Архив Лютий 4th, 2018

Збідніли рибні ряди: рибалки не можуть вийти на воду через кригу

Домашні по 40

Сьогодні, 4 лютого, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) з ранку похмуро, волого і не холодно. Загалом сприятлива погода для традиційного недільного базарування, хоча торгівля і на “Даринку”, і на вул. Шкільній не жвава. Очевидно, у знаки дається з одного боку все більше зубожіння, а з іншого — дорожнеча.

Ціни на більшість продуктів харчування, хоч і високі, порівняно з минулими недільними торгами майже не змінилися. У мясному павільйоні порожніх місць було мало. Значно більше їх було в тій частині “Даринку”, де приватні господарі торгують молочними продуктами. Саме зараз такий період, що у багатьох господарів корови не дояться. Одна жінка, яка тут торгувала, назвала й іншу причину. Сказала, що тримати корів у власному господарстві дуже важко.

— Тюк сіна — 100 грн. Попробуйте прогодувати. Багато хто попродав корів. Ті, у кого вони залишаються, змушені піднімати ціни на молочну продукцію.

До цієї теми слід додати, що вже тривалий час, можна навіть сказати традиційно, найбільші черги за молочною продукцією стоять до автолавки бориспільського заводу.

Не найкращим чином зараз йдуть справи і там, де торгують свіжою рибою. На довгому прилавку з нею продавці повісили плакат, на якому великими буквами написали “Лящів немає”. Одна з продавчинь пояснила, що це не через нерест чи якісь інші обставини, а через погоду. За її словами, зараз на Дніпрі тонка крига, рибалки не можуть вийти на воду, щоб зайнятися ловом. Хоча карасів (від 35 грн.), товстолобів (40 грн.), коропів (50-55 грн. за кг) та деяку іншу рибу можна було придбати.

Зовсім порожня на початку лютого та частина ринку, де зазвичай продають домашню птицю тощо. Зараз це місце використовується лише, як автостоянка тими, хто приїжджає базарувати. Із живності на базарі продавали з десяток кролів, але на вулиці, що ближче до ЕКО-маркету. За одного просили від 150 грн. Найдорожче продавали велику крільчиху голландської породи — за 500 грн.

Ось якими були ціни на деякі продукти харчування (у грн.):

свинина (1 кг) — 110-120

сало (1 кг) — 100

куриця домашня (1 кг) — 80

качка (1 кг) — 85-95

яйця курячі (1 дес.) домашні — 35-40, фабричні — 26

молоко (1 л) — 15

сир (1 кг) — 65

сметана (1 кг) — 60

картопля (відро) — 60-70

гриби білі консервовані (1 л) — 120

шампіньйони свіжі (1 кг) — 40

яблука (1 кг) — 15-16

кукурудза, овес (відро) — 35

пшениця (відро) — 40

макуха (відро) — 25