Про нас

«Ві́сник Переяславщини» — Переяслав-Хмельницька міськрайонна газета. Виходить з 7 жовтня 1925 року два рази на тиждень у вівторок і п’ятницю. Реєстраційне свідоцтво КІ № 52 від 16 березня 1994 року. Розповсюджується в Переяслав-Хмельницькому районі та місті Переяслав-Хмельницький Київської області.

Одне з найстаріших видань не тільки на Київщині, але й в Україні. Перший номер газети вийшов друком 7 жовтня 1925 року, тоді вона називалась «Змичка».

Загалом за час свого існування газета мала шість назв:

  • 19251930 — «Змичка»;
  • 19301941 — «Колективіст Переяславщини»;
  • 19441965 — «Прапор Переяслава-Хмельницького»;
  • 19651975 — «Зоря комунізму»;
  • 19751991 — «Комуністична праця»;
  • з 1991 — «Вісник Переяславщини».[1]

У різний час газету очолювали Федір Машовець, Поліна Іллічова, Василь Шимченко, Давид Швидкий. Тривалий час видання редагували неординарні особистості Володимир Литовка, Михайло Пасенюк. Під час їхньої роботи газета була цікавою і популярною. Під керівництвом Михайла Пасенюка видання досягло рекордного тиражу — 16,6 тисячі примірників[2].

З 1993 по 2001 рік видання редагував Анатолій Розсоха, на цьому посту він отримав звання Заслуженого журналіста України. З травня 2001 року редактором газети є Галина Карпенко, яка активною журналістикою займається понад тридцять років, працює в редакції з 1978-го. За час її керівництва в газеті зріс тираж.

На сьогодні «Вісник Переяславщини» виходить щотижня на 24 сторінках формату А-3 (в тому числі 8 сторінки повнокольорові). Газета «Вісник Переяславщини» позиціонує себе як видання для сімейного читання, розрахована на найширшу аудиторію.

Нині в редакції працюють 13 осіб: редактор — Галина Карпенко; відповідальний секретар — Валерій Шкребтієнко; завідувачі відділами — Олена Матвієнко, Юлія Строчинська, Володимир Набок, Валентина Негрей, Леонід Мілютін; кореспондент — Валентина Батрак; дизайнер — Лариса Кононенко; коректор — Віталій Усик; бухгалтер — Наталія Головченко; водій — Олександр Кочубей; офіс-менеджер — Ольга Товкач.

В червні 2015 року Національна спілка журналістів України визнала «Вісник Переяславщини» кращою міськрайонною газетою України.

Вікіпедія

Галина Карпенко

Галина Карпенко

Валерій Шкребтієнко

Валерій Шкребтієнко

Наталія Головченко

Наталія Головченко

Леонід Мілютін

Леонід Мілютін

Валентина Негрей

Валентина Негрей

Юлія Строчинська

Юлія Строчинська

Олена Матвієнко

Олена Матвієнко

Володимир Набок

Володимир Набок

Валентина Батрак

Валентина Батрак

Лариса Кононенко

Лариса Кононенко

Ольга Товкач

Ольга Товкач

Олександр Кочубей

Олександр Кочубей