Архив Лютий 9th, 2018

Завтра – Єфрема Переяславського

.

   10 лютого вшановується пам’ять преподобного Єфрема, єпископа Переяславського (11 ст.).  Був виходцем із боярського роду. Спочатку служив при дворі великого князя київського Ізяслава (1054-1078), у якого користувався великою повагою. Життя при княжому дворі його гнітило. Тому він, залишивши все, звернувся до преподобного Антонія Печерського, щоб той прийняв його у свою печеру. Антоній доручив Никону постригти його в монахи. Ставши ченцем, він служив Богові молитвою й постом. Проте, як розповідають церковні джерела, “ворог-диявол зробив усе, щоб розгнівати серце князя проти Печерських іноків-подвижників. Незважаючи на те, що монахи були змушені на деякий час залишити свої печери, за милістю Божою і заступництвом Пресвятої Богородиці Єфрем повернувся в Печерський монастир”.

Єфрем ще більше молився і постив. Отримавши благословення преподобного Антонія, вирушив у подорож до Константинополя, де на прохання преподобного Феодосія, ігумена Печерського мав списати статут Студійського монастиря. Єфрем відвідав Константинополь і Палестину, обійшов міста східних подвижників, ознайомився з їхнім життям і, повертаючись на батьківщину, переписав статут життя монахів у святому Студійському монастирі. Цей статут преподобний Феодосій запровадив у Києво-Печерському монастирі.

Після повернення з подорожі по святих місцях Єфрем не довго був у монастирі. В скорому часі помер блаженний Петро, єпископ Переяславський, і волею Божою, і за бажанням великого князя Всеволода Ярославича, преосвященним митрополитом Київським Іоанном на вільну єпископську кафедру був призначений преподобний Єфрем, слава про великі подвиги якого розійшлася далеко за межі монастиря.

Як Переяславський епископ преподобний Єфрем відзначився ділами християнського благочестя, будівництвом церков і влаштуванням шпиталів. Мав дар чудотворення.

У  “Києво-Печерському патерику” про святого Єфрема згадується як про будівельника церков, а ще він освятив Михайлівський кафедральний собор у Переяславі, про що йдеться у Лаврентіївському літописі під 1089 р. Під 1090 р., згідно зі свідченнями “Повісті временних літ”, святий Єфрем, якого літописець називає митрополитом, брав участь у перенесенні мощей преподобного Феодосія з печер до кам’яної Печерської церкви. Його митрополичу гідність підтверджує доведене дослідниками існування резиденції Київської митрополичої кафедри в Переяславі в період після 1072 – не пізніше 1100 р.

у Переяславі-Хмельницькому, де дев’ять століть тому таку визначну роль відіграв преподобний, в останній період велику роботу у відроджені його імені виконав колишній лікар ЦРЛ нині покійний Олексій Якименко. Тож вже багато років на території лікарні є церква імені святого, пам’ятник йому. Щорічно в день пам’яті Єфрема біля цього пам’ятника проводиться молебень. А в іншій, Успенській церкві міста, зберігається часточка мощів святого.

У Переяславі міські школи закриті. Карантин

928 дітей не прийшли у школи міста в п’ятницю, це 28% від загальної кількості. Причина – захворювання на грип. Як повідомив начальник міського відділу освіти Петро Ярмоленко, з 12 до 16 лютого міські школи будуть на карантині, заняття і всі позашкільні заходи відмінено.

Таке рішення прийнято комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради у п’ятницю, 9 лютого. Нагадаємо, що карантин оголошується, коли поріг захворюваності перевищує 20%.

Інф. «ВП»

А скільки таке ж коштує в сусідів?

Продовжуємо відслідковувати різноманіття цін на продукти харчування, що реалізуються на недільних базарах сусідніх міст. Сьогодні вміщуємо їх із торгів, що відбулися минулої неділі, 4 лютого.

Аграрна партія вітає Ольгу Левченко з ювілеєм

Переяслав-Хмельницька районна організація Аграрної партії України

щиро вітає з нагоди 60-річного ювілею

Левченко Ольгу Василівну

Бажаємо міцного здоров’я, доброї долі, щоб завжди вдавалися справи чудові, щоб ріки достатку текли – не міліли. Мрій і бажань, і наснаги творити, щоб серцю хотілося жити й любити. Хай люди шанують, повагу дарують, злагода й мир у житті хай панують. Вам найкращі в світі побажання – в достатку і здоров’ї вік прожить. Нехай здійсняться всі Ваші бажання, і хай Господь Вас благословить. (більше…)

