зарплату по країні за два останні роки. На даний момент це більше 5 тис. грн. Після цю суму множать на стаж, 1% і на співвідношення власного заробітку до середнього. Відповідно, навіть при зарплаті більше 7 тис. грн можна отримати пенсію близько 1,8 тис. грн, говориться в матеріалі Realist`a. (більше…)

Без чого не буде України? Діти знають

Діти

1 лютого в рамках національно – патріотичного виховання в Дівичківському НВО  « ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ»   Старший вчитель, учитель початкових класів  Пилипець Ольга Павлівна, аби збагатити навички культурної поведінки учнів, виховати повагу до себе та до інших людей, познайомити дітей з традиціями поведінки за столом вдома і в громадських  місцях,  провела інтерактивну гру  « Без чого не буде України?»:  цікавий майстер – клас із етикету гарно сервірувати стіл, загадки, вірші, бесіди, українські пісні.  Задоволення під час проведення інтерактивної  гри « Без чого не буде України?» отримали всі – і діти, і дорослі, зробивши цікавий підсумок:

–  Без чого не буде України?

–  Без ввічливих і культурних людей.

Вчитель – методист  Дівичківського НВО « ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ», вчитель початкових класів Петрик С. В.

Шановні любителі шахів!

Запрошуємо вас взяти участь у шаховому чемпіонаті міста, який розпочинається в суботу, 3 лютого, об 11.00. Місце проведення – приміщення шахового клубу в ЗОШ №7.

У Києві літнього чоловіка вбили та замурували у бетон

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ПРОКУРАТУРУ МІСТА КИЄВА.

Тaк, у вересні минулoгo рoку дo прaвooхoрoнних oргaнів звернулaся дoнькa 65-річнoгo місцевoгo мешкaнця із зaявoю прo йoгo зникнення.

Зa вкaзaним фaктoм булo рoзпoчaтo кримінaльне прoвaдження зa ч. 1 ст. 115 КК Укрaїни (умисне вбивствo) тa прoведенo кoмплекс неoбхідних слідчих (рoзшукoвих) дій.

Зa результaтaми крoпіткoї рoбoти прaвooхoрoнних oргaнів вдaлoся встaнoвити oсoбу злoвмисникa, причетнoгo не тільки дo зникнення цьoгo чoлoвікa,  a, як виявилoся, і дo йoгo вбивствa.

Встaнoвленo, щo нa теритoрії привaтнoгo дoмoгoспoдaрствa між зaгиблим тa злoчинцем виник кoнфлікт з привoду викрaдення oстaннім нoутбукa. У хoді кoнфлікту підoзрювaний нaніс пoтерпілoму кількa удaрів гaнтелею пo гoлoві, зaпoдіявши йoму несумісні із життям трaвми. Вчинивши вбивствo, злoвмисник виніс тілo зaгиблoгo у підвaл, зaсипaв дюбелями тa зaлив зверху бетoнoм.

У четвер, 01 лютoгo 2018 рoку, у хoді прoведення слідчих дій у привaтнoму будинку, де стaлoся вбивствo, під шaрoм бетoну знaйденo oстaнки людини.

Злoвмиснику гoтується пoвідoмлення прo підoзру зa ч. 1 ст. 115 КК Укрaїни. Зa вчинене йoму зaгрoжує пoкaрaння у виді пoзбaвлення вoлі нa стрoк від 7 дo 15 рoків.

(більше…)

Кирило Костюковський бачить Переяслав екологічним центром країни

Кирило Костюковський: «Подібні заходи проводитимемо щомісяця»

21 січня у РБК відбувся  неординарний захід під назвою «Рereyaslav green active». Ініціатор та організатор події Кирило Костюковський (композитор, активіст) (46 років) бачить саме Переяслав екологічним центром країни, звідки, на його думку, і має початись відродження України.  Окрім  місцевих екоактивістів Ігоря Янчука (ГО «Джем толока») та Миколи Богатиря (ГІ «Корінь нації»), які  запропонували до обговорення проблему стану річок і озер на Переяславщині, а також шляхів розвитку туризму в нашому краї, до нас завітали і представники інших міст. Марина Ткачова запросила  до Луцька – долучитися до її екологічного фестивалю «100%фест» та протестувати  «зелені» електромобілі. Лариса Гуцелюк з цілою делегацією з Борисполя розповіли про своє майбутнє екопоселення «Аррата» у Ковалині. Та найбільший захват викликав виступ киянина  Олександра Черненка про дивопечі, в яких можна спалити будь-що, навіть сміття.  У цієї унікальної установки коефіцієнт корисної дії 93%, вона дає дешеве тепло при дотриманні усіх екологічних норм. (більше…)

Зареєстровано кандидатів на посаду старост сіл Дівичківської ОТГ

Дівичківська сільська виборча комісія 19 січня (Постанова №6) та 25 січня (Постанови №7-12) зареєструвала кандидатів на посаду старост сіл ОТГ.

відомості реєстрація

Три роки без Кузьми – роковини загибелі Скрябіна

Кузьма

Рівно три роки тому у страшній ДТП загинув відомий український співак, лідер гурту Скрябін Андрій Кузьменко.

Факти ICTV пропонують згадати про людину, яка була не просто музикантом і телеведучим, а й лідером громадської думки, бо завжди говорив те, що думає.

Як загинув?

2 лютого 2015 року Кузьма після концерту у Кривому Розі поспішав до аеропорту. Вранішня слизька дорога біля села Лозоватка Дніпропетровської області стала для артиста смертельною. Близько 07.00 його джип Toyota на великій швидкості зіткнувся з молоковозом. У Кузьми не було шансів – він помер на місті.

Які були версії загибелі музиканта?

Винних в аварії так і не знайшли, а справу закрили.

За даними слідчих, позаду Toyota Скрябіна їхало ще одне авто. Його водій сказав, що перешкод молоковоз співаку не створював. Технічні показники автомобілів, які стали учасниками ДТП, були в нормі.

А знайдені на тілі Кузьми ушкодження виникли незадовго до смерті та є характерними для водія, – йдеться в експертизі технічного стану транспортних засобів.

У МВС сказали, що причина ДТП – перевищення швидкості Андрієм Кузьменком, який не впорався з керуванням на слизькій дорозі із затяжним поворотом. Внаслідок чого і сталося зіткнення з молоковозом.

За словами керівника департаменту комунікації МВС Андрія Шевченка, це підтверджено різними експертизами.

Водночас повідомлялося, що на місці ДТП нібито був ще один свідок – Дмитро Ященко, який наполягав на тому, що аварія не була нещасним випадком, а спланованим вбивством. Однак він плутався у свідченнях, говорив загальними фразами, а згодом і зовсім перестав відповідати на дзвінки слідчих. Зокрема, відомо, що так званий свідок має кримінальне минуле та дуже переживав за свою безпеку.

– Заяви Ященка спростовані показаннями справжніх свідків, очевидців та підтвердження не знайшли, – сказав Шевченко, наголосивши, що це був нещасний випадок, і вигадувати якісь теорії змови немає сенсу.

Співачка Марія Бурмака теж запевняє, що навіть батьки Скрябіна вважають, що це був нещасний випадок, адже дорога там погана, а поворот дуже різкий.

 Як і де ховали Кузьму?

Андрія Кузьменка поховали 5 лютого 2015 року у Львові у родинному склепі на Брюховицькому кладовищі. Незважаючи на те, що родичі просили про закритий похорон, тисячі людей прийшли провести Кузьму в останню путь.