Конфісковано 203 незаконні айфони

Слідчими ДФС у Київській області встановлено та викрито схему нелегальных постачань і продажу телефонів торгової марки «Apple» та у січні поточного року направлено до суду кримінальне провадження за підозрою одного із фізичних осіб, який в порушення вимог митного законодавства, а саме порушення вимог митного оформлення таких товарів, яких у ході проведення слідчих дій (обшуків) було вилучено у кількості 203-х одиниць, шляхом не подачі митної декларації, тобто шляхом приховування об’єкту оподаткування, ухилився від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету податків у значних розмірах. (більше…)

Обговорили можливість утворення підрозділу цивільного захисту

9 лютого 2018 року Переяслав-Хмельницьким РС ГУ ДСНС України у Київській області проведено засідання круглого столу з керівництвом Дівичківської об’єднаної територіальної громади, щодо забезпечення цивільного захисту громади. Приводом стало впровадження попередньо наданих Головним управлінням методичних рекомендації щодо створення власної системи цивільного захисту в її межах, зокрема утворення структурного підрозділу з питань цивільного захисту у складі виконавчого комітету громади.

Над Трубежем у Баришівці пошанували пам’ять полеглих козаків

Делегація переяславчан

4 лютого 2018 року з’їхалися опівдні до пам’ятного знаку біля баришівського вокзалу близько двох сотень представників громадських та політичних організацій Переяславщини, Бориспільщини та Баришівського краю для вшанування пам’яті героїв української революції, які, розібравши залізничні колії перед мостом, біля ст. Баришівка зробили засідку на бронепоїзд із більшовицькими вояками. Проте, як неодноразово траплялося в нашій історії, знайшлися зрадники. Вони й попередили більшовицьких вояків про розібрані колії перед мостом. Бронепоїзд зупинився на віддалі від розібраного залізничного полотна, і розпочався бій малочисельного (близько 170 осіб) загону вороньківської, баришівської та бориспільської сотні Переяславського полку козаків під керівництвом Івана Черпака із більшовицькою ордою. Війська Антонова-Овсієнка ціною 80 життів козаків були затримані на три дні. (більше…)

Замість субсидій українцям даватимуть гроші

Міністерство фінансів завершило процес підготовки змін до постанови Кабміну про повну монетизацію субсидій і пільг на комунальні послуги.

У разі прийняття оновленої постанови, гроші на оплату комунальних послуг будуть перераховуватися на особистий рахунок одержувача вже з 1 квітня 2018 року. Кошти можна буде отримати на рахунок в банку або через відділення Укрпошти, передає gazeta.ua, посилаючись на “Сегодня“. (більше…)

Журналісти “Центрального каналу” перейнялися долею переяславського Спаського дуба

Журналісти знімають сюжет про Спаський дуб

7 лютого журналісти  «Центрального каналу» відвідали Переяслав-Хмельницький і відзняли матеріал про Спаський дуб, який має понад півтисячолітню історію. Напередодні інформація про це дерево була опублікована на сайті «Вісника Переяславщини».

Величний дуб зростає у центрі міста – територія швейної фабрики ТОВ «НУС». Журналісти записали інтерв’ю з автором публікації, керівником громадської ініціативи «Корінь нації» Миколою Богатирем. Від нього журналісти дізналися, що ще за часів Богдана Хмельницького цей дуб вже був величним, розкішним деревом. А назву має таку, бо неподалік розміщувалася Спаська церква ХІ ст. (більше…)

В Україні піднімуть ціни на залізничні перевезення

Так, за словами в.о. голови правління ПАТ Укрзалізниця Євгена Кравцова, тарифи на пасажирські перевезення протягом цього року піднімуть двічі, щоразу на 10-12%

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на сайт “04563

Протягом 2018 року «Укрзалізниця» планує двічі підвищити тарифи на перевезення. (більше…)

Олександр Гордієнко здобув залікові очки на шаховому турнірі

Минулої неділі у Березані відбувся перший етап відкритої першості міста з шахів. Система змагань досить складна: спочатку проводяться три етапи, за результатами яких найкращим десяти спортсменам нараховуються залікові очки. Хто отримає найбільше, у фіналі з десяти учасників і розіграє приз. У стартовому етапі з-поміж 23 спортсменів виступили і троє переяславців: Степан Скорик, Олександр Черничко та Олександр Гордієнко. Склад учасників був дуже потужним – за шахові дошки сіло восьмеро кандидатів у майстри спорту. Зіграли сім турів за швейцарською системою. І нашому О. Гордієнку вдалося увійти до десятки найкращих: завоювавши 4 очки, він посів сьоме місце. У О. Черничка – 3 очки, в С. Скорика – два.

Інф. «ВП»

Сто років тому делегація УНР підписала Брестський мирний договір

Українська делегація після підписання мирного договору в Бресті-Литовському. 9 лютого 1918 р.

9 лютого 1918 р. делегація Української Народної Республіки у Бресті-Литовському підписала мирний договір з державами Четверного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія). Це була перша мирна угода у війні 1914-1918 рр., яку згодом назвуть Першою світовою. Про умови і наслідки підписання Брестського миру для України «Вісник» розмовляв з головним науковим співробітником Інституту історії України НАН України, доктором історичних наук, професором Русланом Пирогом (76 років). (більше…)

«Мій дід був сільським листоношею». Валентин Олещенко, директор Київської дирекції Укрпошти, зустрівся з переяславськими поштовиками

Валентин Олещенко: «Якщо послуги Укрпошти стануть дешевшими і якіснішими – клієнт обере нас»

31 січня директор Київської міської дирекції ПАТ «Укрпошта» Валентин Олещенко провів робочу зустріч із начальниками поштових відділень міста й району. Вона відбулась в актовій залі центрального поштового відділення. В нараді взяли участь начальник Яготинського центру поштового зв’язку №8 Віта Гордієнко та перший заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Юрій Бобровнік.

Валентин Миколайович почав із знайомства. Сказав, що йому 44 роки, що народився на Згурівщині і що його дід був сільським листоношею. Має дві вищі освіти – перша технічна, закінчив Херсонський державний технічний університет, друга – бізнесова Executive MBA МІБ. Він одружений, має доньку, якій три роки. З 2010 до 2016 року працював регіональним директором у компанії «Нова Пошта». Заснував і керував NP Logistic. Із липня 2017 – директор Київської дирекції ПАТ «Укрпошта». На цю посаду він прийшов, вигравши конкурс, контракт підписав на 1 рік. Із собою привів команду молодих людей. (більше…)

Зафіксували спробу незаконного ввезення 50 тисяч доларів

Співробітники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії в чергове  зафіксували спробу незаконного ввезення 50 тисяч доларів США.

62531 доларів США намагався ввезти на митну територію України з порушенням митних правил іноземний громадянин, який прилетів до України з ОАЄ. Своїми діями він обрав канал, позначений символами зеленого кольору – «зелений коридор». Тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України іноземець заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на  митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення. (більше…)

Обласне телебачення показало переяславські смітники (ВІДЕО)

Понад три тижні в Переяславі-Хмельницькому на Київщині  не вивозилося сміття. Сюжет про це показали 6 лютого в програмі “Київський ранок” на Центральному каналі.

Дивитися з 1 год. 36 хв.

Центральний канал зняв сюжет про стерилізацію вуличних собак у Переяславі-Хмельницькому (ВІДЕО)

Обласне телебачення зняло сюжет про стерилізацію безпритульних собак у Переяславі-Хмельницькому.  Він вийшов 7 лютого в програмі “Київський ранок” на Центральному каналі.  Запрошені до студії жителі Переяслава Дмитро Мілов  і  Олена Вдовиченко  в прямому ефірі програми розповіли, як на практиці реалізовується проект зі стерилізації тварин. З ними на зйомках побувала дворова самка Нессі.

Програма Центрального каналу “Київський ранок” (7 лютого). Дивитися з 1 год. 39 хв.

Співробітники органів юстиції у Переяславі-Хмельницькому надають допомогу ромській громаді

Вікторія Литовченко і Олександр Задорожній консультують Лялю Чукаленко

У рамках реалізації проекту “Я маю право” начальник Переяслав-Хмельницького відділу ДРАЦС Вікторія Литовченко і начальник відділу “Переяслав-Хмельницьке бюро правової допомоги” Олександр Задорожній зустрілися з представниками ромської громади, які проживають у місті.

У ромів набагато більше проблем, ніж у інших громадян. Найчастіше це відсутність паспортів, свідоцтв про народження як дорослих, так і дітей, реєстрацій місць проживання, документів на отримання пільг, – зазначила Вікторія Литовченко. (більше…)

Рятувальники провели навчальний збір по сигналу «ТРИВОГА»

9 лютого 2018 року в  Переяслав-Хмельницькому районі проведено збір особового складу з метою перевірки готовності рятувальників до дій під час надходження сигналу «Тривога!». Відповідно до спеціальної схеми оповіщення через засоби зв’язку про збір повідомили весь особовий склад. Після отримання повідомлення, співробітники  ДСНС  у спеціальній формі рятівника, з укомплектованими «тривожними валізами» своєчасно прибули до місця збору. Керівництво підпорядкованих підрозділів  особисто провело стройовий огляд особового складу  та укомплектованість тривожних валіз . Додатково з особовим складом проведено інструктаж стосовно порядку дій на випадок надзвичайної ситуації та прийнято заліки по одяганні  протигазу.